Idėjos pirmiems pavasario pasivaikščiojimams gamtoje

Nuo vasario 25 d. Lietuvoje leidžiamas judėjimas žiedinėse savivaldybėse. Asmenys, gyvenantys besiribojančiose Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybėse, juda tarp nurodytų besiribojančių savivaldybių be apribojimų. Taip pat laisvėja ir karantino apribojimai – atvirose erdvėse galime nedėvėti kaukės kai šalia 2 metrų atstumu nėra kitų asmenų, išskyrus šeimos narius (sutuoktinis, partneris, vaikai, įvaikiai, sutuoktinio ar partnerio vaikai, tėvai, įtėviai, globėjai).

O ir oras vis labiau džiugina, bei vis dažniau pasirodanti saulė. Tad supakuokime užkandžių krepšelį, tinkamai aprenkime vaikus ir leiskimės į žygius gamtoje. Idėjos pirmiems pavasario pasivaikščiojimams gamtoje.

Vilniaus apylinkės

Bernotų piliakalnis. Šalia Europos centro esantys Bernotai – kaimelis, kuriame šiandien gyvena tik 6 žmonės. Bernotų piliakalnis – vienas seniausių piliakalnių Lietuvoje (datuojamas maždaug I a.). Tai pailga, apie 12 m aukščio natūrali kalva, ant kurios, tikėtina, stovėjusi gynybinė pilis. Piliakalnis apjuostas Girijos ežeru, iš jo ištekančio upelio slėniu bei apsauginiu grioviu, kas itin būdinga gynybiniams statiniams.

Velniakampio regykla. Nuo Velniakampio skardžio viršaus atsiverianti puiki Neries slėnio panorama – viena iš pačių įspūdingiausių Neries regioniniame parke.

Medininkų pilis. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštijos mūrinė gardinė pilis istorinėje Aukštaitijoje, pietrytinėje Lietuvoje, 31 km nuo Vilniaus centro, netoli Medininkų, pastatyta XIV amžiuje. Labai didelė teritorija, tikrai smagu pasivaikščioti aplink. O be to ir pilis atrodo tikrai įspūdingai.

Skersabalių karjeras. Įspūdinga vieta, kuri nepaliks abejingų. Čia tikrai laukinė gamta, o be to ir seni nebenaudojami geležinkelio bėgiai. Garantuojame, tikrai padarysite puikių nuotraukų. Netoli yra ir Skališkių uola bei kabantis tiltas per Nerį.
Šiame karjere buvo filmuotas garsaus „Netflix“ serialo „Stranger Things“ ketvirtasis sezonas. Domina aplankyti daugiau vietų, kur filmuoti žymiausi serialai ir filmai? Skaitykite Lietuvos vietos užsienio filmuose.

Kauno apylinkės

Pažaislio vienuolynas. Kauno marių pakrantėje ant kalvos stūksantys Pažaislio bažnyčia su vienuolynu pripažinti gražiausiu Šiaurės ir Rytų Europoje brandžiojo baroko architektūros šedevru. Ši vieta labai pamėgta ir pačių miestiečių ir turistų. Ji tiesiog pribloškia grožiu, nustebina istorija ir ypatinga atmosfera. O ir pasivaikčioti čia tikrai rasite kur. Kauno turizmo informacijos centro kvietimu pernai vasarą buvome pakviesti čia apsilankyti ir dar kartą įsimylėjome šią vietą.

Kulautuvos sveikatingumo pėsčiųjų takai. Nemuno slėnyje rasite skirtingo ilgio trasas, kurias galėsite pasirinkti pagal savo poreikius ir galimybes. Galite pasirinkti vieną iš šešių skirtingų trasų – nuo 2,6 km iki 6 km ilgio. Visi takai yra žiediniai, juos galima apeiti ratu. Pakeliui rasite tikrai puikių vietų piknikui.

Žiegždrių atodanga. Žiegždrių atodanga laikoma geologine vertybe, turinčia didelę mokslinę ir pažintinę reikšmę, liudijančia sudėtingą Nemuno slėnio šlaitų sandarą ir įdomią gamtinės aplinkos raidą vėlyvajame ledynmetyje. Puiki vieta pasigrožėti bundančia gamta

Vinco Mykolaičio – Putino skulptūrinių suolelių parkas. Nedidelis, bet puikus parkelis pasivaikščioti. Parkas sukurtas 2008 m., įgyvendinant Kačerginės bendruomenės centro projektą „Žmogus ir gamta: IN MEMORIAM.“ Tai projektas, skirtas rašytojo atminimui, miestelio kultūrinio paveldo saugojimui.

Žalgirio mūšio memorialinis parkas. 1990 m., minint Žalgirio mūšio 580-ąsias metines, ties Cinkiškių kaimu, prie autostrados Kaunas – Klaipėda, įkurtas Žalgirio mūšio memorialinis parkas Kryžiuočių ordino sutriuškinimui atminti. Žalgirio mūšio karžygius primena koplytstulpiai ir stogastulpiai. Kiekvienas jų turi savo metrikus ir globėjus. Taip pat 10 ha ploto parke pasodinta 580 raudonųjų ąžuolų, daugiau nei 1000 medelių. Pušys parke susodintos taip, kad skrendant lėktuvu matytųsi žodis „Žalgiris“ ir tekančios saulės spinduliai.

Klaipėdos apylinkės

Olando Kepurės, Kalotės ir Karklės sveikatingumo takai. Sveikatos takų sistemą sudaro trys žiediniai takai: raudonasis – „Karklė“ 4 km, geltonasis – „Olando Kepurė“ 3,5 km ir mėlynasis – „Kalotė“ 4,5 km. Bendras sveikatos takų ilgis yra 12 km.

Pradėti vaikščioti Sveikatos takais galima bet kurioje jums patogioje ir patikusioje vietoje. Visi trys takai yra žiediniai – tad pasivaikščioję grįšite į tą vietą, nuo kurios pradėjote eiti. Galima pasirinkti vieną iš takų arba eiti visus 12 kilometrų visais takais, kurie yra paženklinti atitinkamomis spalvomis.

Pradėjus eiti nuo Pajūrio regioninio parko direkcijos aikštelės nepasiklysti padeda rodyklės, o lentelėse randama informacija apie nueitą atstumą bei vaizdingi palyginimai, kiek kalorijų sudeginama nueinant atitinkamą atstumą. Tam panaudoti populiarūs maisto produktai ir patiekalai, todėl priverčia susimąstyti apie sveikesnę mitybą ir fizinį aktyvumą.

Einant Sveikatos takais ne tik pabūnama gryname ore, atsipalaiduojama, pasigrožima unikalia augmenija, bet pakeliui aplankomos ir Pajūrio regioninio parko lankytinos vietos:

  1. Kalotės ežeras
  2. Pakrantės artilerijos baterija „Memel-Nord“
  3. Kukuliškių piliakalnis
  4. Olando Kepurės skardis
  5. Senosios Karklės kapinės

Lankupių kabamasis tiltas. Lankupių kabamasis tiltas per Minijos upę 2017 m. įtrauktas į Lietuvos rekordų sąrašą. Tai ilgiausias kabamasis tiltas, kurio ilgis yra 130 m, plotis 1,4 m. Metalinis lentomis dengtas tiltas jungia Klaipėdos ir Šilutės rajonus Lankupių kaime.

Dreverna. Tai senas žvejų kaimas, kuris minimas net nuo 1253 m. Dreverną supą Kuršių marios, Drevernos upė bei Karaliaus Vilhelmo kanalas. Na, o pramogų pasiūla kiekvienais metais vis auga. Čia ir puikus kempingas ir apžvalgos bokštas ir Kuršmarių laivų statytojo J. Grižo sodyba. Tikrai puiki vieta pasivaikščioti.

Dovilų piliakalnis. Dovilų piliakalnis pasislėpęs Minijos dešiniajame krante esančiame Piliakalnio miške, tad surandamas tik skrupulingai laikantis kelio ženklų, sustatytų nuo pačios Dovilų gyvenvietės. Kadaise jis buvo tikra vietos įžymybė, tai liudija net keli piliakalnio vietiniai pavadinimai (Pilalės kalnas, Pelutės kalnas, Muškalnis) bei arti dvidešimties įvairių pasakojimų ir padavimų apie jį.

Pažintiniai takai Lietuvoje pritaikyti keliauti su vaiku vežimėliu.

25 aukščiausi apžvalgos bokštai Lietuvoje.

PARUOŠTUKAS

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu