COVID-19 testai iš seilių

COVID-19 testai. Kokie geriausi vaikams?

Pandemija stipriai pakeitė mūsų įprastinį atostogų planavimą ir pasiruošimą joms. Dabar turbūt daugiausia pasiruošimo laiko kelionei užima informacijos paieška. Kadangi šalys nuolat atnaujina reikalavimus dėl atvykimo, informaciją reikia tikrinti dažnai. O ir testai bei kelionei reikalingų dokumentų pasiruošimas jau tapo mūsų kasdienybe.

COVID-19 testai. Kokie geriausi vaikams?

Pasiruošimas kelionei

Planuojant kelionę rekomenduojama išsamiai pasidomėti šalies, į kurią planuojate vykti, taisyklėmis. Svarbiausia, kokie yra reikalavimai atvykti į šalį:

  • Ar šalis pripažįsta ES skiepijimo sertifikatą ir netaiko jokių apribojimų/išimčių;
  • Ar persirgus yra taikomi kokie nors apribojimai/išimtys;
  • Kokie apribojimai/išimtus yra taikomi vaikams;
  • Ar atvykstant būtina registruotis;
  • Jei reikalingas testas, tai koks – PGR ar antigeno.

COVID 19 testų rūšys

Yra trys pagrindiniai testai – PGR, antikūnų ir antigenų. Keliaujant dažniausiai reikalingas arba PGR arba antigenų testas.

PGR tyrimas rodo ar žmogus tyrimo atlikimo metu serga virusu ir ar yra potencialus ligos nešiotojas, tyrimas atliekamas paėmus nosiaryklės arba seilių mėginį.

Antigeno tyrimas – parodo, ar šiuo metu esate užsikrėtęs Covid-19 virusu, bet rezultatai ne tokie tikslūs kaip PGR testo. Tyrimas atliekamas paėmus nosiaryklės arba seilių mėginį.

Atliekant testą, pagalvokite, ar Jums bus reikalingas atsakymas su sertifikatu ir jeigu reikalingas, praneškite apie tai laboratorijai, kurioje atliekate testą. Sertifikatas pateikiamas su tyrimų rezultatais, asmens duomenimis ir užsienio kalbomis.

Anksčiau norint atlikti testą ir gauti sertifikatą tinkamą kelionei, reikėjo vykti į laboratoriją. O testas buvo atliekamas iš nosiaryklės. Ši procedūra dažniausiai sudėtinga yra būtent vaikams. Šiuo metu yra alternatyva – testas iš namų ir iš seilių.

Čia pateikiame testų palyginimą ir kainas.

COVID-19 testai. Rūšys ir kainos

COVID-19 testai vaikams

Daugelis šalių taiko išimtis vaikams, ypač mažesniems, neturintiems šešerių metų. Tačiau vis tik yra šalių, kur visiems vaikams, net ir kūdikiams yra privalomas neigiamas testas.

Daugeliui tėvų būtent ir neramina, kaip lengvai ir greitai atlikti testą vaikams. Mes išbandėme testą, kuris vaikams ne tik nėra nemalonus, bet yra netgi smagus. Tai testas iš seilių. Tikrai turbūt neatsiras vaikams, kuriam nebus smagu “paspjaudyti” į indelį.

Kaip visa tai vyksta?

  • Seilių surinkimo rinkinį pristato kurjeris, gaunate el. laišką su nuoroda prisijungimui prie vaizdo konferencijos naudojant Google Meet programą;
  • Gavę seilių surinkimo rinkinį, registruojatės Google Meet video skambučiui su med. darbuotoju, kuris patvirtina Jūsų tapatybę (reikalingas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas);
  • Atliekate testą ir išsiunčiate mėginį;
  • Tyrimo rezultatai pateikiami portale esveikata.lt per 24 val. nuo mėginio pristatymo į laboratoriją;
  • Sertifikatas išduodamas lietuvių, anglų ir rusų kalbomis.

Norite išbandyti?

Užsisakykite testą iš REVOLAB ir su kodu MAMATRAVEL gausite 5 eurų nuolaidą!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas