Atšauktas arba atidėtas skrydis – atgauk kompensaciją!

Atšaukė, nukelė arba atidėjo skrydį – turbūt kiekvienam iš mūsų yra tekę tai patirti. O dažnai keliaujantiems ir ne kartą. Jei esate patyręs keliautojas turbūt tikrai žinote ką daryti ir kas Jums priklauso. O ką daryti jei ne? Tuomet Jums labai pravers ši informacija.

Atšauktas arba atidėtas skrydis –  atgauk kompensaciją!

Kokie teisės aktai gina ES piliečius

Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 261 galioja visose 28 ES valstybės narėse, taip pat Gvadelupėje, Prancūzijos Gvianoje, Martinikoje, Reunjone, Majote, Sen Martene (Prancūzijos Antilai), Azorų salose, Madeiroje, Kanarų salose, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje. ES nepriskiriamos Farerų Salos, Meno Sala ir Normandijos salos.

ES reglamentas užtikrina Jūsų teisę į kompensaciją, maitinimą, nakvynę, transportą, patirtų išlaidų padengimą bei maršruto ar bilieto klasės keitimą. Svarbu nepamiršti, jog minėtas dokumentas yra Europos Komisijos parengtas dokumentas, taigi galioja tik skrydžiams, kurie išvyksta iš ES arba atvyksta į ES su ES registruotomis oro linijomis.

Vėluojantis / atidėtas skrydis – kada galite tikėtis kompensacijos

Lėktuvas laikomas pavėlavusiu, kai nusileisti galutiniame oro uoste vėluoja daugiau nei 3 valandas. Jei Jūsų skrydis jungiamas – vėlavimas skaičiuojamas pasiekus galutinį tikslą.

Jei skrydis vėluoja vėluoja dėl prastų ir netinkamų oro sąlygų, kompensacijos greičiausiai negausite. Tačiau jei skrydis vėluoja dėl avialinijų kaltės – tokiu atveju kompensaciją Jums užtikrina teisės aktai.

Atšauktas skrydis

Dėl atšaukto skrydžio galite tikėtis kompensacijos tokiu atveju, jei avialinijos neinformuoja Jūsų 14 ar daugiau dienų prieš planuojamo skrydžio datą.

Buvote neįleistas į lėktuvą, kadangi jame neliko vietos?

Ar žinojote, jog kartais avialinijos parduoda daugiau bilietų, nei yra vietų lėktuve. Taip taip, avialinijos taip elgiasi, tikėdamosis, kad dalis keleivių neskirs. Jei taip nutiko Jums ir netilpote į lėktuvą reikalauti Jums priklausančios kompensacijos. Tačiau svarbu, kad nesutiktumėte savanoriškai užleisti savo vietos lėktuve mainais į kuponą ar kokią kitą paslaugą. Nes tuomet kompensacijos tikėtis negalėsite.

Trys situacijos, kada Jums priklauso kompensacija

 • Jeigu skridote iš vienos ES šalies į kitą, o skrydį vykdė ES arba ne ES oro transporto bendrovė. (Pavyzdžiui skrydis Vilnius-Frankfurtas su Lufthansa)
 • Jeigu skridote į ES iš ES nepriklausančios šalies, o skrydį vykdė ES oro transporto bendrovė. (Pavyzdžiui krydis Singapūras-Vilnius su KLM)
 • Jeigu skridote iš ES į ES nepriklausančią šalį, o skrydį vykdė ES arba ne ES oro transporto bendrovė. (Pavyzdžiui skrydis Vilnius-Stambulas su Turkish airlines)

Kokio dydžio skrydžio kompensaciją galite gauti?

Skrydžio kompensacijos yra išmokamos 250 eurų, 400 eurų ir 600 eurų sumomis. Jūsų skrydžio kompensacija priklauso nuo skrydžio atstumo – kuo ilgesnis skrydis, tuo didesnė kompensacija.

Svarbu paminėti, kad Jums ne tik priklauso piniginė kompensacija už skrydį. Taip pat galite reikalauti avialinijų, kad joms Jums suteiktų:

 • Galimybę pasinaudoti telefonu ir internetu;
 • Nemokamą nakvynę viešbutyje, jei reikia ilgai laukti kito skrydžio;
 • Transportavimą iš oro uosto į viešbutį ir atgal;
 • Maitinimą laukimo metu.

SVARBU! Oro uoste nepasirašinėti jokių dokumentų, kad atsisakote pretenzijų avialinijoms, mainais už nakvynę ar maisto kuponus. Jums tai priklauso.

Kaip atgauti kompensaciją už skrydį

Yra du keliai: kreipiatės į avialinijas patys arba galite pasinaudoti tarpininkų paslaugomis.

Dažnai komunikacija su avialinijomis būna sudėtinga, o ypač šiuo pandemijos metu. Taip pat avialinijos nėra linkusios mokėti kompensacijų, todėl dažnai išsisukinėja nuo jų.

Mes labai rekomenduojame pasinaudoti tarpininkų paslaugomis. Nors ir tarpininkui reikės sumokėti komisinį mokestį, tačiau:

 • Sutapysite daug laiko;
 • Nereikės nieko mokėti, jei kompensacijos negausite;
 • Išvengsite komunikacijos ir susirašinėjimo su avialinijomis;
 • Tarpininkai žino, kur ir kaip greitai kreiptis;
 • Tarpininkai žino ir gali patikrinti, ar tikrai lėktuvas vėlavo dėl netinkamų oro sąlygų.

SVARBU: GALITE ATGAUTI KOMPENSACIJAS NET IR UŽ TRIJŲ METŲ SENUMO SKRYDŽIUS!

Patarimai dėl COVID-19 atšauktų skrydžių

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu