Soul Kitchen Tenerife

Šeimoms apie Tenerifę iš kelionių ekspertės lūpų

Tenerifė yra viena iš septynių  Kanarų salyno salų Atlanto vandenyne, patenkanti ir tarp lietuvių populiariausių atostogų top krypčių. Šeimoms apie Tenerifę – kurortų, viešbučių šeimoms ir pramogų apžvalgą pristato profesionali kelionių ekspertė Lina.

Daugiau apie atostogas su vaikais Kanarų salose galite sužinoti kituose straipsniuose čia:

Kelionė su 3 vaikais: TOP vietos Tenerifėje šeimoms

Fuerteventūroje su vaikais

Patarimai šeimoms apie Tenerifę iš kelionių ekspertės

Esu kelionių ekspertė Lina. Turizme dirbu dar nuo praeito amžiaus (esu visiškas dinozauras). Kol nebuvau sukūrusi šeimos – lydėdavau grupes turistų, keliaujančių autobusais. Dieną Prahoje, Paryžiuje, Londone ar Budapešte su turistais, o naktį – autobuse su žemėlapiu padėdavau vairuotojams (kokia navigacija? Jos tada nebuvo!). Be mobilaus telefono, su daug maišelių skirtingų valiutų ir vizomis pasuose. 2000 metais prisijungiau prie vienos kelionių agentūros komandųr ir toliau keliauju: komandiruočių, atostogų metu ir su klientais – sėdėdama prie darbo stalo. Visa tai nuostabi patirtis, kuri man padeda šiandien ir orientuotis pasaulyje, ir suprasti klientus.

Tenerifės sala

Tenerifė yra viena iš septynių  Kanarų salyno salų Atlanto vandenyne, patenkanti ir tarp lietuvių pamėgtų  atostogų Top krypčių. Didžiausia ir populiariausia. Gyventojų skaičius artėja prie milijono (966 tūkst.), na maždaug trečdalis Lietuvos. Sostinė Santra Krus de Tenerife turi 207 tūkst. gyventojų. Už Kauną mažesnis, už Klaipėdą didesnis. Bet tai tik statistika.

Tikrasis Tenerifės žavesys yra klimatas ir gamta.  Čia visus metus temperatūra svyruoja nedaug. Ne per karštos vasaros ir maloniai šiltos žiemos yra tai, kas traukia „bėgančius“ nuo žiemos. Salos viduryje ugnikalniai ir kalvos užstoja vėjus ir tarsi padalina salą į skirtingas zonas:  salos šiaurėje daugiau vėjo ir lietaus, o pietineje – vakarinėje salos dalyje šilčiau ir beveik nelyja. Čia yra įsikūrę ir pagrindiniai kurortai.

Skrydis

Tiesioginis skrydis Vilnius – Tenerifė trunka apie 6 val. Su savimi reikia turėti galiojantį kelionės dokumentą ir dokumentus dėl COVID-19 (2022 vasario 21 dienos informacija):

  • skiepų sertifikatą (paskutinis skiepas ne seniau kaip 9 mėn.);
  • ar PRG testo, paimto ne ankščiau nei 72 val. prieš kelionę, ;
  • ar antigenų testo, atlikto ne daugiau nei 24 val. prieš kelionę, neigiamą atsakymą patvirtinantį dokumentą .

Svarbu užpildyti visuomenės sveikatos formą ir gautą QR kodą turėti telefone ar atsispausdinus. Visi kelionių ekspertai tikrai Jums nuorodą atsiųs . Jei pildydami sukelsite skiepų ar testų sertifikatus – gausite QR kodą su užrašu „Fast Control“ ir eisite be patikros – tiesiog nuskenuodami turimą QR kodą.

Naujausius reikalavimus vykstant į Kanarų salas (Ispaniją), visada rekomenduojame pasitikrinti oficialiame Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos puslapyje čia.

Pagalvokite apie tai, ką valgysite lėktuve. Jei nusprendėte, jog nusipirksite lėktuve – geriau užsisakykite iš anksto. Dažnai lėktuve pasirinkimo nebebūna. Atskridusius į salą Jus pasitinka Jūsų kelionių organizatoriaus gidai ir perveža į viešbučius.

COVID-19 reikalavimai saloje

Vietiniai salos gyventojai su kaukėmis vaikšto tiek lauke, tiek viduje. Turistai lauke dažniausiai kaukių nedėvi. Užsideda tik ten kur reikalaujama griežtai. Na, žinoma, ne visi. Tikrai yra daug atsakingai besielgiančių turistų. Ypač laikomasi „viena šeima lifte“ nurodymo viešbučiuose. Viešbučiai kiekvieną dieną dezinfekuoja aplinką, patalpas, gultus, stalelius. Į renginius uždarose patalpose reikia užsiregistruoti iš anksto.

Kurtotas pietuose – Golf Del Sur

Šis kurortas yra pačioje pietinėje dalyje, netoli oro uosto – viešbutyje atsidursite greičiau nei per pusvalandį. Rami vieta, kurioje yra įsikūrę daug paslaugų savo teritorijose teikiantys viešbučiai.

Gyvenau šauniame Bahia Principe Fantasia Tenerife 5* https://bit.ly/3vpnPrc. Jis tikrai patiks jei norite patogių atostogų viešbutyje. Teritorija didelė. Yra atskiros zonos suaugusiems ir šeimoms. Teatras, trys „a la carte“ restoranai, barai su kokybiškais gėrimais. Ypač didelis dėmesys skiriamas šeimoms. Mažieji vaikšto persirengę princesių ir superherojų kostiumais, yra pasakų pilis, vaikų klubai, vandens parkas, visą dieną vykstanti animacija šeimoms: kepa sausainius, šoka su įvairiais personažais, stebi pasirodymus, o užkąsti gali patys užsisakyti pasirinkdami iš paveikslėlių meniu pateikto ekrane, užkandžių restorane. Vakarinės šou programos teatre tikrai profesionalios! Visur lengvai privažiuosite vežimėliais. Suaugusieji gali ramiai laiką leisti suaugusiųjų zonoje. Joje yra šildomas „infinity“ baseinas, baras su įvairiais kokteiliais. Zona aptverta stiklinėmis pertvaromis, nuo  vėjo. Tai teisingas pasirinkimas keliaujantiems su vaikais ir norintiems ilsėtis taip kaip yra įpratę Egipto ar Turkijos viešbučiuose.

Kurortas vakaruose – Playa de las Americos/Costa Adeje

Niekas nežino iš kur atsiranda dulkės ir kur baigiasi Playa de las Americos ir prasideda Costa Adeje. Čia vienas po kito driekiasi paplūdimiai. Su šviesesniu ar tamsesniu smėliu. Ramesniu, suvaldytu vandenynu ar su lūžtančiomis bangomis. Paplūdimiai saugūs. Nuo didelių bangų saugo banglaužiai. Paplūdimiai pilni. Man būnant šiluma kilo beveik iki 30 laipsnių. Vakare gyvenimas persikelia į promenadą, restoranus, naktinius barus ir parduotuves. Viskas veikia gyvenimas verda. Palya De las Americos – Tenerifės „bamba“,  Costa Adeje – ramiau, prabangiau, solidžiau.

Bitacora 4* https://bit.ly/3pg0Mvr – keturių žvaigždučių viešbutis su puikia atmosfera. Pačiame Playa de las Americos centre, visiškai netoli „auksinės gatvės“, kurioje pilna parduotuvių, išparduotuvių ir įvairių restoranų. Viešbutyje vyrauja tarsi džiunglių atmosfera, kurią sukuria augalų gausa. Pačioje viešbučio teritorijoje yra vandens kalneliai vaikams ir didelis vaikų klubas! Viešbutis labiausiai tinkamas šeimoms, tačiau yra ir suaugusių zona. Poros už papildomą priemoką gali naudotis zona ant viešbučio stogo – tai tik suaugusių erdvė: terasa, baras, džiakuzi, baseinas ir  kvapą gniaužiantis vaizdas.

Sol Tenerife Hotel 4* https://bit.ly/3BNHDG9 – seniausias salos viešbutis, kuris netrukus bus atnaujintas iš pagrindų, tačiau jeigu esate keliautojas ir svarbiausias kriterijus yra vieta – galite rinktis. Pasirinkę jį, turėsite viešbutį su atsiveriančiu puiku vaizdu už mažesnę kainą. Čia vyksta daug veiklų, sporto programos. Viskas daug kukliau nei anksčiau minėtuose viešbučiuose, bet saulė, vandenynas ir patogi vieta – garantuota.

H10 Costa Adeje Palace 4* https://bit.ly/3trBDPJžalias viešbutis su gražia teritorija, visai šalia gražiausių paplūdimių. Nuostabiai tinkantis šeimoms. Man labiausiai patiko Bahia del Duque paplūdimys, kuris visai netoli nuo šio viešbučio. Jaučiausi kaip Karibuose – vandenynas atrodė žalias, o smėlis – šviesus, uola suteikė pavėsį.

Kurortas vakarinėje salos dalyje – Los Gigantes

Los Gigantes zona apima keletą miestelių kuriuose yra ir vietinių gyventojų, ne vien turistai. Mažaaukštė architektūra lemia jog aplinka tarsi labiau „kanariška“ ne vien tarptautiška. Turistų čia mažiau, nes ir miesteliai mažesni. Palei vandenyną veda pasivaikščiojimų takas, pakrantė raižyta, natūralūs lavos baseinai, juodo smėlio paplūdimys su didelėmis bangomis. Šį kurortą rekomenduočiau rinktis tiems, kurie nori romantiško poilsio, nebijo vaikščioti kalnuotomis vietovėmis ir nori pažinti „tikresnę“ Tenerifę.

Allegro Isora Hotel 4* https://bit.ly/3M0KlwF – paprastas ir jaukus. Trys baseinai, uždara teritorija, tarp viešbučio pastatų ir patogūs apartamentų tipo kambariai.  Maistas man patiko tikrai. Ypač pusryčiai, kuriuose buvo gausu vaisių ir ką tik suplakti šviežių vaisių glotnučiai. Iki juodo smėlio paplūdimio apie 10 min. pėsčiomis. Iki Los Gigantes centro 3 km, eini besigrožėdamas kurortu. Į kitą pusę pasivaikščiojimų takas palei vandenyną veda iki Alcalos miesto.

Barcelo Santiago Hotel 4* https://bit.ly/3pfeTAW – yra išskirtinėje vietoje – pusiasalyje, todėl vaizdai beveik iš kiekvieno kambario yra į vandenyno bangas, salas, uolas. Priešais – La Gomeros sala, už kurios vakarais pasislepia besileidžianti saulė. Įspūdingas vaizdas, smagi viešbučio atmosfera ir daug lietuvių. Viešbutis ieškantiems išskirtinumo.

Vigilia Park apartamentai 2* https://bit.ly/3JVPQLi  – pačiame kurorto centre esantys apartamentai, kurio dauguma kambarių turi gražius vaizdus. Paprasta, bet ne prasta. Patogu – viskas šalia: ir prekybos centrai, jei norite pasigaminti maistą, ir kavinukės su puikiu ir žemesnėmis kainomis nei Lietuvoje maistu. Patogu šeimoms. Norite – pagaminate, norite – pasilepinate kavinėje ar užsisakę picą suvalgote besigrožėdami saulėlydžiu sėdėdami kur pakrantėje. Ekonomiškiau ir įdomiau. Puikiai tinks romantiškiems keliautojams, kurie nori daugiau pažinti salą, o ne pabūti prabangiame viešbutyje.

Smalsiems – ekskursija po salą

Atvykus  į Tenerifę pirmą kartą ir tik savaitei – norisi ne tik ją pažinti, bet ir pailsėti. Viską suspėti sunku, todėl su laiku susiklostė taip, kad vienos dienos ekskursija, kurios metu aplankomos salos lankomiausios vietos, tapo pačia optimaliausia ir populiariausia. Šios ekskursijos metu aplankomas Teide ugnikalnio nacionalinis parkas, o pravažiuojant gidas papasakoja apie ugnikalnius, jų išsiveržimus (jų saloje 200), apie čia augančius pušų miškus, horizontalų lietų. Keliautojai sužino apie cukranendres ir cukrų – kadaise vadintą baltuoju auksu, apie keliones laivais ir užkariavimus. Savo akių ir foto bei telefono objektyvais užfiksuoja didžiausio, seniausio, beveik 1500 metų amžiaus drakomnedžio vaizdą. Smagumo suteikia vyno, romo ir likerių degustacija Ikod de los Vinos vietovėje. Malvazijos vyno statinė buvo vertinama kaip pats vertingiausias grobis kadaise! Gražus Garačiko miestelis iki ugnikalnio išsiveržimo buvęs svarbiausiu uostu taip pat yra vieta kur sustojate. Čia be abejo pastebite didžiules bananų plantacijas ir “fazendas” tarp jų. Ekskursijos aukščiausiu įtampos dėl vairavimo subtilybių tašku tampa Maskos gyvenvietės lankymas ir pravažiavmas serpantinu. Tai Tenerifė.
Ir tada arba laimingas ilsiesi, arba ieškai kitų eksursijų, arba nuomuojiesi automobilį ir išnaršai ten, kur tau norėjosi praleisti daugiau laiko.

Loro parkas

Čia aš norėčiau uždėti šauktuką ir parašyti, kad tai yra būtina! Jei Jūs keliaujate su vaikais diena šiame parke turi būti Nr. 1 Jūsų atostogų Tenerifėje plane. Orkų, beždžionių, papūgų ir kt. pasirodymai. Nuostabi gamta, pingvinariumas, medūzos.. Čia Jums teks patikėti žodžiais, kad būtina tai padaryti. Juk nesinori pasakoti ir sugadinti Jums malonumo tai patirti patiems. Operatoriai gali užsakyti tiek bilietus, tiek pervežimą. Parkas yra salos šiaurėje, Puerto de la Cruz. O jei važiuosite išsinuomotu automobiliu – galite bilietą pirkti internete arba pas gidus.

Siam Parkas

Tai “broliškas” parkas Loro parkui. Didelis ir smagus vandens parkas. Vanduo baseinuose nėra šildomas. Jis yra visai šalia Costa Adehe ir Palay de Las Americos.

Riterių turnyras

Šeimos, kurios apsilankė, nuoširdžiai džiūgavo po riterių turnyro. Tai pramoga. Ir smagi pramoga. Riterių turnyras „Viduramžiška” vakarienė su vynu San Miguel pilyje, kurios metu vyksta teatralizuoti riterių turnyrai. Puikūs žirgai, riterių kovos, jodinėjimo meno išmanymas ir viduramžių ginklų valdymo technika leidžia pajusti turnyrų dvasią. Kodėl gi ne 😊

Flamenko spektaklis

Ko labiausiai pasigedau šį kartą Tenerifėje – tai  Carminos Motos pastatymų, nuostabių jos spektaklių. Tenerifė scenos įspūdžio pasiilgusius kviečia į Flamenko. Čia juk Ispanija. Flamenko – tai viena garsiausių meno formų Ispanijoje. Jame susilieja šokis, muzika ir ispaniškas temperamentas. Paįvairinkite savo atostogas ir išvyskite Flamenko spektaklį.

La Gomeros Sala

Sugrįšiu prie smalsuolių ir keliautojų (nieko nepadarysi, priklausau jiems). Žinau, kad jie būtinai norės išplaukti iš Los Christianos uosto (pasijausti Kolumbais) ir aplankyti žaliausią Kanarų salyno salą – La Gomerą, išgirsti kaip švilpavimo kalba kalbasi vietiniai gyventojai ir pamatyti salos augmeniją – laurų miškus. Visa tai tikrai paprastai įgyvendinama būnant Tenerifėje.

Keliavimas išnuomotu automobiliu

Nuomos kainos prasideda nuo 50 EUR dienai (jei ilgiau – gali būti pigiau). Rekomenduojama užsisakyti iš anksto ir tą padaryti tikrai Jums padės kelionių ekspertai. Vietoje atvykus galite nebegauti automobilio tada kada panorėsite. Teks taikytis prie to – kada bus. Smagiausia dalis – kuro kainos, jos apie 1,20 eur. Svarbu įvertinti ir savo vairavimo patirtį, jei norite važiuoti į Maskos tarpeklį, kurio serpantininiame kelyje prasilenkti su autobusu bus tikrai vairavimo patirties išbandymas. Kitur keliai visiškai įprasti keikvienam vairuojančiam.

Tenerifė tapo ne tik atotogų kryptimi. Ji tapo gyvenimo būdu. Tenerifė reiškia esu LAISVAS RINKTIS GYVENTI NUOSTABIAI 😊

 Straipsnį paruošė kelionių agentūros „Baltic Clipper“ kelionių ekspertė Lina.

Turite klausimų apie Tenerifę?
Susisiekite el. paštu su Lina
l.pakarkliene@bc.lt

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas