Kelionės Europoje su skaitmeniniu COVID pažymėjimu

Kelionės Europoje su skaitmeniniu COVID pažymėjimu

Nuo liepos 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) pradėjo veikti ES skaitmeninis COVID pažymėjimas, vadinamas žaliuoju pasu.

Kelionės Europoje su skaitmeniniu COVID pažymėjimu. Pagrindinė informacija.

Kas yra ES skaitmeninis COVID pažymėjimas?

Tai vieningas ir visoje Europos Sąjungoje pripažįstamas dokumentas, kuriame pateikiama informacija apie žmogaus paskiepijimą nuo koronaviruso, persirgimą šia liga ar turimą neigiamą testą.

Kas gali gauti ES skaitmeninį pažymėjimą

ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą gali gauti žmonės, kurie yra:

  1. pasiskiepiję COVID-19 vakcina (gali būti ir vienas skiepas, tuomet po antrojo skiepo reikės atsisiųsti naują pažymėjimą);
  2. persirgę COVID -19 liga, kuri patvirtinta PGR tyrimu (greitojo antigeno testo rezultatas COVID-19 ligai patvirtinti negalioja);
  3. gavę neigiamą COVID-19 ligos tyrimo rezultatą (PGR tyrimo). Kol kas ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas su tyrimo rezultatu bus generuojamas tik atlikus PGR tyrimą. Pažymėjimą su greitojo antigeno testo rezultatu bus galimybė turėti tada, kai bus atlikti techniniai pakeitimai.

Kaip gauti ES skaitmeninis COVID pažymėjimą?

Lietuvoje šis pažymėjimas išduodamas e.sveikatos sistemoje. Dokumentą galima atsisiųsti į bet kurį įrenginį (telefoną, kompiuterį). Taip pat jį galima atsispausdinti. Jame nurodyti asmens duomenys, informacija apie konkrečią vakciną, dozių skaičių, skiepijimo datą. Taip pat dokumente yra unikalus kiekvienam žmogui priskirtas numeris ir QR kodas.

Jeigu nesinaudojate e.sveikatos sistema, pažymėjimą gali išduoti šeimos gydytojas.

Pažymėjimo galiojimo laikas

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas yra faktinės informacijos išrašas, kuris galioja:

  1. pasiskiepijus – neribotą laiką;
  2. persirgus – ne anksčiau, kaip 11 dienų ir ne ilgiau nei 180 dienų nuo teigiamo SARS-CoV-2 PGR tyrimo rezultato;
  3. 72 val. gavus neigiamą PGR tyrimo rezultatą arba 48 val. gavus neigiamą greitojo antigeno testo rezultatą (skaičiuojant nuo ėminio paėmimo).

Kelionės su pažymėjimu

Šis pažymėjimas leidžia paprasčiau perduoti informaciją kitos šalies institucijoms. Tačiau kiekviena šalis reikalavimus keliautojams nustato pati, todėl prieš kelionę būtina su jais susipažinti. Tai galima padaryti tinklalapyje „Re-open EU“.

Labai rekomenduojame naudotis „Re-open EU“ teikia informaciją apie įvairias taikomas priemones, be kita ko, apie keliautojams taikomus karantino ir testavimo reikalavimus, ES skaitmeninį COVID sertifikatą, kuris padės jums pasinaudoti laisvo judėjimo teise, ir mobilias koronaviruso kontaktų atsekimo ir įspėjimo programėles. Informacija dažnai atnaujinama ir prieinama 24 kalbomis. Tai turėtų padėti planuoti kelionę Europoje, kartu saugiai ir sveikai.

Skaitykite Naujausi reikalavimai grįžtant į Lietuvą.

Keliaujate su vaikais? Skaitykite COVID-19 testai. Kokie geriausi vaikams? ir Naujienos keliaujantiems ir dėl vaikų saviizoliacijos.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu