Akiniai nuo saulės vaikams: KAIP IŠSIRINKTI?

Rinkdamiesi akinius nuo saulės sau, dažnai negailime pinigų brangiems, gal net garsių mados namų akinių rėmeliams. Regos sutrikimų turintys suaugusieji, dažnai renkasi akinius nuo saulės su dioptijomis. Dažnai turime net kelias poras: darbui, kasdieninėms veikloms ir aktyviam sportui/laisvalaikiui. O kaip renkame akinius nuo saulės vaikams? Ieškome pigiausių, galvodami, kad vis tiek aktyvūs vaikai juos pames, ar nenorime išlaidauti, galvodami, jog akiniai vis tiek tik vienam sezonui – vaikai juk taip gretai auga! Keliaujančioms mamoms Fielmann specialistai patarė, į ką reikia atsižvelgti renkantis akinius nuo saulės savo mažiesiems.

Taip pat skaitykite apie lietuvių pamėgtą salą – TENERIFĘ! – https://keliaujanciosmamos.lt/ka-veikti-tenerifeje-su-vaikais/

Kartais geriau jokių akinių nuo saulės nei prasti?

Mūsų akys žiūrėdamos į saulę prisimerkia – taip mūsų kūnas tarsi instinktyviai saugo mus nuo kenksmingų saulės spindulių. Dėvėdami tamsintus akinius, akys atsipalaiduoja, išsiplečia vyzdys ir taip į akis patenka daugiau saulės šviesos, o kartu su ja, ir daugiau ne tik kenksmingų ultravioletinių (UV) spindulių, bet ir mėlynosios šviesos, kurią skleidžia saulė. Vaikų akys yra daug jautresnės nei suaugusiųjų, nes spalvos pigmentai, kurie veikia kaip natūralūs saulės spindulių filtrai, išsivysto tik vėlesniame amžiuje. Todėl apsaugoti mažųjų akutes – yra kiekvieno tėvelio užduotis!

Į ką atkreipti dėmesį renkantis akinius nuo saulės vaikams?

Vienas svarbiausių kriterijų – ar akiniuose yra UV filtrai bei kokybiška lęšių apsauga. Tai yra pagrindinis ir būtinas visų kokybiškų saulės akinių atributas. Tinkami akiniai 100 procentu apsaugo nuo kenksmingų saulės spindulių! Renkantis akinius, pasižiūrėkite, ar akiniai apgaubia visą akį, nes per maži lęšiai nesuteikia pilnos apsaugos, jei mažylis gaus tiesioginių saulės spindulių per akinių viršų ar apačią. Akinukai neturi spausti, nosies balnelis ir tiltelis – suteikti komforto jausmą. Kokybiški vaikiški akiniai yra pagaminti iš lanksčios, stabilios bei tvirtos medžiagos, todėl jie visiškai priglunda ir netrukdo vaikui aktyviai sportuoti, dūkti, žaisti, bėgioti. Ilgą laiką buvo paplitusi nuomonė, jog iš plastiko pagaminti rėmeliai yra ilgaamžiškesni. Tačiau šiuolaikiniai metaliniai rėmeliai nei kiek nenusileidžia plastikui!

Atkreipkite dėmesį, jog metaliniai rėmeliai dažniausiai turi reguliuojamas noseles, t.y. iš silikono pagamintas pagalvėles, kurios neleidžia akiniams nuslysti. Plastikiniai akinių rėmeliai tokių noselių neturi, todėl renkantis tokio tipo rėmelius, yra itin svarbu, kad akiniai tobulai „gulėtų“ ant nosytės. Dėl tinkamiausių akinių rėmelių, visuomet patariame pasitarti su specialistais. Būtinai informuokite, jeigu jūsų vaikas yra alergiškas kokioms nors medžiagoms! Labiausiai pritaikyti vaikams yra pilno rėmelio akiniai, o akinių lęšiams rekomenduojamas lengvas, atsparus smūgiams ir nesuskylantis „Airwear“ polikarbonatinis plastikas.

Akinius turiu, kaip priversti vaiką juos nešioti?

Keliaujančios mamos kartu su Fielmann komanda pataria visuomet į akinių rinkimosi procesą būtinai įtraukti ir pačius vaikus! Jūsų mažyliai dėvėdami akinius turi jaustis gerai, netgi „kietai“. Leiskite vaikui išsakyti savo norus bei pageidavimus ir netgi pačiam išsirinkti norimą modelį! Dažnai vaikai yra linkę kopijuoti savo mamas ar tėčius – kodėl gi neišsirinkus vienodų mamos/tėčio ir vaiko akinių? Mažiems stileivoms po itin ilgos pertraukos tokie prekiniai ženklai kaip „Ray-Ban“, „Dolce&Gabbana“, „Vogue“, „Emporio Armani“, „Ralph Lauren“,  „Polo“ ir netgi ekstravagantiškasis „Versace“ savo kolekcijose pradėjo kurti specialias akinių modelių linijas, kurios yra identiškos suaugusiųjų versijoms!

Galbūt jūsų vaikas itin domisi sportu? Pasiūlykite „Oakley“ prekinio ženklo akinius, kuriuos renkasi žinomiausi pasaulyje sportininkai! Juk jūsų vaikas tikrai svajoja būti panašus į savo sporto dievaitį? Šie akiniai turi gumuotas nosies atramėles ir auselių atngalius, neleidžiančius akinukams nuslysti. Kai akinių rėmeliai užsiimant sportine veikla sudrėksta, jie nenuslįstą, o priešingai – dar tvirčiau prisitvirtina prie odos!

Nuo ko dar reikia saugoti mažųjų akeles?

Išmanūs įrenginiai yra ne tik puikus žinių, edukacijos šaltinis, bet tuo pačiu ir vienas didžiausiųjų naujųjų laikų akių priešų! Akių, kaip ir bet kurios kitos kūno dalies raumenys, ilgai juos varginant yra linkę nusilpti. Technologijas galima riboti, bet visiškai jų išvengti tiesiog neįmanoma. Vis daugiau darželių ir mokyklų mokymosi tikslais naudoja išmaniąsias lentas, plačetes ir kitus įrenginius, skleidžiančius mėlynąją šviesą. Dėl šios priežasties akys yra linkusios sausėti, vaikas pradeda prasčiau matyti. Be to, ilgas žiūrėjimas į ekranus paveikia ir cirkadinį ritmą bei sumažina miego hormono – melatoninio kiekį organizme. Todėl vaikams ne tik darosi sunkiau susikaupti, bet ir suprastėja miego kokybė.

Siekiant mažųjų akis apsaugoti ir nuo saulės, ir nuo kenksmingos LED šviesos, rekomenduojame pasidomėti chameleoniniais „Transitions“,  akiniais, kurie ypatingi tuo, jog prisitaiko prie šviesos intensymumo. Patalpoje akiniai visiškai skaidrūs, o išėjus į lauką – patamsėja! Nešiodami tokio tipo akinius, vaikai jaučiasi tarsi turėdami super galių! Be to, šių akinių stiklai yra itin patvarūs – gaminami iš specialios medžiagos, kurią NASA naudoja astronautų šalmų priekinių skydelių gamybai. Todėl nėra reikalo nerimauto dėl akinių patvarumo ir riboti vaikų žaidimų!

Ar jūsų vaiko akiniai dažnai lūžta?  

Jeigu vaiko akiniams nelaimės nutinka itin dažnai, Fielmann specialistai visų pirma užduoda klausimą tėvams – ar vaikai patys rinkosi akinių rėmelius? Kas priėmė galutinį sprendimą, kuriuos akinukus įsigyti? Atminkite, jog vaikai nėra linkę saugoti nemėgstamų daiktų! Todėl, leiskite vaikams patiems išsirinkti savo svajonių akinius, būtent tokius, su kuriais vaikas jausis gerai, nebus varžomos jo mėgstamos veiklos ir kuriuos jis pats noriai nešios kasdien!

Savo vaikams linkime visko, kas geriausia! Noriai rodome pasaulį ir jo stebuklus, kartu keliaujame, patiriame ir augame. Dažnai vaiko sąskaita netaupome ir leidžiame įsigyti norimus žaislus ar patikusius drabužius! „Keliaujančios mamos” kartu su Fielmann primena, jog sveikata, o ypač rega yra didžiausia vertybė gyvenime! Domėkimės ne tik daiktų kilme, bet ir jų sudėtimi! Rinkdamiesi akinius, visuomet būtinai pasiteiraukime, ar juose yra visos būtinos apsaugos, ar jie yra patogūs ir išpildantys mūsų poreikius bei lūkesčius! Gražių kelionių ir saulėtų Jums įspūdžių!

#keliaujančios mamos #patarimai #fielmann #akiniaifielmann #vaikųakiniai #kaip išsirinkti akinius #akiniai vaikams #reklama

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas