Ką veikti su vaikais, karantino metu, kai keliauti negalima

Visas pasaulis netikėtai sustojo tai, kaip net negalėjome įsivaizduoti. Galima sėdėti ir verkti arba galima išnaudoti šį laiką tiems dalykams kuriems niekada jo neužteko. Keliaujančios mamos dalinasi savo patarimais, kad nereikėtų tverti šio laikotarpio, bet praleisti jį kuo naudingiauir įdomiau. Taigi, ką daryti kai reikia sėdėti namie?

1. Parduokite nebereikalingus daiktus

Gal jau IŠAUGOTE kelioninį vežimėlį, lagaminą, dviračio kėdutę ar kelioninius batukus? Nufotografuokite ir įkelkite juos į “Keliaujančių mamų” turgelį. Ne tik atlaisvinsite vietos namuose, papildysite kelioninę taupyklę, bet ir prisidėkite prie tvaraus vartojimo ir prisidėsite prie gamtos išsaugojimo. Taip pat, nepraleiskite progos pamokyti savo mažuosius, kodėl turime saugoti daiktus, kad galėtumėme dalintis ir saugoti aplinka, nes teisingi įpročiai formuojasi nuo mažiausių dienų!

2. Gaminkite maistą

Gaminkite kartu su vaikais. Gaminimas ne tik puikus įgūdžių lavinimas vaikui, kurie pravers ateityje, tačiau jis labai naudingas ir vaiko vidinių savybių ugdymui. Pabandykite pasigaminti su vaiku, kažką iš tos šalies NACIONALINĖS VIRTUVĖS, kurioje lankėte. Gal tai Itališka pica, kurias taip dievina vaikai, Graikiškos salotos ar Ispaniškos “churros” spurgos? Nepamirškite pasidalinti savo kulinarine ruoša su visomis mamos ir Instagram pažymėkite #kmkarantinas arba @keliaujanciosmamos. Maisto gamyba, ne tik lavina, bet ir moko vaikus dirbti kartu, padėti, tėveliams ruošoje, kas ypatingai svarbu vaikų savarankiškam gyvenimui.

3. Peržiūrėkite ir sutvarkykite kelionių atsiminimus

Šiais technologijų laikais, net iš vienos trumputės ekskursijos parsivežame daugybę nuotraukų, telefonuose, kelioninėse kamerose, o jei kelionė ilga, nuotraukų prikaupiame pilnus kietuosius diskus. Bet ar kada nors prisėdame jų peržiūrėti, atrinkti, sutvarkyti? Retai, net kam nors rodome, nes ten tokia begalė, kad net patys pasimetame. Todėl puiki idėja karantinui arba buvimui namuose – sėskite kartu su vaikais ir peržiūrėkite senas kelionių nuotraukas – prisiminkite, kur lankėtės, ką matėte, kurias norėtumėte atsispausdinti ar net pasikabinti ant sienos. Leiskite vaikams ne tik stebėti, bet ir rinktis, patiems, kuri galėtų kabėti jų kambaryje, vaikams tai labai patinka. O iš smagiausių nuotykių, galite sukurti ir pasigaminti net nuotraukų albumą per “Zoombook“. Paprasta, greita ir patogu.

4. Keliaukite po pasaulį neišeidami iš namų

Pasirinkite Jums patinkančią šalį ir visą dieną skirkite jai – išmokite keletą tos šalies žodžių, išmokite piešti vėliavą, susipažinkite su lankomiausiais, klausykitės tos šalies atlikėjų muzikos, apžiūrėkite, kokie gyvūnai gyvena toje šalyje suraskite įdomių filmukų. Taip ne tik diena greičiau prabėga, bet paprastai ir mamoms būna labai įdomu ir vaikas tikrai nemažai išmoksta.

5. Sukurkite savo mėgstamos muzikos grojaraštį

Praneškite savo mažiesiems, kad reikia ruoštis būsimoms kelionėms ir surinkti savo mėgstamos muzikos grojaraštį. Visą dieną kažką veikdami klausykite muzikos ir diskutuokite, kurią norėtumėte klausyti vėliau kelionėje. Leiskite vaikams rinktis ir spręsti patiems, iš eilės visi pasirinkdami po mėgstamą dainą. Nepamirškite įtraukti ne tik pačias mėgstamiausias, bet ieškokite ir naujos, taip diskutuodami kas patinka, kas nelabai. Vėliau šis grojaraštis jus lydės keliaujant Lietuvoje ir užsienyje.

6. Planuokite kelionę po Lietuvą

Kartu su vaikais sudarykite sąrašą vietų Lietuvoje, kurias norėtumėte aplankyti šią vasarą. Atlikite namų darbus, paieškokite informacijos internete. O jei tingite, yra jau puikiai paruoštų maršrutų. Mums labai patinka šios dvi knygos apie lankytinas vietas bei maršrutus – informatyvios ir tikrai įdomios: terra publica knygelė kelionė su šeima, kelionės po Lietuva top 1000 objektų ir neseniai išleista keliauk Lietuvoje knygelė Pasaibos kelionės po Lietuvą. Tuomet prieš savaitgalį ar jau besiruošiant ilgesnei kelionei nereikės sukti galvos, kur nuvažiuoti ir ką pamatyti, galėsite sekti savo planą, o kažką įvykdžius kartu su vaikais žymėti ką lankėte, kur buvote ir kiek dar vietų liko sąraše.

7. Pasigaminkite atostogų dėlionę

Pats paprasčiausias būdas – kartu su vaikais atsispausdinkite atostogų nuotrauką ir ją sukarpykite. O jei pasirinkote pačią gražiausią nuotrauką galite užsisakyti ir tikrą dėlionę internetu. Bus ir puikus kelionės prisiminimas ir smagi veikla visai šeimai.

8. Parsisiųskite nemokama elektroninę knygą

Internete galite rasti puikią knygą “100 būdų ką veikti, kai neturi ką veikti”, kurią tikrai rekomenduojame. Tai labai išsami, įdomi knygelė su begale idėjų, ką veikti, kai visai pritrūksta idėjų. O kas svarbiausia, dalį iš jų galėsite įgyvendinti ir atostogaudami.

9. Sugalvokite kelionės tradiciją

Kartu su šeima susigalvokite kelionės tradiciją, kurią būtinai pradėsite įgyvendinti nuo kitos kelionės. Mes visuomet prosenelei ir proseneliui išsiunčiame atviruką iš tos šalies, kurioje lankomės ir nusiperkame magnetuką ant šaldytuvo. Mūsų draugai perka aplankytos šalies vėliavėlę ir ją prisisiuva prie kuprinės. Draugė renka rankšluostukus, pažįstamas – gėrimų padėkliukus. O kokia Jūsų būsima tradicija? Ieškokite, galvokite ir kurkite ją kartu su vaikais.

10. Išbandykite užduočių dėžutes

Ar girdėjote apie “Užduočių dėžutę”? Tai fantastiški rinkinukai, kuriuose rasite lavinamąsias užduotis su joms reikalingomis priemonėmis, žaisliuką ar knygelę, idėjas šeimos laisvalaikiui. Turinys mus stebina kiekvieną kartą! Be galo įdomu, įtraukia ne tik vaikus ir tėvus, o kas svarbiausia – viskuo jau pasirūpinta. Visos priemonės, aprašymai jau dėžutės viduje. Galime pasufleruoti, kad jos turinys – idealiai tinkamas atostogų metu užimti vaikus. Užsisakote dėžutę, į automobilio bagažinę ir veiklos visam savaitgaliui. Nereikės rūpintis nei priemonėmis, nei idėjomis. Drąsiai tinka ir keliaujant į užsienį. Mūsų dėžutė su mumis keliavo net į Tailandą. Pabandykite, kol esate namuose, neabejojame, kad patiks.

11. Suplanuokite lagaminą

Daugelis sutiksite, kad prieš kelionę didelis galvos skausmas yra lagaminų pakavimas. Dažnai kyla toks klausimas “Ką pasiimti į kelionę?”. Dabar kol turite daugiau laiko, pasiruoškite reikalingų daiktų sąrašą, kuris Jums ateityje labai palengvins ir sutaupys laiko prieš kelionę. Mums net ir ilgiausiai kelionei susipakuoti lagaminą užtrunka ne daugiau valandą, o savaitgalio išvykai galime krepšį ir per penkias minutes susidėti. Pasidarykite sąrašą būtent pagal savo poreikius – kiek ir kokių vaistų Jums reikia, kaip dažnai keičiate rūbus, kokią avalynę nešiojate ir kokios kosmetikos reikia. Mes vasarą, kai dažnai kažkur važiuojame, netgi laikome supakuotas kosmetines su vaistais ir kosmetikos priemonėmis, supakuotomis į mažus kelioninius indelius.

Taigi, tiek veiklų atradome ir išbandėme mes karantino metu, o ką veikėte jūs? Lauksime jūsų idėjų ir pasiūlymų mūsų Facebook Keliaujančių mamų grupėje

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
Meniu