Tenerifėje su vaikais: parkai

Tęsiame straipsnių ciklą apie pramogas su vaikais Tenerifės saloje.

Tai antras straipnis apie pramogas Tenerifėje su vaikais: parkai. Tai ir zoologijos parkai, ir nacionaliniai parkai, ir gamtos parkai. „Keliaujančių mamų“ kelionių ekspertė Jolita taip pat šiuo metu žiemoja su šeima Tenerifėje ir ruošia Jums ciklą straipsnių apie pramogų bei lankytinas vietas su vaikais, savo įžvalgas ir patarimus.

Pirmasis straipnis Tenerifėje su vaikais: pramogos vandenyje.

Zoologijos sodai Tenerifėje

Loro parkas

Aprašymas: Įkurtas 1972 m. pabaigoje, „Loro Parque“ iš pradžių buvo sukurtas kaip papūgų rojus – 25 žmonės, 150 papūgų ir 13 000 kvadratinių metrų plotas. Nuo to laiko iki šių dienų ir po daugybės iššūkių istorijos Loro parkas tapo viena iš labiausiai gerbiamų zoologijos institucijų pasaulyje tiek dėl savo grožio, tiek dėl puikių įrenginių, tiek dėl absoliučios pagarbos gamtai. Kartu su „Loro Parque Fundación“ jis turi didžiausią ir įvairiausią papūgų rūšių ir porūšių rezervą pasaulyje. 2017 ir 2018 metais gavo geriausio zoologijos sodo pasaulyje apdovanojimą iš Tripadvisor.

Internetinė svetainė: https://www.loroparque.com/index.php/en/

Kainos: nuo 34 eur suaugusiems, nuo 23 eur vaikams nuo 6 metų iki 11 metų, vaikams iki 6 metų nemokamai.

Vieta saloje: šiaurės Tenerifė, Puerto de la Cruz.

Pliusai: parkas gerai prižiūrimas, erdvus, vyksta daug pasirodymų. Parkas didelis, yra ir didelis akvariumas su tuneliu po vandeniu, ir atskiras pingvinariumas. Vyksta daug pasirodymų, kurie įskaičiuoti į apsilankymo kainą – tai ir jūrų liūtų bei ruonių pasirodymas, delfinų pasirodymas, įspūdingo dydžio orkų pasirodymas, papūgų pasirodymas. Parke yra didelis pasirinkimas maitinimo įstaigų – mes labiausiai mėgstame bufeto tipo, nes taip galime išsirinkti maisto įvairovę kiekvienam šeimos nariui.

Minusai: turbūt vienintelis didžiausias – kaina, nors vaikams iki 6 metų nemokamai! Na gal dar vieta saloje, jei atvykstate ilsėtis į pietinę salos dalį.

Patarimai: pasiimkite su savimi ir vandens, ir užkandžių vaikams, kepures ir kremą nuo saulės. Būtinai atvykite kuo anksčiau arba iškart zoologijos sodo atidarymui – veiklos rasite visai diena, stebėkite pasirodymų laikus, dažniausiai jų vyksta po du kasdieną. Per orkų pasirodymą nesėskite arti baseino, vietos yra pažymėtos “splash zone” lipdukais, nebent tikrai norite kiaurai permirkti. Mūsų vaikai tam tikslui pasiima maudymosi kostiumus ir eina kuo arčiau, o paskui persirengia.
Jei planuojate lankytis ir Siam parke, pirkite TWIN bilietus – sutaupysite.

Pastabos: šiuo metu paskas nepriima visų norinčių ir organizuoja tik specialias vienos dienos ekskursijas labai ribotam žmonių skaičiui. Ir tokio turo kaina vienam asmeniui yra 100 eur.

Las Aguilas Jungle parkas

Aprašymas: Las Aguilas Jungle Park yra zoologijos ir botanikos parkas, kurį sudaro 7,5 hektaro džiunglės, kuriose yra daugiau nei 500 gyvūnų, parke yra keletas pėsčiųjų takų su tuneliais, pakabinamaisiais tiltais, kriokliais, lagūnomis ir urvais. Parkas taip pat gali pasigirti kasdieniniais paukščių skrydžių pasirodymais, kuriose dalyvauja egzotiški ir plėšrieji paukščiai.

Internetinė svetainė: https://www.junglepark.es/en/

Kainos: nuo 28 eur suaugusiems, nuo 20 eur vaikams nuo 5 metų iki 10 metų, nuo 11 eur vaikams nuo 3 iki 4 metų, vaikams iki 3 metų nemokamai.

Vieta saloje: pietų Tenerifė, Arona.

Pliusai: Parkas yra pietinėje salos pusėje. Paukščių ir jūrų liūtų bei ruonių pasirodymai įskaičiuoti į apsilankymo kainą. Parke yra nedidelis ir nesunkiai įveikiamas karstynių parkelis, vasaros rogučių nusileidimas. Į keletą narvų galima įeiti ir pabūti šalia gyvūnų.

Minusai: Parkas daug mažesnis nei Loro parkas. Vyksta mažiau pasirodymų. Restoranų ir maitinimo įstaigų pasirinkimas gana nedidelis.

Patarimai: pasiimkite su savimi ir vandens, ir užkandžių vaikams, kepures ir kremą nuo saulės. Būtinai pasitikrinkite paukščių pasirodymo laiką – jis tikrai vertas dėmesio. Gali būti kad jei labai vėjuotas oras, pasirodymas nevyks. Paukščiai paleidžiami skristi tiesiog virš Jūsų galvų, pasirodymas gana ilgas – atsisėskite pavėsyje.

Pastabos: dėl covid-19 situacijos parkas šiuo metu dirba TIK ketvirtadieniais – sekmadieniais. Parke suaugę ir vaikai nuo 6 metų turi dėvėti kaukes.

Monkey parkas

Aprašymas: Beždžionių parke galite stebėti gyvūnus jų natūralioje aplinkoje. Tai vienintelis zoologijos sodas Kanarų salose, kuris specializuojasi beždžionių srityje ir yra unikalus tuo, kad lankytojai gali patekti į narvus ir paliesti bei šerti gyvūnus. Zoologijos sode, be primatų, tokių kaip lemūrai, šimpanzės ir daugybė kitų veislių, taip pat yra serpentariumas ir egzotinių paukščių kolekcija, įskaitant aravas, kakadu, tukaną. Jame yra tvenkinys su krokodilais ir vėžliais.

Internetinė svetainė: http://monkeypark.com/

Kainos: 10 eur – suaugusiems ir vaikams nuo nuo 12 metų, 5 eur vaikams iki 12 metų.

Vieta saloje: pietų Tenerifė, Arona, netoli Los Cristianos kurorto.

Pliusai: vaikams labai patinka, kad gali gyvūnus liesti ir maitinti. Narvuose, kur galima įeiti rasite lemūrus, jūrų kiaulytes, beždžionėles, didžiuosius vėžlius ir netgi iguanas. Kaina tikrai labai patraukli – parkas nėra didelis, bet vaikus sunku atitraukti nuo gyvūnų, ypač jei jie draugiškai nusiteikę. Maistuką gyvūnams galite nusipirkti kasose, kartu su bilietu (maistuko kaina 3 eur).

Minusai: tokių nepastebėjome besilankydami jau kokius 6 kartus, vaikams šitas nedidelis parkas vienas mylimiausių.

Patarimai: lankykitės zoo pirmoje dienos pusėje, nes tuomet gyvūnai aktyviausi, noriai ateina, maitinasi. Po pietų jie eina pogulio ir visai nesidomi maisteliu. Kaip ir visur su savimi pasiimkite kremą nuo saulės, vandens ir kepures.

Pastabos: Parke suaugę ir vaikai nuo 6 metų turi dėvėti kaukes.

El Carreton ekologinis ūkis

Aprašymas: „Finca El Carretón“ yra agroekologinė, rekreacinė ir edukacinė erdvė, apsupta vaisinių augalų, didelių medžių ir plačiausia bei įvairiausia vietinių Kanarų gyvūnų paroda visame regione.

Internetinė svetainė: https://www.fincaelcarreton.com/

Kainos: 6 € visiems, vaikams iki 2 metų nemokamai.

Vieta saloje: virš Candelaria miesto, netoli sostinės.

Pliusai: Puikus būdas supažindinti mažuosius su Kanarų medžiais (avokadais, mangais), parodyti vietinius naminius gyvūnus. Paukščiai, juodieji paršeliai, ožkytės laksto tiesiog laisvėje ir noriai leidžiasi glostomi. Kasoje taip pat galite įsigyti maistuko jų maitinimui. Galima įsigyti jų vaisių bei daržovių. Šalia yra ir restoranas.

Minusai: mums tikrai patiko, nors pradžioje pagalvojome, kad gana didelė kaina kaip už apsilankymą naminių gyvūnų fermoje.

Patarimai: vanduo, kepurės ir kremas nuo saulės – būtini.

Pastabos: darbo laikas, visada tikrinkitės jų puslapyje darbo laiką, dar geriau FB paskyroje, nes esame kelis kartus atvykę ir viskas buvo uždaryta.

Žaidimų ir natūralūs parkai

EL Montillo parkas

Tenerifėje tikrai labai daug didesnių ir mažesnių žaidimų aikštelių – dauguma jų labai gerai prižiūrėtos, atnaujinamos, turi paminkštintą dangą. Turistinėse zonose aikštelių yra šalia paplūdimių.

Man norisi išskirti vieną parką, kuris yra ne tik didelė žaidimų aikštelė, bet ir visas parkas, su kavine, dirbtiniu ežeriuku ir pan. Parkas yra šiaurinėje Tenerifės dalyje, Matanza regione. Jame gausu vietinės salos augalijos bei medžių – palmių, drakono medžių.

57 000 kv.m. parke galite lankytis nemokamai, čia yra net dvi apžvalgos aikštelės, iš kurių atsiveria puikus vaizdas į šiaurinę salos dalį. Na ir žinoma vaikams didelė žaidimų aikštelė su smėlio danga, smagūs nusileidimo takeliai.

Yra ir nedidelis ežeras su kriokliu. Informacija skelbia, kad galite plaukioti su mažytėmis valtelėmis, vaikams nuo 5 iki 12 metų ir prižiūrint darbuotojui. Tačiau kiek mes lankėmės šita atrakcija neveikė.
Parke netgi yra atskira aikštelė šunims.

Palmetum parkas

Santa Cruze, Tenerifės sostinėje esantis botanikos parkas „Palmetum“ yra nikalus pasaulyje. Savivaldybės šiukšlynas buvo paverstas augalų mėgėjų rekreacine erdve, trykštančia įspūdingu augalų gyvenimu. Palmetum soduose yra didžiausia palmių kolekcija Europoje, manoma, kad tai didžiausia botaninė tropinių salų palmių kolekcija pasaulyje.

Įėjimas į parką kainuoja 6 eur suaugusiems, 2,80 eur vaikams, iki 2 metų vaikams nemokamai.

Šiuo metu savaitgalių vakarais, iki vasario mėn. pabaigos čia vyksta ir šviečiančių skulptūrų paroda Naturaleza Encendida.

Teidės nacionalinis parkas

Jei atvykote į Tenerifę ir nenuvažiavote iki Teidės, tai Jūs nebuvote Tenerifėje… Net jei lankotės su mažais vaikais ir negalite keltis su keltuvu dar aukščiau, tikrai galite pasivaikščioti pačiu parku, takais ir pasigrožėti užburiančiais vaizdais.

Teidės nacionalinis parkas yra didžiausias parkas Kanarų salose. Unikalus kraterių, ugnikalnių ir suakmenėjusios lavos kraštovaizdis, supantis įspūdingą Teidės ugnikalnį, esantį 3718 m aukštyje virš jūros lygio. Teidės parke yra 41 pažymėtas įvairaus sunkumo ir trukmės takas, 3 lankytojų centrai ir keltuvas.

Teidės nacionalinis parkas, esantis Tenerifės salos centre, yra didžiausias ir seniausias iš keturių nacionalinių parkų Kanarų salose.
Mes mėgstame „Roques de Garcia“ kelią. 3,5 km trasa eina aplink įspūdingą uolų eilę, kuri matosi iš viso slėnio. Trasos pradžia yra lygi ir prieinama, tačiau į šiaurę nuo uolų yra lipimas. Dalis yra pritaikyta žmonėms, turintiems judėjimo problemų, todėl jį galima eiti ir vežant kūdikį.

Su vaikais eikite kiek Jums patogu ir teikia komforto, tikrai užteks tiek – pamatysite uolienas, pačią Teidę, vietinę augaliją, sutiksite ir vietinių driežų. Man gražiausia Tenerifės gėlė – Tachinastė (Tajinaste). Ji žydi gegužės mėnesį.

Taip pat vaikams bus tikrai smagu pabėgioti San Jose kopomis. Tai graži vieta, iš kurios metų metus buvo išgaunama statybinė medžiaga, ir jūs galite laisvai vaikščioti – nėra jokių takų. Galite padaryti gražių nuotraukų ir atsiveria neįtikėtini vaizdai.

Mums dar labai patinka važiuoti stebėti žvaigždžių – Teidėje vakarėjant sutiksite daug fotografų ir žvaigždžių stebėtojų. Kodėl? Nes kuo toliau nuo miesto šviesų, tuo daugiau ir ryškesnių žvaigždžių galite pamatyti. Netgi galite rasti meteoritų kritimo kalendorių internete.

Keltuvas į Teidę

Jei keliaujate su vyresniais vaikais, būtinai pakilkite ir keltuvu. Žmonėms, turintiems širdies problemų, nėščioms moterims ir vaikams iki 3 metų, negalima važiuoti lyniniu keltuvu dėl pavojaus, kurį jų sveikata gali sukelti didelis aukštis. Ir tikrai tai nėra šiaip sau perspėjimas, nes kai kurie žmonės bijo keltis keltuvu, kitiems pakilus dėl reto oro gali pasidaryti silpna. Mūsų vaikai kol kas saugiai likdavo apačioje, bet tikrai sveiki ir vyresni vaikai, kurie neturi išreikštos aukščio baimės gali keliauti kartu su Jumis. Keltuvo kaina – 21 eur. Visada galite pasitikrinti koks oras, ar keltuvai veikia Teidės nacionalinio parko puslapyje.

Patarimai: Pasiimkite vandens ir energijos turinčių maisto produktų, tokių kaip vaisiai ar riešutai, ir dėvėkite tinkamą avalynę akmenuotam kalnų reljefui. Taip pat visada įsidėkite striukę nuo vėjo, o jei keliaujate žiemos mėnesiais ar vakare – tai ir storesnę striukę bei kepurę. Jei keliaujate vasarą nepamirškite, kad kalnuose saulės spinduliuotė yra stipri, todėl labai rekomenduojama teptis kremą nuo saulės ir dėvėti kepurę.

Anaga nacionalinis parkas

Anaga yra kalnai, su aštriomis viršūnėmis ir giliomis daubomis, padengta laurų kilimais ir išmarginta žaviais kaimeliais. Visa tai yra mažiau nei valandos kelio automobiliu nuo salos sostinės Santa Cruzo.

Pagrindiniai apylinkės kaimai yra San Andresas, Taganana ir Igueste de San Andres. Yra daugybė pasivaikščiojimų, kurie kerta teritoriją. Pora takų prasideda lankytojų centre Cruz del Carmen. Pasivaikščiokite taku ir mėgaukitės vešliu laurų mišku. Macizo de Anaga kalnų grandinės kalnai ir slėniai yra apaugę laurų miškais, dar vadinamais laurisilva – subtropinių miškų rūšimi, augančia didelės drėgmės ir švelnios temperatūros vietovėse. Medžiai daugiausia amžinai žali, ilgais blizgiais lapais. Miške gausu samanų, kerpių ir lianų, leidžiančių pasijusti lyg tyrinėjančius kur nors egzotiškesnes vietas nei Tenerifė!

Su vaikais tikrai galite keliauti „Sendero de los Sentidos“ (Pojūčių kelias), kurio lengvoji versija yra tik 340 metrų ilgio trasa. Šiame kelyje pateksite į laurų mišką, kuriame galėsite pajusti jo kvapus, pamatyti jo spalvas, pajusti skirtingas jo faktūras ir išgirsti miško garsus.

Būtinai užsukite ir į mistinę vietą – Pico del Ingles. Čia visi vyksta fotografuotis medžių lajoje. Labai graži vieta.

Anaga miškuose neretai sutiksite čia pat slenkantį debesį, todėl ir nuotraukos čia itin įdomios ir magiškos.

Patarimai: keliaudami į šiuos miškus būtinai pasiimkite šilčiau apsirengti. Jei sutiksite vėjo genamą debesį, temperatūra nuo pietinės dalies gali skirtis ir 10 ar daugiau laipsnių. Jei keliaujate į Anagą būtinai suplanuokite aplankyti mūsų pirmame straipsnyje paminėtus paplūdimius – Bajamar, Punto de Hidalgo ar Benijo ir Almaciga.

Masca ir Teno kalnai

Teno kalnai yra šiaurės vakarinėje salos dalyje. Teno – sena vulkaninė kalnų grandinė. Pradėkite kelionę Santiago del Teide – sustokite, jei turite laiko papietaukite. Šiuo metu (sausio pabaigoje – vasario pradžioje) ten ypatingai gražu ir kvapnu, nes žydi migdolai.

Toliau keliaukite į Masca miestelį – patirsite daugiausiai adrenalino, nes čia ypatingai siauri serpantinai. Masca miestelis – pradžia Masca tarpeklio, kuriuo seniau buvo galima nužygiuoti iki pat vandens. Deja dabar šis tarpeklis uždarytas ir kol kas turistai keliauti juo negali. Tačiau po patį miestelį pasivaikščioti galite ir gražiaisiais Teno kalnais pasigrožėti taip pat.

Nusileiskite iki Buenavista de Norte, aplankykite Los Silos arba jei turite daugiau laiko nukeliaukite iki Punto del Teno – gražiojo laukinio paplūdimio su švyturiu. Seniau buvo galima keliauti automobiliu, dabar tik autobusu. Bet tikrai verta – man ši vietovė primena atšiauriąją Islandiją.

Patarimai: keliaudami į kalnus būtinai pasiimkite šilčiau apsirengti. Jei keliausite per Masca miestelį ir leisitės link Buenavista – stokite pakelėse prie “Mirador” ženkliukais pažymėtų vietų, pasigrožėkite vaizdais. Pasiruoškite, kad kelionė užtruks, nes serpantinai yaptingai siauri ir vingiuoti. Niekada automobilyje nepalikite svarbiausių daiktų (dokumentų, piniginės, kuprinės, fotoaparatų, telefonų ir kitų brangių daiktų), netgi jei išlipate vos vienai nuotraukai. Tas beje galioja visoms turistinėms vietoms.

Žygiai ir piknikai gamtoje

Vaikams visada smagiau leisti laiką baseinuose, pramogų parkuose ar paplūdimiuose. Jiems žodis žygis nebūtinai gali reikšti smagią pramogą.

Kaip mes pratiname vaikus žygiuoti? Gal mūsų atradimai Jums irgi pravers ir galėsite nors kažkiek pasivaikščioti aukščiau aprašytomis vietovėmis:

  • Pirmiausiai, tai sukurkite vaikams istoriją dėl kurios jie norėtų keliauti – mes visada sakome, kad keliaujame piknikauti, o ne į žygį – todėl su savimi pasiimame vaikų mėgstamų gėrimų – pvz. sulčių, vandens, pasigaminame sumuštinių, pasipjaustome vaisių.
  • Jei į žygį keliaus ir vaikų draugai – tai tik spėkite patys iš paskos. Tačiau tokiu atveju vaikus pamokykite saugumo taisyklių – nes nepažįstamos vietos ne visada yra įdomūs atradimai, tai gali būti nesaugu dėl slidžios tako dangos, aukštų skardžių ar net nedidelių duobių – vaikams net ir jos gali būti pavojingos.
  • Trasa neturi būti sudėtinga, turi būti gana saugi ir ne per ilga – ilgis labai priklauso nuo Jūsų vaikų patirčių, tačiau mes turime užsibrėžę, kad pirmyn ir atgal turėtų būti apie 6-8 km. Vėliau atstumus galima ilginti.
  • Kad visgi vaikai nesijaustų apgauti, tai eidami sakome, kad ieškome gražios vietos piknikui. Taip kažkur pusiaukelėje padarome pertraukėlę.
  • Jei eidami dar ir rasite kitokios veiklos vaikams – laikas jiems neprailgs. Mes renkame kankorėžius, susipažįstame su augalais, samanomis, driežais ir pan.
  • Kaip ir visur – būtina turėti su savimi kremą ir kepurę nuo saulės, lietaus-vėjo striukytę, vandens.
  • Žygius planuokite dienos metu, kad iki mašinos grįžtumėte dar saulei nenusileidus. Visada laikykitės pateiktos informacijos ir jei kelias uždarytas, geriau juo toliau neikite – gali būti nesaugu. Jei diena karšta – geriau nekeliauti vidurdienį, kai saulė kaitriausia.

Piknikauti galite ir tam pritaikytose aikštelėse. Tenerifėje jų tikrai nemažai. Ten rasite ir stalus, žaidimų aikšteles, konteinerius šiukšlėms, dažnas iš jų turi ir vandens kranus bei WC pastatus. Taip pat iki esamos situacijos dėl viruso – buvo galima naudoti ir jų laužavietėmis, kurios pritaikytos kepti, suręstos iš akmenų, yra stacionarios grotelės kepimui, bereikia atsivežti savo anglis ir tai, ką norite kepti. Deja šiuo metu kepimas nėra galima, tačiau savo atsivežtą paruoštą maistą galite drąsiai dėti ant stalų ir mėgautis pikniku.

Ieškokite tokios vietos kaip „zona reacreativa“. Mums patinka Pinar Chio, Cho Pancho, Las Raices.

 

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu