Greitas savaitgalis Makedonijoje

Pirmoji kelionė su vaiku į Makedoniją? Kodėl gi ne! Būdama nėščia savo mintyse dėliojau, kokios gi bus mūsų kelionės jau trise. Žinojau viena, kad kelionės nebus pasyvios, nesėdėsime kavinėje, kuri yra arčiausiai viešbučio. Lankysimės ten, kur mums atrodo įdomu ir nebijosime. jog mažoji gali garsiai pravirkti ir dėl to sulaukti nepageidautino žmogaus žvilgsnio. Pasakiau sau NE, tikrai šito nebus, nebūsiu iš tų mamų, kurios bijo. Mano mažoji pamatys kuo platesnį pasaulį.

Ir štai, gimus Mariai liepos 24 d., praleidžiant kiekvieną magišką dieną kartu, supranti dar labiau, kad šios mažos mergaitės didelės akys būtinai turi išvysti didesnį pasaulį, o neapsistoti Norvegijos kalnais. Ir pagaliau ateina ši diena, kada pirmieji bilietai jau nupirkti. Turime du mėnesius pasiruošti kelionei į Šiaurės Makedoniją. Keliavome spalio 25-28 dienomis, kaip aš sakau ‘’Tai tik savaitgalio pabėgimas iš namų aplinkos‘‘.

Pirmasis nerimas

Didžiausią nerimą davė ne pati kelionė ar kaip seksis mažajai, juk jos pirmoji kelionė trijų mėnesių, o teisingas daiktų pasirinkimas ir susipakavimas. Nerimavau dėl bagažo, juk prieš tai daugybę kartų keliavome tik dviese, aš ir vyras, bet dabar mes trise, kilo begalės klausimų dėl kūdikio bagažo. Intensyviai ieškojau kuo daugiau informacijos ir patarimų, kaip geriausiai suplanuoti ir skristi su vaiko bagažu, kol vieną ankstyvą rytą atradau „KELIAUJANČIOS MAMOS“ Facebook paskyroje, kurios keliauja ne pirmą kartą ir akivaizdu turinčios patirties keliaujant su vaikais, man atsakė į neduodančius ramybės klausimus. Susižavėjau šiomis mamomis, kurios planuoja keliones, dalinasi informacija. Mano noras intuityviai sustiprėjo ir su dar didesniu nekantrumu laukiau kelionės.


Sveikinamės su Makedonija

Skrydis praėjo sklandžiai, kuris truko 3 valandas. Skridome iš Oslo Torp į Skopję su Wizz Air lėktuvų kompaniją. Lėktuvo bilietai mūsų 3jų asmenų šeimai kainavo apie 120Eur. Manau, tai visai nebloga kaina praleisti kiek kitaip savaitgalį. Nuostabu, jog oras pasitiko mus su +25 laipsniais šilumos, nors vakarais nukrisdavo temperatūra iki +5. Mums labai patiko oro temperatūra, nes Norvegijoje darėsi oras vis žvarbesnis. Atskridus į Skopjos oro uostą toliau keliavome automobiliu į Šiaurės Makedonijos Mavrovo Nacionalinį parką esantį kalnuose. Vieta pasižymi geriausiu kraštovaizdžiu ir yra ideali kelionė gamtos mėgėjams. Pirmąją naktį praleidome ‘’Hotel Tuto’’ ( kainavo 45 Eur su pusryčiais ). Viešbutis įsikūręs įspūdingoje vietoje, apsuptais kalnais ir alpėmis. Kitą rytą pavalgėme viešbutyje pusryčius ir toliau keliavome i Ochrido miestą.

Ochrido lobiai

Čia mus pasitinka Ohrido ežero paplūdimiai, įspūdinga senovinė tvirtovė. Ochridas – vienas iš seniausių Europos gyvenviečių ir vadinamas ‘‘Europos Jeruzale‘‘, nes čia stovėjo daugiau kaip 300 bažnyčių. Ežeras apsuptas kalnų ir ribojasi su Albanija. Pats senamiestis grįstas akmenimis ir daug siaurų gatvelių, kurios gal kiek sukelia diskomforto stumiant vaiko vežimėlį. Tačiau vaizdas džiugino kiekviename žingsnyje ir norėjosi likti kuo ilgiau. Atrodo mūsų mergaitei taipogi labai patiko, rankos net pavargo nuo nešimo, nes protestavo prieš nešyklę. Smagu matyti guvią ir smagiai nusiteikusią dukrą, kuri nenori tik gulėti vežime. Kelionė iš ties klostėsi puikiai. Tik gan komplikuota rasti kavinę ar restoraną pritaikytą su vaiku, vietos nėra atskirtos zonomis nuo rūkančių. Aš ir mano vyras galėtume dar prisitaikyti prie šios aplinkos, tačiau kai esi su mažyle, poreikiai išauga ir nori suteikti kuo geresnę ir sveikesnę aplinką.

Ohridos mieste likome tik vieną naktį, o taip pritrūko dar vienos nakvynės čia Ohride… Šis miestas yra populiarus tarp turistų, bet mes keliavome jau ne sezonu metu t.y. spalio mėnesį. Nakvynių kainos prasideda nuo 15 Eur. Čia nėra daug viešbučių, bet didelis pasirinkimas apartamentų. Mes apsistojome apartamentuose ‘’Germanoff House’’ už 35 Eur su gausiais pusryčiais. Apartamentai įsikūrę pačiame senamiestyje, čia aplink labai daug gerų restoranų, pagrindinė gatvė su puikiais butikais, kuriose galima rasti ne tik suaugusiam, bet ir mažiausiam rūbų. Drabužių kainos yra pakankamai žemos, net vietiniai sako, jog lietuviai atvažiuoja urmu pirkti!

Skopjė – sostinės negalima praleisti

Kelionei einat į pabaigą paskutinę dieną praleidome Skopjė. Skopjė – Makedonijos sostinė su daugybę skulptūrų iš kurių įspūdingiausia Aleksandro Makedoniečio. Miesto senąją ir naująją dalis jungia akmeninis tiltas per didžiausią Makedonijos upę Vardarą. Čia pat didelis turgus, kur ne tik apsipirkti galima, bet ir pavalgyti. Nustebsite, kad trijų patiekalų vakarienė dviem asmenims kainavo tik apie 20Eur ir tai buvo labai geram sostinės restorane ‘’Carpe Diem’’. Makedonijoje restoranų kainos yra labai draugiškos, galima kuo puikiausiai dviem žmonėms sočiai pavalgyti už 10Eur, ne sezonu metu.

Tačiau pati sostinė didelio įspūdžio nepaliko gal dėl to, kad miestas vis dar atsigauna po stipraus žemės drebėjimo 1963 metais, kuris beveik nušlavė Skopję nuo žemės paviršiaus. Norint pažvelgti į miestą iš aukščiau, sostinėje yra vienas ryškiausias ir populiariausias ‘’Tūkstanmečio kryžius’’ (vienas didžiausių pasaulyje) nuo kurio atsiveria puiki panorama ne tik į Skopję, bet ir į tolį. Deja, gaila, tačiau mums neteko aplankyti šios žymios vietos dėl tiršto rūko.

Jeigu nuspręstumėte apsistoti Makedonijos sostinėje rekomenduoju šį centre esantį viešbutį ‘’Hotel Cara 1928’’. Nuo šio viešbučio lengvai pasiekiama pagrindinė Makedonijos aikštė bei senoji miesto dalis.

Trumpas „pabėgimas“ baigtas

Jeigu manęs kas nors paklaustų ar grįžtume atgal, vienareikšmiškai – taip, ypač ne sezonu metu, nes oras dar puikus, kainos nesikandžioja. Mums trims savaitgalis su lėktuvo bilietais, automobilio nuoma ir nakvynėmis kainavo apie 330Eur. Šalis yra neįtikėtinai graži, žmonės draugiški, nesudėtinga keliauti su vaiku, pigus maistas bei nakvynės, o kas nekalba anglų kalba puikiai susikalbėtų ir rusų kalba. Bet visgi yra ir trūkumų kaip: šiukšlės pakelėse ir net Nacionaliniame Mavrovo parke, benamiai šunys, gausiai deginama žolė del ko susidaro aitrus dūmų kvapas, gaila jog patys vietiniai niokoja savo nuostabios šalies gamtą. Nepaisant visų išvardintų minusų pati Makedonija ir jos žmonės paliko malonius ir jaukius prisiminimus, nes tai buvo mūsų pirma kelionė su mažyle. Manau savaitgalio ‘‘pabėgimui‘‘ – puiki kryptis, nors kiek ir neįprasta.
Todėl kviečiame nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti naujų krypčių!

Keliaujanti Mama Lina

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas