Troliai šalia Briuselio

Briuselyje gyvenančių lietuvių vaikų idėjomis ir patarimais, ką veikti namie, įspūdžiais iš kelionių po Belgiją dalijasi internetinis žurnaliukas Maklinėtojai.

Vieną saulėtą spalio rytą, sočiai papusryčiavę, susiruošėme pasivaikščioti į šalia Boom miestelio esantį De Schorre parką, kuris yra vos už pusvalandžio kelio nuo Briuselio. Jis žymus tuo, kad nuo 2005 metų kasmet, išskyrus šią vasarą dėl covid viruso siautėjimo, vyksta žymusis muzikos festivalis „Tomorrowland“. Prieš daug metų šiose vietovėse buvo kasamas molis ir gaminamos plytos (beje, važiuodami į parką, pakelėse dar matėsi gamyklos su šalia sukrautomis plytų krūvomis). Iškasus molį, atsivėrė tvenkiniai, šalia kurių ir įsikūrė parkas.

Jauki vieta su pasivaikščiojimo takeliais, tvenkinukais, kalvelėmis, sūpynėmis – kaip tik mums! Šiame gamtos prieglobstyje danų menininkas Thomas Dambo „apgyvendino“ septynis trolius. Didžiules būtybes, kurios siekia 4 – 18 metrų aukščio, jis pastatė iš šakų, nukritusių lapų ir perdirbtų medžiagų. Troliai tikrai atrodė didžiuliai, didingi ir troliški!

Beje, o ar žinai, kad troliai yra skandinavų milžinai, gyvenantys kalnų olose ir saugantys ten savo brangenybes. Jie dažnai vaizduojami žmogaus pavidalo, dideli, bjaurūs ir seni. Gyvena vieniši kalnų urvuose, miškų tankmėje ir nepakenčia saulės šviesos.

Troliai suteikė mūsų pasivaikščiojimui intrigos – vis bėgiojome, landžiojome tarp medžių ir krūmų, nes mes būtume ne mes, jeigu nesurastume visų septynių trolių! Ieškant ir tyrinėjant vietovę, atradome basų kojų taką, išbandėme supynes, laipynes ir pačių trolių tvirtumą. Ir žinoma, radome juos visus!

Mintis apie nukritusių medžių, šakų, lapų panaudojimą mums labai patiko! Pagalvojome, kad galėtų atsirasti dar daugiau tokių projektų, primenančių mums, kad atliekos, šiukšlės, kurias mes išmetame, galėtų virsti į labai gražius dalykus ir gyventi antrąjį gyvenimą.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
Meniu