Šiauliuose – gatvės „zoologijos sodas“. Ką verta pamatyti su vaikais

Kaip vaikus sudominti kelione į Šiaulius? Kad į šį miestą galima atvykti traukiniu? Ar kad jame veikia šokolado fabrikas ir šokolado istoriją pristato muziejus? Nesuklysime teigdami, kad katinai tikrai privilios mažuosius keliautojus užsimesti kuprinę ant pečių. Bet jei pasakysime, kad mieste „veikia“ ir zoologijos sodas, kurį galima „aplankyti“ nepirkus bilieto, patikėsite? Norime jums pristatyti neįprastą, unikalų gatvių zoologijos sodą – reiks pakelti galvą aukščiau, galbūt net sušlapti rankovę ir prisiliesti prie sienos. Ar pasiruošę atradimams? Ką verta pamatyti su vaikais Šiauliuose?

Daugiau lankytinų vietų gyvūnų mylėtojams visoje Lietuvoje rasite čia: „Gyvūnų parkai Lietuvoje”

Šiaulių miesto plėtros planuose tikrai nėra zoologijos sodo ir tokio plano niekad nebuvo. Kita vertus, mieste „laisvai gyvena“ daugybė gyvūnų: net du žvėrys puošia herbą, 80 drugelių puošia dramos teatro sieną…

Iš kur žvėrių pilnos gatvės arba Pradžioje buvo plika gatvė

Tie, kas Šiauliuose gyveno kokiais 1980 metais, tikrai matė, kaip be mašinų likusioje Vilniaus gatvės atkarpoje ėmė rastis tūrinės reklamos. Tuo metu miesto dizaineriu dirbęs Vilius Puronas pabandė „iliustruoti“ miestą ir tai jam pavyko. Iki pat šių dienų išliko nemažai tūrinės reklamos akcentų pačiame Šiaulių centre. Dabar jie tapo tik mažosios architektūros detalėmis, mat parduotuvės, kurias reklamavo ir didžiulis metalinis kopūstas ar smagusis paršiukas, jau nebeveikia.

Nors tabako reklama uždrausta, pačiame bulvaro centre pajuodęs vėžys lipa ant cigarečių pakelio „Kastytis“ – taip norėta praeivius informuoti apie rūkymo žalą. Tai puiki edukacijos priemonė mažiesiems keliautojams. Bulvare rasite ir vaistinės reklamą „Gyvatę“.

Didžiausias miesto herbas yra ant namo sienos prie „Gaidžio“ laikrodžio aikštės. Klausimas – kokie gyvūnai pavaizduoti Šiaulių miesto herbe? Nemačiusiems herbo pasakysime – jautis ir lokys. Legendose galima rasti visus atsakymus, kodėl herbe jautukas, o kadangi Šiauliai miestas „ant rubežiaus“, herbe įamžintas ir lokys – Žemaitijos simbolis.

Jau paminėtas gaidys – ne tik puošia centrinį miesto laikrodį, bet ir sveikinasi su tais, kurie 12 popiet ir 18 val. vakare eina bulvaru. Pasisveikinama „Sveiki atvykę į Šiaulius“ – ne tik lietuvių, bet ir latvių, anglų, rusų, vokiečių kalbomis (sąrašas nesibaigia, kviečiame patiems ateiti pasiklausyti ir suskaičiuoti). Ši aikštė ir pasimatymų vieta: „Kur susitinkam?“, „Prie Gaidžio“.

Visai netoli ir penki juodi katinai ant seniausios mieste „Valerijono“ vaistinės stogo „vaikštinėja“. Nuo seno žinoma, kad šis augalas vilioja kates, kurioms net muziejus Šiauliuose įkurtas.

Fontanas „Pelikanai“ vakarais jaukiai apšviečiamas, vandens stovelės šauna į viršų ryškiaspalvių švieselių fone. Dažnas vaikas negali ramiai praeiti pro šį fontaną neįkišęs rankos.

Jau kelias žiemas peržiemojo žaliasis chameleonas. Jaukiai medyje įkurdintas prie Didždvario gimnazijos jis traukia praeivių žvilgsnius.

Šiauliai jau nebeįsivaizduojami ir dar dėl vieno gyvūno – lapės. Didžiausia gyvūno skulptūra Lietuvoje pripažinta „Geležinė lapė“ jau gerą 10-metį saugo Talkšos ežero pakrantę. Būti Šiauliuose ir nepasidaryti nuotraukos prie šios skulptūros – sarmata. Kita, labai ryškių spalvų ir aštraus žvilgsnio, saugo Sukilėlių kalnelį. Kuri jums labiau patiks?

„Tatuiruotas“ miestas

„Miesto tatuiruotės“ arba grafičiai neretam tik galvos skausmas – darko fasadus ir nekuria meninės vertės. Tačiau, kai rimti menininkai imasi sienų puošybos – rezultatas tampa traukos objektu. Taip nutiko ir miesto Dailės galerijai vykdant plenerą „Saulės pagrobimas“. Gyvūnai, žvėrys tikrai nebuvo pagrindinis grafičių akcentas, tačiau net keliuose sienų piešiniuose išvysime gamtos motyvus: ant Valstybinio Šiaulių dramos teatro nutūpė 80 drugelių (aut. Reda ir Arūnas Uogintai), jauna menininkė Živilė Spūdytė-Žvėrūna vienoje tarpuvartėje apgyvendino „Miesto balandžius“.

Keliautojai, tai dar ne visi gyvūnai mieste – keliaukite, ieškokite, atraskite. Beje, užsukę į Šiaulių turizmo informacijos centrą galite pasiimti lapą su visų išvardintų gyvūnų paveiksliukais ir susižymėti surastus.

Už informaciją dėkojame Šiaulių informacijos centrui.

Dalinamės kelionių patarimais ir patyrimais

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas