Kelionės Lietuvoje, Kelionės Užsienyje

Nėštukė: ar galima aktyviai keliauti laukiantis?

ar galima keliauti laukiantis

Dauguma pastojusių moterų gerokai apriboja savo laisvalaikį, sportą, keliones, o ką jau kalbėti apie ekstremalius ir pavojingus pramogų bei laisvalaikio praleidimo būdus! Tačiau „Keliaujančių mamų” bendruomenės apklausa  grupėje Keliaujančios mamos (apie užsienį), kur diskutuoja ir dalinasi įspūdžiais virš 38000 aktyvių mamų keliaujančių su vaikais po pasaulį, atskleidė, kad jei sveikata leidžia, laukiantis galima ne tik nestabdyti įprastų sporto ar veiklų rutinų, bet ir leistis į gana ekstremalias keliones! Tai šiandien Jūsų dėmesiui ekstremaliausios keliaujančios nėštukės!

Dalinamės pačių mamų išrinktomis drąsiausių nėštukių istorijomis!

 

IZABELA – nestabdanti 5 vaikų mama!

Izabela  Stankevičienė: ,,5 cezario pjūvio operacijos, vaikų amžius 8,7,4,2 metai ir 2 mėn. Bėgimas kas dieną prieš nėštumą, per nėštumą, po nėštumo. Žiemą būnant nėščiamaudynės upėje ir ežere. Kiekvieną dieną būdama nėščia surinkdavau minimum 20 000 žingsnių. Vyresnieji vaikai bėga kartu, jaunesnieji stumiami vežime bėgant. Krūtimi maitinu be sustojimo jau apie 5 metai. Po penktos operacijos, sūnaus gimimo jau po 2 val. stovėjau ant savo kojų, po 6-7 val. jau vaikščiojau koridoriuje, o po paros buvau namuose . Po 7 dienų krosas. Vėl drauge su vaikais! 🙂 Tuomet į kelionę iš Vilniaus į Nidą autobusu. Viena su mažiausiais (juos abu maitinu). Nuo sūnaus gimimo jau daug apkeliauta, šiuo metu esame Ispanijoje, kas dieną bėgioju, sportuoju, į tai įtraukiami ir vaikai. Jie gali daug nubėgti, juolab nueiti. Kodėl? Mato tėvus, suvokia tai kaip savaime suprantamus dalykus. Praėjus mėnesiui su dukra jau dalyvavome ir bėgimo varžybose, be taurės neapsiejome. Tai ką pasakoju – sulaužo visą teoriją, tačiau atveria suvokimą į savęs pajautimą!”

EGLĖ – net Didžioji Kinų siena įveikiama

Eglė Kybartienė: Kai kelionės yra aistra, net Kinija nėra per toli ir 6-tą mėnesį, ir su dar dviem 9 ir 12 metų vaikais. Labai norėjosi pamatyti kuo daugiau. Gubei miestukas ir Simatai DIDŽIOJI KINIJOS SIENA. Mes lengvų kelių neieškojom, viena stačiausių ir pavojingiausių sienos atkarpų…siena be jokių turėklų!

Kabantis vienuolynas, nors aš aukščio visai nebijau, bet kai medinis turėkliukas tau ties keliu, gal baisu buvo labiau dėl vaikų. Mažylis pilve tai iš džiaugsmo net šokinėjo.

Skriejom traukiniu, kuris greitį išvysto beveik iki 350 km/h. Aplankėm Uždraustąjį miestą, grįžtant dar ir pasiklydom, suvaikščiojom apie 24 km. Gal dėl to jau ir gimęs mažylis mėgsta keliauti, metukų jau su mašina apkeliavom Prancūziją ir Italiją. Budamas dvejų kopė į kalnus Zakopanėje. Visas skatinu, jei tik savijauta leidžia, pasitarus su gydytoja, drąsiai kelkit sparnus.

Didzioji Kinijos siena

Didžioji Kinijos siena

AUSTĖJA – dailusis žiuožimas laukiantis

Austėja Dapkevičiūtė-Purlienė:  šioje nuotraukoje 5 mėn nėštumo metu čiuožinėju ant užšalusio ežero prie Trakų pilies. Dailiuoju čiuožimu mėgėjiškai užsiiminėjau būdama paauglė, jau virš 10 metų sportą esu užmetusi, tačiau ant pačiūžų vis tiek jaučiuosi labai gerai. Tad turiu tradiciją kasmet bent po kelis kartus paspaudus šalčiui ir užšalus ežerams prisiminti šį sportą. Nėštumas šiai tradicijai taip pat nesutrukdė!

Nėštukė ant ledo

AUSTĖJA – dailusis čiuožimas laukiantis

MARGARITA – kelionės iki pat gimdymo datos, žygiai ir ėjimo varžybos

Margarita KOLESNIKOVIČA: ,,Kartu su vyru visada mėgome keliones ir sportą, todėl mano nėštumas mūsų nesustabdė. Per 9 mėnesius aplankėme net 5 šalis – Didžiąją Britaniją, Egiptą, Lenkiją, Vokietiją ir Latviją.  Pastaroji – vyro gimtinė, todėl simboliškai gavosi, kad į Latviją išvykome per mano numatytą gimdymo datą – birželio 17 d. Savaitgalio kelionė (o tiksliau „road trip’as” LIETUVA-LATVIJA) buvo drąsus žingsnis,  bet buvome sutarę, kad prasidėjus sąrėmiams važiuosime namo. Tačiau Leo leido mums ramiai užbaigti kelionę. Draugai ir šeimos nariai suko pirštą prie smilkinio, sužinoję apie mūsų nuotykius ir tai, kad net būdama 35 savaičių nėščia pasiryžau dalyvauti ėjimo varžybose.  Atstumas, nors ir nebuvo didelis (7 km), bet turint omenyje oro temperatūrą (+25) – tikrai buvo ką veikti. Ir taip, tai ne vienintelės mano varžybos nėštumo metu. O ir žygiai kiekvieną savaitgalį po 5-10 km leido palaikyti gerą fizinę būklę viso nėštumo metu. Šiandien,  praėjus 5 mėnesiams po gimdymo, tęsiame savo „kelionių” maratoną visa šeima, kartu su Leo.  Zakopanė (kelionė automobiliu), Jurmala ir Malta –  aplankyti. Sekanti stotelė – Tenerifė. Vaikas – ne priežastis nustoti keliauti, nes KELIAUJANTI MAMA – geriausias kompanjonas norintis supažindinti savo vaiką su pasauliu.

EVELINA – keliauti ir tyrinėti nėštumas netrukdo

Evelina Skromnaitė: ,,Tai mano pirmas nėštumas. Kadangi neturiu su kuo palyginti, tai pagal mane jis buvo ne tik nuostabus, bet ir lengvas. Rinkdavau nemažai kilometrų kiekvieną dieną. Paskutiniais nėštumo mėnesiais sau ramiai pjaudavau kaime žolę. Buvau išvykusi į dvi keliones. Paryžius – ir jame kiekvieną dieną nueiti 20 kilometrų. O tada sekė 7 dienų kelionė Turkijoje. Kur pora dienų leidau sau atsikvėpti ir pagulėti prie jūros, o visas likusias dienas ėjau, važiavau ir tyrinėjau šalį. Didžiausią įspūdį manau ne tik sau, bet ir aplinkiniams palikau leisdamasi stačiais bei slidžiais akmenimis nuo kalno. Jo apačioje galima buvo išsimaudyti labai gražiam vandens kyšulyje. Vandens temperatūra buvo kaip mūsų Baltijos jūros ir ne visi žmonės išdrįso išsimaudyti. Tai manau, jeigu nėštumo metu viskas gerai, nematau prasmės atsisakyti savo mėgstamų dalykų ir gyventi pilnavertį gyvenimą. Nes nėštumas ne liga! 

ŽIVILĖ – nėščia į slidinėjimo trasas ir bitininkystės kursus

Živilė Kupčinskaitė Pilkauskienė: ,,Su antruoju nėštumu, 13-likos savaičių vykom su šeima slidinėti į Slovakijos kalnus. 13 valandų kelionė mašina į vieną pusę, penkios dienos kalnuose su 2.5 metų mažyliu, kuris pirmą kartą kalnuose. Vien pati kelionė buvo iššūkis, bet viskas praėjo gana sklandžiai. Giminės ėjo iš proto, sakė sėdėti namuose kaip kiaušiniui ir vaikus auginti, nes juk nugriūsiu, o aš sakiau, kad važiuoju čiuožti, o ne griūti. Per visas slidinėjimo dienas nepagavau nei vieno „zuikio” ir puikiausiai leidausi raudonomis trasomis. Na, ir su tuo pačiu nėštumu, šią vasarą, būdama 32-ą savaitę nėščia ėjau mokytis bitininkystės amato su praktika bityne. Didžiausias iššūkis buvo dėl karščio ir dėl nežinomybės, ar kartais nesu alergiška, bet bitės buvo ramios ir draugiškos, o kursų kuratoriai sakė, kad mato pirmą nėštukę tokioje vietoje ir juokėsi, ar kartais dukrytės vardas ne Austėja bus.”

LAURA – motociklu iki pat gimdymo ir po jo – su vaikais 

Laura Kizalavičienė: ,,Pradėjau važinėti motociklu, prieš pirmosios mergaitės gimimą. Važinėjau iki pat gimdymo, o pagimdžius teko kabinti lopšį ir judėti jau jau tokiu būdu. Gimus antrajai dukrai, motociklo lopšį teko perdaryti į dvivietį. Visą vasarą keliaujame tik motociklais, važiuojame bet kokiu oru, svarbu važiuoti, kol kas keliaujame Lietuvoje – Latvijoje. Beje, jau važiuoja ir pačios mergaitės. Paulina (10 m.) važinėja krosinuku, nuo trijų metų pradėjo mokytis, o šiuo metu jau važiuoja tikrai labai gerai! Gabrielė (5 m.) važinėja keturračiu. Auga drąsios, kietos merginos! 

GODA – nėštukė pasiplaukiojime su rykliais

Goda Brusokė: ,,Mano drąsiausias dalykas, kurį dariau nėščia – pasiplaukiojimas su rykliais Maldyvuose!. Baisu nebuvo, nes paviršinis nardymas yra mano mėgstamiausias užsiėmimas, o ir šie rykliai žmonėms nepavojingi.”

DANUTĖ – nėščia kalnų kelionių technikos varžybose

Danutė Mizerevičiūtė: ,,Pats drąsiausias dalykas – dalyvavimas kalnų kelionių technikos varžybose, kuomet laukiausi pirmagimio. Tuo metu buvau 5 mėnesį nėščia ir čia buvo mano paskutinės varžybos nėštumo metu, kuriose dalyvavau pati. 6 nėštumo mėnesį padėjau organizuoti mūsų klubo varžybas, tačiau tada jau buvau kaip teisėja.”

MILDA –  Bali su besiveržiančiu ugnikalniu

Nėštumo metu (5mėn.) keliavome į Balį, kai tuo metu veržėsi Agung ugnikalnis. Buvo vis atidedamas skrydis, dėl saloje sklandančių didelio pelenų kiekio, iš gyvenviečių evakavo žmones. Tuo metu neatrodė ekstremalu net ir Indonezijos šiluma + drėgmė, nors dabar matau,kad visą laiką buvau gerokai patinusi. Kelionė pavyko puikiai, kasdien kažkur keliavome, o sugrįžus į namus nuo 7 mėn buvo daug lakstymų su greitaja ir tik gulimas režimas dėl priešlaikinio gimdymo. Bet finale net ir pernešiojau. Nėštumas – ne liga, tad jeigu sveikata gera ir noro yra – tik pirmyn, kol kojos neša.

AUŠRA – egzotinė kelionė į Tailandą

Aušra Daveckaite-Matijevska: 5 mėnesį su vyru vyko kopinėti medų į išsvajotąjį Tailandą. Ten ne šiaip poilsiavo, o jodinėjo ant dramblio, snkorklino, mėgavosi gatvės maistu, lankė tigrus, krokodilus, lietė gyvates, važinėjo motociklais! ,,Draugė sakė nesveika 150%”!

Inesa Luckienė – kelionė į kalnus ir gilyn į kasyklą

Inesa Luckienė: ,,Esu 4 vaikų mama ir labai mėgstanti keliones. Nėščios kelionė į Egiptą ar Turkiją nežinau ar galima vadinti ekstremaliomis. Na, gal tik dėl to, kad į Turkiją keliavau būdama 7 mėnesį nėščia ir dar su keturiais vaikais. Iš kelionių, kai dar buvau nėščia, labai gerai įstrigo išvyką į Lenkiją su mašina. Aplankėme nemažai gražių miestų ir kaimelių su vaiku, kuriam buvo 7 mėnesiai, keliavom su vežimu. Atvykus i Zakopanėje nutarėme ir po kalnus pasivaikščioti. Nusprendėme aplankyti Morkso Oko (žuvų ežerą). Į Pelenica Bialczanka atvykome su mašina, o iš ten jau pėstute kopėme į kalną prie ežero. Keliavome vasario pabaigoje, tad gavome saulės, lietaus ir sniego. Ėjimas išasfaltuota raudona trasa užtruko apie tris valandas. Vaikas įsitaisęs nešioklėje – puikiai jautėsi visą kelionę, o aš jau buvau nėščia 4 mėnesį, tad atidirbau už tris. Grįždami atgal link namų nutarėme sustoti Veličkoje ir nusileisti į druskų kasyklą. Nusileidę į 300 metrų gylį išvydome įspūdingus vaizdus. Galiu drąsiai sakyti, kad keliauti nėštukei ar su mažais vaikais nėra sudėtingą. Reikia tik geros kompanijos, nuotaikos ir aiškios krypties.”

Henrika Vaišvilaitė- Garlecionka – žygiai Norvegijoje

Henrika: ,,Kas gyvena Norvegijoje jau žino, jog vasaros sezonas čia tikrai labai trumpas. Ir ką gi veikti, kai esi 30 sav. nėščia? Bet ka! Nėra ko laukti: planuoji ir šoki į kelionę! Kelionė mums truko apie 8 val. mašina+keltuku. Sekančią dieną susiplanavome žygį prie ledyno, kuris buvo gan nesudėtingas ir tikrai įveikiamas (pirmyn atgal apie 6 km.). Ledynas: Briksdalsbreen. Patikrinusi savo galimybes, užsidėjau kompresines kojines ir leidomės prie sekančio ledyno, stačiu stačiu kalnu aukštyn bei akmenuota kalnų upe. Ledynas: Brenndalsbreen. Nors man jo pasiekti ir paliesti jau nepavyko. Bet pats žygis buvo vertas ir to vaizdo.

Kornelija – skrydis oro balionu

Kornelija: ,,Skridau oro balionu 28 sav., turėdama vaisių pilvelyje. Buvo labai geras praleistas laikas ir patirtas lengvas malonumas. Nėštumą turėjau pirmą. Labiausiai pergyvenau dėl nusileidimo ant žemės, bet kažkaip susikaupiau, išsiklausinėjusi visų, kam teko leistis oro balionu, jokio smūgio niekas nepatyrė. Tai buvo fantastiškas potyris ir vaizdas išliks visam gyvenimui, oras buvo tam palankus ir metas. Po pasidalinimo storiuose ,,Facebook” platformoje, gavau daugybę komentarų apie mano poelgį. Tai visiems atsakydavau, kad nėštumas ne liga – tai yra mano pasirinkimas ir nieko nepakeisiu. Prieš tai kelias savaites važinėjausi kartingais – tai taip pat buvo nuostaba, bet ne taip rūpėjo visiems kaip oro balionas. Ar aš ekstremalė? Nepasakyčiau. Ar patinka adrenalinas? Tikrai taip.”

Lina Bavarienė – trolių paieškos kalnuose

,,Būdama 8 mėnesių keliavau su savo vyresniu berniuku ieškoti Trolių i Norvegijos kalnus. Ryte atsikėlėme, susiruošėme ir vykome i kalnus kur mūsų laukė nuotykiai. Visa esme ta, kad prieš tai lijo pora dienų, tai kalnuose slidu ir purvas, o lipant reikia būti atsargiems. Pasirinkome ilgiausią trasą, nes vienuolikmečiui įdomiau, taip galima daugiau surasti šitų mistiniu būtybių. Aš nešiau ne tik ,,beibį” pilvuke, bet ir kuprine su maistu ir gėrimais visai dienai, nes žinojome, kad užtruksime. Užtrukome 5 val. 22 min. ir nuėjome 9.58 kilometrus. Bet svarbiausia, kad sūnus liko laimingas, o pilvuko gyventojas sau ramiai miegojo. Dar būdama tik nėštumo pradžioje. 8-14 nėštumo savaitę – slidinėjau ir tai buvo ne tik trasos, bet ir miškais, kur tikrai reikia palandžioti. Ir slidinėjau labai atsipalaidavusi, nors žinant, tokiu laiku reikia pasisaugoti, bet kaip slides valdai nuo 2008 metų, tada žinai, kad gali sau leisti šį malonumą, net nėštumo metu.

Gintarė – nėščia po uolas

,,Nėštumas – ne kliūtis ir toliau pilna širdimi mėgautis Gyvenimu. Atvirkščiai, kai atsiranda antra širdutė, leistis drauge į nuotykius kur kas smagiau. Todėl mes bėgiojame, keliaujame (kartu aplankėme Maltą, Ispaniją, Kiprą, Estiją, Turkiją bei įvairius Lietuvos kampelius – sąrašas tęsiamas ), penktame nėštumo mėnesyje laipiojome ant El Chorro uolų Ispanijoje, šeštame – vis dar žygiavome 40 kilometrų žygiuose, kuriuos tęsiame toliau, nes mano 11 metų mylima veikla „užkabino” ir sūnų. Nuotykiai tęsiasi!”

Kristina – kelionės 4-6 mėnesyje

,,Keliavome i Seišelius apie 4 nėštumo mėnesį, savijauta buvo tikrai gera, aplankėme 3 salas, važinėjome dviračiais, lipome į kalnus stebėti atsiveriančių vaizdų. Taip pat 5-6 mėn. nėštumo metu skridau su draugais į Gruziją, į kalnus. Vyras ir draugai slidinėjo, aš poilsiavau ir grožėjausi vaizdais. Buvo super!”

Nori papildyti šią galeriją savo drąsiomis kelionėmis besilaukiant? Parašyk mums.

Diskusija apie drąsias nėštukes vyksta čia – Keliaujančios mamos (apie užsienį)

Nenori praleisti įdomių kelionių istorijų su vaikais? Užsiprenumeruok mūsų naujienlaiškį.

#drasiosnestukes #nesciamoteris #nesciujukeliones #keliaujanciosnestukes #keliaujanciosmamos