sakartvelas-4

Kelionė į Sakartvelą: Jūsų šeima bus pasirūpinta

Nors kelionė į Sakartvelą dar nėra viena populiariausių kelionių krypčių, tačiau nuostabi šalies gamta, kalnai, maistas ir kultūra – tikrai nepalieka abejingų. Kartvelų rūpestingumas, empatija ir pasaulėžiūra privers pasijusti kaip namuose, Jūsų šeima tikrai bus pasirūpinta!

Kviečiame skaityti mamos Renatos istoriją apie kelionę į Sakartvelą be atgalinio bilieto.

Apie autokelionę su dviem vaikais po Europa kviečiame skaityti: Automobiliu po Europą: mamos kelionė su dviem vaikais – (keliaujanciosmamos.lt)

Kelionė į Sakartvelą

Paskutinieji nuolatinio gyvenimo Lietuvoje metai buvo praleisti planuojant mano vienintelį maršrutą: Vilnius-Kutaisi-Vilnius. Vieną kartą apsilankius, negalėjau sustoti! Po 5 -osios kelionės į Sakartvelą, nutariau nebebūti turiste iš Lietuvos, o tapti vietine gruzine!  Skridau be atgalinio bilieto į Vilnių. Palaikymo neturėjau, bet jo ir nelaukiau, prieš 5-6 metus Gruzija dar buvo mažai pažįstama lietuviams. Pagyvenusi kurį laiką Gruzijoje, tvirtai užsispyriau pakeisti savo gyvenimą ir veiklos pobūdį. Tuo metu neturėjau supratimo, kaip tai padaryti, turėjau tik „pilnos” laimės jausmą širdyje. Šiuo metu esu trijų vaikų mama ir nuoširdžiai dėkinga likimui ir Sakartvelui už suteiktą galimybę gyventi, dirbti ir auginti savo vaikus šioje šalyje. Esu laiminga, nes mane supa kerinti gamta, šiltas klimatas ir ypatingai gardus, sušildantis sielą maistas.

Verslo pradžia Gruzijoje

Mano asmeninis verslas prasidėjo nuo susižavėjimo ir meilės Sakartvelui. Tai šalis, kuri dar iki šiol saugo savo unikalias ir senovines tradicijas. Gruzija nėra standartinė, tradicinė turistinė kryptis, nėra iki galo suprantama ir aiški kiekvienam atkeliavusiam. Yra regionų dar neatrastų ir žmogaus nepakeistų. Gruzija saugo savyje begalinius gamtos klodus, magiškąją energetiką. Vieną dieną, kai nebenorėjau išvažiuoti iš šios šalies, nutariau užsiimti tuo, kas man pačiai patiko labiausiai – kelionėmis. Kiekvieną dieną atrandu kažką naujo, todėl nesiliauju ieškoti, pažinti ir pažindinti savo keliautojus su šia neįtikėtina šalimi!

Neįmanoma pajusti Sakartvelo dvasios nepamačius Didžiojo Kaukazo kalnų, tradicinių gruziniškų šokių ir neparagavus tikrojo gruziniško tradicinio vyno!

Sakartvelo gamta leidžia patirti kerinčio grožio kalnų didybę: pasigrožėti upių išraižytais kanjonais, pasivaikščioti stepėmis su sausumos vėžliais, virš galvos ratus sukant perintiems grifams. Paragauti iš kalnų šaltinių trykštančio mineralinio vandens ir išsimaudyti karštose versmėse, o po dienos įspūdžių susipažinti su tuo, kuo kartvelai labiausiai didžiuojasi – seniausiomis pasaulyje vyndarystės tradicijomis, turtingo skonio vynais ir užstalės papročiais.

Keliaudami į Sakatrvelą nusiteikite, kad reikės daug valgyti! Patiekalai dažnai patiekiami trimis aukštais: nuo nepadoriai skanaus chačapuri (sodraus, sūroko skonio paplotėlio, užlieto sulguni varškės sūriu), lietuviškų koldūnų, primenančių khinkali, charčo (mėsos riešutiniame padaže arba sriubos), aromatingų gruziniškų šašlykų, badrijani (keptų baklažanų suktinukai su graikinių riešutų užtepėle) iki vyno, kurio tradicijos siekia jau 8 tūkst. metų. Desertui – churchkhela – saldumynas, gaminamas iš šviežių vynuogių sulčių, kuriomis apliejami riešutai.

Prie spalvingais valgiais nukrauto stalo išgirsite daugybę gilių tostų – geras tamada (užstalės „vadovas“) tostus pirmiausia pradeda nuo padėkos Dievui, tada dar seka 10-15 padėkų šeimai.  Išgirsti juos – tikrai verta! Pabaigai – Gruziniški liaudies šokiai, kurie yra vertinami už plastiškus judesius ir energingą dvasią. Daug šokėjų judančių vienu ritmu, žvangantys kardai, kibirkščiuojantys fakelai, žemėn smingantys kindžalai ir grakščios moterų figuros elegantiškuose viduramžių apsiaustuose. Įspūdinga, efektinga, neabejotinai verta pamatyti!

Šeimos kelionės į kalnus

Kelionės po Sakartvelą – tai yra kelionės natūralioje aplinkoje. Buvimas Kaukazo kalnų viršūnėse priverčia pajusti ramybę ir taiką su gamta, o reiškia ir su pačiu savimi. Žmogus šiandiena gyvena modernių technologijų erdvėje. Daugelis nesusimąsto apie tai, kad visa tai veikia žmogų ne tik fiziniu požiūriu, bet ir dvasiniu. Žmogus tampa tos modernios erdvės neatsiejama dalimi, nepastebimai tolsta nuo gamtos, nuo savojo AŠ. Juk žmogus yra gamtos dalis.

Renata kviečia praleisti savo geriausią atostogų laiką kalnuose, Sakartvele. Kiekvienam metų laikui, šios veiklios 3-jų vaikų mamos įkurta, CAUCASUS TOUR  turi specialius pasiūlymus. Siūloma rinktis poilsį tinkanti individualiai tik jums ir jūsų mažiesiems. Tiek unikaliuose ir jaukiuose, šeimyninio tipo viešbučiuose, tiek aukščiausiojo lygio prabangiuose resort su spa procedūromis. Taip pat, Gruzijoje labai populiarus sanatorinis poilsis su sveikatinimo programomis.

Ką galite patirti Sakartvele, pasižvalgykite Renatos kelionių turų tinklapyje CAUCASUS TOUR , o Renata pasirūpins, kad kelionė į Sakartvelą būtų nepamirštama ir tikrai jaustumėtės laukiami!

Palaikome daugiavaikes veiklias mamas

„Keliaujančios mamos” labai džiaugiasi sutinkančios daug veiklių daugiavaikių mamų savo kelionėse ir kasdienybėje. Pažįstate tokią mamą ir Jūs? O gal pati esate daugiavaikė mama ir dar kuriate savo šeimos verslą susijusį su kelionėmis ar paslaugomis šeimoms? Susisiekite su mumis – mielai apie Jus papasakosime visai „Keliaujančių mamų” bendruomenei!

Daugiau apie tokias nuostabias mamas skaitykite čia: Geri darbai

„Keliaujančios mamos” kviečia dalintis patirtimis

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas