Keliaujantiems po karantino sąlygų griežtinimo

LR Vyriausybė nuo gruodžio 16 d. Lietuvoje griežtina karantino sąlygas. Nors šalies viduje gyventojų judėjimas ribojamas, keliavimo draudimai išvykstant iš Lietuvos ar į ją grįžtant – netaikomi.

Kas svarbu keliaujantiems po karantino sąlygų griežtinimo? “Keliaujančios mamos“ parengė Jums informaciją vienoje vietoje.

Jeigu atsisakyti kelionės planų negalite

Vykimas į aptarnaujančius tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų galimas (taip pat ir tais atvejais, kai minėti objektai yra kitose savivaldybėse). Tokiu atveju vykstantis asmuo turi turėti tarptautinį keliavimą pagrindžiančius dokumentus, pvz. lėktuvo bilietus ar rezervacijos patvirtinimą.

Taip pat svarbu atsižvelgti į jūsų atvykimo į Lietuvą savaitę galiojantį paveiktų šalių sąrašą, kuris kiekvieną pirmadienį yra skelbiamas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto puslapyje.

Primename, kad rekomendacijas kelionei į konkrečią šalį galite pasitikrinti Užsienio reikalų ministerijos puslapyje.

Keliaujantiems po karantino sąlygų griežtinimo – keliauti galima. Būtina laikytis numatytų tvarkų: užpildyti tam tikras keliavimo deklaracijas, turėti neigiamą COVID-19 testą ar laikytis saviizoliacijos taisyklių. Kokios vykimo į kitą šalį taisyklės, ar bus reikalinga saviizoliacija ar testas, BŪTINAI pasitikrinkite tos šalies, į kurią keliaujate, oficialiose svetainėse, oro uostų svetainėse, skraidinančių avialinijų puslapiuose.

Šalių šviesoforas

Nuo spalio 26 d. visos Europos Sąjungos šalys pagal epidemiologinius kriterijus skirstomos į keturias grupes šviesoforo principu, t. y. pagal spalvas – žalią, geltoną, raudoną ir pilką. Pagrindiniai šalių vertinimo kriterijai yra 14 dienų sergamumo rodiklis 100 tūkst. gyventojų, teigiamų tyrimų dalis procentais tarp atliktų tyrimų per 7 dienas, testavimo apimtys (tyrimų skaičius 100 tūkst. gyventojų) per 7 dienas.

Į žalios spalvos grupę patenka šalys, kuriose sergamumas yra mažesnis nei 25 atvejai 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų, o teigiamų tyrimų dalis – mažesnė nei 4 proc. Tai reiškia, kad atvykstantiesiems iš žaliosios zonos ribojimai nebus taikomi.

Geltoną grupę sudaro šalys, kuriose sergamumas yra mažesnis nei 50 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų, o teigiamų tyrimų dalis – 4 ar daugiau proc. arba sergamumas per paskutines 14 dienų siekia nuo 25 iki 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų bei teigiamų tyrimų dalis yra mažesnė nei 4 proc.

Raudonos spalvos grupėje yra šalys, kuriose sergamumas yra 50 ar daugiau atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų ir teigiamų tyrimų dalis 4 ir daugiau proc. arba sergamumas yra didesnis nei 150 atvejų 100 tūkst. gyventojų per paskutines 14 dienų.
Pilkos spalvos grupėje yra šalys, kurių duomenų nepakanka įvertinti minėtus kriterijus arba kuriose testavimo apimtys yra 300 ar mažiau tyrimų 100 tūkst. gyventojų per 7 dienas.

Paveiktų šalių virtualų žemėlapį, kurį pagal šviesoforo principą rengia Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), galima stebėti čia.

Grįžusiems ar atvykusiems į Lietuvą

Primename, kad visi atvykstantys į Lietuvą žemės, vandens ar oro transportu, turi užsiregistruoti NVSC per 24 val. nuo atvykimo.

Asmenims, grįžusiems / atvykusiems iš paveiktų šalių, taikoma 10 dienų izoliacija. Jeigu ne seniau nei 48 val. prieš grįždami / atvykdami į Lietuvą atlikote tyrimą ir gavote neigiamą atsakymą, izoliacija netaikoma.

Tyrimą galima atlikti ir Lietuvoje. Tokiu atveju izoliacija taikoma iki bus gautas neigiamas tyrimo rezultatas.

Interaktyvus žemėlapis.

Šis laikotarpis ir toliau reikalauja bendrų visų gyventojų pastangų ir susitelkimo, stengiantis suvaldyti korona viruso plitimą. Vyriausybė ir kitos institucijos ragina susilaikyti nuo nebūtinų kelionių tiek į užsienį, tiek ir Lietuvoje.

Svarbiausią informaciją apie karantino apribojimus ir koronavirusą Lietuvoje galite rasti čia.
Patarimai ir rekomendacijos dėl atšauktų skrydžių ir kelionių COVID 19 laikotarpiu.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu