Su vaikais į kalnus: patarimai

Atostogos kalnuose? Atostogos kalnuose su vaiku ir kūdikiu? Taip tai įmanoma.

Su vaikais į kalnus: patarimai! Renata – aktyvi mama, gyvenanti su šeima Norvegijoje – dalijasi savo įspūdžiais, daiktų sąrašiukais ir kitais praktiniais patarimais. Renata teigia, kad tai buvo puiki patirtis ir smagiai praleistas laikas.

Su vyru Renata mėgo keliauti, tai ir gimus vaikams nesugeba nustygti vietoje. Dukrytės pirma kelionė buvo, kai jai buvo 6 mėn. Keliavo jos į Graikiją. Pernai vyresnėlės Elijos 2ąjį gimtadienį šeima sutiko kruize prie Malaizijos krantų. Kalėdinį miestelį stebėjo Singapūre esančiam Garden Bay The Bay ir po Aziją keliavo beveik 3 savaites.

Na o šiemet dėl esamos situacijos  buvo nutarę, kad nekels sparnų iš lietingo Haugesund miestelio, esančio pietvakarių Norvegijoje. Tačiau visgi labai norėjo sutikti ne lietingus, o snieguotus Naujuosius. O ir gyvena šeima vos 3-4 val. automobiliu nuo slidinėjimo miestelių.

Naujųjų metų sutikimas kalnuose

Susiorganizavo Renatos šeima Naujųjų metų sutikimą kalnuose. Juk ten žiema visada garantuota! Pakalbinus draugus, gavus jų pritarimą, bendromis jėgomis suradus, kur apsistoti – susipakavo daiktus ir leidosi į 3-jų dienų nuotykius kalnuose.

Savo atostogoms pasirinko Rauland slidinėjimo centrą. Puikios slidinėjimo trasos, turinčios sėdimus keltuvus, lynus, kurie traukia į viršų ir nemokamą vaikišką keltuvą.

Laiką praleido tikrai smagiai – mokė vaikus čiuožti su snieglentėmis, slidėmis. Daug laiko praleido gryname ore. Renatos vyresnėlė pagaliau pabandė slidinėjimą su snieglente. Pirmi kartai buvo labai nejaukūs, bet vėliau atsirado ir šypsena veide. Renata linki tėveliams kantrybės, nes vaikai dažnai bijo, nesijaučia saugūs, tačiau visa tai atsipirks smagiomis pramogomis su vaikais. Slidinėjimo miestelyje puikiai sekėsi pravažiuoti visur su vežimu, kūdikis daug miegojo. Renata atvirauja, jog su kūdikiu keliauti dar lengviau – kol mažasis miegojo, Renata spėjo ir pati paslidinėti.

Kiek kainavo Naujųjų sutikimas kalnuose

  • Apgyvendinimas – 3 naktys Renatos šeimai kainavo apie 350 eur (tai naujųjų metų laikotarpis, įprastai kaina dar mažesnė).
  • Maistas – šeima gaminosi patys, tai neišleido daugiau, nei būtų išleidę namuose.
  • Slidinėjimo reikmenys – šeima viską atsivežė savo. *Nuoma – komplekto (lenta ir batai) kaina vienai dienai suaugusiam – 40 eur, vaikui (0-6m) – 14 eur, vaikui (7-17m) – 28 eur. Nuomos kaina ilgesniam laikotarpiui pigesnė.
  • Keltuvų kainos dienai – 18m+ – 49 eur + 7 eur kortelė, 7-17m – 41eur + 7 eur kortelė, 0-6m – nemokamai.

Su vaikais į kalnus: patarimai dėl reikalingų daiktų šeimai

Renata dalijasi su „Keliaujančiomis mamomis” savo sudarytais sąrašiukais, pagal kuriuos pati ruošėsi šiai savaitgalio kelionei. Keliavo kaip minėjome šeima automobiliu, kas leido pasiimti daugiau daiktų, slidinėjimų įrangą, reikalingus reikmenis namelyje (patalynės
užvalkalus, higienos priemones). Taip pat šeima sutaupė, nes pasiėmė ir gamino maistą patys.

Dar keli praktiniai patarimai ir pastebėjimai dėl sąrašiukų:

  • Šventiniai rūbai nereikalingi, jei tiesiog slidinėsite.
  • Pientraukis visai nebuvo reikalingas, vaikas puikiai miegojo gryname ore ir mamai Renatai pakako laiko paslidinėti.
  • Nešynė – liko neišpakuota, nes puikus pravažumas su vežimėliu nuvalytais takeliais visame slidinėjimo miestelyje.
  • Vaikų rūbai – jų liko, bet Renata nesiūlo mažinti – nes šioje kelionėje tiesiog neįvyko jokių ‘’avarijų’’.
  • Žaislai – turint vietos, Renata siūlo paimti vyresniems vaikams daugiau žaislų.

Tai buvo pirma Renatos šeimos išvyka su vaikais į kalnus, bet 100%, kad ne paskutinė. Nes buvimas gamtoje su šeima, taip atgaivina sielą ir pagyvina kasdieninę rutiną.

Renata linki „patogių kelionių’’ ir neišdildomų įspūdžių!

Dėkojame Renatai už informaciją, nuotraukas, patarimus, sudarytus sąrašiukus. Jei turite klausimų apie slidinėjimą Norvegijoje, Renata tikrai Jums patars – susisiekite per Instagram.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas