Joninės ant ratų: idėja šeimų laisvalaikiui

“Keliaujančios mamos” kviečia sutikti Jonines ant ratų!

Joninių savaitgaliui nenumaldomai artėjant, “Keliaujančios mamos” siūlo jį sutikti laikantis smagių ir žaismingų tradicijų: ieškant paparčio žiedo, pinant Joninių vainikus, kūrenant laužus ir linksmai šokant aplink juos trumpiausią metų naktį. Tuo pačiu aktyvių mamų ir šeimų bendruomenė pateikia puikių idėjų, kaip aktyviai ir turiningai išnaudoti ilgąjį vasaros savaitgalį. Švęskime tradicinę lietuvių šventę netradiciškai – sutikime Jonines ant ratų!

Apie daugiau kelionių po Lietuvą skaitykite čia.

Net trys ilgojo savaitgalio dienos ir trumpesnė darbo diena ketvirtadienį, gali tapti smagiomis mini atostogomis tiems, kurie jų taip nekantriai laukia ir dar neturėjo. Ir kad tos atostogos taptų nepamirštamos, parengėme net kelis maršrutus, kaip keliaujant po Lietuvą aplankyti skirtinguose Lietuvos miestuose vykstančias Joninių arba kitaip Rasų, šventes.

Šiauliečių Joninės

Šiemet Šiauliai kviečia švęsti „Aktyvias Jonines mieste“, kur gyventojai ieškos paparčio žiedo, degins laužus, pins ir plukdys vainikus bei puoselės etninę kultūrą. Šventės rengėjai, Šiaulių kultūros centras, sieks ne tik pasiūlyti linksmą laiko praleidimą, bet ir kartu prisidėti prie tradicijų, dalyvauti ritualuose, o varduvininkai netgi bus apdovanoti. Kaip niekad gausiame renginių saulės mieste, veiklos ras visi: į skirtingose centrinio miesto dalyse įsikūrusius punktus šiauliečius ir miesto svečius kvies susipažinti su svarbiausiais Joninių šventės ritualais. Prie Šiaulių kultūros centro vyks etnokultūrinė šventė, Kaštonų alėjoje, dalyvius pakvies simboliškai apsivalyti, mat ten kiekvienas galės pereiti pro Saulės virsmo vartus, Vilniaus g. pėsčiųjų bulvaro erdvėse vyks mįslių stotelės. Tai tik dalis renginių, į kuriuos šiemet vyks ir “Keliaujančios mamos”.
Į netoliese esantį Pakruojį galės užsukti tie, kurie išsiilgę festivalių. Miestiečiai ir svečiai ras veiklos sportuodami, dalyvaudami balionų šou, ragaudami mugės dalyvių gėrybių. Gėlių ir gamtos mylėtojų lauks Pakruojo dvaras, paskendęs gėlėse.

Šiaulių Kultūros Centrą rasite čia. Šiaulių miesto Joninių programą rasite čia. Pakruojo Kultūros Centrą rasite čia.

Joninės pajūryje

Tradiciškai Jonines švenčia visas pajūrys ir renginių, skirtų šeimoms su mažais vaikais, gausu įvairių. Joninės Palangoje ir Šventojoje bus švenčiamos visą savaitgalį ir išsiskirs ypatinga atrakcijų mažiesiems ir tėveliams gausa. Šventė nusimato ne tik linksma, bet ir gausi įvairių veiklų, edukacijų ir užsiėmimų, tinkamų vaikams. Nida ir visa Neringa kaip kasmet alsuos Joninių arba Rasų tradicijomis. Įspūdingi laužai, vainikų pynimas ir edukacijos vaikams nepaliks abejingų. Uostamiestis tuo tarpu rengs kultūros paveldo festivalį. Tad vykdami į pajūrį, būtinai užsukite į Klaipėdą.

Daugiau renginių rasite čia (Klaipėda), čia (Palanga), čia (Nida)

Rasos/Joninės Vilniuje ir netolimose apylinkėse

Sostinėje vyks net ne vienas Joninių renginys. Be tradicinės šventės Verkių rūmų parke, kuri kasmet sulaukia daugybės dalyvių, nemaža dalis vilniečių švęs savo mikrorajonų bendruomenėse. Tad atvykusiems į sostinę svečiams tikrai bus smagios veiklos. Labai populiarus ir linksmas renginys laukia Kernavėje. Rasos šventė ten švenčiama daugybę metų ir piliakalnių šlaituose kūrenami laužai bei apeigos užburs tiek mažuosius, tiek tėvelius. Trakuose ir Lentvaryje taip pat bus įvairių renginių.

Daugiau renginių rasite čia (Vilnius), čia (Trakai), čia (Druskininkai), čia (Lentvaris), čia (Kernavė)

Jonava – Jonų kraštas

Vien miesto pavadinimas išduoda, kad šis miestas Jonines švenčia linksmai ir aktyviai. Jonų kiemas, Jonų respublika, orientaciniai žaidimai, mugė bei kitos smagios veiklos, kurios tinkamos šeimoms su vaikais. Keliaudami ir sutikdami šventes Jonavoje, nepamirškite užsukti ir į Kauną, kur šurmuliuos atgijęs Santakos parkas, bus plukdomi laivai bei vainikai, vyks keramikos dirbtuvės bei degs tradiciniai laužai. Išsiilgusių vandens pramogų, lauks Birštonas, kuris kviečia miestiečius bei svečius, smagiai leisti laiką baseinuose bei SPA, kurie Joninių proga dirbs ilgiau.

Jei pavargote nuo miesto šurmulio, aplankykite Jonavos alpakų ūkį! Jonavoje visai netoli 2-ojo miesto tvenkinio jau penktus veiklos metus skaičiuoja ramybe, užuoveja ir stebuklinga aura alsuojantis aplakų ūkis. Šiems draugiškiems, ramaus ir gero būdo žolėdžiams gyvūnams yra sukurtos ypatingos augimo sąlygos: šimtametis ekologiškas drėbto molio tvartas vasarą maloniai gaivina, o žiemą sušildo. Erdvias ganyklas suma ilgaamžės liepos bei natūralios kalvos. Šioje užburiančioje aplinkoje tiesiog norisi būti – tą ir suteikia ūkio šeimininkai! Svečiai laukiami tiek svečių namuose, tiek natūralios gamtos stovyklavietėje. Čia gera švęsti gimtadienius ar tiesiog ramiai pasibūti. Vasaros sezonu lankutojai priimami tris kartus per dieną. Savo darbą dievinantys edukacijų vadovai pasirengę jus supažindinti su nuostabiosiomis alpakomis! Papasakoti įdomias istorijas bei pagelbėti jas panaitinti specialiu, gyvūnams pritaikytu maistu. Alpakų ūkyje galima vaikštinėti kartu, liesti ir maitinti gyvūnus. Moksliniais tyrimais įrodyta, jog žmogaus santykis su gyvūnu teigiamai veikia neurologinę sistemą, mažina stresą, depresiją ir nerimą! Jonavos alpakos laukia jūsų!

Joninės Pietų Lietuvoje

Ilgąjį savaitgalį Joninių renginiai šurmuliuos Druskininkuose. Tradiciškai bus deginami laužai, plukdomi vainikai, vyks maudynės Druskonio ežere, žolelių dirbtuvės ir gausybė kitų pramogų. Paparčio žiedo paieškos vyks naktį, kuomet žygeiviai išsiruoš į 15 kilometrų žygį. Tuo tarpu Alytuje ir rajone vyks meno kolektyvų pasirodymai, vainikų pynimas, degs laužai.

Daugiau renginių rasite čia (Alytus)

 

Nuotraukos Rolando Parafinavičiaus.

Kviečiame dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas