Kelionės Lietuvoje

Regioninių parkų centrai Lietuvoje

Regioninių parkų centrai Lietuvoje

Visas šiame straipsnyje paminėtas vietas rasite naujajame “Keliaujančios mamos” žemėlapyje šeimoms. Jame rasite ir koordinates, ir vietų vertinimą pagal objekto pritaikymą šeimoms su vaikais.

Regioninių parkų centrai Lietuvoje. Pakeliaukime po regioninių parkų ankytojų centrus. Nustebsite, kokie jie skirtingi, įdomūs, interaktyvūs ir labai laukiantys lankytojų. Įėjimas dažniausiai kainuoja vos kelis eurus, vaikams dažnai ir nemokamai, bet vaikams tai gali būti puikios gyvosios pamokos. O ir tėveliams bus nemažiau įdomu.

Pristatome Jums 10 įdomiausių regioninių parkų lankytojų centrų.

Asvejos regioninio parko lankytojų centras

Centras įrengtas labai inovatyviai. Pirmame aukšte pasitiks inovatyvus žemėlapis, kuriame galima pasirinkti dominantį objektą. Rasite, kurioje vietoje jis yra bei aprašymą.

Antrame aukšte įrengti ir edukaciniai žaidimai, kuriuos galima pažaisti su vaikais, turint daugiau laiko. Pasitiks labai maloni darbuotoja, kuri papasakos šiek tiek apie Dubingių kraštą, taip pat buvo galima pasiimt lankstinukų, kur galite rasti informacijos ne tik apie lankomus objektus, bet net ir kur valtį išsinuomoti.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Žagarės regioninio parko lankytojų centras

Žagarės lankytojų centre sužinosite viską apie žiemgališkos Žagarės ir jos apylinkių istorijos, gamtos paveldą ir jo puoselėjimą. Čia veikia gamtos mokykla, unikali ekspozicija „Dolomito slėpiniai“, Joniškio garbės piliečio, kraštotyrininko J. Kazlausko ekspozicija „Žagarės krašto istorija“, pristatomos įvairios parodos. Lankytojų centro ekspozicijos jums papasakos apie kelionę Žagarės laiko upe, medžioklę, Naujosios Žagarės dvarą, daugiau nei 200 metų kartu čia gyvenusias tautas, vietos amatus, Žagarės žirgus, regioninio parko gamtinius lobius, draustinius, Vyšnių festivalio tradiciją, unikalią žagariečių šnektą, taip pat apie žymias asmenybes – Tėvą Stanislovą, arkivyskupą Julijoną Steponavičių ir Barborą Žagarietę.

Taip pat lankytojus jau kviečia nauja interaktyvi ekspozicija apie Žagarės dvaro parko istoriją, raidą, jį projektavusio architekto dendrologo G. F. F. Kulphaldto kūrybą. Naujoje ekspozicijoje dėmesį prikausto interaktyvių elementų ir žaidimų gausa.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Žagarės regioninio parko lankytojų centras

Panemunių regioninio parko lankytojų centras

Panemunių regioninio parko Šilinės lankytojų centro ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“.

Ekspozicija „Nemunas ir gyvenimas prie jo“ įrengta buvusioje karčemoje, statytoje XVIII a. II pusėje. Dabar čia veikia Panemunių Regioninio parko lankytojų centras. Interaktyvioje ekspozicijoje lankytojai susipažins su Nemuno upe, pakrančių augalija ir gyvūnija, žmonių gyvenimu. Daug dėmesio skirta laivadirbystei, upeivystei, sielininkystei, žvejybai ir kitiems verslams ir amatams susijusiems su upe.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras

Dieveniškių istorinio regioninio parko lankytojų centras, vidaus ekspozicija „Etnokultūros paveldas“

Lankytojų centras – tai vieta, kurioje geriausia planuoti ir pradėti savo kelionę. Čia teikiama profesionali bei visapusiška informacija apie parke lankytinas gamtos ir kultūros paveldo vertybes, kraštovaizdį ir biologinę įvairovę, poilsiui skirtas vietas, galėsite įsigyti leidinių ir suvenyrų.

Lankytojų centre veikia ekspozicija „Etnokultūros paveldas“. Ekspozicijos komponavimo principas – dialogas tarp natūralios gamtos ir žmogaus veiklos, istorijos ir dabarties, kur šie elementai Dieveniškių krašte harmoningai egzistuoja kartu jau daugelį šimtmečių.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centras

Žemaitijos nacionalinio parko lankytojų centro ekspozicija „Žemaitijos žemės slėpiniai“

Pirmame aukšte: ekspozicijos dalyje „Keliaukime aplink Platelių ežerą“ galima susipažinti su šio ežero susiformavimu, dugno reljefu, salomis, povandeniniu pasauliu, vandens pramogomis, lankomomis parko vietomis, pėsčiųjų ir dviračių takais. Čia galima pasimokyti žemaitiškų žodžių ir posakių, magnetinėje lentoje pagal ornamentus sudėliojant lietuviškų ir žemaitiškų žodžių atitikmenis.

Antrame aukšte: Gamtos ekspozicijoje vilko pėdsakais galėsite keliauti po paslaptingą naktinį mišką, kuriame pamatysite ne tik šį plėšrūną, bet ir kitus gyvūnus, išgirsite jų balsus. Pabandykite atpažinti įvairius augalus pagal jų kvapą.

Įvairūs paukščiai savo giesmėmis, kurių galite paklausyti, mus žadina skirtingu laiku – jie tarsi suka laikrodžio rodykles. Atpažinti grybus padės grybų knyga. Medžių rūšis galite mėginti atspėti pagal medieną, lapus ir žievę, pievose pasidžiaugti spalvingais ir įvairiais augalais, drugeliais bei vabalais. Pristatomi ir parko vandenų gyventojai.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Gražutės regioninio parko lankytojų centras ir Jūrų muziejus

Pačiame Salako centre rasite Gražutės regioninio parko lankytojų centrą. Ten puikioji gidė vaikams atveria stebuklingas dėžutes, kuriuose didžiulės dėlionės, yra piešimo kampelis vaikams, o jei turite daugiau laiko, tai visa šeima galėsite pažaisti edukacinių žaidimų su vietiniais žemėlapiais, rūšiavimo temomis ir pan. Kaip sako pati Aleksandra „Laaabai maloni gidė! Paklausta, ar centre yra vystymo stalas, ji susimąstė ir pasakė – hm… nėra, bet prireikus tikrai ką nors sugalvosim!“

Geru oru iš anksto susitarus galima užsisakyti 2-5 km žygius įdomiausiais takais (Degučiuose, Antalieptėje).

Jūrų muziejus…ne prie jūros

Lankytojų centre yra įsikūręs ir V. Žilinskienės Jūrų muziejus, kaip vietiniai sako, toliausiai nuo jūros nutolęs jūrų muziejus Lietuvoje. Čia jau smagu bus bet kokio amžiaus vaikams ir tėveliams. Ekspozicija plati, o jei pavyktų sutikti ir ekspozicijos savininke (šiuo metu jos sveikata neleidžia bendrauti su lankytojais, jai jau virš 90 metų), tai sulauktumėte šimtų įdomiausių pasakojimų apie kiekvieną eksponatą ir jo atsiradimo istoriją. Būtinai paglostykite kaukutį – visi norai išsipildo. O jei lauke oras nedžiugina, galima įsijungti lankytojų centre esantį televizorių ir patogiai įsitaisius pažiūrėti filmą apie Jūrų muziejaus ekspoziciją.

Lankytojų centras pritaikytas neįgaliesiems ir mažųjų vežimėliams.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Dubysos regioninio parko lankytojų centras

Lankytojų centro ekspozicijoje yra veiklų, tinkamų vaikams nuo 6 metų, tinkamos edukacijos, naudojant dideles (1,5×2 m) dėliones su parko simboliu drugeliu machaonu, didžiausiu pabaltijyje Lyduvėnų geležinkelio tiltu, rudens spalvomis nusidažiusias padubysiais, padedant suaugusiems.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Dubysos regioninio parko lankytojų centras

Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras

Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija „Kraštovaizdžio įvairovė“

Atstatytame Kurtuvėnų dvaro ratinės pastate įkurtas Kurtuvėnų regioninio parko lankytojų centras. Čia įrengtoje ekspozicijoje „Kraštovaizdžio įvairovė“ lankytojai, vaikščiodami tarp „milžinų“, įdomiai susipažins su Kurtuvėnų regioninio parko vertybėmis, kraštovaizdžio samprata, sąranga, kaita, išsaugojimu. Lankytojų centre teikiama informacija apie regioniniame parke lankomas vietoves, pažintinius takus, turizmo paslaugas.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Veisiejų regioninio parko lankytojų centras

Lankytojų centras įsikūręs išlikusiame Veisiejų dvaro rūmų (pastatytų XVIII a. viduryje) dešiniajame fligelyje. Veisiejų regioninio parko lankytojų centro ekspozicija „Gyvenimas tarp vandenų“ duris atvėrė 2015 metų pavasarį. Ekspozicijos erdvėse pristatoma istorinė, gamtinė, kultūrinė ir turistinė informacija.

Mažiesiems čia patiks stendai su augalų ir gyvūnų dėlionėmis, įgarsintos dzūkiškos pasakos. Vyresnieji galės gebėjimus pademonstruoti žemėlapių skaitymo užduotyse. Lankytojų centre taip pat sužinosite, kokiais maršrutais galima keliauti pėsčiomis, dviračiais, automobiliais, žirgais ar baidarėmis Veisiejų regioninio parko teritorijoje.

Lankymui pritaikyti ir Veisiejų dvaro rūmų rūsiai, kurie sužavi lankytojus autentiškais vėlyvojo baroko stiliaus skliautais ir reguliariai atnaujinamomis menininkų parodomis laikinų ekspozicijų salėje.

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.

Anykščių regioninio parko Lankytojų centro Interaktyvi ekspozicija

Čia susipažinsite su regioninio parko išskirtinėmis vertybėmis. Pagrindinė ekspozicijos tema pateikta kaip apdainuotas gamtos ir kultūros paveldas, atsiskleidžiantis gausiuose literatūros kūriniuose.

Ekspozicijoje gausu audiovizualinės medžiagos. Išgirsite įgarsintų legendų ir padavimų apie saugomus medžius, riedulius, paslaptingas vietoves… Patogiai įsitaisę ant minkštų „akmenukų“ galėsite peržiūrėti videoterminaluose esančius animacinius ir dokumentinius filmus, įvairius videosiužetus apie Anykščių kraštą. Turėsite galimybę pamatyti Anykščių krašto vertybių grožį iš paukščio skrydžio!

Daugiau informacijos „Keliaujančios mamos” žemėlapyje.