Pramogos Molėtuose su vaikais

Molėtų rajonas garsėja savo ežerais ir observatorija, bet tikrai jais neapsiriboja – čia atsiranda vis daugiau pramogų, kurios, kaip tikina „Keliaujančių mamų“ bendruomenė, patiks ne tik jauniesiems pasaulio atradėjams, bet ir paaugliams bei žaidimų džiaugsmo pasiilgusiems tėvams. Taigi – Molėtai su vaikais, ką pamatyti?

Daugiau apie Molėtus su vaikais galite paskaityti ir mamos Ingos apžvalgą „Molėtai su vaikais”.

Molėtų apylinkėse veiklos susiras kiekviena šeima, nepriklausomai nuo poilsiavimo ypatumų. Mėgstantiems aktyvią veiklą rajone yra unikalūs pažintiniai takai, vienas jų veda į Dubingių piliakalnį, iš kurio pasigrožėsite ir užburiančia gamtos panorama.

Norinčiųjų ramesnės veiklos čia laukia valtelės ir katamaranai, o prisišvartavę vienoje iš daugelio prieplaukėlių, galėsite su šeima surengti pikniką pavėsinėje arba leisti vaikams išsidūkti žaidimų aištelėse, kurių čia netrūksta. Viena įdomesnių yra įsikūrusi miesto centre ir užima ypatingą vietą mažųjų lankytojų širdyse – čia galima rasti aukštą lauko čiuožyklą, patvarų batutą ir kelis žaidimų įrenginius, kurie traukia suaugusiuosius ne mažiau nei jų vaikus.

Pramogų rasite ir pačiame mieste, ir apylinkėse, bet patogiausia tai, kad visus šio rajono įdomiausius objektus rasite pavažiavę vos 15-30 minučių automobiliu, kas leidžia laimėti daugiau laiko lankymui ir poilsiui.

„Keliaujančios mamos“ apsilankiusios Molėtuose sudarė sąrašą tų vietų, kurios būtinai patiks mažiems ir dideliems keliautojams. Čia patiks ir tėvams, keliaujantiems su mažyliais vežimuose, nes daugumoje siūlomų vietų galima pravažiuoti vežimukais ar dviratukais.

Molėtai su vaikais: lankytinos vietos

 • Molėtų centro ežerai + takas aplink juos + prieplaukos ir poilsio zonos Pėsčiųjų takas aplink Molėtų miesto ežerus, skulptūrų parkas, poilsio zonos
 • Žaidimų aikštelė prie Pastovėlio ežero
 • Molėtų technikos muziejus
 • Žalvario parkas
 • Etnokosmologijos muziejus
 • Jurkiškio pažintinis takas
 • Dubingių piliavietė, piliavietės pažintinis takas, Radvilų rūmų liekanų ekspozicija
 • Auksinė giria (didžiausia pasaulyje sapnų gaudyklė + stichijų labirintas)
 • Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas
 • Ežerų žvejybos muziejus
 • Virtuali erdvė Molėtai kitaip

Molėtų centro ežerai

Ši erdvė gali būti drąsiai pavadinta Molėtų vizitine kortele. Aplink miesto ežerus, Pastovį ir Pastovėlį, driekiasi puikiai sutvarkytas pažintinis takas (danga: asfaltas, medinės lentutės). Juo keliauti galite pėsčiomis, dviračiais, su didžiausiu malonumu čia pasivaikščiosite ir veždami mažylį vežimėlyje. Prie tako rasite „Žvejo batų ir meškerės“ skulptūrą (nepagailėkite laiko nuotraukai!), „Žuvį su balnu“, o šalia čiurlena ir miesto fontanėlis. Paėję toliau pamatysite Skulptūrų parką, pėsčiųjų tiltus per ežerus, akmenį skirtą Sizifui. Prieisite ir Pavasarininkų kalną, kurio pakalnėje jūsų laukia šaunios lauko pramogos. Prie tako yra ir nemažai nedidelių prieplaukų, tiltelių, suoliukų ir pavėsinių, kur galima atsipūsti ar ramiai pažindyti kūdikį. Šalia yra ir nemažai vaikų žaidimų aikštelių, kelios maudymosi vietos ir praktiškas tiltelis su gultais deginimuisi prie pliažo. Šią vasarą prie pliažo pradeda veikti ir inventoriaus nuoma (paspirtukai, dviračiai, irklentės, vandens dviračiai, mašinytės vaikams).

Žaidimų aikštelė prie ežero miesto centre

Nepatingėkite ir užsukite į šią aikštelę, visai tikėtina, kad praleisite čia ne vieną valandą, nors aikštelė ir nėra didelė. Čia visas pramogas norės išbandyti ne tik vaikai, bet ir jūs patys! Lankytojų čia laukia „tarzankė“, batutas ir, žinoma, aukštoji lauko čiuožykla, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo šiek tiek ekstremaliai, bet pavojaus nekelia net 1.5 metų mažyliams. Įsikūrusi prie dar vieno miesto pliažo, tad vyresni vaikai gali čia pramogauti patys, kol tėvai visai šalia džiaugsis saulės spinduliais.

Molėtų technikos muziejus

Tai visai neseniai įkurtas privatus muziejus, kuriame eksponuojama apie 140 lengvųjų automobilių, sunkvežimių, autobusų, motociklų, priekabų, net ugniagesių mašinų, kurių daugumą tėveliai atsimins dar iš vaikystės, o vaikai susipažins su technika, kuri buvo naudojama Lietuvoje prieš daugiau nei 30 metų. Smagiausia vaikams (o gal net labiau suaugusiems) yra tai, jog lauko ekspozicijoje galima viską ne tik liesti, bet ir įlipti į kiekvieną automobilį. Muziejuje veikia ir senovinės radijo, audio, TV aparatūros ekspozicija. Vykdami į šį muziejų susiplanuokite daugiau laiko, nes valandos ar net pusantros bus tikrai maža. Lauke yra aptvaras kuriame karaliauja tikras asiliukas, o šalia yra sukurta senovinė vaikiškų pramogų zona – karuselė, namukas, raketa ir tt. Teritorijoje yra pavėsinė, kurioje galite pasidaryti pikniką, o šalia veikia lauko baras. Per visą ekspoziciją pravažiuosite ir su vežimukais, lauke yra akmenukų danga. Deja, iki spalio 1 d. Muziejų galima lankyti tik šeštadieniais 10-18 val.

Žalvario parkas

Netoli technikos muziejaus rasite ir šią neįprastą pramogų vietą, kurioje vaikai patirs nemažai atradimo džiaugsmo. Didelėje teritorijoje rasite visokiausių senovinių įrenginių, kurie meniškai yra prikelti antram gyvenimui. Čia yra ir senų automobiliukų, didžiulis teleskopas, čiuožykla, neįprasta žirgų kaimenė. Lankymui pasirinkite gerą orą, nes šis parkas yra po atviru dangumi.

Etnokosmologijos muziejus

Šį objektą Molėtų rajone tiesiog būtina aplankyti. Su gidu pakilsite į 7 aukšte įsitaisiusią apžvalgos aikštelę, kuri iš lauko atrodo kaip Žemėn nusileidęs kosminis laivas. Apžvalgos „orlaivyje“ veikia meteoritų ekspozicija, pasakojama apie astronautų pasiekimus ir gyvenimą kosmose. Dieninėmis ir naktinėms ekskursijoms grupės registruojamos iš anksto (registracija telefonu darbo dienomis). Ekskursijos vykdomos maksimaliai 20 asmenų grupei, kuria visos ekskursijos metu rūpinasi gidas. O nuo liepos 1 d. šis unikalus muziejus po renovacijos iš naujo ir dar plačiau atvers savo duris lankytojams. Čia bus galima pamatyti atnaujintą ekspoziciją ir pabūti kosminiame laukiamajame. Teritorijoje prie muziejaus yra gražus parkas, takai, visur galite nukakti su vežimėliu.

Jurkiškio upelio pažintinis takas

Neįprastas, tikrai žavus takas vingiuojantis palei upelį, o lankytojams čia atsiveria stulbinantys gamtos vaizdai. Upelio ilgis tik 1,2 km, tačiau per šį trumpą atstumą jis “nukrenta“ apie 12 metrų. Savo sraunumu ir vingiuotumu jis primena kalnų upokšnį. Šis takas, nors sudarytas iš medinių lentučių, netinka lankymui su vežimukais, dėl aukštų šlaitų čia netrūksta laiptelių, tad jei keliaujate su mažesniais vaikais ar kūdikiais, rinkitės nešyklę.

Objektas 3in1 – takas, piliavietė ir Radvilų rūmų griuvėsiai

Netoli Jurkiškio upelio tako rasite ir kitą pažintinį taką, kuris jus nuves prie kadaise didingos Dubingių piliavietės, iš kur atsiveria nuostabūs gamtos vaizdai. Čia veikia ir Radvilų rūmų liekanų ekspozicija.

Auksinė giria – netoli Dubingių piliakalnio

Šios girios teritorijoje aptiksite 4 stichijų labirintą bei pamatysite didžiulę sapnų gaudyklę.

Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Jei nebijote aukščio, įkopkite į antrą aukščiausią Lietuvoje apžvalgos bokštą (36 m), kurio forma primena liauną medžio stiebą. Norint pamatyti įspūdingą gamtos panoramą, teks užlipti 214 laiptelių, tad pramoga skirta labiau paaugliams ir jų tėvams. Bokšto prieigose įrengti laiptai Baltųjų Lakajų ežero šlaite, takelis, pontoninis lieptas, pastatytas stalų ir suolų komplektas, šiukšliadėžės, pavėsinės, dviračių stovas, lauko tualetas.

Ežerų žvejybos muziejus

Ekspozicija išdėstyta atstatytoje XIX a. žvejo pirkioje ir svirne. Šauniausią įspūdį daro 4 metrų ilgio XV a. luotas. Muziejuje eksponuojami senieji ungurių gaudymo prietaisai, senoviniai tinklai, automatinės meškerės. Į muziejų įeina ir žvejo kambarys, kamarėlė, žuvų rūkyklos. Kiemą puošia pynučių tvoros, gėlynai, senos valtys. Šalia įrengtas baseinėlis, kuriame plaukioja žuvys.

Virtuali erdvė Molėtai kitaip

Tai puiki vieta arba pradėti arba užbaigti apsilankymą Molėtų krašte. Naujausių technologijų pagalba galėsite persikelti ir REALIAI patirti įvykius, kurie kūrė Molėtų ir visos Lietuvos istoriją. Istorinių asmenybių, Molėtų krašto gyventojų vaidmenis sukūrė operos solistas Rafailas Karpis, aktorius Kristupas Krapavickas, Molėtų kultūros centro teatro studijos „Remarka” jaunieji aktoriai bei vietiniai gyventojai. Virtualią edukacinę erdvę „Molėtai kitaip“ rasite Molėtų turizmo ir verslo informacijos centre, netoli „Žvejo batų“. Erdvė veikia visą savaitę, išskyrus sekmadienius.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas