Kelionės į Latviją - reikalavimai

Kelionės į Latviją – reikalavimai

Nuo birželio 16 dienos Latvija atsidarė užsienio svečiams. Tad daugelis lietuvių atostogų patraukė būtent ten. Paskiepytiems arba persirgusiems koronavirusu Latvijoje nereikia nei COVID-19 testo, nei saviizoliacijos.

Kelionės į Latviją – reikalavimai. Kokie jie, jei norite vykti į lietuvių taip mylimą pajūrį.

Atvykimas į Latviją

Covid-19 ribojančios priemonės Latvijoje taikomos atsižvelgiant į pandemijos situaciją šalyse iš kurių atvykstama į Latviją. Svarbu – skirtingai nuo Lietuvos, šis sąrašas skelbiamas kiekvieną penktadienį ir įsigali tos pačios savaitės šeštadienį. Šį sąrašą galite rasti čia.

Visiems keliaujantiems į Latviją arba vykstantiems per šalį tranzitu privaloma ne anksčiau kaip prieš 48 valandas iki atvykimo užpildyti keliautojo anketą ir išsaugoti QR kodą. Kodą privalu pildyti ir vaikams.

Kas gali atvykti?

Iš ES, EEE valstybių, Šveicarijos, JK ir žemos rizikos trečiųjų valstybių į Latviją be apribojimų ir izoliacijos gali atvykti arba keliauti tranzitu:

  1. Pasiskiepiję asmenys praėjus 15 dienų po vakcinacijos kurso pabaigos ir turintys tai patvirtinantį dokumentą;
  2. Covid-19 liga persirgę asmenys, kai nuo pirmo teigiamo SARS RNS tyrimo yra praėję ne daugiau nei 180 d., ir turintys tai patvirtinantį dokumentą asmenys;
  3. Turintys ne anksčiau nei prieš 72 val. atlikto PGR (angl. PCR) SARS-CoV-2COVID-19 arba ne anksčiau nei prieš 24 val. yra atlikto SARS-CoV-2 antigeno tyrimo neigiamą rezultatą.

Nevakcinuotiems ar nepersirgusiems asmenims privaloma 10 d. izoliacija, jei atvykstama iš aukštos rizikos šalių. Izoliaciją galima sutrumpinti savo lėšomis atlikus tyrimą 7-ą dieną.

Reikalavimai vaikams

Vaikams iki 12 metų amžiaus, atvykstantiems į Latviją arba keliaujantiems tranzitu, COVID tyrimų ir izoliacijos nereikia. Vaikams nuo 12 metų – COVID PGR arba antigenų tyrimas būtinas, bet izoliacija neprivaloma, jei keliaujama kartu su vakcinuotais arba persirgusiais suaugusiais iš žemos rizikos šalies. Jei nepilnamečiai nuo 12 metų atvyksta iš aukštos ar ypač aukštos rizikos šalių – izoliacija privaloma.

Ką veikti Latvijoje – štai Jums keletą puikių idėjų:

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu