Naujausi reikalavimai grįžtant į Lietuvą

Naujausi reikalavimai grįžtant į Lietuvą

Pasaulyje sparčiai plintant pavojingai koronaviruso Delta atmainai į paveiktų šalių sąrašą vėl grąžinamos visos pasaulio valstybės.

Naujausi reikalavimai grįžtant į Lietuvą. Įsigalioja nuo liepos 5 dienos ir galioja iki liepos 11 dienos.

Naujausi reikalavimai

 1. Atvykstant iš žaliosios zonos valstybių vėl reikės atlikti tyrimą dėl COVID-19;
 2. Atvykstantiems iš geltonosios zonos valstybių reikės ne tik atlikti tyrimą iki kelionės, tačiau atlikti ir antrą tyrimą jau atvykus į Lietuvą;
 3. Atvykstantiems iš raudonosios zonos valstybių reikalavimai lieka tokie patys: privalomas tyrimas prieš atvykstant į Lietuvą ir 10 dienų izoliacija. Izoliaciją galima sutrumpinti ne anksčiau kaip 7-tą atvykimo dieną atlikus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą. Iki šiol toks tyrimas turėjo būti atliekamas paties gyventojo lėšomis, tačiau nuo pirmadienio tai bus galima padaryti nemokamai mobiliajame punkte.

Taigi, pagal atnaujintą tvarką išsitirti dėl COVID-19 iki kelionės privalės asmenys, atvykstantys į Lietuvą iš bet kurios pasaulio valstybės, išskyrus numatytas išimtis. PGR tyrimas turi būti atliktas ne anksčiau kaip 72 val. prieš atvykstant į Lietuvą, antigeno testas – ne anksčiau kaip prieš 48 val. iki atvykimo.

Primename, kad atitinkamos spalvos zonai šalis priskiriama pagal labiausiai paveiktą šalies regioną. Jei didžioji dalis valstybės žemėlapyje pažymėta geltonai, tačiau bent vienas šalies regionas pažymėtas raudonai, visa šalis Lietuvoje skelbiamame paveiktų šalių sąraše bus įtraukiama į raudonos zonos šalių grupę.

Atvykimas į Lietuvą

Atvykstant į Lietuvą iš užsienio keleiviniu transportu, nepriklausomai nuo to, kokioje šalyje buvo lankytasi, privaloma užpildyti keleivio anketą. Užpildžius anketą gaunamas patvirtinimas (QR kodas). Jį reikia pateikti vežėjui prieš patenkant į transporto priemonę. Jei vykstate savo transportu – NVSC specialistams ar pareigūnams pasienio kontrolės punkte.

Anketą reikia užpildyti likus ne daugiau kaip 48 val. iki kelionės pradžios, kai vykstate keleiviniu transportu. Jeigu keliaujate nuosavu transportu, anketą užpildyti reikia iki sienos kirtimo momento.

Išimtys

Lieka galioti išimtys paskiepitiems pagal visą vakcijos schemą ir persigusiems asmenims, yra ir kitų išimčių, kurios skelbiamos čia.

Svarbi naujiena! Jeigu paskiepyti asmenys izoliuojasi dėl to, kad atvykimo į Lietuvą dieną nebuvo praėjęs 14 dienų terminas po vakcinacijos, jie gali susitrumpinti izoliacijos laikotarpį suėjus 14 dienų po vakcinos dozės suleidimo, kai asmuo buvo paskiepytas.

Reikalavimai vaikams

Jau rašėme apie reikalavimus vaikams – esmininiai punktai:

 • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo prieš atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą;
 • vaikams iki 7 metų, atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma. Jeigu kartu su vaiku keliavusiems asmenims yra privaloma izoliacija, rekomenduojama tokiems vaikams nelankyti ugdymo įstaigos kartu keliavusių asmenų izoliacijos laikotarpiu;
 • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų), atvykusiems iš raudonai ir pilkai zonai priskiriamų šalių, izoliacija netaikoma tuo atveju, jeigu jie turi ne anksčiau nei 72 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto SARS-CoV-2 PGR tyrimo arba ne anksčiau nei 48 valandų laikotarpiu (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento) atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, privaloma izoliuotis iki tyrimo rezultato gavimo;
 • vyresniems vaikams (nuo 7 iki 16 metų), atvykusiems iš geltonai zonai priskiriamų šalių, privalomas PGR tyrimas, kuris turi būti atliktas 3-5 dieną po atvykimo.

Informacija Lietuvos piliečiams, gyvenantiems užsienyje

Lietuvos piliečiams, kurie savo gyvenamąją vietą yra deklaravę užsienyje, tačiau nėra persirgę ar vakcinuoti, atvykę į Lietuvą turės galimybę nemokamai išsitirti dėl COVID-19.

Sveikatos apsaugos ministerija sudarė galimybę vykstant į užsienį nemokamai išsitirti PGR metodu. Juo išsityrus gaunamas Europos Sąjungos (ES) skaitmeninis COVID pažymėjimas. Pagal atnaujintą tvarką išsitirti dėl COVID-19 gali visi šalies piliečiai. Nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos ar šalies, taip pat kiti asmenys:

 • turintys teisę į asmens sveikatos priežiūros paslaugas, apmokamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto ar valstybės biudžeto lėšomis;
 • ES valstybių narių ar Europos laisvosios prekybos asociacijos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai, atvykę gyventi į Lietuvą ilgiau kaip 3 mėnesiams per pusę metų ir įgiję teisę gyventi Lietuvoje;
 • užsienio valstybių piliečiai ir asmenys be pilietybės, kuriems yra išduotas leidimas gyventi Lietuvoje;
 • asmenys, kuriems išduota nacionalinė viza;
 • Lietuvoje akredituoti ir reziduojantys asmenys.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu