RoadTripas po Ameriką su vaikais – dalinamės ką pamatyti!

RoadTripas po Ameriką su vaikais – dalinamės ką pamatyti!

Sveikos keliaujančios mamos ir tėčiai,

Šiek tiek pasidalinsiu mūsų kelione/roadtrip po JAV. Keliavome 2.5 savaitės su 1 ir 4 metų vaikais. Automobiliu važiavome iš Denverio į San Franciską, pakeliui lankydami Nacionalinius parkus. Trumpai statistika:
– Nuvažiavome apie 4000km;
– Aplankėme 9 nacionalinis parkus/gamtos paminklus
– Pamatėme tris miestus
– Ir daaaaug pakelės viešbučių ir motelių.. 🙂

Čia detalesnis žemėlapis, kokius objektus aplankėme: https://goo.gl/maps/SosnfqdTnxLRmqwy8

Keliavome gruodžio mėnesį, tad tas turėjo tiek savų privalumų, tiek trūkumų. Privalumai – mažai žmonių, turistų labiausiai lankomas vietas galima privažiuoti automobiliais (vasarą kai kur tenka važiuoti vietiniais autobusais), ne karšta (aktualu keliaujant Kalifornijoje). Oras pasitaikė tikrai puikus, lietus lijo tik vieną dieną. Trūkumai – jeigu mėgstate hikinti, tai kalnuose nemažai takų uždarytų, į Grand Canyon irgi nenusileisi. Įvažiavimas į kai kuriuos objektus tik iš pietinės pusės, tad teks ilgiau važiuoti automobiliu. Dienos trumpos, apie 5 val. jau būdavo tamsu, tad mažiau laiko lieka pasivaikščioti. Vis gi, kai keliavome su vaikais, jiems jėgų daug maž tiek ir užtekdavo, tad tamsa labai gerai pareguliuodavo tėvus, kad neįsijaustume per daug į labai ilgus žygius 🙂

Mes keliovome lėtai, per dieną važiuodavome ne daugiau 3 valandų. Beveik visuose parkuose ėjom į ilgesnius ar trumpesnius žygius. 4metis žygiavo pats, mažasis kuprinėje-nešynėje.

Nacionaliniai parkai sutvarkyti tobulai: beveik prie visų pagrindinių objektų gali privažiuoti mašina, beveik visur yra tualetai. Visuose nacionaliniuose parkuose duoda žemėlapius. Trasos žygiams aiškiai sužymėtos pagal sudėtingumo lygius, aprašyta, kur gali būti sunkumai.

Denveris, Las Vegas, San Franciskas – buvom trumpai, tad didelio įspūdžio nepaliko. O ir vaikams smagiau buvo po kalnus ir miškus keliauti, kur daugiau laisvės.

Su maistu Amerikoj liūdesys: jeigu nori maitintis pigiai – pagrinde tik greito maisto restoranai. Nors buvo keletas vietų, kurios nustebino maisto kokybe. Tačiau galima rasti visai kokybiškų šaldytų pusfabrikačių (tarkim vištiena su daržovėmis ar makaronais), o beveik visi viešbučiai turi mikrobangų krosneles. 3 viešbučiuose buvo ir virtuvės, tad turėjom galimybę pasigaminti normalaus naminio maisto.

Gyventi pigiausia moteliuose ir viešbučiuose, viską rezervavom per bookingą kelios dienos prieš atvykstant. Tik pirmas kelias naktis buvom rezervavę iš anksto.

Pridedu kelias nuotraukas iš kelionės 🙂 Jeigu kas turėsit klausimų – mielai atsakysiu ir papasakosiu daugiau 😉

Komentarai