Kaišiadorys – unikalios patirtys, meilė gamtai, papročiams ir tradicijoms

Kaišiadorys – unikalios patirtys, meilė gamtai, papročiams ir tradicijoms

Ką žinote apie Kaišiadoris? Paukštynas? Taip, mes iki šiol žinojome tik tiek. Atrodo nedidelis niekuo neišskirtinis miestas, neskalaujamas nei mineralinių vandenų versmių, nei Baltijos jūros, tai kodėl reikėtų čia važiuoti vasara? Mus Kaišiadorys sužavėjo unikaliomis patirtimis – tai tikras lėtojo turizmo pavyzdys Lietuvoje.  Tikra autentiška protėvių aplinka, edukacijos, amatai ir prisilietimas prie protėvių šaknų . Ypatingai rekomenduojame tėveliams, kurie nori vaikučiams parodyti atsakingą požiūrį į gamtą, ūkį ir tradicijas. Ką pamatyti, ko išmokti ir kiti Kaišiadorių lankytini objektai vienoje vietoje.

Kur tie Kaišiadorys?

Kaišiadorių miestas įsikūręs vidurio Lietuvoje, pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Kauno, kadaise buvo labai svarbus geležinkelio mazgas sujungęs Varšuvą su Sankt Peterburgu. Apsilankymas čia gali būti puiki idėja, mamoms su mažyliais norinčioms bent dienai Vilniaus šurmulį pakeisti į nedidelio miesto atradimus ir tai padaryti su traukiniu! Tačiau nemažai įdomių lankytinų objektų yra aplink miestą, todėl, jei norite patirti tradicijas, visgi rekomenduojame vykti automobiliu.

Lankytinos vietos Kaišiadoryse:

 • Mergakalnio regykla. Aukščiausia Kauno marių atodanga, atverianti įspūdingus vaizdus į didžiausią Lietuvoje dirbtinį vandens telkinį. Puiki vieta sustoti, atsipūsti, o gal net papietauti savo atsineštais užkandžiais su šeima.
 • Gyvas kalnas. Tai net 21 metus gyvuojantis šeimos ūkis. Jame galima pamatyti įvairiausių gyvūnų – nuo viščiukų iki ponių. Apsilankymas šioje sodyboje ypatingas tuo, kad galima ne tik apžiūrėti gyvūnus, bet vaikai juos gali glostyti ir maitinti. Sodybos savininkai atskleis visas ūkio paslaptis, todėl garantuoja pliūpsnį nepamirštamų emocijų ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto telefonu: Dalia +37060356068 arba Diana +37067516291 arba Facebook puslapyje žinute.

 • Vėjų fėja. Mums pasakos ir fėjos patinka, todėl žinoma pirmiausia mūsų ausį patraukė gražus pavadinimas. Tai 2 hektarai  pozityvios, žalios ir mylinčios aplinkos.  Šioje etnografinėje sodyboje vyksta labai daug stovyklų, edukacinių veiklų ir etnoprogramų. Nudžiugino tai, kad vaikų užsiėmimuose puoselėjama senoji lietuvių kultūra bei kuriama darni gyvensena su gamta, mokoma baltiškų amatų, rengiamos kūrybinės įvairių meno technikų popietės, sveikos gyvensenos seminarai, prasmingos šventės. Tiesa, užsiėmimai nevyksta nuolatos, todėl prieš planuojant kelionę čia, nepamirškite pasidomėti apie veiklas ir užsiregistruoti.

Adresas  Pratkūnų k. 4, Kaišiadorių r. sav. +370 683 87595. 

 • Žaslių kultūros ir amatų centras. Žaslių kultūros centras įsikūręs perstatytame ortodoksų sinagogos pastate, greta jo, 2016 m. naujai pastatytame priestate. Kuriame veikia tradicinių amatų centras. Įprastai čia eksponuojamos įvairios parodos, todėl tai gali būti  jūsų vienas iš turo su vaikais lankytinų objektų. Retkarčiais taip pat vyksta amatininkų ne tik rankdarbių bet ir maisto edukacijos, todėl prieš planuodami kelionę, nepamirškite pasidomėti ir galbūt turėsite unikalią patirtį ir išmoksite kažko nauja. 

Adresas  Vytauto g. 38, Žaslių mstl., Kaišiadorių r. sav. +370 650 98 858. 

 • Lietuvos liaudies buities muziejus Rumšiškėse. Tai pats didžiausias (beveik 200 ha) ir daugiausiai eksponatų turintis muziejus visoje Lietuvoje. Kitaip sakant tai visas etnografinis kaimas, nukeliantis mus į senovę. Mes sakome, kad tai vieta kurią privalo aplankyti kiekviena šeima, norinti išugdyti vaikams meilę tėvynei, tradicijoms ir papročiams.  Grynas oras, graži gamta ir tikras prisilietimas prie istorijos, kas gali būti geriau? Šiame muziejuje vyksta labai daug edukacijų ir etnografinių švenčių, kurias privaloma patirti, bent kartą gyvenime.

Adresas  L. Lekavičiaus g. 2, Rumšiškių mstl., Kaišiadorių r. sav. +370 346 47392. 

 • Saulės vartų romuva Paukščių kiemas. Prie autentiškos Rumšiškių muziejaus patirties labai tiks ir pasimokyti ir naminių paukščių auginimo paslapčių. Vaikams siūloma iš arti pažinti (paglostyti, palaikyti) įvairius naminius paukščius, sužinoti jų skirtumus, atpažinti jų plunksnas, kiaušinius, balsus, pažaisti ir padainuoti. Čia  galėsite grožėtis povais, kalakutais, balandžiais, antimis, žąsimis, vištomis. Taip pat ši bendruomenė organizuoja baltiškas šventes prie aukuro ugnies. 

Adresas  Rumšiškių k. 36, Dovainonių k., Kaišiadorių r. sav. +370 623 98270. 

 • Girinio parkas, senelis žynys. Stebuklai nesibaigia ir jei mėgstate su vaikais lankyti Kalėdų senelius, rekomenduojame supažindinti juos ir su lietuviškaisiais žyniais. Skarotų eglių pavėsyje, mažame pasakų namelyje, darnoje su gamta iki sausio 5-osios vaikučių laukia Senelis Žynys. Iškritus sniegui Girinis skaito Baltąją pėdsakų knygą, o vasaros metu kartu galite pavartyti Žaliosios knygos lapus. Laužas, pokalbiai ekologinėmis, etnokultūrinėmis, darnos su gamta temomis ir kitos miško paslapys.

Būtina iš anksto susitarti telefonu. Adresas  Kapitoniškių k., Kaišiadorių r. sav. +370 685 64334.

 • Girelės pažintinis takas (maps  Koordinatės 54.859503, 24.438804) – trokštantiems tiesiog pasivaikščioti gamtos apsuptyje patik. Tai labai gražus Kaišiadorių miesto miško parkas, kuriame galite aplankyti inkilų alėja, nueiti į miško parko estrada, pamatyti didįjį ąžuolą, aplankyti II pasaulinio karo kapines ir pasiekti Girelės poilsiavietes. Tako ilgis 2,7km, jame puikiai jausitės ir su vežimėliais, ir su dviratukais. Jei paliekate automobilį pradžioje, tai tako ilgis padvigubėja. Takas nėra žiedinis, jis prasideda ties Paukštininkų gatve ir baigiasi pasiekęs Girelės I-ąjį tvenkinį. Rekomenduojama pradėti pasivaikščiojimą nuo Paukštininkų gatvės,  kur stovi informacinis stendas su tako schema.
 • Bebrų stebykla. Jei jau susipažinote su naminiai ūkiai, o gal ir nulipdėte savo meno kūrinį iš molio, galbūt pasiilgote nepaliestos gamtos? Pats laikas aplankyti visiškai nepaliestą laukinę gamtą Ginteikiškių kaime (kur jau daugiau kaip 20 metų nebuvo vykdoma ūkinė veikla). Tarp dviejų šimtamečių ąžuolų, penkių liepų ir maumedžio pavėsyje galėsite pabendrauti ir pamatyti bene didžiausią Lietuvoje bebrų šeimyną ir jų namą. Taip pat gausią stebuklingai išlikusią žaliųjų balinių ir pievinių varlių populiaciją. Pasidžiaugę gamta, patys smalsiausi lankytojai galės pamatyti ūkio rakandų, sukurtų prieš 30 ar 100 metų, ekspoziciją, kuri išdėstyta autentiškame svirne arba kūrenti aukurą, pasisupti sūpuoklėse, pasimėgauti kava ir žaliąja arbata. 

Būtina išankstinė registracija. Adresas  Ginteikiškių g. 13, Ginteikiškių k., Kaišiadorių r. sav. +370 655 37010

 • Molio virtuvė. Ar prisimenate vaikystės žaidimus su plastilinu? Jei norite praleisti smagų laiką su vyresniais vaikučiais, galite išbandyti molio dirbtuves. Čia organizuojamos įvairios edukacijos: raugo keramikos deginimas, lipdymo pamokos, stiklo papuošalų ir mažų stiklo vitražų gamyba. Smagūs įspūdžiai ne tik vaikams bet ir jums garantuoti nes kurti su vaikais kartu gera!

Būtina išankstinė registracija. Adresas  Liepų g. 4, Lomenių k., Kaišiadorių r. sav. +370 615 49490. 

 • Audronės Skarbaliūtės keramikos dirbtuvės. Kaip būtų smagu, jei šeimos kelionės metu, vaikai atrastų savo hobį, o gal net pašaukimą, todėlkūrybiškai šeimai dar vienos smagios keramikos dirbtuvės. Čia jau daug metų vedami edukaciniai užsiėmimai vaikams, kur šie susipažįsta su molio savybėmis, lipdo, dekoruoja, glazūruoja puodelius, vazeles, skulptūrėles, medalius, reljefines plokštes. 

Būtina išankstinė registracija. Adresas  Pašilės g. 2, Pravieniškių k., Kaišiadorių r. sav. +370 604 72097. 

 • Kaišiadorių turizmo ir verslo informacijos centras. Dėl dar daugiau įdomių veiklų ir patirčių, nepamirškite aplankyti  ir turizmo centrą. Čia sužinosite apie visas įmanomas pramogas, kur rasti skaniausią kavą o gal net išsirinksite įdomiausią ekskursiją jums  po Kaišiadorių r. lankytinas vietas su gidu.

Adresas Gedimino g. 48, Kaišiadorys  +370 672 48327. 

Mums kelionė su vaikais po Kaišiadorių rajoną buvo visiškas atradimas. Nors visko nepavyks patirti per vieną dieną, bet pasirinkimų gausa mus sužavėjo ir neabejojame, kad ir jūs rasite puikių idėjų.

Žinote daugiau? Komentuokite ir pasidalinkite savo atradimais su visa Keliaujančių mamų bendruomene

Komentarai