Kaip išgelbėti šių metų atostogas su šeima?

Nuolat girdite, kad po Lietuvą keliauti smagu ir įdomu, bet niekaip nesiryžtate? Vis atrodo, kad visi objektai per toli, nežinia ar pritaikyti vaikams? Nežinote, nuo ko pradėti, kur ieškotis informacijos? Yra sprendimas – paklauskite tų, kurie su vaikais išmaišė ne tik visą Lietuvą, bet ir pasaulį.

Bendruomenė, kilusi iš šeimų poreikio

Didžiausia keliautojų su vaikais bendruomenė internete, vienijanti jau virš 50 000 keliautojų „Keliaujančios mamos“, nuo šiol patarimais apie keliones Lietuvoje dalinsis specialioje grupėje Kelionės su vaikais po Lietuvą – poilsis, pramogos, įdomybės!

Prieš daugiau nei pusantrų metų iš augančio šeimų poreikio informacijai apie keliones su mažaisiais susikūrė grupė „Keliaujančios mamos”, kuri šiuo metu išaugo iki didžiausios Lietuvoje keliaujančių tėvų bendruomenės, kuri vadovaujasi savo šūkiu – „Žinome viską apie keliones su vaikais!” Šeimos čia dalinasi įdomiausiais maršrutais, taupymo būdais, pigių kelionių paieška, nurodo būtiniausius daiktus kelionėse su vaikais, tad visą reikiamą informaciją dabar galima rasti vienoje vietoje.

Kaip pasakoja grupės įkūrėja Vilma Vainorė, prasidėjus pandemijai, keliautojų pagrindinis galvos skausmas buvo, kaip atgauti pinigus už rezervacijas ir nepasiduoti turizmo sektoriaus bandymams pasilikti pinigus už nerealizuotas keliones nesuteikiant jokių garantijų, kad kada nors jos įvyks. Tačiau jau šiek tiek aprimus situacijai tėvai atrado kitokį būdą keliauti – dalinosi buvusių kelionių vaizdais ir istorijomis Facebook‘o grupėje ir Instagram paskyroje.

Įsibėgėjus karantinui tapo aišku, kad artimiausias vasaros atostogas dauguma šeimų planuosis Lietuvoje. Vis dėlto paaiškėjo, jog informacijos apie keliones su vaikais Lietuvoje beveik nėra!
„Nors ir yra daug įvairių puslapių apie keliones, apžvalgų apie lankomus objektus, viešbučių rekomendacijų, bet trūko koncentruotos, išsamios informacijos skirtos būtent apie keliones Lietuvoje su vaikais. Tėvai labiausiai pasigesdavo rekomendacijų apie lankomus objektus tinkamus tėvams su vežimėliais, kurie viešbučiai turi pritaikytas vaikams sąlygas, kurios kaimo turizmo sodybos pasiruošusios priimti mažuosius ir paruošusios jiems žaidimų aikšteles, kurie restoranai ir kavinės turi vaikiškus meniu ir specialias kėdutes mažiausiems gurmanams“, – pasakojo V. Vainorė.

Būtent todėl ir gimė grupė „Kelionės su vaikais po Lietuvą – poilsis, pramogos, įdomybės!” Per mažiau nei mėnesį prie naujai įkurtos grupės prisijungė daugiau nei 10.000 narių. Tėvai dalinasi savo atradimais su vaikais – tikrais safariais, apleistais bunkeriais ir raketinėmis bazėmis, indėnų kaimu, rekomenduoja iš savo patirties nakvynės vietas, stovyklas, pramogas.

Grupė skirta ne tik tėvams

Anot Vilmos, ši grupė skirta visiems, kas savo šeimose turi vaikų ir kas dirba su vaikais. Ne tik tėvams. Skirtingai nei į užsienį, kur vaikai dažnai keliauja su tėvais, Lietuvoje vaikai dažnai keliauja ir su seneliais, krikšto tėvais, tetomis ir dėdėmis.
Seneliai, kurie savaitgalį lieka su anūkais, grupėje ras patarimų, kur nusivežti anūkus praleisti turiningai laiką, sužinos, koks parkas su gyvūnais juos nustebins labiau nei uždara prekybos centro žaidimų aikštelė.

„Vyresnius vaikus dažniausiai sunkiau sudominti ir priversti padėti į šoną mobiliuosius telefonus, todėl grupėje pateikiamos ir labai netradicines bei originalios vietos bei veiklos – slaptos karinės bazės, ekskursijos bunkeriuose. Informacijos čia ras ir auklės, kurios sužinos, kuris parkas tinkamas pasivaikščiojimui su mažyliais bei auklėtojos, kurios ras įdomias ekskursijas klasės išvykoms“, – pasakojo grupės įkūrėja.

Patars ir apie maršrutus, ir apie žaidimus automobilyje

Bendruomenė „Keliaujančios mamos” vienija įvairių kelionių mėgėjus, išbandžiusius su vaikais skirtingas kryptis, turinčius skirtingus biudžetus, todėl daugiau šansų, jog būtent čia rasite atsakymą į kiekvieną rūpimą klausimą, susijusį su kelionėmis su vaikais.
„Grupėje rasite apžvalgas apie lankomus objektus, nakvynės ir pramogų vietas, maitinimo įstaigas, įvairias rekomendacijas. Norite supažindinti vaikus su gyvūnais – čia rasite detalų sąrašą vietų, kur vaikai gali itin artimoje aplinkoje susipažinti su gyvūnėliais, juos pamaitinti, paglostyti. O jei nežinote, ką veikti namuose, kai lyja – grupės kūrėjai pateiks jums veiklų vaikams, susijusių su kelionėmis“, – teigė Vilma.

Be to, čia mamos dalijasi ir praktiniais patarimais, kaip išspręsti ir su pačiomis kelionėmis susijusius klausimus – kaip paruošti vaikus kelionėms, kas turi sudaryti vaiko kelioninę vaistinėlę, kokie svarbiausi patarimai ruošiantis ilgesnei kelionei automobiliu.

Tėveliai noriai dalinasi patirtimi

Anot Vilmos, tėvai itin aktyviai dalinasi savo rekomendacijomis – kelia nuotraukas, patirtis, plačiai aprašo aplankytas vietas. Grupės kūrėjai sakosi dažnai sulaukiantys atsiliepimų, kad tėvai surado atsakymą į savo klausimą vien tik peržvelgę naujausius grupės įrašus ar pasinaudoję paieška grupėje. Be to, tėvų istorijos ir fotoreportažai iš aplankytų vietų įkvepia ir kitus tėvus ieškoti dar neatrastų vietų arba parodyti kitiems vietines savo apylinkių įdomybes.

Šeimų atostogų planuose jau nebe jūra, o ežerai

Šių metų atostogų tendencija yra neįprasta – tėvai „Keliaujančių mamų” grupėje daugiausiai domisi ne rekomendacijomis atostogoms prie jūros, bet poilsiu prie ežerų ar gamtoje, tad ir daugiausiai klausimų kyla dėl kaimo turizmo sodybų. Įdomu tai, kad dalis šeimų planuoja atostogauti su seneliais arba su kitais giminaičiais ar draugais, nes nemažai tėvelių teiraujasi ir rekomendacijų didelėms kompanijoms.

Kelionių grupės kūrėjai pastebi, kad šeimas vis dažniau domina ne tik pasvyus poilsis ar trumpos išvykos. Daugelis planuojasi ilgesnes keliones Lietuvoje – keturių/penkių dienų ar net savaitės, aplankant kelis rajonus.

Straipsnis publikuotas DELFI.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu