Ką veikti Palangoje su vaikais, kai šalta?

Nors Palanga ne veltui yra vadinama vasaros sostine, vis gi ir ten ateina ateina laikas, kai orai atvėsta, o turistai atvyksta jau nebe degintis, o tiesiog pailsėti klausantis jūros ošimo. „Keliaujančios mamos“ kartu su Palangos turizmo informacijos centru pristato įdomiausias vietas, kurias verta aplankyti su vaikais rudenėjančiame kurorte.

Poilsis pajūryje su vaikais, be abejo, yra smagiausias vasarą, tačiau ir atėjus rudeniui ar žiemai dažnas Lietuvos gyventojas mėgsta išsiruošti kelioms dienoms prie jūros, kur jau išsisklaidžius turistų srautams galima ramiai pasivaikščioti palei jūrą, užsukti į kavinukę Basanavičiaus gatvėje ir pasigrožėti ramiomis žaliomis alėjomis ir parkais. Aktyvios šeimos mielai pasivažinėja ir sutvarkytais dviračių takais, o žingeidūs užsuka ir į įdomiausius Palangos muziejus.
Tačiau žemiau pateiktas sąrašas jums pravers ir kitą vasarą, kai pakankamai pasišildę kaitrioje saulėje panorėsite popietę praleisti ramiai ir turiningai, o kartu ir išmokti su vaikais kažką naujo.
Kviečiame jus atrasti Palangą iš naujo!

Palangos kurorto muziejus

Palangos kurorto muziejus įsikūręs vienoje gražiausių Lietuvos pajūrio vilų „Anapilis“. Nuolatinė Palangos istorijos ekspozicija kviečia lankytojus į interaktyvią kelionę laiku nuo Palangos istorijos ištakų iki šių dienų.

Muziejuje atidarytos keturios teminės salės. Antroje grafų Tiškevičių salėje pristatomos Tiškevičių iniciatyvos kuriant Palangos kurortą nuo 1824 m., taip pat XIX a. vid. – XX a. pr. kurorto architektūra ir svarbiausi statiniai, vilos „Anapilis“ istorija. Trečioje kurorto salėje atskleidžiama XIX a. paplūdimio kultūra ir mada, išryškinami kurorto suklestėjimo epizodai. Ketvirtoji Palangos šimtmečio salė iliustruoja 1918–2018 m. periodo įvykius, kai Palangos ir Šventosios pajūrio ruožą 1921 m. Latvija grąžina Lietuvai, svarbiausias tarpukario datas, sovietmetį ir dabartinę Palangą.

Eksponuojami archeologiniai radiniai, dokumentai, fotografijos, žemėlapiai, įvairūs daiktai, saugomi Palangos kurorto ir kituose Lietuvos muziejuose, privačiose kolekcijose. Ekspozicijoje gausu audiovizualinės medžiagos. Interaktyvių žemėlapių ir reljefinės sienelės, informacinių stendų ir liečiamo albumo, žaidimų ir video siužetų tekstai paruošti lietuvių, latvių, anglų ir rusų kalbomis. Muziejaus lankytojų laukia staigmenos veidrodžių kambaryje, įspūdingi vėjo vargonų garsai ir galimybė įsiamžinti retro fotografijose.

Adresas: Birutės al. 34A, Palanga.

Daugiau informacijos apie Kurorto muziejų

Palangos gintaro muziejus

Be šio muziejaus Palangos neįmanoma įsivaizduoti. Palangos gintaro muziejus, Lietuvos dailės muziejaus (LDM) padalinys, įkurtas grafo Felikso Tiškevičiaus dvare. Neatsitiktinai Gintaro muziejus įkurtas būtent šiuose rūmuose. Grafas Feliksas Tiškevičius pats labai domėjosi gintaru, jį kolekcionavo. XX a. pradžioje, kasant durpes pajūrio pelkėse, grafas surinko unikalią akmens ir bronzos laikotarpio gintaro dirbinių kolekciją, kuri dabar muziejuje eksponuojama kaip „Palangos lobis“.

Palangos gintaro muziejaus ekspozicijoje – apie 5 000 eksponatų. Vitrinose – daugiau negu 70 unikalių gintaro gabalų (pats didžiausias – vadinamasis „Saulės akmuo“ – sveria 3 524 g). Palangos gintaro muziejuje yra surinkta viena iš didžiausių ir moksliniu požiūriu vertingiausių inkliuzų kolekcijų pasaulyje (iš viso apie 15 tūkstančių objektų.

Muziejuje aktyviai vystoma įvairi edukacinė veikla – edukaciniai užsiėmimai „Gintaro savybės“, „Gintaras ir liaudies medicina“, „Pažinkime gintarą pojūčiais (lankytojams su regėjimo negalia), pamokėlės, edukaciniai pasivaikščiojimai „Grafų Tiškevičių rūmai – architekto Franzo Schwechteno kūrinys“, „ E. F. André – Palangos Birutės parko kūrėjas“, „Simboliai parko ir rūmų aplinkoje“ „Gintaro muziejaus liūtuko pasakojimai“ „Palangoje kalbėk Fr (prancūziškai)“.

Adresas: Vytauto g.17, Palanga.

Daugiau apie gintaro muziejų.

J. Šliūpo muziejus

Spalvingiausia XIX – XX a. Lietuvos asmenybė, pirmeivis: laisvamanis, dvasininkijos telkėjas ir parapijų steigimo iniciatorius, lietuviškos spaudos organizatorius ir leidėjas, pramonės kūrėjas, švietėjas, gydytojas, higienos propaguotojas, diplomatas ir Palangos miesto pirmasis burmistras. Ekspozicija supažindina su pagrindiniais J. Šliūpo gyvenimo ir veiklos faktais, pristatomos svarbiausios jo politinės veiklos momentus atspindinčios fotografijos. J. Šliūpo darbo kambaryje ir svetainėje atkurtas tarpukario Lietuvos inteligento namų interjeras. Kita ekspozicijos dalis skirta XIX a. pabaigos – XX a. pradžios lietuvių tautinio judėjimo, lietuviškos spaudos bei Palangos miesto istorijai.

Adresas: Vytauto g. 23a, Palanga.

Daugiau apie muziejų.

Šunų muziejus

Šunų muziejus – tai privati V.V. Kusų suvenyrinių šunų kolekcija, kurioje apie 2000 eksponatų iš 37 pasaulio šalių, iš 22 skirtingų medžiagų. Žinomas menininkas Vytautas Kusas su žmona Vida 2009 metais įkūrė vienintelį Baltijos šalyse Šunų muziejų. Šiandien muziejus įdomus ne tik vaikams, jaunimui, bet ir suaugusiems savo unikalia ekspozicija, daugiausia tai – suvenyrinės šunų skulptūros.
Šunų muziejuje galima pamatyti ir unikalią V. Kuso įvairių paukščių kiaušinių raižinių kolekciją, originalius tapybos darbus.

Adresas: Taikos g. 8, Palanga.
Daugiau apie šunų muziejų.

A. Mončio muziejus

Pirmasis muziejaus aukštas skirtas įvairaus meno projektams, keičiamoms parodoms, edukacijai. Čia pristatoma Lietuvos ir užsienio šalių menininkų kūryba, kasmet vyksta meno kūrinių “Vilniaus aukcionas”. Antrajame aukšte nuolatos eksponuojami A. Mončio sukurti ir Lietuvai dovanoti kūriniai, jo asmeniniai daiktai, dienoraščio fragmentai. Čia galima pamatyti menininko kurtas skulptūras, piešinius, kaukes, vaikus ypač dominančius švilpius, taipogi interaktyvų projektą, leidžiantį švilpius ne tik išgirsti, bet “susikurti orkestrą”. Ekspozicijai garsinį foną suteikia DONIO sukurta ir atliekama, panaudojant autentiškus A. Mončio švilpius, skambanti muzika.

Adresas: S. Daukanto g. 16, Palanga.
Daugiau apie muziejų.

Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčia ir apžvalgos bokštas

Prieš daugiau nei šimtą metų statyta Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia savo neogotikiniu grožiu ir didybe traukia kone kiekvieno praeivio žvilgsnį. Užsukus į vidų, taip pat yra kuo pasigrožėti: įspūdinga sakykla ir trys meniški altoriai, kuriuos puošia bareljefai, yra padaryti iš marmuro, atvežto iš Prancūzijos. Centriniame altoriuje yra jau XVII amžiuje minimas Dievo Motinos Marijos paveikslas. Rugpjūčio 15 d., minint Švč. M. Marijos Ėmimą į dangų, vyksta didieji metiniai tituliniai atlaidai, o artimiausią sekmadienį po Žolinės Palangoje švenčiami šv. Roko atlaidai.

Adresas: Vytauto g. 51, Palanga.
Daugiau apie bažnyčią.

Tradicinių amatų centras-galerija ir gintaro apdirbimo dirbtuvės

Čia galima ne tik pasigrožėti eksponuojamais Lietuvos menininkų sukurtais stiklo, medžio, lino, keramikos, gintaro dirbiniais, tapybos darbais, įsigyti patikusį suvenyrą, bet ir sudalyvauti įdomiose edukacinėse veiklose. Apsilankiusieji Tradicinių amatų centre-galerijoje įrengtose gintaro apdirbimo dirbtuvėse gali susipažinti su gintaro savybėmis, apžiūrėti modernias bei senovines gintaro apdirbimo stakles, stebėti, kaip patyrusio meistro rankose „gimsta“ originalūs dirbiniai, o taip pat ir patys pamėginti susikurti sau patinkantį gintarinį papuošalą ar suvenyrą. Tokios edukacinės programos labai populiarios ne tik tarp Lietuvos ir užsienio turistų, moksleivių, šeimų, bet ir tarp švenčiančiųjų asmenines šventės – gimtadienius, vestuves ir pan.
Tradicinių amatų centre-galerijoje susipažinti galima ne tik su gintaro apdirbimo subtilybėmis – numatyta galimybė besidominčiuosius supažindinti ir su kitais senaisiais amatais, pavyzdžiui, medžio drožyba ar audimu.

Adresas: S. Dariaus ir S. Girėno g. 27A, Palanga.

Palangos pasakų parkas

Ar žinojote, jog Palangoje yra ir lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti? Pušyne ties Birutės parku ir meno bei pramogų klubu „Kupeta“ esanti kone du hektarus apimanti naujoji laisvalaikio praleidimo erdvė patraukli visokio amžiaus lankytojams. Kuriant lietuviškų pasakų parką, darbo turėjo ne tik miesto tvarkytojai, bet ir atraktyvias skulptūras kūrę menininkai – šiems teko ieškoti sprendimų, sujungsiančių šiuolaikinį meną su šimtmečius menančia liaudies kūryba. Kiekviena iš skulptūrų galima ne tik grožėtis, bet ir „išbandyti“ – laipioti, sukioti atskiras skulptūrų detales ar kitaip žaisti.
Ties kiekviena skulptūra įrengta informacinė lentelė, kur galima ne tik perskaityti pasaką, bet ir, paspaudus specialų mygtuką, išgirsti ją sekamą balsu. Vaikus dominančios istorijos pasakojamos lietuviškai ir angliškai.

Adresas: S. Daukanto g. 24A Palanga

Mažųjų džiaugsmo oazė – Vaikų parkas

Ramioje vietoje, pušynų apsuptyje greta dviračių tako ir visai šalia jūros, sukurta džiaugsmo oazė mažiesiems – Vaikų parkas. Naglio alėjos ir Šermukšnių gatvės sankirtoje įsikūrusiame žaidimų parke mažieji gali nemokamai džiaugtis jiems skirtomis pramogomis – iki 7 metrų aukščio spalvingais jūros tematikos žaidimų įrenginiais, įvairiomis karstynėmis, sūpuoklėmis ir karuselėmis, skirtomis įvairaus amžiaus vaikams.
Kad mažiesiems žaisti būtų saugu, visa teritorija aptverta, įrengtos stebėjimo kameros, parkas apšviestas. Visų įrenginių konstrukcijos pagamintos iš klijuotos medienos ir plastiko, žaidimų aikštelės išpiltos pajūrio smėliu.
Vasarą parke organizuojami įvairūs vaikams skirti renginiai, o išalkusiuosius kviečia greta įsikūrusi vaikų kavinukė, kurioje galima paskanauti ne tik įvairaus skonio ledų bei gaiviųjų gėrimų, bet ir lengvai užkąsti.

Adresas: Šermukšnių g. 1 (netoli sanatorijos „Pušynas“), Palanga.

Muzikinis fontanas

Fontanas pramogautojus šiltuoju metų laiku stebina muzikos, šviesos ir vandens šokiu. Patinkančią melodiją, pagal kurią fontanas šoks, mokamai galima pasirinkti SMS žinute iš specialaus grojaraščio. Kasdien pramogautojai džiuginami ir nemokamais valandos trukmės pasirodymais. Įdomu tai, jog priklausomai nuo pasirinkto muzikos kūrinio keičiasi vandens čiurkšlių aukštis, kryptis, taip pat fontano apšvietimas. Pagal kūrinį vandens čiurkšles valdo speciali kompiuterinė įranga. Pagal vėjo kryptį ir stiprumą fontano kompiuterinė įranga automatiškai reguliuoja vandens čiurkšlių aukštį ir srovės kampą. Įspūdingą šviesos muzikos efektą kuria 260 sumontuotų vandens purkštukų ir 48 įvairių spalvų šviestuvai, kurie išgauna visos gamos spalvas. Po fontano baseinu sumontuoti 5 galingi vokiški siurbliai pagrindinę čiurkšlę išstumia į 8 metrų aukštį, o per minutę į orą pakelia beveik 4,3 tonos vandens. Pagal pakeliamo vandens kiekį Palangoje įrengtas fontanas yra pats didžiausias šokantis fontanas Lietuvoje.

Adresas: Jūratės gatvė, Nepriklausomybės aikštė.
Daugiau apie muzikinį fontaną.

Skulptūrų parkas

Miesto centre, Vytauto ir J. Simpsono gatvių sankryžoje, įsikūręs Skulptūrų parkas ne tik traukia praeivių žvilgsnį – vasarą jis tampa ramų poilsį su šeima, mažyliais ar bičiuliais mėgstančiųjų traukos vieta. Skulptūrų parke lankytojai gali gėrėtis net 28 skulptūromis, kurias Palangos miesto savivaldybės priežiūrai perdavė Lietuvos dailės muziejus. Ekspoziciją puošia ir skulptorių iš Latvijos, Estijos, Ukrainos bei Armėnijos vertingi kūriniai.

Adresas: Vytauto g. /J. Simpsono g., Palanga.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas