Kupiškio edukacijos vaikams šaltuoju sezonu

Ruduo atneša ne tik dažną lietų, bet ir daugybę spalvų bei skonių. Būtent todėl verta susikrauti kuprinę ir leistis į pažintinę kelionę po įdomiausius Lietuvos muziejus. Šįkart “Keliaujančios mamos” kviečia jus su vaikais į Kupiškį, kur kartu grožėsitės Lietuvos meno paveldu ir iš naujo atrasite istorijos įdomybes. Padedami Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centro išrinkome tas edukacijas, kurios įtrauks ne tik mažuosius, bet ir visa šeimą.

Kupiškio etnografijos muziejus

Kupiškio etnografijos muziejus įsikūręs buvusios senosios mokyklos akmens mūro pastate Gedimino g. 2. Čia saugoma daugiau nei 56 tūkst. eksponatų. Muziejaus dokumentų ir spaudinių rinkiniuose sukaupta medžiaga atspindi Kupiškio krašto bendruomenės veiklą. Muziejuje  taip pat vykdomi edukaciniai užsiėmimai vaikams, moksleiviams ir suaugusiems. Rengiamos dailės, tautodailės, fotografijos ir kitos parodos.

Edukacinės programos:

„Senasis Kupiškis“ – tai pažintis su Kupiškio miesto istorija, architektūros objektais, pasakojama apie žymiausius krašto žmones. Tai kartu ir ekskursija po Kupiškio miestą, kurios metu vykdomos ir praktinės užduotys.
Daugiau apie edukaciją „Senasis Kupiškis”

„Buitinė aplinka – praeities liudininkė“ –  įdomioji pažintis su mūsų senolių kaimo kasdieniniais darbais ir daiktais, čia galima paliesti istoriją per žaidimą.
Daugiau apie edukaciją „Buitine aplinka praeities liudininkė”

„Pasakomoji ir dainuojamoji tautosaka vaikams“ – čia ne tik pažinsite įdomiąją tautosaką, bet ir liaudiškus žaidimaus ir dainas.
Daugiau apie edukaciją „Pasakomoji ir dainuojamoji tautosaka vaikams”

„Pažintis su skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūromis“
Daugiau apie edukaciją „Pažintis su skulptoriaus Henriko Orakausko skulptūromis”

„Pintinės juostos“ – čia pamatysite ir išmoksite kaip turi atrodyti aukštaitiškų pintinių juostų pynimas
Daugiau apie edukaciją „Pintinės juostos”

„Partizanų ženklai“ – tai pažintis su Lietuvos partizanų ženklais, edukacijos metu yra galimybė pasidaryti autentiškus partizanų antspaudus ant audinio arba pasirašyti pasižadėjimą Lietuvai ir pasidaryti  Algimanto apygardos vadovybės antspaudus.
Daugiau apie edukaciją „Partizanų ženklai”

„Archeologinis lobynas“ – galimybė pasijusti Indiana Jones‘u ir tapti tikrais archeologais, ieškoti paslėptų radinių.
Daugiau apie edukaciją „Archeologinis lobynas”

„Lietuvos valstybingumo ženklai“ – čia galėsite praktiškai pavaizduoti valstybingumo ženklus įvairiais būdais: iš vaško išsilieti norimos formos trijų spalvų žvakutę; iš modelino ar plastilino nulipdyti Lietuvos valstybingumo ženklus; su guašu, akvarele ar pieštuku nupiešti Lietuvą; sudėlioti dėlionę.
Daugiau apie edukaciją „Lietuvos valstybingumo ženklais”

„Lietuvos valstybės simboliai“ – kūrybinės užduotys, reprezentacinių  valstybės simbolių kūrimas ir žinių turnyras.
Daugiau apie edukaciją „Lietuvos valstybės simboliai”

„Tautiniai drabužiai“ – ne tik pažinsite tautinius rūbus, bet ir išmoksite rišti nuometą.
Daugiau apie edukaciją „Tautiniai drabužiai”

„Mįslių ir eksponatų draugystė“
Daugiau apie edukaciją „Mįslių ir eksponatų draugystė”

„Rudeninė puokštė“ – tai gėlių gamyba iš klevo lapų.
Daugiau apie edukaciją „Rudeninė puokštė”

„Ar puošite eglutę?“ – sužinosite kaip senovėje buvo puošiama kalėdinė eglutė.
Daugiau apie edukaciją „Ar puošite eglutę?”

„Margučiai ir jų raštai“ – susipažinimas su margučių marginimo būdais, simbolika, ornamentika bei kiaušinių marginimas pagal pasirinktą ornamentą.
Daugiau apie edukaciją „Margučiai ir jų raštai”

„Užgavėnių kaukės“
Daugiau apie edukaciją „Užgavėnių kaukės”

Adomo Petrausko muziejus

Pirmiesiems lankytojams Adomas Petrauskas savo klėties duris atvėrė 1969 metais. Tuomet savarankiškai parengtoje ekspozicijoje buvo etnografijos eksponatai, archeologijos radiniai. Pamatę didelį jo entuziazmą kaupti įvairias senienas, muziejui išsiplėsti padėjo tuometiniai Antašavos kolūkio vadovai Vytautas Notkus ir Albinas Vaižmužis. Savamokslis kaimo meistras Jonas Laužikas muziejininko sodyboje sukonstravo ir pastatė originalų pastatą–bokštą. Dabar A. Petrausko muziejų sudaro kompleksas pastatų: gyvenamasis namas, dvi klėtys, bokštas ir padarginė, kurie pilni eksponatų. 1996 metais muziejininkas visą savo gyvenimo triūsą padovanojo Kupiškio rajono savivaldybei, rinkinių fondą sudaro 2092 eksponatai.

Edukacinės programos:

„Kupiškėnų ingeidžiai ir linksmybės“ – kasdieninio kupiškėniško stalo pristatymas, patiekalų degustacija, žaidimai ir žolininkės patarimai.
Daugiau apie edukaciją „Kupiškėnų ingeidžiai ir linksmybės”

„A. Petrausko gryčia – duona kvepia“ – pasakojimai apie duonos kelią ir apeigas lietuvių namuose, ruginės tešlos minkymas ir naminės duonos kepalėlio formavimas, šlamokų ragavimas.
Daugiau apie edukaciją „A. Petrausko gryčia – duona kvepia”

„Lietuviškų žaislų istorija“ – yra galimybė ir pasigaminti savo žaisliuką.
Daugiau apie edukaciją „Lietuviškų žaislų istorija”

„Kas suras Pagranduką?“ – tai pažintinis – edukacinis etnografijos bei tautosakos paveldo gyvo veiksmo žaidimas naudojant interaktyvų žemėlapį – planą su specialia multimedijos programa!
Daugiau apie edukaciją „Kas suras pagranduką?”

„Papuoškim kraičio skrynią“
Daugiau apie edukaciją

„Bitės liemuo, lino gelmuo“ – žvakių atsiradimo istorija, pažintis su žvakių papročiais, prietarais, žvakių liejimo technologija ir būdais.
Daugiau apie edukaciją „Bitės liemuo, lino gelmuo”

„Spalvoto smėlio smiltelė“ – pirštukų pagalba berti ir klijuoti smėlį, derinti spalvas.
Daugiau apie edukaciją „Spalvoto smėlio smiltelė”

AMATŲ CENTRAS

Edukacijos programos:

Karpiniai.
Keramikos pasaulyje.
Rid rid margučiai.
Advento vainikas.

LAUKMINIŠKIŲ MUZIEJUS

Prie tyvuliuojančių Kupiškio marių (Lėvens tvenkinio), praeities tradicijas išlaikiusiame Laukminiškių kaime nuo 2002 metų veikia muziejus. Surastą turtą sutvarkius, atkurta etnografinė ekspozicija, atspindinti XIX a. pab. ir XX a. pr. aplinkinių kaimų gyventojų buitį, papročius ir tradicijas. Pabuvoję muziejuje, lankytojai gali susipažinti su menininkų Unės ir Petro Babickų gyvenimu ir kūryba. Jų atminimui įrengta kukli ekspozicija.
Edukacinės programos:
„Mano pirmoji siūlinė lėlytė“ – susipažinimas su siūlinės lėlytės gamybos ypatumais, jos atsiradimo ir pagaminimo istorija, yra galimybė išmėginti savo gebėjimus ir pasigaminti savo lėlytę.
Daugiau apie edukaciją „Mano pirmoji siūlinė lėlytė”
„Rankdarbiai iš vilnos“ – pasakojimai apie vilnos pluoštą, vėlimo rūšis ir įrankius, dekoravimo priemones būdus, o svarbiausia galimybė patiems pasibandyti sukurti mažą grožį iš vilnos.
Daugiau apie edukaciją „Rankdarbiai iš vilnos”

VERONIKOS ŠLEIVYTĖS PAVEIKSLŲ GALERIJA

Prie Pyvesos upelio įsikūrusį seną gatvinį Viktariškių kaimą paskutiniaisiais dešimtmečiais garsina 1985 metais atidaryta dailininkės Veronikos Šleivytės paveikslų galerija. Gausus kūrybinis dailininkės palikimas yra išsibarstęs po visą Lietuvą, bet daugiausia jos darbų – galerijoje Viktariškių kaime. Tikslios statistikos apie V. Šleivytės sukurtus meno kūrinius nėra, tačiau manoma, jog nutapyta, nupiešta apie 2 tūkst. darbų, surengta per 90 grupinių bei personalinių parodų visoje Lietuvoje. Savo tėvų sodybą V. Šleivytė padovanojo buvusiam Antašavos kolūkiui su sąlyga, kad jame būtų įkurta jos kūrinių galerija. Dailininkės svajonė išsipildė: 1985 metais senoji tėvų sodyba sužydo Šleivių dukros tapytomis gėlėmis, o klėtyse ir kituose pastatuose atkurtas šiai lokaliai vietai būdingas kaimo amatininko buities interjeras su autentiškais baldais, rakandais, namų apyvokos daiktais.
Edukacinės programos:
„Ateik, pajusk, išbandyk grafikos galimybes“ – tai ir įdomioji pamoka, ir galimybė sukurti unikalų kūrinį.
Daugiau apie edukaciją „Ateik, pajusk, išbandyk grafikos galimybes”
„Lauko akmenėlis – pirmas kūrinėlis“ – tai pasakojimai apie dailininkės Veronikos Šleivytės vaikystę, pažintis su jos kūryba, bet taip pat dalyviai mokosi piešti ant akmenukų, išbando įvairių technikų.
Daugiau apie edukaciją „Lauko akmenėlis pirmas kūrinėlis”
„Slaptoji mokykla“ – edukacijos metu turėsite galimybę tapti slaptosios mokyklos mokiniais, skaitysite lietuviško elementoriaus  „graždankos” puslapius, bandysite rašyti žąsies plunksna.
Daugiau apie edukacija „Slaptoji mokykla”

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas