Gyvūnų parkai Lietuvoje

Vaikai dievina gyvūnus, o kai  juos galima paliesti ir paglostyti – abejingų nelieka. Vietų, kuriose vaikai susipažįsta su gyvūnais visoje šalyje sąrašą jau buvome parengę Jums pernai metais. Tad jį pildome.

Gyvūnų parkai Lietuvoje – šį sąrašą atnaujiname ir Jūsų patogumui parkus suskirstėme pagal apskritis.

SVARBU: visuomet vykdami į parką – pasiskambinkite ar parašykite dėl apsilankymo ir pasiteiraukite dėl darbo laiko.

Vilniaus apskritis

Alpakų pieva (Vilniaus rajonas)

Alpakų pieva – tai beaugantis nuostabių gyvūnų ūkis, kuris džiugina ir didelį ir mažą. Alpakų vilna Jums dovanoja vieną iš švelniausių vilnų pasaulyje. Čia yra mezgamos alpakos vilnos kojinės, pirštinės bei kitokie rankdarbiai.

Kontaktinis tel.: +370 655 93855

Adresas: J.K. Obsto gatvė 12 LT-15221, Mostiskės

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/alpakupieva

Alpakų pieva
Alpakų pieva

Elnių SPA (Širvintų rajonas)

Elnių SPA galite rasti netoli nuo Kernavės miškų apsuptyje. Rasti nėra sudėtinga, tik reikia sekti nuorodas. Pasak legendos, kadaise klajoklius į šias apylinkes atviliojo čia besiganiusios šiaurės elnių kaimenės. Sekdami paskui jas, medžiotojai įkūrė stovyklavietę, vėliau tapusią Kernavės miesteliu. Pasak „Elnių SPA“ įkūrėjų Remigijaus Garškos ir Rimos Janužytės, būtent šis faktas įpareigojo šiose žemėse auginti ne karves, o elnius.

Elniai iš prigimties baikštūs, dalis jų slepiasi miške. Tačiau kita dalis visuomet prie aptvaro – nes jau žino, kad atvykę svečiai juos maitina. Elniai mėgsta beveik visas daržoves ir vaisius, pavyzdžiui, po Vėlinių žvėreliai labai džiaugėsi žmonių atvežtais moliūgais. „Citrusinių vaisių neėda, bet net mus nustebino skanaudami ananasus, melionus ir bananus“, – pasakoja elnių ūkio įkūrėja R. Janužytė. Patys tuo tikrai įsitikinome elnius pamaitinę bananais.

Būtinai važiuodami atsivežkite vaisių ir daržovių – tikrai pradžiuginsite elnius.

Daugiau informacijos: https://deerspa.com/

Pelėdų parkas (Vilniaus rajonas)

Tai arčiausiai sostinės esantis paukščių parkas, nuo sostinės jį skiria vos apie 12 km. Čia įsikūrusi sodyba išsiskiria savo jaukumu, o jos magišką atmosferą kuria čia gyvenančios pelėdos. Apsilankymas „Pelėdų parke“ leis jums susipažinti su įvairių rūšių pelėdomis iš arčiau, turėsite galimybe pajusti šių nuostabių gyvūnų didingumą. Čia sužinosite daug apie šių paukščių gyvenimą, bet nemažiau svarbu ir tai, kad apie jas jums papasakos žmonės, kurie nuoširdžiai rūpinasi, augina ir domisi šiais paukščiais daugybę metų.

Šeimininkai užtikrina ramybę ir paukščiams, ir kiekvienam lankytojui, todėl prieš apsilankant turėtumėte paskambinti ir užsirezervuoti laiką ypatingam susitikimui su miško paukščiais. Ypač savaitgaliais laiką rekomenduojame derinti prieš savaitę ar dvi.

Kontaktinis tel.:+370 688 00822

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/peleduparkas.lt/ arba https://www.peleduparkas.lt/

Kauno apskritis

Šilėngirės slėnis (Biršonas)

Pasiilgote nykstančios žalumos? Mėgstate originalią gamtos muziką? O gal norite savo vaikus supažindinti su senų laikų sodybos pastatais ir ūkio technika? Tuomet “Šilėngirės slėnis” – puiki vieta. Čia galite susipažinti su Alpakų šeimyna, ožiukų gyvenimu, avinų išdaigomis, triušiukų meilumu. Su gyvūnais galėsite pabendrauti, pamaitinti. Čia galėsite ramiai pasivaikščioti gamtoje ir pasidaryti šeimos iškylą, išgirsti paukščių dainas, girios ošimą. Ši vieta unikali tuo, kad čia galėsite susipažinti ne tik su gamta, bet ir prisiminti kokiose sodybose gyveno mūsų močiutės, seneliai, proseneliai. Kokias naudojo žemės ūkio technikas.

Adresas: Pelėdų g. 6, Šilėnų k., Birštono sen., Birštono sav.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/MB-Šilėngirės-slėnis-100253308403726

Gyvas kalnas (Kaišiadorių rajonas)

Tai šeimos ūkis, kuris gyvuoja jau 21 metus. Jame galėsite pamatyti įvairiausių gyvūnų – nuo viščiukų iki ponių. Svarbiausia tai, kad vaikai šiame ūkyje gali augintinius paliesti ir pamaitinti. Sodybos savininkai pažymi, kad dažnai tokia atima pažintis su gyvūnais ne mažiau emocijų suteikia ir suaugusiems, ne tik vaikams.

Dėl apsilankymo ūkyje reikia susitarti iš anksto telefonu: Dalia +37060356068 arba Diana +37067516291

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Gyvas-Kalnas-603656163135223/

Gyvas kalnas
Gyvas kalnas

Myliu kaimą (Kaišiadorių rajonas)

Keliaujant po Kaišiadorių rajoną apsilankykite ir miške įkurtoje rančoje. Vaikai čia turi galimybę bendrauti su įvairiais draugiškais gyvūnais, pajodinėti žirgu arba poniu, palakstyti didelėje pievoje kartu su ožkomis, paglostyti triūšius, palesinti vištas, , o taip pat pasidžiaugti kitais kaimo teikiamai malonumais: žaisti lauko žaidimus, suptis supynėse, pamankštinti pėdas basakojų take. Tėvai tuo metu galės ramiai pailsėti hamakuose, klausydamiesi miško paukščių čiulbėjimo arba leisti laiką prie laužavietės – atsivežę maisto galite surengti pikniką.

Ūkyje galima taip pat rengti fotosesijas ir gimtadienius. ,,Myliu kaimą” koncepcija – ramus šeimos poilsis gyvūnų apsuptyje, tad ilsintis būsite tik vieni Jus. Tam užtiktinti turėtumėte iš anksto susitarti dėl savo atvykimo, o šiltuoju metų laiku apsilankymo gali tekti palaukti ir savaitę ar dvi.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/myliukaimaranca/

Jonavos alpakos (Jonavos rajonas)

Būdami Kauno apskrityje būtinai užsukite aplankyti alpakų – tai labai smalsūs ir švelnūs gyvūnai. Jų snukučius visada puošia šypsenos, jų buvimas šalia mažina stresą ir žadina gerumą širdyje. Mažytis, bet jaukus alpakų ūkis yra įsikūręs Jonavoje šalia 2-ojo tvenkinio. Čia gyvena dar tik keletas išskirtinės išvaizdos gyvūnėlių, tačiau vasarą gims mažieji alpakiukai. Jeigu norite jas pamaitinti, šalia pabūti ir pasikrauti teigiamų emocijų – esate labai laukiami.

Būtina išankstinė registracija telefonu: +370 656 50475.

Karantino metu lankytojai įleidžiami tik su apsauginėmis veido kaukėmis ir pirštinėmis.

Jonavos alpakos
Jonavos alpakos

Alytaus apskritis

Karpiškių žvėrynelis (Varėnos rajonas)

Varėnos rajonas gali pasigirti ne tik įspūdingu kraštovaizdžiu, bet ir gyvūnų mylėtojo įkurtu Dzūkijos zoologijos sodu – Karpiškių žvėrynėliu. Užsukus į žvėrynėlį galima rasti ir netikėtų derinių – sparnuočių kompanijoje puikiai jaučiasi ir vilkai.

Po sodybą vaikšto spalvingi povai, kudakuoja margaplunksnės vištos, o aptvare suka ratus vilkai. Taip pat čia galima pamatyti ir pamaitinti Šiaurės Amerikos meškėnus, triušius, o visus atvykstančius ypač stebina lapė, atliekanti salto.

Žvėrynėlį puoselėja pats sodybos šeimininkas padedamas žmonos Marytės. Už gyvūnų globą B. Jurgelevičius nominuotas Lietuvos šviesuolio vardu.

Lankytojai laukiami kasdien nuo 10 val. iki 18 val. Karantino metu reikalinga išankstinė registracija telefonu +370 670 23941.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Karpiškių-žvėrynėlis-176895439765316

Marijampolės apskritis

Ąžuolų vila (Kazlų Rūdos rajonas)

Ąžuolų vila – tai be galo jaukus ir mažutis šeimos ūkis. Jo šeimininkai į kaimą pabėgo vos prieš keletą metų, bet jau turi būrelį avelių, ožkyčių, ponį, įvairių paukščių ir šunų. Sodyba priima svečius laisvam bendravimui su augintiniais, o taip pat organizuoja fotosesijas ir šventes.

Būtina susitarti iš anksto telefonu: +370 611 76696.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/azuoluvila

Ąžuolų vila
Ąžuolų vila

Utenos apskritis

Triušiukų slėnis (Utenos rajonas)

Triušiukų slėnyje galima susipažinti su daugiau daugiau nei 40 skirtingų veislių triušių ir triušiukų. Bet nepasiduokite klaidinančiam pavadinimui – ūkyje be ilgaausių taip pat galima pasigrožėti tauriaisiais elniais, Kamerūno ožiukais, nutrijomis, įvairiais paukščiais: stručiais, fazanais, kalakutais, dekoratyvinėmis vištomis, žąsimis, antimis, putpelėmis ir kitais šio slėnio gyventojais. Vis dėlto mažųjų rankytės dažniausiai krypsta link triušiukų.

Kontaktinis tel.: +370 673 37 553

Daugiau informacijos: www.triusiukuslenis.lt

Triušiukų slėnis
Triušiukų slėnis

Safari parkas (Anykščių rajonas)

Jei keliaujate po Utenos apskritį, užsukite į nepakartojamą safarį. Aptvertame 50 hektarų kalvų, miškelių, pelkių parke rasite daugiau nei 150 gyvūnų – čia laisvai ganosi danielių kaimenė, laksto juodieji Afrikos stručiai, ramiai žolę rupšnoja Highland raguočiai ir išdykauja lamos, asiliukai, alpakos bei muflonai. Čia galima pažvelgti į gyvūnų pasaulį iš arti ir be jokių gardų, lyg jie būtų laisvėje.
Teritorijoje yra ir papildomų pramogų – galima rasti lauko teniso kortus, krepšinį, futbolą, šaudymą iš lankų, aitvarus, batutus, vaikų žaidimo aikštelę. Papildomos pramogos yra visiškai nemokamos lankantis safaryje arba picerijoje.

Parką galima lankyti tik važinėjant parko visureigiu, todėl būtinos vairuotojo teisės.

Dėl apsilankymo reikia derintis iš anksto telefonu: +370 666 00114.

Daugiau informacijos: www.safariparkas.lt

Safari parkas
Safari parkas

Paukščių kaimas (Ignalinos rajonas)

Tai nuostabi vieta vaizdingame Aukštaitijos nacionaliniame parke, kur galite pamatyti daugiau paukščių, nei kada nors esate matę ir išgirsti daugiau jų balsų, nei kada nors esate girdėję.

Apie auginamus paukščius šeimininkė žino viską, todėl visiems atvykusiems gali apie juos pasakoti be galo. Sodyboje galima užsisakyti ir labai įdomias edukacines programas.

Kontaktinis tel.: +370 670 72989.

Daugiau informacijos: https://www.pauksciukaimas.lt/

Panevėžio apskritis

Panevėžio alpakų ūkis (Panevėžio rajonas)

Panevėžio alpakų ūkis yra puiki vieta mažiems ir dideliems smagiai praleisti savaitgalį gamtoje ir susipažinti, kaip gyvena alpakos, lamos ir ožiukai. Svetingi ir draugiški šeimininkai, Renata ir Rolandas Meleškos, ne tik papasakos, kaip pradėjo šį gyvenimo hobį, bet ir pakvies įsigyti švelnių ir šiltų gaminių iš alpakų vilnos bei dalyvauti edukacinėse programose.

Būtina registruotis iš anksto telefonu +370 682 19653.

Panevėžio alpakos
Panevėžio alpakos

Šiaulių apskritis

Raiba plunksna (Šiaulių rajonas)

Sodyboje auginama daug įvairiausių paukščių, graužikų, laukinių gyvūnų ir begalės rūšių ožkyčių ir avelių. Be to, čia vykdoma visuomenės švietėjiška veikla, organizuojamos moksleivių ir kitų lankytojų ekskursijos bei parodos.

Sodyboje galima gyvūnus maitinti savo atsivežtu maistu (morkomis, obuoliais, salotomis, kopūstais), tačiau jokiu būdu negalima maitinti sausainiais, batonu ir kitu nesveiku maistu.

Dėl apsilankymo kreipkitės telefonu: +370 620 88561.

Raiba plunksna
Raiba plunksna

Dargaičių zoo (Šiaulių rajonas)

Alpakų ūkyje, įsikūrusiame Dargaičių kaime, galima išgirsti viską apie mieląsias alpakas: iš kur jos kilo, kaip atsirado Lietuvoje, kuo ypatingi šie gyvūnai, kaip atrodo alpakų vilna.

Smagiausia dalis tai gyvas ir artimas susipažinimas su alpakomis ir kitais gyvūnais. Šiuo metu ūkyje gyvena net 21 skirtinga gyvūnų rūšis. Prižiūrint šeimininkui gyvūnus galima pašerti, paglostyti, kartu nusifotografuoti.

3 ha teritorijoje pamatysite ne tik daugybę gyvūnų, bet ir rasite skirtingų užsiėmimų vaikams – pasivažinėjimą elektromobiliais, jodinėjimą ant asiliuko, važinėjimą su karieta, žaidimų aikštelės.

Registracija nebūtina.

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/pg/alpakuauginimas/

Dargaičių zoo
Dargaičių zoo

Klaipėdos apskritis

Čiobrelių rojus

Tai pirmasis alpakų ūkis Klaipėdos rajone Kojelių kaime! „Čiobrelių rojus“ yra jaukiai įsitaisęs miškų apsuptyje, natūraliame gamtos prieglobstyje, ir šiuo metu čia gyvena 41 alpaka.

Ūkyje yra vedamos edukacijos, kurių metu lankytojai gali artimiau susipažinti su čia gyvenančiomis alpakėlėmis.

Taip pat kartu su alpakomis galite atšvęsti vaiko gimtadienį gamtos apsuptyje ar surengti privačią fotosesiją.

Norint aplankyti alpakėles, būtina išankstinė registracija telefonu arba Facebook žinute.

Kadangi alpakėlės gyvena atokiau nuo miesto, miškų apsuptyje, navigacija nurodo kelią ne visai tiksliai. Tad važiuodami įveskite į navigacijos programėlę (Google maps) „Čiobrelių rojus“ ir nusukus nuo kelio Klaipėda – Agluonėnai, į Mėlynių gatvę, įvažiavę į mišką, pasirinkite pirmą posūkį į dešinę ir laikykitės kairiojo keliuko, kol pasieksite ūkį.

Mindaugo Ivanausko zoo (Kretingos rajonas)

1984 m. Mindaugas Ivanauskas pradėjo kolekcionuoti paukščius, o po poros metų įsteigė zoologijos muziejų. Pirmasis muziejaus eksponatas – biologijos mokytojo Juozo Norkaus Mindaugui padovanotas Kaukazo fazanas.

Salantiškis Mindaugas Ivanauskas savo namų ūkyje užveisė tikrą zoologijos sodą. Zoologijos sode gyvena apie 100 gyvūnų. Patį Mindaugą Ivanauską labiausiai žavi retų veislių sparnuočiai. Jis augina Orlovo vištas, rudąsias urvines žąsis, Kinijos šilkines vištas, fazanus, povus ir kitus paukščius. Be paukščių, zoologijos sode galima pamatyti lamų, apykaklėtųjų pokarių, karčiuotųjų avių, Belgijos flandrų, stručių emu ir kt.

Iš retesnių gyvūnų Ivanauskų sodyboje užveisti pekariai – tai agresyvios laukinės Pietų Amerikos kiaulės. Jos veisiasi lengvai, tačiau jaunikliai sunkiai išgyvena.

Adresas: Taikos g. 17, Salantai, Salantų sen., Kretingos r.

Daugiau informacijos: http://ivanauskaszoo.lt/

Ivanausko zoo
Ivanausko zoo

Vinetu kaimas (Klaipėdos rajonas)

Vinetu kaimas tai tikrai ypatinga vieta. Tai gyvosios indėnų istorijos muziejus po atviru dangumi, kur dunda indėnų būgnai, į dangų stiebiasi toteminiai stulpai, o šalia stovi autentiškos indėnų palapinės tipi, kuriose apsigyventi gali ir atvykę svečiai. Kaime vedamos pažintinės, pramoginės programos, šaudymo turnyrai iš indėniškų ginklų, turistiniai maršrutai baidarėmis ir netgi bėgiojimas per žarijas.

Gyvūnai yra neatsiejama indėnų gyvenimo ir kultūros dalis, tad ,,Vinetu kaime” gyvena įvairių gyvūnų: naminių paukščių, avių, ožkų, arklių. Lankytojai gali prie jų prieiti, pamaitinti. Norintieji gali pajodinėti ir žirgais.

Daugiau informacijos: http://vinetukaimas.lt/

Vinetu kaimas
Vinetu kaimas

Lietuvos jūrų muziejus (Klaipėda)

Viešint prie jūros užsukite pasisveikinti su delfinais, ruoniais, pingvinais ir kitais jūrų gyvūnais. Istoriniame Nerijos forte įsikūręs Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas visus pajūrio gyventojus bei svečius kviečia pažinti paslaptingą vandenų pasaulį.

Visa informacija apie darbo grafiką ir lankymą karantino metu: https://muziejus.lt/

Lietuvos jūrų muziejus
Lietuvos jūrų muziejus

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas