Druskininkai su vaikais: sūris, menas ir šakočiai

Nors Druskininkų neįsivaizduojame be purvo vonių ir deguonies kokteilių, tai šis miestas gali pasiūlyti daug daugiau. Šįkart kartu su Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centru pristatome pramogas, kurias išbandyti su vaikais galėsite ir žiemą, bei objektus, kuriems kiekvienas metų laikas yra tinkamas.

Pažintinės programos

Amatų centras „Menų kalvė“

Universali kūrybinė erdvė, kurioje po vienu stogu atvirose dirbtuvėse susibūrė ir profesionalūs dailininkai, ir tautodailininkai, o visi norintieji iš arti gali pamatyti jų veiklą. Čia nuolat rengiami įvairūs edukaciniai užsiėmimai visai šeimai, taip pat čia galima įsigyti rankų darbo gaminių bei autorinių meno kūrinių. Čia reguliariai vyksta siuvimo, dekupažo, tapybos, juvelyrikos ir net odos gaminių edukacinės dirbtuvės.

Adresas: M. K. Čiurlionio g. 27, Druskininkai; tel. +370 671 76108, amatai@druskininkukulturoscentras.lt

Augų ūkis

Tai vieta, kurioje visi šeimos nariai sužinos daug apie tradicinę sūrio gamybą bei paragaus skaniausių ūkio gaminių. Šiame ūkyje iš pačios Gaspadinės lūpų išgirskite kaip čia gaminami saldaus pieno, pelėsiniai, fermentiniai ir brandinti sūriai. Pažinsite sūrio kelią „nuo pievos iki stalo“, pamatysite sūrių ūkį ir pelėsinių sūrių brandinimo rūsį, o Augų ūkyje įrengtoje „Sūrinėje“ galėsite įsigyti Jums labiausiai patikusį, natūralų ir ekologišką sūrį.

Adresas: Alyvų g. 21, Didžiasalio kaimas; tel. +370 614 77838; FB: Augų Ūkis

Druskos studija

Čia profesionalūs menininkai Aušra ir Tauras Česnulevičiai jau dešimt metų sėkmingai veda edukacinius-kūrybinius užsiėmimus „Sūri pamoka“, organizuoja pažintines ekskursijas „Iki saldumo sūri diena Druskos mieste“, „Čiurlionio Druskininkai“. Jaukioje šeimos studijoje patys, su šeimos nariais, kolektyvu ar draugais galėsite sukurti sūrius suvenyrus. Edukacinio užsiėmimo trukmė 2 val. Užsiėmimai vedami lietuvių, rusų, anglų, lenkų kalbomis.

Adresas: Smiltynų g. 9, Druskininkai; tel. +370 686 45528; info@druskosstudija.lt

Meninė kalvystė

Teatralizuota meninės kalvystės programa „Kožnas savo laimės kalvis“ atskleis visas šios medžiagos subtilybes bei sužavės ir vaikus, ir suaugusius.

Kontaktai: tel. +370 616 78916; kalviosmugis@gmail.com

„Sūrūs vėjai”

Pažintinių programų ir maršrutų organizatoriai – vedami profesionalių organizatorių, galėsite turiningai praleisti laiką su Druskininkų krašto ūkininkais, amatininkais, menininkais bei kaimo bendruomenėmis. Savo rankomis darysite sūrį, liesite žvakes, kepsite sausainius arba bulvines bandas, pinsite iš laikraščių. Ragausite, degustuosite, šoksite ir žaisite dzūkiškus žaidimus. „Sūrūs vėjai“ siūlo beveik 30 įvairios tematikos pramogų Jūsų laisvalaikiui (prireikus ir šventėms), o paruoštos programos skirtos tiek suaugusiems, tiek ir vaikams.

Adresas: M. K. Čiurlionio g. 80, LT-66144, Druskininkai; tel. +370 607 69633;info@surusvejai.lt

Šakočių muziejus

Tai pirmasis ir vienintelis pasaulyje toks muziejus, o čia sukaupti visi senoviniai ir šiuolaikiški šakočio kepimo įrankiai ir kiti eksponatai, susiję su šio skanėsto gamyba. Tik įžengę į muziejų išvysite analogų neturintį Gineso rekordininką – net 3,72 metrų aukščio ir 86 kg svorio šakotį. Patys smalsiausi „Romnesoje“ gali stebėti visą šio skanėsto gamybos procesą ir paragauti atviroje židinio liepsnoje savo pačių iškepto šakočio.

Adresas: Vienkiemių g. 3, Jaskonys, Druskininkų sav.; tel. +370 606 00016; romnesainfo@gmail.com

Kiti muziejai ir edukacijos

Druskininkų miesto muziejus

Dar kitaip vadinamas vila „Linksma“. Čia įrengta nuosekli kurorto istorijos ekspozicija, sukaupta Druskininkų ikonografinė ir archyvinė medžiaga. Turistų pamėgtoje vietoje vyksta daug renginių, koncertų, susitikimų, konferencijų.
Norintiems susipažinti su miesto istorija siūlome sudalyvauti smagiose edukacinėse programose: „Į svečius pas kurorto vaistininką“.

Adresas: M. K. Čiurlionio g. 59, Druskininkai; tel. +370 313 51024, muziejus@druskininkai.lt

Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus

Norintiems artimiau susipažinti su mūsų šalies istorija, siūlome aplankyti buvusių tremtinių ir politinių kalinių pastangomis įkurtą rezistencijos ir tremties muziejų. Čia nuolat veikia trys ekspozicijos, kurios vaizduoja tremtį, 1944-1953 m. Lietuvos pasipriešinimą okupacijai, partizanų kovas bei moterų dalyvavimą šiuose įvykiuose. Čia rasite ir A. Dambrausko, buvusio politinio kalinio, žymaus kultūros veikėjo, memorialinį kambarėlį.
Norėdami pajusti praeities įvykių dvasią taip pat galite pasirinkti pirmą Lietuvoje partizaninio karo tematika sukurtą turistinį maršrutą „Partizanų takais“ ir aplankyti du bunkerius.

Adresas: Vilniaus al. 24, Druskininkai; tel. +370 313 45842; kazlauskasrezmuziejus@gmail.com

Girios aidas

Tai ypatingas miško muziejus, kuriame iš arti galite pažinti Dzūkijos gamtą ir supažindinti vaikus su miško gyvūnais, vabzdžiais, paukščiais ir augalais. Muziejuje įrengti interaktyvūs žaidimai ir fone skambantys gamtos garsai vėliau leis Jums atpažinti bet kurio paukščio čiulbėjimą.
Krašto gamtą pažinti padeda ne tik nuolatinės ekspozicijos, bet ir papildomai rengiamos medžio drožybos, kalvystės, keramikos, gintaro darbų ir kitos parodos bei muziejaus bibliotekoje esančios knygos.

Adresas: M. K. Čiurlionio g. 116, Druskininkai; tel. +370 623 19217, agne.petruleviciene@vmu.lt

Grūto parkas

Čia atvykę vaikai pasijus lyg nukeliavę laike ir atsidurs savo tėvų ir senelių socialistinėje kasdienybėje. Tai vienintelis Lietuvoje tokio pobūdžio teminis parkas, kuris leidžia pažinti sunkius Lietuvai laikus – sovietinę okupaciją. Parke eksponuojami šio laikotarpio simboliai, monumentalistika, o po atviru dangumi įrengta demontuotų sovietmečio paminklų ekspozicija atskleidžia to laikotarpio dvasią. Čia pat esančioje kavinėje galėsite paragauti „sovietinių“ patiekalų iš aliuminio lėkščių ir arbatos iš stiklinės. Mažiesiems parko lankytojams įrengtas mini zoologijos sodas.

Adresas: Grūto k., Druskininkų r.; +370 313 55 511, info@grutoparkas.lt

Leipalingio dvaras

Čia susipažinsite su praeities tradicijomis ir istorija. Dvaras pirmą kartą paminėtas dar XVI a. pradžioje, o šiandien čia veikia unikalus, 1957 metais įkurtas Leipalingio progimnazijos Algirdo Volungevičiaus vardo kraštotyros muziejus. Apsilankę Leipalingio dvare pamatysite archeologijos, istorijos bei etnografijos eksponatus, kurie liudija Leipalingio miestelio gyvenimą.
Dvare vykstantys renginiai ir organizuojamos edukacijos atskleis įdomiausias dvaro paslaptis.

Adresas: Alėjos g. 63, Leipalingis

Liškiavos architektūrinis ansamblis

Tai nuostabaus grožio XVII a. sukurta vieta, kuri ypatingai patiks romantiškų pasivaikščiojimų mėgėjams ir mažosioms svajoklėms. Nuo čia atsiveriantys gamtos vaizdai į Nemuno upę, piliakalnį ir pušynus nepaliks abejingų.

Adresas: Bažnyčios g. 7, Liškiavos k, Liškiava; tel. +370 671 88644, lkc@liskiava.lt

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus

Vieta, kurią būtina aplankyti kiekvienam mažajam patriotui. Čiurlionio namuose veikia ekspozicija „M. K. Čiurlionis: saulės ratu“, kur nuotraukose sukoncentruoti M. K. Čiurlionio biografijos faktai – didžiojo menininko ėjimo į profesionaliąją kūrybą pradžia. Akį traukia Čiurlionių šeimos fisharmonija, Mykolo Oginskio M. K. Čiurlioniui dovanotas pianinas, pirmieji autoriniai M. K. Čiurlionio tapybos darbai, M. K. Čiurlionio kūrybos kambarėlis, M. K. Čiurlionio paletė bei autentiškas pianinas, kuriuo Varšuvoje studijų metais skambino kompozitorius. Muziejuje taip pat galima pamatyti ankstyvuosius ir vėlyvojo laikotarpio dailininko darbus.
Čia rengiamos parodos, skamba fortepijoninės muzikos koncertai, rodomi filmai. Muziejuje galima įsigyti M. K. Čiurlionio kūrinių, reprodukcijų, natų, muzikos įrašų, knygų, meno albumų, parodų katalogų, suvenyrų.

Adresas: M. K. Čiurlionio g. 35, Druskininkai; tel. +370 313 51131, ciurlioniomemorialinis@ciurlionis.lt

Nuotraukomis ir informacija šiam straipsniui pasidalino Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas