Kelionės per Lenkiją COVID-19

Kelionės per Lenkiją COVID-19

Daugeliui iš mūsų kelionės per Lenkiją net ir iki pademijos buvo labai patrauklios. Kelionių organizatoriai turėjo tikrai puikių ir pigesnių lėktuvų bilietų ir kelionių paketų. O šiuo metu beveik nevykstant skrydžiams iš Lietuvos daugelis renkasi keliones būtent iš Varšuvos.

Kelionės per Lenkiją tranzitu COVID-19 – dalinamės savo patirtimi, ir naujausia informacija, kadangi sulaukėme labai daug klausimų, apie kelionę į/iš Tenerifės.

Mūsų kelionės datos: išvykimas balandžio 6 d., grįžimas balandžio 20 d.

Atvykimas į Lenkiją

Nuo 2021 m. kovo 30 d. į/per Lenkiją keliaujant bet kokiu transportu (įskaitant tranzitą per Lenkijos teritoriją ir oro uostus) privalomas neigiamas PGR COVID-19 testo rezultatas, ne senesnis nei 48 val. iki Lenkijos sienos kirtimo.

Išimtys: pilnai paskiepyti asmenys ir persirgę ne seniau, negu prieš 6 mėn. pateikiant minėtus faktus patvirtinančius dokumentus (lenkų arba anglų kalbomis).

Reikalavimas taikomas ir vaikams, bet kokio amžiaus! Nors Lietuvos ambasada pateikia įvairius duomenis ir yra įvairių mamų patirčių (vienų testų prašė, kitų ne), mes nerizikavome ir trimečiui atlikome testą.

Įvažiuojant į Lietuvos pasienio pareigūnai nestabdė ir jokių dokumentų neprašė. Lenkijos pareigūnai stabdė ir tikrino testus (vaiko taip pat).

Oro uoste išskredant ir sėdant į lėktuvą tikrino: neigiamus testus ir QR kodus.

Atvykus į Tenerifę tikrino visų QR kodus, neigiamus testus atsitiktinai. Atvykstant į Tenerifę, kitaip nei į Lenkiją vaikui iki 6 metų testo nereikia. Daugiau informacijos, kuri nuo to laiko nekito ir reikalavimai išliko tokie patys: Tenerifė: naujausia informacija keliautojams.

Grįžimas į Lenkiją ir Lietuvą

Vykstant į Lenkiją iš Tenerifės ir lipant į lėktuvą nei Lietuvos, nei Lenkijos piliečių testų neprašė.

Atvykus į Lenkiją ir vykstant tranzitu savo automobiliu (jei neliekate ilgiau nei 12 valandų) pasienio pareigūnai praleidžia be jokių testų.

Į Lietuvą vykstantys asmeniniu transportu tyrimą gali atlikti Lietuvoje ne vėliau kaip per 24 val. nuo atvykimo į Lietuvą būtina užsiregistruoti skambinant Karštąja linija tel. nr. 1808 arba bet kurioje tyrimus atliekančioje patvirtintoje laboratorijoje.

Taip pat norint testą galima atlikti Tenerifės ir Varšuvos oro uostuose. Iš užsienio valstybės atvykusiems asmenims, vyresniems nei 16 metų, privaloma turėti neigiamą COVID-19 (koronaviruso) testo (SARS-CoV-2 PGR tyrimo ar antigeno testo iš nosiaryklės) rezultatą, atliktą 72 val. iki atvykimo arba kaip minėjome atlikti jį Lietuvoje, jei atvykstate savo automobiliu.

Primename, jog net ir gavus neigiamą koronaviruso (COVID-19) testo atsakymą, visiems atvykusiems iš paveiktomis laikomų šalių, o Tenerifė deja tokia laikoma, izoliacija yra privaloma.

Išimtys: Persirgusiems COVID-19 ar vakcinuotiems pagal pilną vakcinacijos schemą testuotis ir izoliuotis nereikia, jeigu yra gydymo įstaigos pažyma ar skiepijimų sertifikatas (su vertimu į lietuvių, anglų ar rusų k.) apie persirgimą 180 dienų laikotarpiu iki atvykimo arba atliktą vakcinaciją.

URM informacija keliaujantiems.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu