Poilsis su vaikais Palangoje

Poilsis su vaikais Palangoje

Pažinkite Palangą ne tik kaip poilsiui prie jūros skirtą miestą, bet ir kaip nuostabų kurortą su daugybe lankytinų vietų.

Poilsis su vaikais Palangoje. Palangos turizmo informacijos centras ir „Keliaujančios mamos”  kviečia pasivaikščioti po Palangą drauge. Aplankykime gražiausias aikštes, alėjas ir fontanus. Nuvykime iki Šventosios. Na ir žinoma pasimėgaukime maudynėmis Baltijos jūroje.

Visas šiame straipsnyje paminėtas vietas rasite naujajame „Keliaujančios mamos” žemėlapyje šeimoms. Jame rasite ir koordinates, ir vietų vertinimą pagal objekto pritaikymą šeimoms su vaikais.

"KELIAUJANČIOS MAMOS" ŽEMĖLAPIS

Palangos pasakų parkas

Nuo 2016 m. rugpjūčio mėnesio Palangoje veikia lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti.

Parke pristatomos menininkų Andriaus Petkaus (pasaka „Lapė ir ąsotis“), Algio Kasparavičiaus („Seku seku pasaką“), Gedimino Mažinto („Pupa“) bei Rolando Šmito („Saulė ir Mėnulis“) skulptūros, sukurtos lietuviškų pasakų motyvais. Kiekviena iš jų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti. Pasak šio projekto meninės dalies kuratoriaus A. Petkaus, kuriant skulptūras didelis dėmesys skirtas ne tik jų atraktyvumui, bet, svarbiausia – meninėms išraiškoms. Ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą Ingos Valinskienės balsu. Kol kas vaikus dominančios istorijos bus pasakojamos tik lietuviškai ir angliškai, ateityje pasakos bus įgarsintos ir dar keliomis užsienio kalbomis.

Adresas: S. Daukanto g. 24A Palanga

 

Nuotraukų autorius: Palangos miesto savivaldybė

Vaikų parkas

Ramioje vietoje – pušynų apsuptyje greta dviračių tako ir visai šalia jūros – sukurta džiaugsmo oazė mažiesiems. Tai populiarumo nestokojantis Vaikų parkas. Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės sankirtoje įsikūrusiame žaidimų parke mažieji gali nemokamai džiaugtis jiems skirtomis pramogomis – iki 7 metrų aukščio spalvingais jūros tematikos žaidimų įrenginiais, įvairiomis karstynėmis, sūpuoklėmis ir karuselėmis, skirtomis įvairaus amžiaus vaikams. Kad mažiesiems žaisti būtų saugu, visa teritorija aptverta, įrengtos stebėjimo kameros, parkas apšviestas. Visų įrenginių konstrukcijos pagamintos iš klijuotos medienos ir plastiko, žaidimų aikštelės išpiltos pajūrio smėliu.

Adresas: Šermukšnių g. 28, Palanga

Nuotraukų autorius: Palangos miesto savivaldybė

Birutės parkas

Birutės parkas įkurtas buvusio šventojo Birutės miško ir Birutės kalno teritorijoje. Peizažinio plano parko projektą grafų Tiškevičių užsakymu XIX amžiaus pabaigoje sukūrė garsus prancūzų architektas Eduardas Fransua Andrė. Talentingai suprojektuotas parkas pasižymi didele vaizdų ir nuotaikų įvairove, su meistriškai išvedžiotais takais, aikštelėse įrengtais gėlynais. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki tol buvo kemsynais apaugusios pelkės. Grafų užsakymu šioje vietoje buvo iškasti tvenkiniai, o gruntas panaudotas būsimo dvaro pylimui.

1897 metais ant jo buvo pastatyti neorenesansinio stiliaus rūmai, kuriuose šiuo metu įsikūręs garsusis Gintaro muziejus.

Birutės parkas yra puiki vieta ramiam ir jaukiam šeimų poilsiui, todėl čia laisvalaikį mielai leidžia tėvai su mažyliais, jaunimas ir vyresni palangiškiai bei svečiai.

Adresas: Vytauto g. 15, Palanga.

Nuotraukų autorius: Palangos turizmo informacijos centras ir Palangos miesto savivaldybė

J. Basanavičiaus gatvė ir jūros tiltas

Tai centrinė miesto gatvė. Anksčiau ši gatvė buvo vadinama Tiškevičiaus gatve ar bulvaru. 1924 m. vasarą Palangą aplankė Dr. Jonas Basanavičius. Pagerbdami tautos patriarchą, palangiškiai Tiškevičiaus bulvarą pavadino J. Basanavičiaus vardu.

Sunku įsivaizduoti Palangą be jūros tilto – tai vieta, traukianti kiekvieną, atvykusį į didžiausią šalies kurortą. Nuo tilto atsiveria nuostabus vaizdas į kopas, gelsvą paplūdimį ir beribius jūros tolius. Čia galima pasiklausyti jūros ošimo, žuvėdrų klyksmo, o vakare patogiai įsitaisyti ant suolelių ir su Jums brangiais žmonėmis pasimėgauti paskutiniais į jūrą besileidžiančios saulės spinduliais.

Adresas: J. Basanavičiaus gatvė, Palanga

Nuotraukų autorius: Palangos turizmo informacijos centras

Birutės kalnas

Vaikščiodami po vieną gražiausių Palangos vietų – Birutės parką – būtinai aplankykite Birutės kalną. Čia, buvusioje Tiškevičių dvaro žemėje, iki šiol nesunaikintas išliko šimtametis šventu laikytas Birutės pušynas, supantis 21 metrą virš jūros lygio iškilusį, legendomis apipintą Birutės kalną, nuo kurio atsiveria gražus reginys į ošiančią jūrą.

Adresas: Vytauto g. 21, Palanga

Nuotraukų autorius: Palangos miesto savivaldybė

Grafų Tiškevičių alėja

Daugiau nei prieš 120 metų grafo Juozapo Tiškevičiaus sukurta autentiška alėja buvo pirmasis Palangos parkas ir tuometis kurorto centras. Šiomis dienomis pasivaikščiojimams skirta alėja tęsiasi nuo Kurhauzo iki Kęstučio gatvės, einant šiuo taku taip pat galima užsukti į Palangos koncertų salę ir sudalyvauti įvairiuose renginiuose. Palangiškių ir miesto svečių pamėgta Grafų Tiškevičių alėja tapo populiaria pasivaikščiojimų ir pasimatymų vieta.

Nuotraukų autorius: Mindaugas Surblys

Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir apžvalgos aikštelė

Prieš daugiau nei šimtą metų statyta Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia savo neogotikiniu grožiu ir didybe traukia kone kiekvieno praeivio žvilgsnį. Užsukus į vidų, taip pat yra kuo pasigrožėti: įspūdinga sakykla ir trys meniški altoriai, kuriuos puošia bareljefai, yra padaryti iš marmuro, atvežto iš Prancūzijos. Centriniame altoriuje yra jau XVII amžiuje minimas Dievo Motinos Marijos paveikslas. Kiti du mediniai altoriai, esantys šoninėse navose, yra perkelti iš ankstesnės medinės bažnyčios.

Apžvalgos aikštelėje, kurios plotas – apie 18 kv. m., galima ne tik pasigrožėti Palanga iš paukščio skrydžio, bet ir apžiūrėti bažnyčios laikrodžio bei varpo mechanizmus. Norint pasigrožėti bažnyčios varpais, lankytojams pakaks tik pakelti akis į viršų – kadangi apžvalgos aikštelė įrengta varpų zonoje, įspūdingo dydžio varpus bei jų mechanizmą smalsuoliai išvys tiesiog virš galvos.

Adresas: Vytauto g. 51, Palanga

Nuotraukų autorius: Palangos miesto savivaldybė

Muzikinis fontanas

Naujasis fontanas pramogautojus šiltuoju metų laiku stebina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, galima pasirinkti SMS žinute iš specialaus grojaraščio. Užsakyti šokančio fontano atliekamą dainą kainuoja 3 eurus. Kasdien pramogautojai džiuginami ir nemokamais valandos trukmės pasirodymais. Priklausomai nuo pasirinkto muzikos kūrinio keičiasi vandens čiurkšlių aukštis, kryptis, taip pat fontano apšvietimas. Pagal kūrinį vandens čiurkšles valdo speciali kompiuterinė įranga. Pagal vėjo kryptį ir stiprumą fontano kompiuterinė įranga automatiškai reguliuoja vandens čiurkšlių aukštį ir srovės kampą.

Adresas: Jūratės ir Vytauto gatvių sankryža, Nepriklausomybės aikštė, Palanga

Nuotraukų autorius: Palangos turizmo informacijos centras

Palangos skulptūrų parkas

Miesto centre, Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje, įsikūręs Skulptūrų parkas ne tik traukia praeivių žvilgsnį – vasarą jis tampa ramų poilsį su šeima, mažyliais ar bičiuliais mėgstančiųjų traukos vieta. Skulptūrų parke lankytojai gali gėrėtis net 28 skulptūromis, kurias Palangos miesto savivaldybės priežiūrai perdavė Lietuvos dailės muziejus.

Adresas: Vytauto g. 39A, Palanga

Nuotraukų autorius: Palangos miesto savivaldybė

Miniatiūrų Mini Galerija

Lauko meno mini galerija – išskirtinio dydžio, skirta eksponuoti miniatiūroms, lankymas nemokamas, apžiūrėti parodą galima ištisą parą visas savaitės dienas. Šiuo metu joje eksponuojama naujausi menininko V. Kuso darbai, atlikti akvarele, pieštuku, aliejumi ar iš plastiko.

Adresas: Vytauto g. 110, Palanga

Nuotraukų autorius: Palangos miesto savivaldybė

Sveikatos centro „Energetikas“ skulptūrų parkas – „Akmens amžius“

Parkas įsikūręs Šventojoje, harmoningoje ir atviroje Sveikatos centro „Energetikas“ teritorijoje. Čia gilias gydymo tradicijas puoselėjančio sveikatos centro medikų ir menininkų pastangomis kuriamoje unikalioje erdvėje nuo 2005 m. organizuojamas tarptautinis akmens skulptūrų simpoziumas kasmet pritraukia vis daugiau įvairių kartų profesionalių skulptorių iš Lietuvos, Austrijos, Prancūzijos ir kitų ES šalių, taip pat iš JAV, Rusijos, Baltarusijos. Skulptūrų parkas „Akmens amžius“ šiuo metu visus džiugina 50 akmens skulptūrų, demonstruojančių skulptorių meistriškumą ir atskleidžiančių senąsias tradicijas šiuolaikiniame kontekste.

Adresas: Kuršių takas 1, Šventoji

Nuotraukų autorius: Sveikatos centras „Energetikas”

Bėgimo takas „Labrytys“

Aktyvios mankštos mėgėjų laukia šalia Vaikų parko pajūrio pušynu besidriekiantis sveikatingumo takas „Labrytys“. Čia galima bėgioti ar apeiti 6 kilometrų ilgio didelį žiedą sudarančiu miško taku, o per atokvėpio pertraukėles pasimankštinti „Labryčio“ take įrengtose penkiose aktyvaus poilsio zonose su lauko treniruokliais ir sporto įrenginiais. Šią naujovę netruko išbandyti ir įvertinti Palangos gyventojai, mankštintis miške jau pamėgo ir kurorte atostogaujantys sporto entuziastai.

Adresas: Nuo Jūratės gatvės iki Kontininkų gatvės

Nuotraukų autorius: Palangos miesto savivaldybė

Žemaičių alka

Viešėdami Šventojoje būtinai apsilankykite Žemaičių alkoje, įsikūrusioje ant kopos netoli sveikatos centro „Energetikas“, Jonpaparčio gatvės pabaigoje. Tai 1998 m. atstatyta pagoniška šventvietė su paleoastronomine observatorija, XV a. stovėjusia ant Birutės kalno Palangoje. Atstatant pagonišką šventvietę, Žemaičių alkoje buvo pastatyti tautodailininkų išdrožinėti mediniai stulpai, kiekvienas jų atitinka baltų mitologijos dievų ir deivių vardus: Perkūnas, Aušrinė, Žemyna, Austėja, Ondenis, Patrimpas, Patulas, Velnias, Leda, Saulė ir Mėnulis.

Adresas: netoli Jonpaparčio g. ir Kuršių tako, Šventoji

Nuotraukų autorius: Vitalija Meškienė

Skulptūra „Žvejo dukros“

1982 metais kopose, ties Šventosios uosto vartais, pastatyta įspūdinga 4 metrų aukščio skulptūrinė kompozicija „Žvejo dukros“ – tai trys į jūra žvelgiančios ilgaplaukės merginos, laukiančios iš žvejybos sugrįžtančio tėvo.

Adresas: šalia Šventosios uosto vartų, kairėje pusėje kopose, Šventoji

Nuotraukos autorius: Kristina Naravaitė

Beždžionių tiltas

Tai svyruojantis, kabantis tiltas per Šventosios upę, dažnai vadinamas Šventosios simboliu. Tiltas pastatytas 1973 metais.

Adresas: Kopų g. Šventosios upė

Beždžionių tiltas. Nuotraukos autorius Mindaugas Surblys
Beždžionių tiltas. Nuotraukos autorius Mindaugas Surblys

 

Palangoje atsidarė vaikų pramogų studija

Ką veikti Palangoje su vaikais, kai šalta, lyja arba nusibosta degintis?

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas