Naudinga informacija apie Lietuvos oro uostus

Skrydis lėktuvu yra pati greičiausia keliavimo priemonė. Tačiau pirmasis skrydis į užsienį su vaikais gali sukelti daug bereikalingo streso ir klausimų apie skrydį ir oro uostus.. Keliaujančios mamos dalinasi patirtimi bei svarbiausia informacija apie dažniausiai užduodamus tėvelių klausimus skrendant su vaikais.

Straipsnį apie reikalingiausius daiktus jau pačioje kelionėje, skaitykite čia: Patarimai keliaujant su vaikais: ką pasiimti? – Keliaujančios Mamos (keliaujanciosmamos.lt)

Svarbūs kelionės dokumentai

Kad ir kaip keistai skambėtų, bet prieš pradėdami kelionę, patariame pirmiausiai pasitikrinti, ar dar galioja jūsų bei jūsų vaikų asmens dokumentai. Primename, jog vaikų kelionės dokumentų galiojimas yra trumpesnis nei suaugusiųjų (t.y. 2 – 5 metai). Taip pat patikrinkite, ar asmens tapatybės kortelė yra pakankamas kelionės dokumentas į jūsų pasirinktą atostogų kryptį, nes kai kurios šalys (pavyzdžiui Turkija, Tunisas ar Egiptas) reikalauja paso, kuris galiotų ne trumpiau nei 3, 6 ar kartais net ir 12 mėnesių!

Šioje nuorodoje galite pasitikrinti, kokio kelionės dokumento reikalauja konkreti šalis https://keliauk.urm.lt/

Taip pat, prieš vykdami į užsienį, nepamirškite pasitikrinti, kokie reikalingi skiepai keliaujant į konkrečią šalį https://nvsc.lrv.lt/skiepai-keliautojams

Na o kalbant apie sveikatą, primename, jog visuomet kelionės metu yra būtina turėti su savimi Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri užtikrins, jog kelionės metu jums ir jūsų šeimai bus suteikta būtinoji medicininė pagalba.

Daugiau apie kortelės išdavimą skaitykite čia: https://keliaujanciosmamos.lt/europos- sveikatos-draudimo-kortele-mobiliajame/

Metas krautis lagaminus

Įsitikinus, jog turite visus svarbius kelionės dokumentus, galima krautis lagaminus! Ir čia vėlgi sulaukiame daug klausimų. Apžvelgsime dažniausiai pasikartojančius jūsų klausimus:

  • Ar galima į lėktuvą pasiimti skysčių vaikams?

Tikrai galima pasiimti skysčių tiek, kiek reikia jūsų mažyliui. Tai gali būti jūsų pienas ar dirbtinis mišinys, vandenukas ar sultys – viskas, kas jūsų vaikučiui patinka. Skysčiai neprivalo būti specialiai įpakuoti. Taip pat drąsiai galite pasiimti užkandžių, tyrelių ar kito mėgstamo maistelio.

  • Koks leidžiamas vaiko bagažas?

Šioje vietoje negalime pateikti vieno atsakymo, kadangi bagažo kiekis bei išmatavimai priklauso nuo oro linijų, su kuriomis skrendate. Pasitikslinkite jų internetinėje svetainėje ar susisiekite su jais per kontaktų centrą. Galime paminėti, kad dažniausiai keliaujant su vaikais, jiems priklauso 10 kg rankinis bagažas nemokamai.

  • Ar keliaujant su vaiku pasiimti vežimėlį?

Visos oro bendrovės suteikia kūdikiams iki 2 metų nemokamai pasiimti kartu vežimėlį. Kai kurios bendrovės neriboja vaikų amžiaus, kitos leidžia pasiimti net 2 įrangos vienetus, tačiau vėlgi apie tai reikėtų teirautis jus skraidinančios oro linijų bendrovės, nes bendrų visiems taikomų taisyklių tiesiog nėra. Dažniausiai vežimėlį galima vežtis iki pat orlaivio, tačiau nepamirškite prieš tai užregistruoti vežimėlio prie registruoto bagažo skyriaus. Keliaujančių mamų patirtis rodo, jog kartais yra paprašoma vežimėlius atiduoti kartu su bagažu. Taip pat nenustebkite, jeigu vežimėlį atgausite ne prie standartinių lagaminų, o prie didžiagabaritinių krovinių.

  • Kokius vaistus rekomenduotumėte pasiimti?

Žinoma, jog išvykstant į kelionę, tikimės patirti pačius geriausius įspūdžius, tačiau, kaip sako liaudies taisyklė „atsarga gėdos nedaro“. Svarbiausi, Keliaujančių mamų nuomone, vaistai būtų nuo temperatūros, nuo viduriavimo, prieš alergiją. Daugiau patarimų apie vaistinėlę skaitykite čia: https://keliaujanciosmamos.lt/vaistinele-vasaros-kelionems-su-vaikais/

  • Kaip palengvinti vaikui užgulančias ausis lėktuvo leidimosi bei kilimo metu?

Lėktuvui leidžiantis bei kylant rekomenduojama vaikučiams duoti atsigerti, sučiupti ledinuką ar saldainį. Taip pat galima pasinaudoti ausų kištukais ar specialiomis ausinėmis.

  • Kaip kuo mažiau užtrukti oro uoste patikrų metu?

Siekiant sutaupyti laiko, rekomenduojama skrydžiui užsiregistruoti jau būnant namuose. Atvykus į oro uostą pasinaudokite pirmenybe aviacijos saugumo patikroje (ji suteikiama visoms keliaujančioms šeimoms). Vilniaus oro uoste ši eilė yra įrengta atskirai, dešinėje pusėje, nereikia eiti kartu su visais keliais ir galima praeiti šonu. Taip pat, rekomenduojama visus skysčius turėti netoliese, kad galėtumėte patogiai juos išimti patikros metu.

Lietuvos oro uostai – pritaikyti keliaujančioms šeimoms

Šiuo metu Lietuvoje yra trys oro uostai, kuriuose gali prasidėti jūsų šeimos kelionė – Vilniaus, Kauno bei Palangos. Vilniaus ir Kauno oro uostuose (jau netrukus ir Palangos) galėsite nemokamai pasinaudoti vaikiškais vežimėliais. Išvykdami juos rasite jau praėjus saugumo patikrą, o atvykdami – kiekvienoje oro uosto galerijoje. Oro uosto darbuotojai labai prašo palikti juos specialiai pažymėtose vietose, kad prireikus galėtų pasinaudoti ir kitos šeimos.

Aviacijos saugumo patikros postuose taip pat galima pasinaudoti specialiomis kėdutėmis ir gulais kūdikiams. Jie praverčia, kai vienam keliaujančiam žmogui – mamai ar tėčiui – tuo pačiu metu reikia ir palaikyti savo atžalą, ir personalui parodyti laipinimo kortelę, ir paruošti bagažą patikrai bei pasiruošti pačiam – t.y. nusivilkti viršutinius rūbus.

Vilniaus ir Kauno oro uostuose yra įrengti vaiko priežiūros kambariai, kuriuose rasite vystymo stalą, kriauklę bei maisto šildytuvą. Palangos oro uoste įrengtos specialios vietos, skirtos pervystyti vaikui.

Nepilnamečių vaikų kelionės į užsienį

Keliauti nepilnamečiams be palydos galima nuo 14 m. arba nuo 16 m., priklausomai nuo skydžių bendrovės. Į užsienį keliaujant vienam nepilnamečiui asmeniui, reikalingi dokumentai priklauso nuo to, ar jis keliauja Šengeno erdvėje, ar už jos ribos. Keliaujant Šengeno erdvėje, vaikas gali keliauti vienas ir jokių papildomų dokumentų nėra reikalaujama. Keliaujant už Šengeno erdvės, bus prašoma vieno iš tėvų rašytinis notariškai patvirtintas sutikimas. Ta pati tvarka galioja ir vaikui keliaujant su lydinčiu asmeniu. Verta pastebėti, jog oro bendrovės gali turėti papildomų reikalavimų ir taisyklių dėl vienų nepilnamečių keliautojų, todėl prieš kelionę būtinai pasitikslinkite su skrydžio organizatoriumi.

Daugiau informacijos apie nepilnamečių vaikų keliavimą į užsienį rasite čia https://keliauk.urm.lt/lt/keliaujantiems/pries-pradedant-kelione/nepilnameciu-vykimas

Keliaujančios mamos linki jums ir jūsų šeimai pačių įsimintiniausių kelionių. Linkime kiekvienoms atostogoms ruoštis kruopščiai, bet be jokio streso.

Tegul kiekviena kelionė atneša naujus neišdildomus įspūdžius bei įsimintinas akimirkas. Na o jūsų atostogų atvirukų visuomet laukiame Facebook bei Instagram storiuose  @keliaujancios_mamos  arba @keliaujancios_mamos_lietuvoje

..o įsimintinas istorijas bei patarimus siųskite el.paštu: keliaujanciosmamos@gmail.com

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas