Biržai ugdo vaikus

Kiekvienas suaugęs žino, kad Biržuose galima rasti daugybę vietinių skanumynų, bet ką veikti čia su vaikais? „Keliaujančios mamos“ kartu su Biržų Turizmo Informacijos Centru išsiaiškino kurios vietos turi atsirasti jūsų šeimos „must see“ sąraše, keliaujant į arba per šį kraštą.

Nors vasara jau baigiasi, bet tai tikrai nereiškia, jog laikas sustoti keliauti. Paprastai rugpjūčio pabaiga ir rugsėjis džiugina mus šiltais orais ir saule, tad skubėkite pasigrožėti gamtos grožiu, pasivaikčioti basakojų taku ir pasižvalgyti iš aukštojo apžvalgos bokšto. Biržų rajone atrasite ir ne vieną gražų parką su puikiomis žaidimų aikštelėmis, kuriose vaikai gali išsilakstyti ir pasidžiaugti puikiais orais. Nepamirškite ir muziejų – Biržai siūlo turiningas istorijos pamokas ir papasakos kaip atsiranda vilnonės kojinės ir skaniausi avių sūriai.

Kirkilų pramogų parkas

Keliaudami su vaikais po Biržų kraštą, būtinai apsilankykite šiame parke įkurtame „Gravitacijos name“, kuris neabejotinai sukrės tuos, kurie tiki fizikos dėsniais. Galite jaustis apgauti, nes negalėsite patikėti tuo, ką matote. Čia pat įrengta disko golfo aikštelė, mini golfo aikštynas bei pažintinis paukščių takas. Taip pat galėsite pasivaikščioti Kanapių labirinte, kuris ne tik paliks neišdildomų įspūdžių, bet ir užburs nuostabiu šių augalų aromatu. Mažųjų lankytojų parke lauks batutas, užkandžiai bei gaivieji gėrimai.

Eko basų kojų parkas

Keliaujančių šeimų ypatingai giriamas ir mylimas. Basų kojų tako ilgis – 1300 metrų! Pradėjus eiti akmenuotu taku už vingio laukia smėlis. Vėliau tenka eiti per pjuvenas, įvairaus dydžio ir formos akmenis, lentas. Taip pat maloniai nuteikia ėjimas per nendres, vyteles, kankorėžius. Galima šokinėti nuo kelmelio ant kelmelio, pereiti ir paprasčiausiu juodžemiu. Tenka pereiti ir melioracijos griovį, vėliau pakilti mediniu tilteliu į viršų ir staigiai nusileisti. Smagu po aštrių akmenukų pereiti paprasčiausiu smėliu ar netgi žvyru. Pailsus tako viduryje galima prisėsti ant suoliuko, atsipūsti.

A. Dauguviečio parkas su vaikų žaidimų aikštele

Vaikų žaidimų aikštelė – bendras Biržų rajono savivaldybės ir Aizkrauklės rajono savivaldybės projektas Biržuose, daugelio pamėgtame parke. Čia įkurta aikštelė, kurioje gausu įvairiausių įrenginių, tad sau mielą žaidimą ras ir patys mažiausieji, ir paaugliai. Parke taip pat yra įrengta maudykla, sutvarkyti pėsčiųjų ir dviračių takai.

Kristinos ir Jūrio Milišiūnų avininkystės ūkis

Čia būtina užsukti tiems, kad su gamta nori pabendrauti iš arti, bei sužinoti kaip atsiranda vilnoniai megztiniai. Ūkyje auginamos tiek Lietuvos juodgalvės avys bei šiurkščiavilniai avinai, tiek įvairios iš užsienio parsivežtos, tokios kaip Ostfryzų, Koburgo lapinės, Tekselių veislės avys. Ūkyje vedamos vilnos vėlimo pamokėlės, avienos ir avies pieno produktų degustacija, galima avininkystės ūkyje ir tiesiog praleisti laisvalaikį. Rengiama ir edukacinė programa „Avis aprengs ir pamaitins“, kurios metu lankytojai supažindinami su skirtingų veislių ir produktyvumo krypties avimis, jų nauda ir gaunama produkcija.

Biržų krašto muziejus „Sėla“

Muziejus siūlo edukacijas vaikams pagal amžių, nuo 5 iki 10 metų, pritaikytas edukacines pamokėles apie Biržų krašto istoriją, tradicinius amatus, šventes. Yra ir užsiėmimai paaugliams nuo 11 iki 18 metų – šiai amžiaus grupei yra specialiai pritaikytos edukacinės pamokos apie XVII-XVIII a. karybą, knygnešių veiklą, tradicinius amatus ir papročius, senuosius ilgio matus. Muziejuje apsilankyti ir turiningai bei smagiai praleisti laiką yra kviečiami ir maži, ir dideli. Šeimos gali dalyvauti edukacinėse programose, supažindinančiose su kunigaikščių rūmų gyvenimu, XVII-XVIII a. karyba ir tradicinių švenčių papročiais.

Kirkilų apžvalgos bokštas ir pažintinis takas

Didžiausia moderni Biržų pažiba! Biržų regioninio parko teritorijoje prie Kirkilų karstinių ežerėlių pastatytas apžvalgos bokštas, kurio forma primena kanoją arba grimztančią valtį. Bokšto aukštis – beveik 32 metrai. Užlipus į bokštą atsiveria nuostabūs vaizdai – 30 vandens pilnų smegduobių, vadinamų Kirkilų draustinio ežerėliais. Bokšto papėdėje gausu atnaujintų infrastruktūros elementų, tokių kaip garsų gaudyklė, suolai, įrėminti valtyse, terasa, kurioje sėdint ar gulint galima grožėtis bokšto vaizdu, didelis metalinis rėmas, kuriame galima įsiamžinti prie bokšto, yra ir vaikų žaidimo aikštelė. Visus šiuos elementus rasite eidami pažintiniu taku.

birzai kirkilu

Vabalninko miestelio parkas

2018 metais atnaujintame Vabalninko parke įrengti pėsčiųjų-dviračių takai, tinklinio bei estrados aikštelės, čia rasite ir didelę vaikų žaidimų aikštelę ir poilsio zoną, automobilių stovėjimo aikštelę. Šiuo metu tai labai populiari vieta šeimoms su vaikais. Parką puošia tautodailininkų kurtos medžio skulptūros.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas