Naujienos keliaujantiems ir dėl vaikų saviizoliacijos

Naujienos keliaujantiems ir dėl vaikų saviizoliacijos

Europai ruošiasi vasaros turizmo sezonui ir ES skaitmeninio Covid pažymėjimo įvedimui, todėl šalyse vis aktyviau įvedamos bendros taisyklės, šalių skirtymas ir pan.

Naujienos keliaujantiems ir dėl vaikų saviizoliacijos. Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, jog nuo pirmadienio, birželio 14 d., visiems, atvykstantiems iš Lenkijos, Estijos, Graikijos salų – Kretos, Rodo, Korfu, Kefalonijos, Zakinto ir Ispanijos salų – Tenerifės, Maljorkos, Gran Kanarijos bei kitų 15 šalių nereikės izoliuotis. Visas šalių sąrašas Sveikatos apsaugos ministerijos internetiniame puslapyje.

Pagrindinė sąlyga, jog tyrimą dėl COVID-19, 72 val. laikotarpiu iki atvykimo, turės atlikti iš bet kurios šalies atvykstantys keliautojai – išlieka. Išimtys dėl testo taikomos vakcinuotiemss, persirgusiems ir kitiems asmenis, kuriems numatytos papildomos išimtys.

ATNAUJINIMAS nuo 06.21 dienos: į atnaujintą paveiktų šalių sąrašą, kuris įsigalioja birželio 21 d., nepateko Austrija, Bulgarija, Čekija, Islandija, Lenkija, Malta, Rumunija, Slovakija, Suomija, Vengrija, taip pat Taso, Maljorkos ir Madeiros salos. Šios šalys ir salos pateko į žalią zoną sergamumo žemėlapyje, kurį kiekvieną savaitę atnaujina Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC). Tai reiškia, kad atvykstantiems iš jų nereikės nei tirtis dėl koronaviruso (COVID-19), nei atvykus izoliuotis.

Naujausią informaciją tikrinkitės Sveikatos apsaugos ministerijos ir Užsienio reikalų ministerijos puslapiuose.

Labai laukti patikslinimai dėl vaikų

Taip pat atnaujintos taisyklės dėl vaikų izoliacijos – vaikams iki 7 metų izoliacija nebus taikoma. Vaikams nuo 7 iki 16 metų izoliacija nebus taikoma, jeigu jie turės neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą. Jei tyrimas atliekamas Lietuvoje, izoliacija privaloma iki tyrimo rezultato gavimo.

Tyrimas dėl COVID-19 (PGR tyrimas ar antigeno testas), atvykstant iš bet kurios šalies nėra privalomas vaikams iki 16 metų. Tačiau jei norite, jog vaikui nuo 7 metų nebūtų taikoma saviizoliacija – turėkite neigiamą testo atsakymą arba pasidarykite grįžę COVID-19 testą.

ATNAUJINIMAS ir PATIKSLINIMAS nuo 06.21 dienos:
  • vaikams iki 16 m. nėra reikalavimo atvykstant į Lietuvos Respubliką turėti neigiamą tyrimo atsakymą;
  • iš užsienio grįžusiems vaikams iki 7 metų nerekomenduojama lankyti ugdymo įstaigų, jeigu kartu keliavusiems artimiesiems yra privaloma izoliacija (rekomendacija galioja artimųjų izoliacijos laikotarpiui);
  • 7-16 metų vaikams izoliacija netaikoma, jei vaikas turi ne anksčiau kaip 72 valandų laikotarpiu atlikto PGR tyrimo arba ne anksčiau kaip 48 valandų laikotarpiu atlikto antigeno testo neigiamą rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo momento). Jeigu tyrimas atliekamas Lietuvoje, vaikas turi izoliuotis iki neigiamo tyrimo atsakymo gavimo.
  • vaikai, atvykę iš šalių, iš kurių taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės, privalės izoliuotis nepriklausomai nuo amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato.

Šalių skirstymas ir taikomos taisyklės

Pakeitus paveiktų šalių sudarymo tvarką, COVID-19 ligos paveiktų šalių sąraše esančios šalys bus suskirstytos į tris grupės:

  1. šalys, iš kurių atvykus taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės;
  2. šalys, kurios priskiriamos raudonai ar pilkai zonai;
  3. šalys, priskiriamos geltonai ar žaliai zonai.

Atitinkamos spalvos zonai šalys bus priskiriamos pagal labiausiai paveiktą šalies regioną Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) skelbiamuose žemėlapiuose. Visos trečiosios šalys priskiriamos pilkai zonai, kadangi duomenys apie jas ECDC žemėlapiuose nėra pateikiami.

Svarbu! Atvykus iš šalių, iš kurių taikomos sustiprintos užkrečiamųjų ligų kontrolės priemonės – šiuo metu Brazilijos, Indijos ir Pietų Afrikos – bus privalomas ir tyrimo atlikimas, ir izoliacija. Izoliuotis ir atlikti tyrimą turės ir vakcinuoti, ir persirgę asmenys. Izoliuotis taip pat turės vaikai, nepriklausomai nuo jų amžiaus ar COVID-19 tyrimo rezultato. Į šias šalis griežtai nerekomenduojamos nebūtinosios kelionės.

Visiems, atvykstantiems ar grįžtantiems iš geltonoje ar žalioje zonoje esančių valstybių, izoliuotis nereikės.

Atvykę iš raudonoje ir pilkoje zonoje esančių valstybių izoliuotis turės tie keliautojai, kurie nėra vakcinuoti viena iš COVID-19 vakcinų pagal pilną skiepijimo schemą arba nėra persirgę infekcija. Kaip ir iki šiol, galioja ir kitos izoliacijos išimtys.

Svarbu! Visos naujos nuostatos įsigalioja tik asmenims, atvykstantiems ar grįžtantiems į Lietuvą nuo birželio 14 d., todėl iki birželio 14 d. atvykę ar grįžę keliautojai turi laikytis visų anksčiau galiojusių taisyklių.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu