Ką veikti Neringoje rudenį?

Nors Neringą vertiname kaip ypatingą lietuvišką vasaros kurortą, tačiau išsiruošti čia verta ir ne sezono metu – gausybę įdomių ir šiuolaikiškai įrengtų muziejų aplankysite žiemą be stovėjimo eilėse, o su draugais ir šeimą smagiai praleisite laiką teminėse edukacijose, kai kurios iš jų vedamos lauke.

Šįkart pristatome Jums Neringą ir jos edukacinę vertę, kuri neblėsta net tada, kai už lango lyja lietus ar spaudžia šaltukas. Kartu su Nidos kultūros ir turizmo centru „Agila” parinkome jums smagiausius pasiūlymus šeimos laikui Lietuvos pajūryje.

Edukacija „Parsivežk dalelę Neringos”

Visoms amžiaus grupėms skirtuose dailės užsiėmimuose ieškosite natūralių medžiagų, kurias galėtumėte panaudoti dailės darbuose. Jas naudosite kaip meninės išraiškos priemones arba dekoravimo pagrindą.
Užsiėmimas vyksta surinkus grupę nuo 5 iki 15 žmonių.

Adresas: Preilos g. 27 (Preilos – Pervalkos bendruomenės namai); +37067298438, Indrė; preila@visitneringa.lt

Edukacija „Nidos atvirukų dirbtuvės“

Užsiėmimo metu bus pristatyta atvirukų gaminimo technika, medžiagos. Dirbtuvių metu atvirukai bus gaminami iš ekologiškų medžiagų, tokių kaip įvairios medžio žievės, džiovintos gėlės ir kiti augalai, Baltijos gintaras, stikliniai karoliukai, medžių pumpurai, šakelės, jūros „dovanos“, kriauklės.
Grupei iki 6 asmenų.

Adresas: Naglių g. 25 – 2, Nida; Tel. +370 698 34358; daugiau informacijos FB

Turizmo paslaugų centras „Maretravel”

„Kuršmarių vėtrungių spalvinimas” – edukacijos metu supažindinama su Kuršių marių vėtrungių istorija. Užsiėmimo metu dalyviams suteikiama galimybė patiems nuspalvinti suvenyrinę vėtrungę. Užsiėmimai pritaikomi ir vaikams, ir suaugusiems. Be tradicinio vėtrungės spalvinimo siūlomas užsiėmimas „Smėlio vėtrungės kūrimas”. Užsiėmimai vedami lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis.
Kontaktai: +370 615 44689; info@maretravel.lt; maretravel.lt

V. ir K. Mizgirių Gintaro galerija-muziejus

Čia lankytojai savarankiškai gali aplankyti lauko ekspoziciją ir taip nukeliauti „Gintaro keliu“. Čia jie pamatys senąsias gintaro apdirbimo dirbtuves.
Muziejuje rengiamos gintaro apdorojimo pamokėlės. Jų metu pristatomi senieji ir dabartiniai gintaro apdorojimo įrankiai. Dalyviai gali patys nusišlifuoti gintaro gabalėlį ir pasidaryti gintarinį amuletą. Pamokėlės vedamos lietuvių, anglų, rusų ir vokiečių kalbomis. Jose gali dalyvauti grupės bei pavieniai asmenys.

Kontaktai: +370 610 04280; info@ambergallery.lt; www.ambergallery.lt

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija

Lankytojų centras rengia edukacinius užsiėmimus, supažindinančius su Kuršių nerijos gamta. Užsiėmimai vyksta gamtoje. Jie skirti vaikams, moksleiviams, taip pat šeimoms su vaikais. Užsiėmimai vedami lietuvių ir anglų kalbomis. Užsiėmimų trukmė 1 val. 30 min.

„Kuršių nerijos detektyvas“ – tai pamoka – edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje. Mokomės pėdsekystės pagrindų: stebime gyvūnų pėdsakus bei nustatome įspaudą palikusio gyvūno rūšį ir judėjimo pobūdį. Atpažįstame ir tiriame skirtingų gyvūnų paliktas veiklos žymes miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

„Miško labirintuose“ – pamoka – edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje. Stebime ir tiriame skirtingas medžių rūšis bei nustatome medžių amžių ir aukštį gamtoje. Tiriame kankorėžių ir medžių lapų sandarą ir jų ypatybes jaunojo gamtininko laboratorijoje.

„Vandenų pasaulis“ – stebime ir tiriame Kuršių marių ir Baltijos jūros ekosistemas. Nustatome moliuskų, dumblių, žuvų, žinduolių ir paukščių rūšis, nagrinėjame jų panašumus ir skirtumus. Mokomės atpažinti tikrąjį gintarą. Susipažinsime su jūros ir marių vandenų savybėmis jaunojo gamtininko laboratorijoje.

“Leiskime gamtai “kvėpuoti” – Gamta yra visų mūsų namai, todėl turime ypatingai ją saugoti, globoti ir neteršti. Susipažįstame su paliktų šiukšlių gamtoje keliamomis problemomis, mokomės taisyklingai rūšiuoti šiukšles ir visa tai atliekame gamtoje.

“Nuspalvink savo vėtrungę”– ar teko, atvykus į pamario regioną, pastebėti ir grožėtis spalvingomis vėtrungėmis? O ar žinote, kada ir kaip jos atsirado, ką jos reiškia? Visa tai ir dar daugiau galėsite sužinoti mūsų edukacijos metu. Kūrybinėse dirbtuvėlėse sukuriame ir nuspalviname savo vėtrungę. Pamoka – edukacija lauke ir lankytojų centre.

„Kuršių nerijos kopos“ – Kuršių nerijos neįsivaizduojame be kopų. Jų būna įvairiausių formų bei rūšių. Tad „pasinerkime“ kartu į paslaptingą kopų pasaulį ir sužinokime, kaip ir kada jos formavosi ir kaip jos kinta laikui bėgant. Žaidžiame žaidimą „Akmenėlių Jenga“. Pamoka – edukacija miške ir jaunojo gamtininko laboratorijoje.

Edukacija „Kaip Kaukas žvejo name slėpėsi“ – dalyviai supažindinami su žvejo namo sudėtinėmis dalimis, puošybiniais elementais, vertingosiomis savybėmis.

Edukacija – ekskursija „Pradingusi Nida” – jos metu atrasime anksčiau buvusius ir išnykusius, sunaikintus ar laiko bėgyje visiškai pakitusius objektus: 1923 m. įkurtą muziejų, senąjį švyturį, viešbučius „Kuršių linėja“ ir „Kuršių briedis“, sovietmečiu buvusią Kosygino vilą bei kitus paslaptingus pastatus. Taip pat prisiminsime senuosius gatvių pavadinimus, patyrinėsime buvusias Kuršių nerijos tradicijas.

Kontaktai: +370 671 72891; info@nerija.lt; www.nerija.lt

Irklakojo“ edukacijos VŠĮ „Irklakojis”

Šis centras siūlo keletą skirtingų mokomųjų-pramoginių užsiėmimų, kurių metu dalyviai iš patvarių ir profesionalių medžiagų gamins aitvarus bei susipažins su jų istorija, susipažins su gintaro apdirbimo bei gaudymo Baltijos jūroje būdais, taip pat pasimokys vėjaračių, ledrogių, jėgos aitvarų valdymo pagrindų. Užsiėmimai vedami lietuvių, anglų, vokiečių kalbomis.

Kontaktai: +370 618 81957; info@irklakojis.lt; www.irklakojis.lt

Pamario galerija – Lietuvos Dailės muziejaus padalinys

Pamario galerija Juodkrantėje rengia vasaros dirbtuvėles 5-12 m. vaikams.

Kontaktai: (8 46) 410 416; miniatiuru.muziejus@muziejus.ldm.lt; www.ldm.lt/mm

Neringos muziejai

Muziejai rengia įvairius edukacinius užsiėmimus, supažindinančius su Kuršių nerijos istorija ir kultūriniu paveldu. Jų metu yra pinami tinklai, daromi lėkių ir krikštų formos karpiniai, gamtiniai koliažai, sprendžiamos „Istorinės šarados”. Edukaciniai užsiėmimai pritaikomi tiek vaikams, tiek ir suaugusiems. Užsiėmimai vedami lietuvių, rusų ir anglų kalbomis.

Kontaktai: +370 670 85388; edukacija@neringosmuziejai.lt; www.neringosmuziejai.lt

Nidos žvejo etnografinė sodyba

Čia pasijusite Lyg senojo žvejo name. 2017 m. atnaujinta sodybos ekspozicija, panaudojant šiuolaikinę inovatyvią įrangą, įvairius vizualinius sprendimus bei kūrybines instaliacijas, kad lankytojas pajustų senųjų gyventojų buvimą šalia. Atnaujintos ekspozicijos koncepcija – sustabdytos akimirkos pojūtis, tarsi namas būtų pilnas gyvybės, jo gyventojų judesio ir šurmulio, todėl autentiški daiktai eksponuojami tarsi sustingę savo veiklos įkarštyje.

Adresas: Naglių g. 4, Nida; +370 469 52372, +370 469 52260; info@neringosmuziejai.lt; www.neringosmuziejai.lt

Kurėnų vėtrungės

Tai muziejus po atviru dangumi. Laikui bėgant, Kuršmarėse pakito žvejybos tradicijos, išnyko senosios žvejų valtys, o su jomis ir vėtrungės. Prabėgo daugel metų, kol pajūryje gyvenantys dailininkai ir architektai prikėlė jas naujam gyvenimui. 1998 m. tvarkant marių krantinę Nidoje, gimė idėja įrengti vėtrungių ekspoziciją po atviru dangumi.

Hermano Blodės viešbučio muziejus

Pagarsėjusioje „menininkų verandoje” smagiems pasisėdėjimams ir rimtiems pokalbiams būrėsi pirmieji tapytojai. „Menininkų verandoje” susirinkdavo ne tik tapytojai (Nidoje jų lankėsi virš dviejų šimtų), bet taip pat ir rašytojai, kompozitoriai, muzikantai bei aktoriai.

Šiandieną buvusią menininkų koloniją primena viešbutyje „Nidos banga“ įrengta nedidelė istorinė ekspozicija.

Adresas: Skruzdynės g. 2, Nida; +370 469 52221; info@hotelbanga.lthttp://hotelbanga.lt/

Galerija „Aika“

Čia ištisus metus veikia Kuršių Neriją tapiusių dailininkų paroda (Max Pechstein, Ernst Bischoff-Culm, Ernst Mollenhauer, Karl Eulenstein, Carl Knauf ir kt.)

Adresas:  Pamario g. 19, Nida

Kuršių nerijos istorijos muziejus

Ekspozicijoje išsamiai pasakojama apie poledinę žūklę ant Kuršių marių ledo, gintaro graibstymą iš Baltijos jūros ir originaliausią gyventojų užsiėmimą – varnų gaudymą. Lankytojų dėmesį patraukia stintas „bumbinančio“ žvejo figūra. Muziejaus lankytojai taip pat supažindinami su Nidos kurorto kasdienybe ir buitimi, Nidos sklandymo mokyklos veikla, nidiškių Froesių šeimos istorija.
Muziejuje rengiamos parodos, susitikimai, paskaitos, knygų pristatymai.

Adresas: Pamario g. 53, Nida; +370 469 51162, +370 469 52260; info@neringosmuziejai.lt; www.neringosmuziejai.lt

Rašytojo Tomo Mano memorialinis muziejus

Tai vienas labiausiai lankomų muziejų Vakarų Lietuvoje. Nidoje apsilankęs Thomas Mannas su žmona Katia buvo „pagauti neapsakomo tos gamtos savitumo ir grožio, fantastinio klajojančių kopų pasaulio“ ir greitai apsisprendė čia „įsigyti nuolatinę buveinę“. Nuo 2014 m. muziejuje veikia nauja ekspozicija. Moderniųjų technologijų dėka ji ne tik primena Nobelio premijos laureato gyvenimo bei kūrybos faktus, bet ir poetiškai atkuria jo vasarnamyje praleistų dienų atmosferą.

Adresas: Skruzdynės g. 17, Neringa; +370 469 52260; mann.muziejus@gmail.com; http://www.mann.lt/; www.neringosmuziejai.lt

Eduardo Jonušo namai

Menininkas trisdešimt metų paskyrė šio krašto, kuris pokaryje buvo sąmoningai naikinamas, etninės kultūros gaivinimui, ypač puoselėdamas ryškiausius krašto kultūros simbolius: krikštus, vėtrunges, kurėnus, žvejų namų architektūros elementus (lėkius ir vėjalentes). Taip pat rinko eksponatus Neringos istorijos muziejui.

Adresas: E. A. Jonušo g. 1, Nida; +37068210493 (lankymas iš anksto susitarus telefonu)

Liudviko Rėzos kultūros centro istorinė ekspozicija

Centre rengiamos įvairios Lietuvos ir užsienio menininkų šiuolaikinio meno, senosios dailės, istorijos parodos. Organizuojami kultūriniai renginiai, edukaciniai užsiėmimai vaikams ir jaunimui, vykdomi įvairūs kultūriniai, edukaciniai projektai.
L.Rėzos kultūros centre nuolat veikia istorinė ekspozicija, skirta iškiliai šio krašto asmenybei – Martynui Liudvikui Rėzai ir Juodkrantės istorijai.

Adresas: L. Rėzos g. 8, Juodkrantė; +370 469 53448; kultura@lrezoskc.lt; http://www.lrezoskc.lt/

Raganų kalnas

Unikalus medinių skulptūrų muziejus Juodkrantėje, kur karaliauja velniai, raganos ir kiti tautosakos herojai, atveriantys lankytojams šios vietos gamtinę-mistinę dvasią. Tai vienas labiausiai lankomų turistinių objektų Neringoje.

Nuotraukomis šiam straipsniui pasidalino Nidos kultūros ir turizmo centras „Agila”

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas