Atraskime Rojaus kelio sostinę – Jurbarką

Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centras ruošiasi naujam turizmo sezonui ir kartu su įvaizdžio kūrimo profesionalais išgrynino Jurbarko krašto prekės ženklą – Rojaus kelias.

Atraskime Rojaus kelio sostinę – Jurbarką! Susipažinkime su Rojaus keliu. Rojaus kelias – štai tokiu vardu vadiname vieną vaizdingiausių maršrutų Lietuvoje vykstant nuo Kauno iki Jurbarko, ir tęsiame Pagėgių link.

Piliakalniai, pilys, dvarai ir pažintiniai takai

Keliaujant nuo Kauno čia išvysite senovę menančius Seredžiaus, Veliuonos, Kartupėnų piliakalnius, išdidžias Raudonės, Panemunės pilis, prabangą menančius dvarus bei į įkvėpti gamtos kviečiančius Seredžiaus, Šilinės ir Viešvilės pažintinius takus.

Netoli Seredžiaus kviečiame atrasti Belvederio dvarą. Ilgą laiką dvaras buvo neprieinamas lankytojams. Šiuo metu Dvaras nedrąsiai atveria paslapties šydą keliaujantiems Rojaus keliu. Nustebsite, į rūmus galima patekti ir siaurais laipteliais vedančiais nuo Nemuno slėnio. Suskaičiavome – 365 pakopas. Tai ilgiausi lauko laiptai į Nemuno slėnį.

Dar viena sezono naujiena – Seredžiaus mažasis pažintinis-sveikatingumo takas. Informaciniai pažintinio tako stendai ir regykla į nuostabius Dubysos slėnio vaizdus bei didelė augalų įvairovė suteikia žaliajai erdvei jaukumo, sudaro galimybes stebėti, kaip keičiasi augalija įvairiais metų laikais. Pažintinį taką sudaro net 12 “stotelių”: šaudykla, regykla, trijų pušų aikštelė, mokyklos parkas, didysis ąžuolas, mokyklos skulptūrų parkas, Palemono sostas, Šv. Agotos „stotelė“, vaistažolių ir prieskonių laukelis.

Keliaujant su mažaisiais, nepamirškite aplankyti Zuikio kiemo Raudonėje ir susipažinkite su įdomiais eksponatais bei linksmosiomis ūkio ožkytėmis. Čia viskas linksma! Tad linksmuoju traukinuku pakviesime pasivažinėti Nemuno pakrante.

Jei širdis traukia prie gyvūnijos, siūlome aplankyti alpakų ūkius, kuriuos rajone turime net du – „Alpakų spalvos“ ūkis esantis Motiškiuose bei „Nemuno alpakos“ esantis ūkis Skirsnemunėje. Pajodinėti ir pasijusti tikrais viduramžių riteriais kviečiame prie Panemunės pilies.

Panemunės pilis

Šių metų naujiena! Vėl duris atveriantis Panemunės pilies pietinis korpusas. Šia proga Panemunės pilis lankytojams pateikia 3 aktualias naujienas: pirmoji atskleis Žemaitijos kunigaikštystės valdytojų apartamentų subtilybes, kurie didžiuojasi ypač vertingomis klasicistine sienų tapyba. Atidarymo proga planuojami renginiai skirti pristatyti reprezentacinius apartamentus, sieninę tapybą bei iškilias pilyje gyvenusias asmenybės. Pilyje lankytojų lauks nauji maršrutai atskleidžiantys gyvenimo pilyje paslaptis: Rezidencija, Virtuvė, Pilis ir Parkas. O tam, kad patirti prisiminimai pilyje paliktų neišdildomą įspūdį sukurtos naujos edukacijos skirtingoms amžiaus grupėms.

Be šių su pačia pilimi susijusių trijų naujienų, taip pat yra dar viena džiugi žinia – jau pavasarį kviečiame į atnaujintą Panemunės pilies parką, dar ne darbų pabaiga, bet akiai ir sielai džiaugsmo čia tikrai rasite.

Pažinkime upių tėvą Nemuną nuo vandens, tokius pasiplaukiojimus siūlo laivo „Vila Bisena“, „Lyra“ ir kiti kapitonai. O su gyvenimu prie Nemuno, visa supančia gamta amatais galite susipažinti Panemunių regioninio parko lankytojų centre, kur veiklos ras ir dideli, ir maži.

Skaniosios ir kvapniosios edukacijos

O kur dar įvairios edukacijos! Vizitinė Jurbarko krašto kortelė – tai žiobrių kepimas ant žarijų, tik paragavus žiobrio suprasite tikrąjį Jurbarko krašto skonį. Medaus degustacija – „Medaus slėnio“ kempinge, kur galima ir apsistoti bei puikiai praleisti laiką su šeima ir draugais. Raudonės bendruomenės edukacijos – „Sofijos virtinukai“ ir „Siesta po Raudonės liepomis“. Šios edukacijos leis ne tik pilvus prikimšti, bet ir „bent akies krašteliu pažvelgti“ į Sofijos ir Žose de Kastro meilės istoriją.

Šio sezono naujienos – Veliuonos Muilinyčios edukacijos: čia galėsite pasigaminti nuostabius kvapnius muilus, bei lūpų balzamus ir tepalus.

Nuotaikingos Veliuonos kultūros centro edukacinės programos, kurių metu susipažinsite su, su A. Mickaus fotografijose užfiksuotais tarpukario Veliuonos vaizdais bei fotografijos meno įdomybėmis.

Gardžiosios „Sūrio džiazo“ degustacijos. Tik čia galėsite paragauti net 20 rūšių įmantriausių sūrių ir kitų pieno desertų.

Istoriniai lankytini objektai

Esant Veliuonoje būtinai kviečiame aplankyti Zaleskių šeimos koplyčią-mauzoliejų, kurią rasite Veliuonos katalikų kapinėse. Ši, šventumo aura apgaubta, koplyčia mena didikų Zaleskių laikus. O ar žinojote, kad Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia yra viena seniausių katalikų šventovių Žemaitijoje? Sudeginta per žemaičių sukilimą, tačiau Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto atstatyta iš naujo. XVII amžiuje bažnyčią rekonstravo Albertas Stanislovas Radvila, o šis, kaip ir jo giminaičiai, žemai lenkėsi renesanso architektūros formoms. Šiandien iš aukšto kvadratinio bažnyčios bokšto atsiveria dailininko teptuko verta Nemuno ir Veliuonos miestelio panorama. Bokšte saugoma unikali liturginių drabužių, bažnytinių knygų kolekcija.

Važiuojant toliau nuo Jurbarko link Pagėgių, Mažąją Lietuvą padės pažinti edukacija „Smalininkai – amžinasis pasienis“. O pati Smalininkų miestelio dvasia nepaliks nei vieno abejingo. Atsinaujinęs laukia Justino Stonio Senovinės technikos muziejus. Tik čia rasite naują laivininkystės ir žvejybos poligoną, kuriame yra net 15 laivų ir valčių, bei bitininkystės mokyklą, supažindinsiančią su bitininkystės menu.

Gamtos grožis

Mažojoje Lietuvoje ir miškai ošia kitaip – ramybės ir stiprybės pasisemti kviečia šimtametė Karšuvos giria, o atsigaivinti Viešvilės žuvitakis. Tik čia išvysite dirbtinai sukurtą migracijos kelią lašišinėms žuvims. Paėjėję kiek toliau, užkopsite į aukščiausias Lietuvoje žemynines geomorfologines kopas. Tiems, kas mėgsta žygius gamtoje pėsčiomis ar dviračiais, siūlome išbandyti Karšuvos žiedo trasas: „Pasivaikščiojimas jūros dugnu“, „Pragaras rojuje“ bei Viešvilės pažintinį taką.

Norint pajausti žmogaus rankų nepaliesto miško dvelksmą, kviečiame į Viešvilės valstybinį gamtinį rezervatą. Eidami pažintiniu taku, patirsite neišdildomų įspūdžių – ramiai tyvuliuojantis upelis, gyvybės kupinos pelkės. Jei būsite labai draugiški aplinkai, galbūt sutiksite šio rezervato “gyventojus”. Čia gausu retų ir nykstančių augalų bei gyvūnų rūšių, todėl teritorija itin griežtai saugoma. Joje lankytis galima tik lydint direkcijos darbuotojui!

Rajono centras – Jurbarkas

Neaplenkti siūlome ir rajono centro – Jurbarko. Jurbarkas – Rojaus kelio sostinė! Čia kviečiame aplankyti ne tik Jurbarko Dvaro parką, kuris gražus visais metų laikais, bet ir susipažinti su Jurbarko senamiesčiu, maršrute “Kauno gatvė pasakoja”. Tai maršrutas vedantis senamiesčio Kauno gatve apjungiantis 8 statulėles, bylojančias apie Kauno gatvės gyvenimą tarpukaryje ir Sinagogų aikštės memorialą. O atgauti jėgas po kelionės, kviečiame į atnaujintą Kneipo taką kaimo turizmo sodyboje „Jurodis“.

Jurbarko rajoną taip pat neįsivaizduojame be žymių žmonių, kurie savo kūryba garsino mūsų kraštą. O jūs ar susipažinote su jų darbais ir gyvenimo istorijomis. Vinco Grybo memorialinis muziejus prabyla monumentaliomis skulptūromis, tarp jų nuolat vyksta šiuolaikinio meno parodos, įvairūs meno populiarinimo renginiai. Lidijos Meškaitytės gyvenimo istoriją sužinosite apsilankę mažosios Lietuvos kultūros centre, aplankę edukaciją „Didelis pasaulis mažame akvarelės taškelyje“. Petro Cvirkos memorialinė sodyba-muziejus jūsų laukia Klangių kaime, Veliuonos seniūnijoje. Na, o Jurbarko krašto istoriją išgirsite apsilankę Jurbarko krašto muziejuje.

 

Jurbarko kraštas – Rojaus kelio sostinė, kviečiame jį atrasti!

Apie Jurbarką rašėme anksčiau: Įdomiausios edukacijos, pažinimai ir idėjos laisvalaikiui su šeima Jurbarko rajoneTop 10 idėjų kelionei su šeima po Jurbarko rajoną – pilys, legendos ir Nemuno žavesys.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas