Lietuvos pajūris kviečia "darbostogauti“ su vaikais

Lietuvos pajūris kviečia “darbostogauti“ su vaikais

Karantinas ne tik apriboja, bet ir įkvepia pokyčiams. Viename populiariausių pajūrio kurortų – Palangoje – šįmet duris atvers ne tik naujos paslaugų bei pramogų studijos bei dirbtuvės, bet ir gerokai atsinaujinę poilsio centrai. Ko tikėtis, ir kiek tai kainuos?

Lietuvos pajūris kviečia “darbostogauti“ su vaikais.

Pandeminiai įkvėpimai

Birželio pradžioje Palangoje duris atvers vaikų užimtumo studija „Labas, jūra“. Jos iniciatorės, jaunimo modelių agentūros įkūrėja Agnė Ivanauskaitė-Strėlienė ir žmogiškųjų išteklių specialistė, Vaikų linijos savanorė Agnė Baltrėnė, teigia, jog mažiesiems skirtos laisvalaikio erdvės poreikį padiktavo pastarojo laiko aktualijos.

„Daugybę metų su šeima leidžiame vasaros atostogas Palangoje – labai mylime šį kraštą. Kadangi pandemija parodė, jog galime dirbti iš bet kur, jau pernai mėginome suderinti darbą su poilsiu pajūryje. Visgi, jau pirmosiomis dienomis pajutome vaikų poreikiams atostogų metu pritaikytos infrastruktūros trūkumą. Širdį skaudėdavo, kai man tekdavo dirbti, o jiems – sėdėti namuose… Šią vasarą nusprendėme bendromis jėgomis pasiūlyti kūrybišką problemos sprendimą“, – teigia dukrą ir sūnų auginanti A. Baltrėnė.

Birželio – rugpjūčio mėnesiais M.Valančiaus g. įsikūrusioje 115 kv. m. studijoje drauge su kvalifikuota studijos komanda praleisti laiką bus kviečiami 4-10 metų amžiaus vaikai. Dienos metu jiems bus organizuojamos įvairios pramoginės bei edukacinės dirbtuves, sportiniai užsiėmimai bei ekskursijos po apylinkes. Vakarais vaikų lauks išskirtinė pramoginė ir edukacinė veikla.

Labas, jūra užimtumo studijos mokytojai

„Manome, kad šįmet kaip niekad vaikai bus išsiilgę socialinio kontakto, draugystės bei naujų patirčių, todėl kurdami studijos užimtumo programą didelį dėmesį kreipėme pagrindinių pojūčių – lytėjimo, ragavimo, klausos, judesio smulkiosios motorikos – lavinimo veikloms, taip pat emocinio intelekto bei empatijos ugdymui“. Didžiuojamės tuo, kad mūsų studijoje dirbsiantys žmonės yra kvalifikuoti, labai mylintys vaikus, patyrę ir turintys daugybę talentų. Pavyzdžiui Skaistė yra keramikė ir vaikai turėsi galimybę pasidaryti nuostabių darbelių. Urtė groja gitara, o Viktorija yra dainininkė, tad muzikos ir dainų taip pat netrūks. Mūsų Giedrė-sporto trenerė, kuri prisideda kurdama programa tam, kad būtų daug aktyvių, judrių žaidimų. Galėčiau pristatyti kiekvieną, nes visi išties nuostabūs žmonės, o artimiau visus pažinti galite čia Susipažinkime – LABAS, JŪRA! – teigia A. Ivanauskaitė-Strėlienė.

Mūsų mokytojai yra pedagogai, būsimi pedagogai, turintys darbo su vaikais patirties stovyklose, darželiuose, mokyklose, bet pirmiausia, jie labai šilti, kūrybingi ir norintys būti su vaikais-tai mūsų manymu yra svarbiausia.

Veiklos vaikams

Tol, kol vaikai leis laisvalaikį saugioje ir atraktyvioje studijos erdvėje, suaugusieji galės ne tik dirbti, bet ir atsipūsti nuo kasdienių rūpesčių. „Visiems reikia laiko sau – tėvams irgi, ypač, jei ne ištisus mėnesius po vienu stogu teko sutalpinti ir biurą, ir vaikų darželį, ir restoraną… Jiems suteiksime galimybę nueiti į renginį, pasimėgauti maistu ar tiesiog romantiškai praleisti vakarą paplūdimyje“. Dirbsime ne tik dieną, bet ir vakarais (ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį). Jei vakarais papramogauti norės tėvai-vaikus kviesime į mūsų vakaro programą „Smagusis vakarėlis“. Čia mažųjų lauks animatorių pasirodymai, diskoteka, teatras, ledų gamyba ir daug kitų pramogų. Restoranas “Onore“, kuris rūpinsis maitinimu studijoje, ruošia išskirtinį, vaikų labai mėgstamą, meniu – sako A. Baltrėnė. Į „Labas, jūra“ įdėjome daug meilės ir pasirinkdami komandos narius, ir kurdami interjerą, ir ruošdami programą, apgalvojome kiekvieną smulkmeną. Daug dėmesio skiriame ir saugumui, ligų prevencijai. Turėsime didelę erdvę, kelis kartus per dieną dezinfekuosime patalpas ir galėsime priimti 15 vaikų vienu metu, kad išlaikytume vyriausybės keliamus reikalavimus. Jei reikalavimai dar švelnės-esame pasiruošę priimti iki 20 vaikų, su kurias vienu metu draugaus 2 studijos darbuotojai.

Daugiau informacijos apie Vaikų pramogų ir edukacijos studiją „Labas, jūra“ rasite studijos internetiniame puslapyje, Facebook’e ir Instagram paskyroje.

„Darbostogautojų“ režimu

Rodos, dar visai neseniai į darbostogas (angl. workation) leidosi tik vienas kitas kolega ar bičiulis. Tačiau pandemija kardinaliai pakeitė darbo kultūros įpročius. Dalis dirbančiųjų iš namų jau dabar žvalgosi, kur kelti bures šiltuoju metų laiku. Tie, kas nenori vasaroti didmiesčio karštyje, pirmiausia dairosi į Lietuvos žemėlapį ir ieško lokacijų, kuriuos būtų tinkamos sklandžiam darbui bei poilsiui.

Intensyviam vasaros sezonui ruošiasi ir kurorte įsikūrę viešbučiai, restoranai bei SPA centrai. Vieni siūlys naujas paslaugas, išplėstas laisvalaikio zonas, renovuotus apartamentus, kiti – atnaujintą meniu koncepciją. Be to, atsiradus darbostogų poreikiui, viešbučiai transformavo savo konferencijų sales ir taip pat siūlo svečiams įsirengti ten savo ofisą ar darbo vietą atostogų metu.

Skirtingą poilsiautojų poreikį atliepia ir gausi renginių bei aktyvaus laisvalaikio veiklų įvairovė. „Naujos erdvės – tiek kavinės, tiek restoranai į savo terasas, kiemelius vis dažniau įsileidžia gyvą muziką – akustinius performansus, džiazą, pasaulio muzikos kolektyvus. Poilsio parkuose galima pašokinėti batutais, pasimokyti padelio teniso, pasimėgauti vandens sporto pramogomis“,– papildo Palangos viešbučių asociacijos vadovė.

Lietuvos pajūris kviečia "darbostogauti“ su vaikais

Lietuvos pajūris kviečia “darbostogauti“ su vaikais

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu