Savaitgalis Kaune: mamų ir vaikų žygis bei Kauno įdomybės

Visą vasarą smagiai turistavę po Lietuvą, paskutinį šios vasaros savaitgalį sutikome mamų ir vaikų žygyje Kaune – nuostabiame Pažaislio pažintiniame take. Ši trasa žavi ne tik nepakartojamais vaizdais, savo patogumu (puikiai tinka su vežimėliais, dviratukais ir paspirtukais), bet ir smėlėtais krantais ir įspūdingomis ore besišakojančiomis medžių šaknimis. O po žygio aplankėme dar porą įspūdingų Kauno vietų. Maršrutas ir diena Kaune mums be galo patiko, tad tikrai rekomenduojame įtraukti tokią išvyką ir į savo šeimos rudens planus.

Pažaislio pažintinis takas

Sekmadienio rytą mamos su vaikais žvaliai rinkosi rie Kauno marių įsikūrusio Pažaislio vienuolyno automobilių stovėjimo aikštelėje. Vieta čia puiki, tiesa, parkingas mokamas, bet vos išlipus iš automobilių vaikus paviliojo vaikų žaidimo aikštelė su vaizdu į marias. Čia pat visi susipažinome ir padalinome mūsų draugų dovanėles: mamoms „Mamos žurnalą”, kuriame kas mėnesį dalinamės kelionių istorijomis, ir vaikams įvairiausių leidyklos „Flintas” padovanotų žurnaliukų su priedais – „Kiškutis Mikutis”, „Nykštukas”, „Smegenūzai”, be kuriu neapsieina nei viena mūsų mamų kelionė į užsienį! Visi žygio dalyviai taip pat gavo užduotėles ir ypač reikalingo aktyvios veiklos metu vandens, už kurį ačiū sakome „Druskininkų RASA”, kuris tinkamas net kūdikiams, todėl tiko net mažiausiam 1,5 mėnesio sulaukusiam žygio dalyviui.

Trumpai apie Pažaislio taką:

Takas prasideda nuo parkavimo aikštelės ir tęsiasi palei Pažaislio vienuolyno tvorą. Pradedant žygį mus lydėjo vienuolyno varpų garsai (ar žinojote, jog sakoma, kad skambant varpams reikia sustoti?). Takas toliau driekiasi mišku, yra asfaltuotas, gana platus, puikiai tinkantis tiek vežimėliams, tiek kitoms transporto priemonėms. Vietomis yra nemenki kalneliai, tad vaikus reikia pasaugoti, kad neįsibėgėtų. Šalia tako daug gražių atsiveriančių vaizdų ir idealių pikniko vietų. Štai tokioje įspūdingoje ir mes prisėdome piknikui. Lengvai rasite paspaudę nuorodas kur atvykti ir mūsų Google Maps „Keliaujančios mamos” gide ČIA.

Kur su vaikais Kaune pavalgyti? Vieta su istorija

Po žygio gamtoje turėjome tikslą aplankyti Aleksoto funikulierių, kurį vis matydavome pravažiuojant tiltu, bet taip niekad ir neužsukdavom. O kadangi po aktyvių šėlionių lauke vaikai norėjo jau ir valgyti atsidarėme Google Maps programėlę, kuri mus dažnai gelbėja (ne veltui joje ir mes turime „Keliaujančios mamos” gidą).  Ir čia pakeliui link funikulieriaus atradome įdomų įrašą. Apie šeimos ir draugų restoraną „Žaliūkė” veikiantį jau net nuo 1966 metų! Toks restorano darbo stažas dažniausiai pasako gana daug apie jį – tik ypatingai geros maitinimo įstaigos tiek ilgai išsilaiko. Kiek paebejoję ar rasime tinkamo maisto ten (nes pamatėme užrašą „šašlykinė”, o esam vegetarės), nusprendėme duoti šansą šiai, jau galima sakyti, istorinei vietai.

Trumpai apie restoraną: patogi vieta – įsikūręs vos pora šimtų nuo Akropolio, privati nemokamo parkingo aikštelė. Interjeras – jaukus su meniniais akcentais. Yra vaikų žaidimų erdvė, kurioje vaikai susidomėję praleido visą laiką tarp trumpo ir greito pavalgymo. Jaukus, žaluma apaugęs kiemelis, primenantis greičiau tolimą Aziją nei kauno centrą. Meniu: patiekalų radome ir vegetarams, ir vaikams.

Aleksoto funikulierius

Tikslią vietą rasi paspaudęs nuorodą „Keliaujančios mamos” gide GoogleMaps ČIA.

Ką dar pamatyti Kaune su vaikais?

Dalinkis savo atradimais:  parašyk mums čia, skelbk facbook grupėje arba žymėk savo stories @keliaujancios_mamos

#lietuvosgamta #zygis #kaunas #zygeives #kaveikti #gamtoje #mama #kurpavalgyti #suvaikais

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas