Alytus su vaikais

Alytus su vaikais

Pristatome Alytaus regiono Keliaujančių mamų ambasadorę Rasą. Šeima augina du vaikučius – Emą (4 metai) ir Matą (1 metai 9 mėn.). Rasa dalijasi: „Dar kai neturėjome vaikų su vyru mėgdavome laisvalaikį leisti aktyviau, daug vaikščioti. Niekas nepasikeitė ir gimus vaikams. Kai dukrai buvo keli mėnesiai, jau buvom sudalyvavę ėjimo varžybose ir Trenkturo žygyje Nemuno kilpomis. Su sūnumi tokiuose renginiuose pradėjome dalyvauti dar anksčiau, kai suėjo mėnuo. Labai daug ką aplankėme savo gimtajame mieste ir aplink jį, todėl dabar pradėjome tyrinėti ir kitus Lietuvos kampelius. Taip leisti laisvalaikį mums daug įdomiau ir lengviau nei galvoti kaip užimti vaikus namuose“.

Alytus su vaikais. Sekant upių vingiais ir miškų takeliais, nejučia nukeliaujame iki gražiojo dainingojo Alytaus. Miestas ir jo apylinkės užburia Nemuno vingiais, ošiančiais miškais, neveltui tituluojama Dzūkijos sostine, kuri pavergė ir vilniečių šeimą, su žaviąja Rasa priešakyje.

Visas šiame straipsnyje paminėtas vietas rasite naujajame “Keliaujančios mamos” žemėlapyje šeimoms. Jame rasite ir koordinates, ir vietų vertinimą pagal objekto pritaikymą šeimoms su vaikais.

Metelių regioninio parko takais

Tai turėtų būti pirmoji jūsų aplankyta vieta. Metelių regioninį parką pasieksite į navigaciją susivedę „Metelių regioninio parko lankytojų centras“. Atvažiavus automobilį palikite patogiai įrengtoje automobilių stovėjimo aikštelėje. Įsigydami bilietus, pakalbėsite su mandagiais darbuotojais, kurie papasakos apie lankytojų centrą.

Patogumai. Lankytojų centro pirmame aukšte yra įrengtas tualetas, yra kriauklė ir muilas rankoms nusiplauti. Prie lankytojų centro yra įrengtas pliažas, kuriame vandenyje yra padarytos supynės, vienintelės tokios Lietuvoje, tereikia išdrįsti įbristi į vandenį. Įdomi pramoga visai šeimai, jei nebijote šalstesnio vandens vasaros pradžioje.

Šalia lankytojų centro yra lauko kavinukė, kurioje galima atsigerti kavos ir užkąsti. Rasa taip ir padarė: po kelionės iš Vilniaus su vyru gėrė kavą, vaikai pasisupo šalia įrengtose supynėse.

Deja, jei turite šuniuką, čia apsilankyti teks be jų. Lankytojų centre ir regionine parke su augintiniais lankytis negalima.

„Pailsėję ėjome į šalia įrengtą pėsčiųjų pažintinį taką Bijotų-Širvinto miškas. Galima rinktis 2,5 km arba 3,5 km kelią. Kadangi mes mėgstame daug vaikščioti, aišku pasirinkome ilgiausią. Pažintinis takas gražus, įrengti informaciniai stendai. Kadangi buvome po lietaus, vietomis buvo balos, todėl kai kur sunku buvo praeiti”.

Jei vaikutį vežate su vežimėliu su dideliais ratais – pravažiuosite visur, tačiau jei paprastesnis vežimas – bus sunkiau. Pažintiniame take visiems labai patiks aukštapelkė ir Dusios ežeras.

Pasivaikščioję pažintiniame take, sukite link Metelių apžvalginio bokšto, kuris yra maždaug kilometras nuo lankytojų centro. Lankytojų centro darbuotojas minėjo, jog dar verta apvažiuoti patį Dusios ežerą, atstumo prasme – virš 20 km. Puiki proga važiuoti su dviračiais ir pasidaryti nuostabų turą aplink Dusios ežero apylinkes.

Kaukai ir obelėlės ant piliakalnių

Rasa rekomenduoja aplankyti Kaukų ir Obelytės piliakalnius. Važiuojant į šiuos piliakalnius nerekomenduojame naudotis Google žemėlapiais, nes visus nuveda iš kitos pusės piliakalnių, kur deja nėra praėjimo. Bet tokiu atveju Jūsų vaikai turės progą pamatyti daug karvyčių ir avių.

„Pasiekus piliakalnius, pasirodė, jog jie yra pamiršti. Žolė nenupjauta, suoliukas nuverstas, šalia suoliuko šiukšlių krūva. Kaukų piliakalnio laiptai irgi jau nelabai kokios būklės, tarp laiptų išaugusios didelės dilgėlės. Užlipom, nusifotografavom, bet įspūdžio nepaliko. Obelytės piliakalnis šalia, bet jau nykstantis, priėjimo prie jo nelabai yra, nes viskas apaugę žolėmis“ – pasakoja Rasa.

Mistiškasis Žuvintas ir nepraminti takeliai

Jei vyksite į Žuvinto rezervatą, turėkite galvoje, kad Lankytojų centras dirba tik iki 17 valandos. Šalia lankytojų centro yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, du stalai su suolais – ir tai viskas, ką čia rasite. Aplika sutvarkyta, nušienauta.

Atvykus, kai lankytojų centras neveikia galima pasivaikščioti Žuvinto ežero gamtos take. Šis takas yra gana trumpas, bet sutvarkytas, lengvai pravažiuojamas vaikišku vežimėliu. Take yra įrengti informaciniai stendai, apžvalgos bokštelis-namelis. Aplink tikrai išgirsite daug paukščių.
Lankytojų centrui veikiant, galima pasigrožėti vaizdais nuo Lankytojų centro stogo.

Keliaujant toliau, privažiuosite nedidelį Bambinikų piliakalnį. Čia nerasite, kur pastatyti automobilio, teks palikti tiesiog gatvės pakraštyje. Piliakalnis taip pat kaip ir Kaukų ir Obelytės piliakalniai, pasirodys visų pamirštas: visur apaugę aukšta žole.

Kurorto parkas

Ši vieta Jums patiks labai labai, kur pasiėmus maisto, galima praleisti visą dieną. Kurorto parkas labai didelis, prasideda už Laisvės Angelo aikštės ir tęsiasi palei Sveikatos taką iki Nemuno upės Dainų slėnyje. Parko skverelyje, greta Laisvės Angelo aikštės, stovi tautos kančių įamžinimo memorialas „Nurimęs varpas“, įrengtos lauko muzikos instrumentų, vaikų žaidimo aikštelės, kuriose praleidome nemažai laiko.  Vaikai pasisups, palaipios, pagros muzikos instrumentais – melodingas laikas visiems.

Pasivaikščiojimo takais galima pasiekti Nemuno senvagėje susiformavusius Didįjį ir Mažąjį Dailidės ežerus. Šalia mažojo Daildės ežero įrengta žaidimų aikštelė, yra paplūdimys. Palūdimyje sustokite, pasimaudykite, pažaiskite smėliu.

Automobilį galite galite palikti prie pat Kurorto parko, šalia Laisvės angelo aikštės.

Jaukiais miesto sodais

Miesto sodas yra kitoje Laisvės Angelo aikštės pusėje nei Kurorto parkas. Tai nedidelis jaukus parkelis, su viduryje parkelio esančiu fontanu ir pasodintais rožynais. Šis sodas labiau skirtas ramiai pasėdėti prie fontano ir paskaityti knygą arba pavaikščioti su miegančiu kūdikiu, nes aplink labai ramu, be mūsų sode nebuvo daugiau nė vieno žmogaus. Vaikams sodas įspūdžio gali nepalikti, nes nebus jokios veiklos jiems, nebent tik pabėgioti aplink fontaną ir pasitaškyti fontano vandeniu. Jei norėsite pavalgyti, netoliese rasite ir kavinukių.

Alytaus piliakalnis

Šalia Alytaus piliakalnio yra įrenga nedidelė automobilių stovėjimo aikštelė, tualetai, vaikų žaidimų aikštelė ir pavėsinės. Atvažiavę pirmiausia galite prisėsti užkąsti, o vaikai pažais aikštelėje. Šalia rasite mažą upelį, per kurį vakams labai patiks vaikščioti akmenimis pirmyn ir atgal.

Pailsėję galite kopti į piliakalnį. Piliakalnis aukštas, kai kurie laiptai jau nekokios būklės, bet užlipsite visi sėkmingai. Ant piliakalio yra aukuras, piliakalnis retai prižiūrimas ir apuagęs aukšta žole. Piliakalnio papėdę puošia skulptūrų ekspozicija „Alytaus piliakalnio protėviai“.

Gerulių piliakalnis

Tęsiant kelionę po piliakalnius, aplankykite Gerulių piliakalnį. Piliakalnis yra už 4 km nuo Butrimonių miestelio fontano, Gerulių kaime. Tai nedidelis piliakalnis šalia kelio.

Automobilį palikite tiesiog ant žvyrkelio prie piliakalnio, nes nėra jokios stovėjimo aikštelės. Piliakalnis nedidelis, bet pasirodys visai įdomus, užlipus ant jo per vidurį yra lyg kažkokia duobė, atsiveria gražus vaizdas į laukus, piliakalnio papėdėje matosi vanduo (atrodo lyg kokie du tvenkiniai). Piliakalnis yra tarp dviejų bevardžių upelių.

Ar rožės auga ant tiltų?

Baltosios rožės tiltas – aukščiausias Lietuvoje pėsčiųjų ir dviračių tiltas, pastatytas Alytuje 2015 m. ant išlikusių buvusio geležinkelio tilto taurų, įrašytas į Lietuvos rekordų knygą. Jo aukštis – 38,1 m, ilgis – 240,52 m. Tiltas tikrai įspūdingas, nuo jo atsiveria gražūs vaizdai. Baltosios rožės pėsčiųjų ir dviračių tilto prieigose pastatyta iš nerūdijančio plieno rožių širdelė, ant kurios drąsiai galima kabinti meilės spyneles.

Šis Alytaus tiltas – vienintelė vieta Lietuvoje, kurioje metrais galima išmatuoti savo meilę. Ant jo yra šešios kas 40 metrų žymos, ties jomis įvardyta meilės pagal Aristotelio filosofiją rūšis. Tiltą puošia skulptūra „Obels žiedas“. Šį tiltą rekomenduojame aplankyti daugiau nei kartą ir pasiekti skirtingais keliais – eikite nuo Alytaus piliakalnio įrengtu taku, arba automobilį palikdami kitoje Nemuno pusėje, Dainų slėnyje.

Prie Baltosios rožės tilto yra tualetai ir pastatytas kavos pardavimo automatas (kava kainuoja 1,5 Eur, geriausia turėti grynųjų, nes neveikia atsiskaitymas kortele).

Jaunimo parkas

Jaunimo parkas – nemažas parkas, kuriame įrengtos vaikų žaidimų aikštelės (mažesniems ir didesniems vaikams, daug įdomių sūpynių), tinklinio ir riedlenčių-riedučių aikštelė, įrengta dviračių kalnelių trasa. Jaunimo parką puošia skulptūros ir rožynai, yra daug suoliukų, pavėsinė, vienoje vietoje prie suoliukų su stalais matėme pastatytas šašlykines.

Yra įrengtas tualetas, stovi du kioskai, kuriuose galima nusipirkti ledų, burbulinių vaflių, kavos ir pan.

Parke yra pažymėti dviračių takai, takeliai vietomis gražiai išdažyti paveikslėliais.

Automobilį galite palikti prie parko įrengtoje stovėjimo aikštelėje.

Likiškių parkas

Parkas yra įrengtas prie Švč. Mergelės Marijos krikščionių pagalbos bažnyčios. Šalia parko yra pastatytas vienintelis Lietuvoje paminklas 1979–1989 metais Afganistano kare žuvusiems lietuviams. Pagerbiant šių žmonių atminimą greta pasodinta ąžuolų giraitė. Likiškių parke stūkso aukščiausia (165 m) kalva Alytuje, bet jos neradome.

Tik parko pradžia bus nušienauta netoli bažnyčios, toliau viskas apaugę žole, parko teritorijoje pasodinti nelegalūs daržai.

Automobilį palikite netoli parko esančios Norfos stovėjimo aikštelėje. Įspūdis šiame parke kontrastingas, bet juk visos patirtys ir įspūdžiai supildo mūsų kelionių kuprines.

Fontanai kolbose

Keliaujant toliau nuo meisto, pasieksite Butrimonių miesto fontaną. Fontanas yra Butrimonių miestelio centre, vienintelėje Lietuvoje trikampėje aikštėje. Fontanas yra akrilo kolbos formos, viduje sukasi didžiulis vandens sūkurys. Per fontano sieną bėga vanduo, kuris sukuria nepakartojamą vaizdą. Sutemus fontanas nušvinta įvairiomis spalvomis. Toks fontanas yra vienintelis Lietuvoje.

Šalia fontano yra įrengta lauko muzikos instrumentų aikštelė, supynės, vandens kolonėlė. Šalia fontano stovi kavos pardavimo automatas (kava kainuoja 1,3 Eur), yra vietinė parduotuvė, kurioje galima nusipirkti ledų ar kitų užkandžių. Patiks ir suaugusiems, ir vaikams.

Į Alytaus kraštą – pažinti dzūkišką paveldąTOP 16 šeimos veiklų Alytuje!
„Keliaujančios mamos“ bendruomenė džiaugiasi visų aktyvių šeimų atradimais ir planuoja plėsti ambasadorių tinklą. Tad norinčias tapti ambasadorėmis ir kituose Lietuvos regionuose, kviečiame aktyviai dalintis savo nuotykiais su vaikais žymint įrašus @keliaujancios_mamos Instagrame arba Facebook’e – @keliaujanciosmamos.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas