Signatarų keliais Kaune

Paskutinį žiemos mėnesį mama Indrė skyrė mūsų šalies istorijai. Norėdama paminėti Vasario 16 – ąją, ieškojo Lietuvos nepriklausomybės akto signatarų atminimo.

Taip pat skaitykite apie gyvus Keliaujančių mamų susitikimus Lietuvoje!: „Keliaujančios mamos” SUSITIKIMAI – Keliaujančios Mamos (keliaujanciosmamos.lt)

,,Nusprendėme, kad tai ir bus mūsų vasario mėn. iššūkis, o juos rasti pasirodo buvo tikras iššūkis! Kadangi daugiausia radome Kauno mieste, tai būtent signatarų keliais Kaune ir norime pasidalinti.

Ar dažnai keliaudami atkreipiame dėmesį į žymių žmonių statulas? O į atminimo lentas kabančias ant namų? Spėju retokai tokie dalykai patraukia mūsų akį. O jei ieškotume tik tokių objektų?

Na, mes taip ir padarėme, lankėme signatarų įamžinimo vietas, pamatėme, kur jie gyveno, kur dirbo, kaip žuvo, sužinojome daug istorinių faktų apie asmenybes, kurie prisidėjo prie mūsų šalies laisvės, nepriklausomybės.

Kaunas – miestas, kuris buvo laikinoji sostinė, todėl signatarų atminimo ten ir daugiausia. Pradėjome nuo istorinės prezidentūros kiemo, kuriame radome A. Stulginskį ir A. Smetoną – ne tik signatarai, bet ir šalies prezidentai!

Toliau pajudėjome į Laisvės alėją, kurioje iškilmingai stovėjo Kauno Burmistro J. Vileišio statula. O ant pastato, kuriame gyveno Vladas Mironas, kaba jo atminimui skirta lenta. Šiuo metu šiame pastate yra įsikūręs prekybos centras.

Karo muziejaus kieme stovi Jono Basanavičiaus biustas, o kitoje pusėje gatvės ant namo kabo atminimo lenta, skirta Steponui Kairiui. Jo biustas taip pat garbingai stovi ir prie Kauno vandenų pastato. Beje, Jonas Basanavičius yra vienas iš signatarų, kurio įamžinimą galima rasti daugelyje Lietuvos miestų.

Rotušės aikštės kampe ant namo, kuriame gyveno Saliamonas Banaitis, taip pat kabo jo atminimui skirta lenta su atvaizdu.

O Kazio Bizausko atminimo lenta su jo atvaizdu kaba ant namo, kuriame jis gyveno 1933 -1940 m. Vydūno alėjoje.

Taip pat, pakeliui nepamirškite aplankyti ir kitų lankytinų objektų: Kauno pilies, karo muziejaus, istorinės prezidentūros. Tik pasirinkite ne pirmadienį, o kitą savaitės dieną, nes pirmadieniais muziejai nedirba.

Vaikams tokios istorinės orientacinės kelionės ypač įdomios! Tikiuosi buvo įdomu keliauti vasario mėnesį su mumis. Na, o kovas nusimato labai aktyvus, nes keliausime į kalnus! Visus įspūdžius, kaip visada, galite stebėti instagram @mama_gamtoje.”

Labai didžiuojamės mama Indre ir esame dėkingi už pasidalinimą!

#keliaujanciosmamos #mamagamtoje #kelionespolietuva #kaunas #signatarai #tautiskumas

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas