Tenerifėje su vaikais: pramogos vandenyje

Kadangi šiuo metu galima keliauti į Kanarus, o ir nuo vasario mėnesio planuojami tiesioginiai skrydžiai – nemažai lietuvių šeimų atvyksta į Tenerifės salą. Tenerifės sala didžiausia iš visų Kanarų salų ir turbūt siūlo vieną didžiausią pramogų įvairovę netgi šiuo nelengvu visam turizmui metu.

Tenerifėje su vaikais: pramogos vandenyje. Tai ir vandens parkai, ir natūralūs baseinai bei paplūdimiai. „Keliaujančių mamų“ kelionių ekspertė Jolita taip pat šiuo metu žiemoja su šeima Tenerifėje ir ruošia Jums ciklą straipsnių apie pramogų bei lankytinas vietas su vaikais, savo įžvalgas ir patarimus.

Vandens parkai Tenerifėje

Siam vandens parkas

Aprašymas: didžiausias vandens parkas Kanaruose ir netgi Europoje. Parkas yra po atviru dangumi. Parkas primena Tailandą – visos dekoracijos, augalai, atrakcijų pavadinimai kruopščiai apgalvoti. Parką atidarė pati Tailando princesė Maha Chakri Sirindhorn. Eilę metų šis vandens parkas Tripadvisor svetainėje pripažįstamas kaip geriausias parkas pasaulyje!

Internetinė svetainė: https://www.siampark.net/index.php/en/

Kainos: nuo 37 eur suaugusiems, nuo 25 eur vaikams nuo 3 iki 11 metų, vaikams iki 3 metų nemokamai.

Vieta saloje: pietų Tenerifė, Costa Adeje kurortas.

Pliusai: parkas tvarkingas, prižiūrimas, jame ypatingai daug veiklos ras tėveliai ir vyresni nei 7 metų vaikai, mėgstantys adrenaliną. Daugiau nei 20 atrakcionų, atskira zona mažesniems vaikams. Vaikams liemenes dėl saugumo duoda nemokamai. Puikūs restoranai pavalgyti – ne tik greitas maistas, bet ir bufeto tipo restoranai, kur galėsite gauti ir troškinto, ir vegetariško, ir kitokio „normalaus“ maisto.

Minusai: įėjimo kaina – kaina gana nemaža, ypač jei norima apsilankyti su visa šeima. Parkas sezono metu ypatingai apkrautas, prie įdomesnių atrakcionų reikia pastovėti ir eilėje. Vanduo ne visada būna šiltas (bent jau mums vis šaltas pasitaiko), todėl gana vėsu net ir saulėtą dieną.

Patarimai: atvykite į parką atidarymo metu – jei norite neskubėdami aplankyti visas atrakcijas, o jei dar reikės keistis vietomis dėl vaikų priežiūros, tikrai išbūsite visą dieną. Rinkitės kuo saulėtesnę ir šiltesnę dieną. Vaikams patarčiau turėti hidorkostiumus, o jei jų neturite – nepagailėkite kelių eurų jų nuomai. Taip pat aktyviai leisdami laiką nepavaikščiosite su daug daiktų – imkite kuo mažiau, o turimus būtinai užrakinkite saugomoje spintelėje. Vandenį, vaisius ir užkandžius neškitės savo. Jei planuojate lankytis ir LORO parke – pirkite TWIN bilietą, bus pigiau.

Pastabos: šiuo metu Siam parkas nedirba. Užvėrė duris jau praeitais metais karantino metu ir kol kas nėra jokios oficialios informacijos, kada planuoja vėl atsidaryti.

Aqualand vandens parkas

Aprašymas: Dar vienas vandens parkas Tenerifėje, siūlantis daug vandens pramogų vaikams ir suaugusiems. Parke vyksta ir delfinų pasirodymai.

Internetinė svetainė: https://www.aqualand.es/costa-adeje/en/

Kainos: nuo 18.50 eur suaugusiems, nuo 12.50 eur vaikams nuo 5 iki 10 metų, nuo 8 eur vaikams nuo 3 iki 4 metų, vaikams iki 2 metų nemokamai.

Vieta saloje: pietų Tenerifė, Costa Adeje kurortas.

Pliusai: parke vyksta delfinų pasirodymai, kurie įskaičiuoti į apsilankymo kainą. Kaina mažesnė nei Siam parko. Mums labai patinka šiame parke esanti vaikų atrakcionų zona, kur šiek tiek paaugę vaikai galės savarankiškai ir saugiai leistis nuo kalnelių. Vanduo vaikų baseinuose buvo šiltesnis nei Siam parke, gal todėl, kad jie gana seklūs ir saulėtą dieną įšyla.

Minusai: parkas senesnis- senesnė ir jo infrastruktūra. Mažesnis maitinimo įstaigų pasirinkimas – daugiau greitas maistas, maistas gana brangus. Papildomai reikia mokėti už gultus.

Patarimai: Rinkitės kuo labiau saulėtą ir šiltesnę dieną. Vandenį, vaisius ir užkandžius neškitės savo. Jei planuojate lankytis ir JUNGLE parke – pirkite TWIN bilietą, bus pigiau. Parke patogiau vaikščioti su vandens batais.

Pastabos: dėl covid-19 apribojimų parkas dirba TIK ketvirtadieniais – sekmadieniais.

Natūralių baseinų parkas Lago Martianez

Aprašymas: Lago Martianez – tai yra baseinų po atviru dangumi kompleksas, esantis Puerto de la Kruze. Laisvalaikio parkas, kurio bendras plotas yra maždaug 100 000 kvadratinių metrų, sutelktas aplink dirbtinį ežerą. „Lago Martianez“ – neprilygstamas jūros ir Teidės kalno vaizdas, jame yra didelis dirbtinis ežeras, apsuptas smaragdo baseinų, sodų, terasų ir restoranų. Parką aštuntojo dešimtmečio viduryje suprojektavo garsus vietinis menininkas César Manrique iš Lanzarotės, kuris kūrė kompleksą naudodamas tradicinės Kanarų architektūros ir vietinės floros elementus. Komplekse yra trys baseinai vaikams.

Internetinė svetainė: https://lagomartianez.es/

Kainos: 5.50 eur suaugusiems, 3 eur 4-10 metų vaikams, iki 4 metų nemokamai.

Vieta saloje: šiaurinė salos dalis, Puerto de la Cruz.

Pliusai: tai puikus parkas ramiam poilsiui, galbūt netgi labiau tinkamas su kūdikiais. Juk vandens parkai su atrakcionais „įpareigoja“ aktyviam poilsiui ir vienas iš tėvelių vis tiek turi likti su mažesniais vaikais – o šiame skubėti nereikia. Kaina tokiam poilsiui labai patraukli. Teritorijoje galite nusipirkti gėrimų, užkandžių.

Minusai: vyresniems vaikams gali būti šiek tiek nuobodu. Šiaurinė salos dalis taip pat gali būti minusas pramogoms žiemos sezonu.

Patarimai: žiemos mėnesiais gali būti vėsiau dėl šiaurinėje salos pusėje vėsesnių orų – todėl būtinai pasitikrinkite orus.

Pastabos: gali būti jog dėl esamos situacijos dėl covid-19 reikės užsiregistruoti iš anksto.

Natūralūs baseinai ir paplūdimiai

Tenerifėje gausu natūralių baseinų – tai uždaros erdvės, į kurias jūros vanduo dėl natūralaus susidarymo įsiskverbia be jokio žmogaus įsikišimo. Kai kurie iš jų turi įrengtą visą infrastruktūrą – laiptelius, takus, atitvarus, ar netgi suformuotus bei sutvarkytus baseinus. Paminėsiu keletą iš jų, bet neabejoju, jog atrasite ir daugiau, mažesnių, sau mielų baseinėlių bei paplūdimių. Mes su vaikais renkamės su gera infrastruktūra, saugius baseinus ir paplūdimius, prie kurių budi gelbėtojai. Be vaikų turbūt smagiau lankytis atokesnes, laukines ir natūralesnes vietas, tačiau su vaikais saugumas yra prioritetas. Taip pat saloje yra labai gražių paplūdimių, iki kurių reikia paeiti ar nulipti – tačiau su vaikais ypač mažesniais tai gali būti gana sudėtinga.

Natūralūs baseinai

Bajamar natūralūs baseinai (šiaurinė salos dalis) – nepaisant bangų stiprumo atviroje jūroje, apsilankymas natūraliuose Bajamaro baseinuose, esančiuose Tenerifės šiaurės rytuose, visada džiugins. Yra du dideli baseinai ir mažesnis, skirtas vaikams, nuo jūros apsaugotas auksinio smėlio paplūdimys. Yra gerai prižiūrimi įrenginiai, rampos ir turėklai, einantys į baseinus ir iš jų, netoliese esančios parduotuvės, restoranai ir daugybė smagių atostogų užsiėmimų. Bajamaras dabar yra pripažintas vienu geriausių natūralių ir šeimai tinkamų vandens parkų. Jei lankysitės dieną, kai jūra yra banguota, paruoškite savo fotoaparatą – Bajamar paplūdimys mūsų šeimai ypatingai patinka – ne tik dėl maudynių, bet ir dėl bangų „terapijos“.

El Caleton baseinai Garachico – Tenerifės šiaurėje esantys natūralūs baseinai. Pamatykite La Culata uolas ir vaizdingas šiaurines salos pakrantes. Vasarą budi gelbėtojai, netoliese yra paplūdimys, naujas uostas ir daugybė nuostabių lankytinų vietų, kuriose galite valgyti ar apsipirkti.

Punto de Hidalgo baseinai ir paplūdimiai (šiaurinė salos dalis) – jūros vandens baseinai yra puikiai įrengti maudytis, juose yra dušai, prieigos galimybės, pritaikytos žmonėms su judėjimo negalia. Budi gelbėtojai.

La Jaquita baseinai Alcala (pietinė salos dalis)– pakrantė priešais Gran Melia Palacio Isora ties Alcala per pastaruosius kelerius metus buvo labai pakeista, atnaujinta bei sutvarkyta. Natūralus „La Jaquita“ baseinas, kuriame dabar puikuojasi patrauklus juodo smėlio paplūdimys, yra vienas iš prašmatniausių tokio tipo Tenerifėje.

Paplūdimiai šiaurinėje salos dalyje

Benijo ir Almaciga paplūdimiai – laukinis juodo smėlio paplūdimys, esantis Benijo kaimelyje, šiaurinėje Tenerifės pakrantėje, Anagos rajone. Paplūdimyje nėra jokios įrangos, tai laukinis paplūdimys, todėl nerasite gultų, skėčių ar gelbėtojų. Jei matote didelį bangavimą, būkite labai atsargūs. Iki Benijo paplūdimio reikia lipti laipteliais, tačiau Almaciga paplūdimys pasiekiamas labai lengvai, šalikelėje pastačius automobilį.

El Socorro paplūdimys – yra vienas iš Tenerifės paplūdimių, apdovanotų mėlyna vėliava, todėl jame yra visos reikalingos paslaugos, tokios kaip dušai, stebėjimo punktai, gelbėjimo ir gelbėtojai, tualetai, restoranai ir paplūdimio barai bei kt. Tačiau visada rekomenduojama elgtis atsargiai su vandenynu ir stebėti paplūdimyje plevėsuojančios vėliavos spalvą. Paplūdimys yra apie 230 metrų ilgio, turi daug vietų automobiliams. Šiame paplūdimyje taip pat dažnai galima pamatyti žmonių grupes su banglenčių pamokomis.

Las Terasitas paplūdimys– auksinis smėlis driekiasi beveik 1,5 kilometro, palmės, ramus vanduo. Sako kad tai vienas gražiausių paplūdimių Tenerifės šiaurėje – mes aišku su tuo nesutinkame, bet vietiniai ir turistai mėgsta jį dėl balto smėlio. Šis paplūdimys, įsikūręs žemiau Anagos kalnų, šalia sostinės Santa Kruzo, San Andres kaime. Patogumai – gultai, skėčiai nuo saulės, dušai, įvairūs barai bei restoranai.

Paplūdimiai pietinėje salos dalyje

La Tejita paplūdimys – vienas įspūdingiausių ir gražiausių raudono smėlio paplūdimių saloje. Tai vienas didžiausių Tenerifės paplūdimių, turintis apie 1000 metrų ilgio pakrantę. Paplūdimyje yra plotas su gultais ir skėčiais. Nuo paplūdimio atsiveria įspūdingi vaizdai į Montana Roja ugnikalnį, kuriuo, jei norėsite, galėsite užlipti taku. Paplūdimys paprastai yra saugomas, tačiau visuomet patariama atkreipti dėmesį į iškeliamos vėliavos spalvą ir elgtis atsargiai. Jei matote dideles bangas, būkite atsargūs. Taip pat atkreipiame dėmesį, jog paplūdimys yra viename iš labiausiai vėjuotų Tenerifės salos rajonų.

El Medano paplūdimys – yra vienas iš geriausiai žinomų paplūdimių Tenerifės saloje, esantis pačiame El Medano mieste, Granadilla de Abona savivaldybėje, visai netoli pietinio orouosto. Paplūdimyje yra dušai, gultai ir skėčiai. Tai vienas iš Tenerifės paplūdimių, apdovanotų mėlyna vėliava. Paplūdimyje galite pajusti vietos atmosferą – čia ir restoranai, kavinės, savaitgalio turgus. Galite pėsčiomis pakrante nueiti iki Leocadio Machado paplūdimio – jame rasite vandens sportų ( burlenčių, jėgos aitvarų) mėgėjus.

El Duque paplūdimys – paplūdimys yra Adejės savivaldybėje, Tenerifės salos pietuose. El Duque paplūdimys apdovanotas mėlynąja vėliava, todėl jame yra visos reikalingos paslaugos, tokios kaip gultai, skėčiai, dušai, stebėjimo punktai, gelbėtojai, tualetai, vietovės restoranai, turizmo informacijos centras. Šis paplūdimys priklauso dvylikos Tenerifės paplūdimių grupei, pritaikytai neįgaliesiems, naudojantiems neįgaliųjų vežimėlius – patogu ir su kūdikiais, nes yra rampos ir takai. El Duque paplūdimyje bangų nėra daug, nes jis yra apsaugotas molu, todėl normaliomis sąlygomis maudytis yra gana saugu. Minusas – jame visada gana daug žmonių.

Banginių ir delfinų stebėjimas

Yra 2 pagrindiniai uostai (Puerto Colon ir Los Gigantes), iš kurių galite prisijungti prie ekskursijos laivu ir stebėti banginius bei delfinus Tenerifėje. Nei vienas, nei kitas nėra geresnis, jie tiesiog yra skirtingose pietinės pakrantės vietose. Taip pat turėsite daug pasirinkimo galimybių dėl laivo tipo ir veiklos atžvilgiu. Galite rinktis įšokti į mažas burines valtis arba didelius katamaranus. Plaukti galite ir dideliu piratų laivu. Dauguma ekskursijų vyksta nuo 2 iki 5 valandų. Kai kurie sustoja gražioje vietoje, kur galima iššokti atsigaivinti vandenyje.

Kiekviename laive siūlomi gėrimai, užkandžiai arba netgi paelija. Tai dažniausiai būna įskaičiuota į kainą. Kaina prasideda nuo kažkur 20 eur/asmeniui ir priklauso nuo kelionės laiko, trukmės, laivo dydžio. Vaikams dažniausiai nėra taikomos nuolaidos.

Visus metus Tenerifėje galite pamatyti banginius ir delfinus. Tačiau geriausias laikas pamatyti migruojančius banginius būtų nuo lapkričio iki vasario.

Patarimai: net jei oras ištisus metus yra šiltas, žiemą gali būti debesuotų ir šaltesnių dienų, todėl būtinai pasiimkite ką nors apsidengti, pavyzdžiui, vėjo ir lietaus striukę. Nepamirškite pasiimti apsaugos nuo saulės (bet kuriuo sezonu) ir saulės akinių (saulė jūroje kaitresnė). Jei lengvai kenčiate nuo jūros ligos, rekomenduočiau plaukti didesniu laivu. Jei plaukiate su mažais ir judriais vaikais – taip pat plaukite didesniu laivu, bus ir saugiau, ir vaikai galės pasivaikščioti po denį.

Ar mums patiko? Mūsų vaikams nepaliko didelio įspūdžio banginių ir delfinų stebėjimas, nes matemė tik viena banginį, o ir to tik peleką su nugara. Vis klausė, kodėl jis negali iššokti. Užtat plaukti dideliu laivu, mėgautis piratų programa ir valgyti paeliją – patiko labai.

Tenerifėje su vaikais: pramogos vandenyje. Tikrai dar parašysime ir apie kitas pramogas su vaikais Tenerifėje.

Tenerifė jau įžengė iš raudonos į oranžinę zoną. Daugiau informacijos apie situaciją Tenerifė: naujausia informacija keliautojams.

Kas pasikeitė nuo to, kas yra straipsnyje – komendanto valanda pailgėjo iki 23 val, restoranai jau gali priimti ir viduje su žmonių skaičiaus apribojimais, galimas ir sportas nedidelėse grupėse, taip pat atidarytos viešos vaikų žaidimų aikštelės.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu