Sicilija su vaikais: nuo meilės iki pasibaisėjimo ir atgal

Italija tikriausiai yra nr.1 Europoje tarp šalių, kurią esame įsimylėjusios ir su vaikais lankome dažniausiai! Ir tikrai ne veltui – čia visko ras net didžiausi maisto, gamtos, istorijos, meno, mados ir bendravimo gurmanai. Lankantis žemyninėje Italijoje, ji stebina skirtingais peizažais ir skoniais keliaujant iš regiono į didmiestį, iš kurorto į agrokultūros ūkius. Ką jau kalbėti, kad Italijos salos apskritai turi savo „prieskonį”. Todėl pirmai šio rudens #mamųkelionei pasirinkome su vaikais patyrinėti Siciliją.

Rudens-žiemos krypčių savo kelionėms ieškokite čia: Tiesioginės skrydžių kryptys patogios kelionėms su vaikais iš Lietuvos oro uostų

Tik grįžome iš mamų kelionės po Siciliją, tad pakilia nuotaika dalinamės, ką aplankėme, kur pabuvojome ir apsistojome bei kiek mums tai kainavo. Žodžiu, mūsų maršrutas – gidas po Siciliją su vaikais. Neslepiant ir nelabai patikusių ir pavykusių dalykų bei su rekomendacijomis ir nuorodomis, jei kas keliausite ir norėsite pakartoti mūsų patirtį.

Apie Siciliją

Sicilija yra didžiausia sala Viduržemio jūroje ir autonominis Italijos regionas. Salos plotas 25 700 km², čia gyvena apie 5 milijonus gyventojų. Sostinė – Palermas. Saloje yra 9 provincijos: Agridžentas, Kaltaniseta, Katanija, Ena, Mesina, Palermas, Ragūza, Sirakūzai, Trapanis. Spėjome per savaitę aplankyti tris iš jų (paryškintos).

Trumpai apie kelionę

Keliautojai: 2 mamos ir du penkiamečiai vaikai. Biudžetas mamai su vaiku (šeimai):

 • Lėktuvo bilietai Ryga – Sicilija (Katanija) – Ryga – žmogui pirmyn atgal 99 Eur. Į Rygos oro uostą ir iš jo nuvežė vienas tėtis, parvežė kitas, tad išlaidos draugiškai per pusę.
 • Automobilio nuoma su autokėdutėmis ir pilnu draudimu Sicilijoje 1 d./po 66 eurų mamai + 10 Eur kuras.
 • Kitomis dienomis viešasis transportas: autobuso bilietai tarp miestų, porą kartų taksi, tuk tuko apžvalginė ekskursija bei cable-car keltuvas į kalną  – apie 100 Eur šeimai (detaliau kas kiek ir kodėl –  toliau straipsnyje).
 • Apartamentų tipo viešbučiai 7 n. 463 Eur šeimai (vidurkis nakčiai 66 Eur, gyvenant atskiruose miegamuosiuose mama+vaikas).
 • Maistas ir ledai. Labai daug ir skaniai! Ką paragauti vaikams:  Crocché aliejuje gruzdinti bulvių kukuliukai, įdaryti sūriu, petražolėmis ir kiaušiniais. Arancine – virti ryžių rutuliukai, kurių viduje mėsa arba sūris. Cannoli – vamzdelio formos tešlainiai su rikotos sūrio ir cukraus įdaru. Ir, be abejonės daug picų, spagečių, žuvies patiekalų, įvairiausių skonių Gelato (ledų) ir Granita (trintas vaisių ir ledų kokteilis).

Aplankytos vietos:

Ortigia – Sirakūzų senamiestis saloje

Kur nakvoti, ką paragauti su vaikais, ką pamatyti – Archimedo ir Da Vinčio muziejus!

Nusileidę Sicilijoje tikslaus plano neturėjome, tik kelias rekomendacijas, ką tikrai verta pamatyti. Todėl iš Katanijos oro uosto sėdome į viešą autobusą (6 Eur žmogui, apie 1,5 val. kelio) ir leidomės į Sirakūzus. Tiksliau Sirakūzų senamiestį Ortigijos saloje, kuris yra UNESCO pasaulio paveldo objektas. Ortigijos sala su Sirakūzais sujungta dviem tiltais, bet nėra didelė, apeinama pėsčiomis. Apsistojome beveik pačiame jos centre, iš išorės labai tipiškame name, tačiau viduje – labai moderniai įrengtuose apartamentuose su balkonu į miesto stogų panoramą. Pačios geriausios rekomendacijos šiai vietai. Tiesa, įsivertinkite, kad praėjimai laiptinėje siauri, gana nemažai laiptukų iki antro aukšto ir pačiame bute). Taip patiko, kad norėjome prasitęsti, bet, deja, buvo užimta. Pasižiūrėti kaip atrodo ir užsisakyti galite per Booking, nuoroda KM klubo nariams atsiunčiame.

Ką aplankėme Ortigijoje (aplankytas vietas rasite mūsų Google Maps gide Sicilija čia):

 • Archimedo ir Da Vinčio muziejų: privatus, viduje fotografuoti neleidžiama, mums padarė nedidelę išimtį kelioms nuotraukoms.
 • Aretusos fontanas ir šaltinis prie kurio gyvena žąsys – su dievų meilės legendos istorija.
 • Apolono šventyklos, pastatytos VI a. pr. Kr. griuvėsiai. Labiau mamoms nei vaikams.
 • Archimedo aikštė (Piazza Archimede) su išradėjo skulptūra.
 • Katedros aikštė (Piazza del Duomo). Katedros pastatas, esantis vietoj kažkada buvusios senovinės Atėnės šventyklos, kurios kolonos buvo panaudotos šio pastato konstrukcijoje. Taip pat aikštėje įsikūrę nuostabūs barokinės architektūros Beneventano rūmai ir Santa Lucia bažnyčia. Aikštėje nuolat vyksta judesys, daug erdvės dūkti.
 • Maniace pilis (Castello Maniace)

Senamiestį išvaikščiojome skersai ir išilgai, labai jaukus, mielai grįžtume.

Sirakūzai

Iš Ortigijos salos į Sirakūzus ėmėme ekskursiją tuktuku, kuris praveža per pusantros valandos pro istorines ir šiuolaikines vietas (kaina pasiderėjus 70, prašė 80eur):

 • Neapolio archeologinį parką – kur yra didžiausias antikinis teatras Sicilijos saloje, kuriame iki šių dienų rengiami koncertai ir spektakliai,  ola „Dionizo ausis“, garsėjanti efektinga akustika, romėnų amfiteatro griuvėsiai. Su tuktuku į šią ekskursiją važiuoti neapsimoka, geriau savo automobiliu, nes šis parkas apeiti užims ne mažiau kaip valandą, o atvažiavus su tuktuku, ekskursijos (1,5 val.) laikas tiksi.
 • Senovinės ir modernios architektūros bažnyčias.

Sakykim, šitos ekskursijos „vinis” vaikams buvo pats važiavimas tuktuku, bet likusi ekskursijos dalis su objektų lankymu jų nesužavėjo…

Notas

Nakvynė autentiškame princo rūmų priestate ir romantiškas traukinukas

Išvaikščioję visą Ortigiją, nusprendėme pasidairyti kiek aplink. Išsinuomavome automobilį ir išvažiavome į labai giriamą barokinį miestuką Notą ir paieškoti gražių paplūdimių tinkamesnių vaikams. Štai ką radome:

 • Fontane Bianche – paplūdimys su pilna infrastruktūra (paplūdimio barai pavalgyti, tualetai, persirengimo kabinos, gultai, brangoki, po 35 Eur) ir puikiu smėliu vaikams žaisti.  Teko ir smėlio žaislus paplūdimy pirkti, geriau atsivežkite savo, nes permokėsite.

Katanija

Šokas dėl švaros ir nepavykęs užsakymas iš bookingo.

Net ir patyrusiems keliautojams pasitaiko ne jų dienų. Po tokių pamatytų nuostabių Unesco saugomų miestelių, nusprendėme nuvykti į antrą po Sicilijos sostinės Palermo miestą. Daug nesiplėsiu, bet tądien jau išlipus Katanijos autobusų stotyje (jei taip galima pavadinti tiesiog asfaltuotą aikštelę vidury miesto, viskas ėjosi ne taip. Akis tiesiog skaudėjo žiūrint į visur išmėtytus kalnus šiukšlių maišų, benamius ir jau nekalbant apie nosį riečiantį dvoką, kuris lydėjo visame senamiestyje kur mes ir nusprendę buvome apsistoti. Didingi pastatai ir toje šiukšlių karalystėje įsikūrę Mishelin restoranai bei kavinės ir maisto turgūs jau nebeviliojo.

Nužingsniavus su vaikais ir daiktais apie kilometrą iki apartamentų, mūsų laukė dar vienas nemalonus siurprizas. Apartamentai bookinge įvertinti praktiškai vien gerais atsiliepimais – tiesiog buvo užleistas itin netvarkingas butas, su aplaužytais per amželį baldais ir nevalytais užkaboriais bei tvyrančiu kanalizacijos kvapu jame. Savininkas, beje, buvo pagyvenęs išsilavinęs žmogus, tad mes draugiškai sutarėme, kad atšaukiam rezervaciją ir jis grąžino pinigus. Vėliau radome ir neigiamų ankstesnių atsiliepimų apie šią vietą, bet po šio patyrimo dar nuodugniau juos skaitysime.

Katanija – antras šansas – visai kitas miestas! Kur apsistoti erdviame lofte pačiame miesto centre ir kaip pajausti Kataniją – nuostabų miestą.

Tačiau  pabėgus iš Katanijos pirmą kartą į Taorminą, vis tiek norėjome suteikti antrą šansą šiam miestui. Na, ne tiek iš smalsumo, kiek dėl to, kad jau laukė skrydis namo iš Katanijos oro uosto. Ir patogiausia nakvynę buvo rinktis ten.

Ir negalėjome patikėti savo akim, kaip miestas galėjo pasikeisti per 3 dienas – net šiukšlinės buvo tuščios, zujo jų surinkėjų mašinytės, daugybė žmonių išsiruošusių į savaitgalį ir jokių kvapų (tikriausiai turėjo tam įtakos nupylęs gerai lietus). Miestas – įspūdingas ir gyvas tiek dieną, tiek vakare.

Taormina – Sicilijos perlas

Šikšnosparnių stebėjimas skambant varpams, graikų teatras su nuostabiais vaizdais, cable car į paplūdimį, kur apsistoti pačiame centre, maisto ir ledų šventė bei prabangios parduotuvės:

Būnant Taorminoje būtina ir ten aplankyti graikų teatrą:

Sicilijoje tuo pat metu lankėsi ir keturių vaikų mama Jolanta, vežimėlių ir autokėdučių ekspertė – „Kinder Planet” parduotuvių vadovė, kuri rekomenduoja nepraleisti ir šių įspūdingų Sicilijos vietų:

Gole Alcantaro parco

Milazzo

Pilis, bažnyčia, paplūdimiai, jaukios kavinukės, nuostabus senamiestis.

Salos: Panarea ir Stromboli (veikiantis ugnikalnis)

Sicilijos įžymybė – Etna

Kelionė į Siciliją turbūt būtų nepilna, jei neaplankytumėte Etnos. Etna (it. Etna arba Mongibello) – veikiantis ugnikalnis (stratovulkanas). Tai didžiausias veikiantis Europos ugnikalnis, apytikriai 160 km perimetro ugnikalnio papėdė yra Londono dydžio.

Dalinamės tikromis patirtimis

Jeigu ir jūs norite papasakoti apie savo keliones su vaikais, visada laukiame laiškų: keliaujanciosmamos@gmail.com

Taip pat, kviečiame aktyviai dalintis savo kelionių nuotykiais su vaikais žymint  @keliaujancios_mamos  instagrame

#kelionessuvaikais #keliaujančiosmamos #lankytinosvietos #tikraistorija #keliaujanciosmamos #kaveikti

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas