Keliaujančios mamos – viskas, ką reikia žinoti apie keliones su vaikais

“Keliaujančios mamos”, jau žinomos tūkstančiams vaikus auginančių šeimų, šiandien  švenčia 4-ąjį gimtadienį. Kai kyla klausimai apie keliones su vaikais – dauguma mamų be jokios abejonės skuba ieškoti informacijos ir konsultuotis su kitomis aktyviomis šeimomis į “Keliaujančios mamos” socialines paskyras, tinklapį www.keliaujanciosmamos.lt ar temines grupes, jugiančias daugybę aktyvių šeimų.

“Artėjus rudeniui ir atvėsus orams nenusimename, o visad turime naujų idėjų kelionėms bei pramogoms! O šiandien džiaugiamės ir pasiektais rezultatais” – sako “Keliaujančių mamų” idėjos autorė, įkūrėja, bendruomenės ir bendrų mamų kelionių variklis – Vilma Vainorė.

Klausimai apie keliones su vaikais – bendruomenės pradžia

“Keliaujančių mamų”  įkūrėja Vilma pasakoja apie nuotaikas, kuo gyvena didžiausia keliautojų su vaikais bendruomenė Lietuvoje šiandien. Vilma prisimena 2018 metus ir pačią pradžią, kai mamos pomėgis keliauti ir galybė klausimų apie keliones su vaikais  pirmiausia virto idėja. O pasitelkus profesinius įgūdžius (rinkodarą) – užaugo iki didžiausios tokio tipo keliautojų bendruomenės. Šiai dienai “Keliaujančios mamos” vienija daugiau nei 100 000 šeimų. Uždaroje facebook grupėje, kur įkūrėja kvietė jungtis drauges, mamos dalijosi patirtimi bei mezgė naujas draugystes. Per ketverius metus įvyko virš 10 bendrų mamų kelionių aplankėme Italiją, Ispaniją, Tailandą, Švediją, Latviją, Prancūziją, Estiją, Lenkiją, Kiprą, Norvegiją, Jungtinius arabų emyratus, Omaną, Katarą, lankėmės su vaikais net tokiose nykštukinėse, bet labai įdomiose  valstybėse kaip  Monakas ir San Marinas. Keliones šiek tiek, bet tik pusmečiui, buvo pristabdžiusi pandemija.

Tačiau šeimų kelionės šiuo metu vėl aktyviai planuojamos, nepaisant tvyrančio neužtikrintumo, o “Keliaujančios mamos” padeda rasti atsakymus keliautojams, kartu su vaikais išsiruošusiems pažinti pasaulį. Šį rudenį vėl grįžta ir populiarus grupinių kelionių formatas itin  išpopuliarėjęs “Keliaujančių mamų” grupėje, kai esant motinystės atostogose mamos (ir net šeimos) kooperuojasi ir vyksta šilčiau žiemoti ar tyrinėti kitų kraštų.

Apie pirmąsias bendras mamų keliones galite paskaityti čia: Trys mamos ryžosi avantiūrai – kelionei į Tailandą su mažais vaikais: po paros skrydžio mus pasitiko 38 laipsnių karštis

Gimus vaikui – daugybė klausimų ir baimių apie keliones

Susilaukus vaikų, dažnai kyla klausimų bei atsiranda baimių, kaip keisis kelionių įpročiai. O keičiasi jie tikrai daug ir kardinaliai. Tenka apgalvoti tinkamas kryptis ir lankytinus objektus, veiklas bei keliavimo būdus su mažaisiais. Mamos diskutuoja, kokius rūbelius ir daiktus verta imti, koks vaiko bagažas ir ką galima pasiimti vaikui į lėktuvą, o ko ne. Taip pat svarbu nepamiršti ir vaistinėlės bei jos turinio keliaujant. Šie klausimai, tai “Keliaujančios mamos” grupių socialiniuose tinkluose kasdienybė. Džiugu, kad labiau patyrusios mamos mielai dalinasi savo patarimais ir drąsina kitas. Socialiniuose tinkluose daugybę grupių vienijanti bendruomenė aktyviai diskutuoja apie Lietuvos ir užsienio keliones, keliaujant lėktuvais, automobiliais, traukiniais ir net laivais.

Vilma pamena: “Bendruomenė augo nuosekliai ir iki pandemijos ir per ją. Anksčiau mamos dažniausiai dalindavosi savo kelionių įspūdžiais, tiek smagiais, tiek ir nemaloniais. Staiga sustojus kelionėms dėl pandemijos, bendruomenė operatyviai dalinosi patarimais kaip grįžti į Lietuvą ar atgauti pinigus. Grupėje greit atsirasdavo naujausia informacija apie saugumo reikalavimus, atšauktus skrydžius bei realios patirtys. Mūsų bendruomenė tapo vieta, kurioje vienijasi ir vienos kitai padeda šeimos, o “Keliaujančios mamos” apjungia jų kelionių patirtis bei pasitelkus atitinkamų sričių profesionalus – pateikia rekomendacijas ir patarimus”.

Dėmesys mylintiems keliones su vaikais po Lietuvą

Pandemijos ribojimams laisvėjant, tačiau dar daugelį kaustant baimėms bei suvaržymams,  “Keliaujančios mamos” stengėsi įkvėpti šeimas labiau atsigręžti į keliones po Lietuvą. Tam specialiai buvo sukurta Facebook grupė Kelionės su vaikais po Lietuvą – poilsis, pramogos, įdomybės! Iš naujo atradome pažintinius takus, parkus, pilis bei dvarus, apžvalgos bokštus, įdomiausias edukacijas ir įvairias pramogas su vaikais. Dar aktyviau keliones po Lietuvą tęsėme šią vasarą. “Keliaujančių mamų” sugalvotos kelionės su vaikais pagal ABCėlę buvo itin populiarios ir skaitomos bei padėjo atrasti naujų įdomių vietų ne vienai šeimai.

Glaudžiai bendradarbiaudamos su miestų ir miestelių turizmo centrais, “Keliaujančios mamos” aplankė beveik visus Lietuvos kampelius. “Dalyvavome turizmo naujienų pristatymuose, naujų vietų atidarymuose, turėjome galimybę jas išbandyti ir pristatyti aktyvių šeimų auditorijai. Taip pat dažnai suderiname galimybę apsilankyti ir išbandyti įvairias vietas aktyviausiems bendruomenės nariams, sekėjams ar daugiavaikėms šeimoms. Tuo pačiu suteikiame erdvę verslams prisistatyti keliones mėgstančioms šeimoms”, – “Keliaujančių mamų” veiklą apibūdina įkūrėja.

 

Palaikomas socialiai atsakingos  bendruomenės tonas

“Keliaujančios mamos”  neapsiriboja vien informavimu apie keliones su vaikais  bei sekėjų džiuginimu dovanomis. Nuo pat “Keliaujančių mamų” įkūrimo daug dėmesio skiriama bendruomeniškiems darbams. Su partnerių pagalba pakviesta  nemažai vienišų daugiavaikių mamų su vaikais pabėgti nuo rutinos ir nemokamai papramogauti ar išleisti vaikus į stovyklas.  Telkiama pagalba iš mamų mamoms, padedant mamų kuriamiems verslams pasiekti auditoriją ir rasti klientų. Mamos taip pat gali pritaikyti savo profesines kompetencijas bendruomenės veikloje, gauti konsultacijų apie socialinius tinklus ir įgyti praktikos juos administruojant, kas praverčia kuriant bet kokį savo verslą ateityje. Viešinant informaciją bei sutelkiant bendruomenės mamas, padėjome išvykti gydymui į užsienį sunkiai sergančiam vaikui, kuriam Lietuva tokio gydymo negalėjo pasiūlyti ar apmokėti iš valstybės garantijų.

Bendra mamų kelionė. Prancūzija. K.Malinauskienės nuotr.

“Keliaujančių mamų” socialinis tinklas ir jo naujiena

Pradėjusios nuo mažos uždaros grupės Facebook, šiandien “Keliaujančios mamos” tai tarsi didžiulis internetinis turizmo centras šeimoms su vaikais, kuris vienija įvairius informacijos kanalus. Populiariausiuose socialiniuose tinkluose galite rasti “Keliaujančių mamų” paskyras ir grupes, naudingos informacijos rasti www.keliaujanciosmamos.lt

“Vasaros pradžioje pristatėme ir NAUJIENĄ“Keliaujančių mamų” gidą visiems puikiai pažįstamame Google žemėlapyje. Kuo šis gidas skiriasi nuo kitų žemėlapių? Didžiausias jo privalumas keliautojams tas – kad tai visiems pažįstamas tikslus žemėlapis, kur prie dominančio objekto rasite ne tik “Keliaujančių mamų” komentarą, nuotraukas, bet ir daugelio kitų keliautojų senesnių ir naujausių atsiliepimų apie dominantį objektą. Tai leidžia susidaryti tikrai labai objekyvų vaizdą. Būtent todėl Google žemėlapis yra labai parankus keliautojams ir ypatingai jų mėgiamas bei plačiai naudojamas. Taip pat šiame “Keliaujančių mamų” Google žemėlapio gide rasite išsaugotus SĄRAŠUS įdomiausių objektų kelionių su vaikais idėjoms. Pavyzdžiui, unikalų 100+ įdomiausių vaikams muziejų Lietuvoje sąrašą, sudaryto bendruomenės mamų pagalba. Daugiau nei 50+ takų ir parkų tinkamų lankytis su vaikais sąrašą. Aukščiausių Lietuvoje apžvalgos bokštų sąrašą. Rasite ir vandens pramogų vietų, ir įdomių vaikų žaidimų aikštelių ir kitų teminių sąrašų, kuriuos nuolat pildome keliaujant po Lietuvą ir su bendruomenės mamų pagalba.

Keliautojai dažniausiai ieško aktualios ir naujausios informacijos žemėlapiuose, juos labai  domina kitų keliautojų atsiliepimai.  Keliaujančios mamos” gidas neįtikėtinai greitai įgijo populiarumą” – sako Vilma Vainorė. Startavus 2022 metų vasaros pradžioje, per 4 mėnesius dalinantis informacija Google gide, “Keliaujančių mamų” įrašai pasiekė jau virš 400 000 peržiūrų. Tai tikrai labai dideli tikslingų peržiūrų skaičiai.

Kelionės su vaikais nesustoja

Nors pasaulis išgyvena ne pačius linksmiausius ir ramiausius laikus, kelionės nesustoja. “Keliaujančios mamos” pristato tiek idėjas vaikų rudens atostogoms Lietuvoje, tiek specialiai šeimoms su vaikais ruoštus pasiūlymus į užsienį.

Toliau žvalgomės ir lankomės Lietuvos turistinėse ir mažiau atrastose, bet įdomiose vaikams vietose. Kaip ir kasmet, jau formuojasi aktyvių mamų grupės, ketinančių žiemoti svetur. Tad “Keliaujančių mamų” bendruomenės socialiniuose tinkluose visuomet galima rasti kelionių su vaikais idėjų, bendraminčių mamų.

“Labai džiaugiamės, sulaukdami klausimų aktualiomis temomis, kuomet plačiai auditorijai galime pateikti specialistų nuomonę. Tad tiek pirmąkart keliaujant, tiek aktyviam keliautojui, mūsų tinklapyje rasite reikiamą informaciją” – atvirauja V.Vainorė. Aktyviai veikia ir “Keliaujančių mamų” turgelis, kuriame paprasta rasti kelionėms reikalingų naujų ir išaugtų daiktų, juos pirkti, parduoti, nuomotis. “Skatiname mamas dalintis vaikų išaugtais daiktais, suteikiame gerų pasiūlymų įsigyti naujų, palaikome ekologišką ir tausojantį požiūrį į pasaulį, nes norime jį parodyti ir palikti kuo gražesnį ir švaresnį savo vaikams ”, – sako įkūrėja.

 

“Keliaujančios mamos” kviečia dalintis patirtimis ir atradimais!

Sulaukusios savo 4- ojo gimtadienio, “Keliaujančios mamos” kviečia DALINTIS įsimintiniausia kelionių su vaikais akimirka socialiniuose tinkluose visą spalio mėnesį,  pažymint @keliaujancios_mamos ir @keliaujancios_mamos_lietuvoje bei laimėti DOVANŲ!
Jūsų kelionių įspūdžiai gali tapti kelionių idėjomis kitoms šeimoms!
Apie keliones su vaikais kviečiame diskutuotiKeliaujančių mamų” Facebook” grupėse skirtoje kelionėms su vaikais Lietuvoje (spausti čia) ir užsienyje (spausti čia).

#keliaujanciosmamos #kelionessuvaikais #keliaujusuvaiku #patarimaimamoms #mamupatarimai #kelioniupatarimai #pramogos  #edukacija #kelionespolietuva #kelionespopasauli #bendruomenė

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu