Egipte: mama su dviem vaikais

Egipte: mama su dviem vaikais

Katerina su dukromis, tinklaraščio “Čia buvo sesės” herojėmis, šeštą dieną vieši Hurgadoje. Piniginę ji per klaidą paliko namie. Ar įmanoma pailsėti tokiomis aplinkybėmis?

Egipte: mama su dviem vaikais. Su beveik keturmete pirmagime Katerinai jau pavyko kartu aplankyti dvyliką šalių, tačiau vienerių jaunėlei tai pirmas skrydis ir antra šalis. Keliones buvo pristabdžiusi pandemija. Visgi, po daugiau nei metų kitokio gyvenimo, Katerina pasiryžo rodyti savo dukroms pasaulį toliau.

Kelionės ypatumai dėl Covid-19

Prieš skrydį Katerinai teko atlikti mokamą Covid testą. Gavusi neigiamą rezultatą, kartu su dviem mažametėmis ji išskrido į Afriką.

Lėktuve stiuardesės išdalino Egipto sveikatos ministerijos pažymas užpildymui, kurias kartu su Covid testo sertifikatu iš klinikos, Katerina pristatė Hurgados oro uosto darbuotojoms. Jos pasitiko keleivius vos išlipus iš lėktuvo, dėl ko teko apie 15 min. pastovėti bendroje eilėje.

Tiek viso skrydžio metu, tiek Hurgados oro uoste ir autobuse pakeliui į viešbutį visi dėvėjo kaukes. Jas nusiimti paskatino jau tik viešbučio registratūroje. Bendrai, milžiniškoje viešbučio teritorijoje ir paplūdimyje su kaukėmis vaikšto tik personalas.

Viešbutis pasirūpino dezinfekciniu skysčiu kiekviename kampe, restoranuose karštą maistą į lėkštes įdeda virėjai (duoną, daržoves, vaisius ir desertus poilsiautojai įsideda patys), o įrankiai būna sudėti ant stalų vienkartinėse pakuotėse.

Grįžtant atgal Katerinai kelionių operatoriaus pasamdytas gydytojas viešbutyje atliks dar vieną testą ir gavusi, tikėkimės, neigiamą rezultatą, Katerina su vaikais grįš namo izoliuotis 10 dienų su sąlyga, kad nuo namų pasivaikščioti nesibūriuojant galės nutolti iki 1 km. Ši sąlyga pilnai tenkina Katerinos šeimą, kadangi ji keliauja kartu su šalimais gyvenančia drauge Jurgita ir dviem jos dukromis. Taigi, merginos po 10 Egipte praleistų dienų galės vienodomis sąlygomis dar 10 dienų laiką leisti namuose.

Plano B sąlygas Katerina taip pat žino – Egipto valdžia pasirūpintų nemokamu apgyvendinimu tomis pačiomis sąlygomis tame pačiame viešbutyje iki kito neigiamo testo. Skrydžiu tektų pasirūpinti savarankiškai su kelionių operatoriaus pagalba.

Ką vienai veikti su vaikais 10 dienų Egipte?

Raudonosios jūros vanduo įšilęs kaip Lietuvos ežerai rūgpjūtį, tad maudynės ir povandeninio gyvenimo stebėjimas nuo viešbučio tilto yra Nr. 1.

Tačiau vien tik deginimasis ir smėlio žaidimai prie vandens Katerinai pasirodė pernelyg tingu. Jai jau pavyko kartu su drauge išplaukti jachta ir panardyti prie koralų rifo, mažylėms stebint spalvingąsias žuvytes pro laivelio stiklinį dugną.

Dar kompanija ruošiasi nuvykti į Hurgados senamiestį ir pasižvalgyti į didžiulę mečetę bei modernią promenadą. Mamas su vaikais domina ir pačios Hurgados parduotuvytės, kadangi šalia viešbučio esančių krautuvėlių pardavėjus Katerina jau nuvargino savo derybiniais įgūdžiais. Nors ir paliko savo piniginę per klaidą namie, draugė Jurgita mielai padėjo išgryninti Katerinai Egipto svarų – būtent vietinę valiūtą išduoda bankomatai.

Ar įmanomas poilsis su vaikais?

Matyti vyresnėlės laimės kupinas akis vedžiojant kupranugarį už pavadėlio ar girdėti mažylės krykštavimus leidžiantis vaikiškais vandens kalneliais viešbučio vandens parke – tai yra geriausios emocijos, kurių Katerina trokšta tiek būdama namie, tiek poilsio metu.

Įdegusi, skaniai pavakarieniavusi ir prisižiūrėjusi rytietiškos animacijos, Katerina siunčia saulėtus linkėjimus visoms mamoms ir linki pagal galimybes krautis lagaminus – pasaulis laukia…

Trumpi patarimai

  • Vežtis dolerius, nes čia 1 EUR lygu 1 USD;
  • su vaikais rinktis viešbutį prie pat jūros;
  • pasiimti su savimi aitvarą (čia malonaus vėjelio rojus);
  • prieš kelionę nepirkti vaikui naujos avalynės;
  • nepamiršti piniginės.

Kur galima keliauti šiuo metu.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas