Fuerteventūroje su vaikais

Fuerteventūroje su vaikais

Mama Eglė, su vyru augina dvi dukrytes – 8 mėnesių ir 3 metų. Vyras yra sukūręs verslą, o nuo šio pavasario Eglė prisijungė prie komandos. Kadangi darbai vyksta online, jie šiuo metu amžinos saulės saloje – Fuerteventūroje.

Fuerteventūroje su vaikais.

Kelionės su vaikais nuo pirmųjų mėnesių

Lietuvoje keliavome visuomet visur tiek su vyresne, tiek su abiem. Niekada nejautėme kažkokios „naštos” ar apsunkinimų dėl to, kad esame su vaikais. Prieš karantiną, Barborytei sulaukus metukų, spontaniškai nusipirkome bilietus į Kiprą ir ten praleidome 3 žiemos savaites. Nuo tada supratome, kad žiemoti norime kur šilta. Bet planai dėliojosi kiek kitaip, o tuomet aplankė mus karantinas ir pilvelyje apsigyveno dar viena gyvybė. Taip žiemoti likome Lietuvoje ir sąžiningai laikėmės karantino. Unei Amelijai tai pirmoji kelionė svetur. Unė Amelija „karantino vaikas” tad jei kelionių kliuvo kur kas mažiau.

Kodėl būtent Fuerteventūra?

Ne kartą buvau skaičiusi, mačiau ir girdėjau gražiausių istorijų apie šią salą. Mane labai žavi Azijos salos, Balis ir t.t. tik turiu vieną bėdą – aš beprotiškai bijau visokių vabalų, uodų ir kitų gyvių. Tad taip – svajoju ten apsilankyti, bet dar turiu susigyventi su europietiškais vorais ir vabalais. Esame buvę Tenerifėje, bet ji mums nepaliko tokio didelio įspūdžio. Vieną vakarą aš perskaičiau labai gražų postą, mūsų buto savininkų. Pažiūrėjau savo vyrui į akis ir paklausiau :
-Varom į Fuertę?
-Taip,- atsakė jis man – jeigu tik nori.
Tą patį vakarą rezervavom butą, kitą rytą nusipirkom bilietus, o po 3 savaičių jau maudėmės vandenyne.

Darbas ir vaikų auginimas užsienyje

Eglė neslepia, kad būna visko ir kartais tikrai nespėja. Kartais tikrai pavargstu ir “pazyziu”, kad sunku. Planuojame dienas ir turime savo grafiką. Abu keliamės 5-6 h ryto, kad kol mergaitės miega pasidarytume svarbiausius darbus. Dieną laiką su jomis leidžiu aš, tuo tarpu vyras dirba. Vakarais apsikeičiame ir kol vyras būna su vaikais, du kartus savaitėje mokausi ispanų kalbos kursuose, tvarkausi ar darau jogą. Svarbu bendradarbiauti tarpusavyje ir gerbti kiekvieno laiką. Vaikams užmigus, kartais prisėdame vėl pasidarbuoti, kad dienomis galėtume kiek įmanoma daugiau laiko skirti mergaitėms. Barbora Lietuvoje lankė darželį, tad buvo tikrai lengviau, bet dabar džiaugiuosi, kad ji tiek laiko būna su manimi. Ir kad ir kaip saldžiai skamba, bet kai vakare ji mane apkabina ir sako: „ačiū, mamyte, kad taip smagiai kartu praleidome dieną” arba tiesiog „gera būti”, man iš tiesų nuvaro visas nuovargio mintis.

Vaikų adaptacija svetimoje aplinkoje

Sunkiausios yra pirmos dienos. Gal labiau mums, nes įpratę keltis 7h ryto, čia vaikai mus žadino 5h ryto, dėl skirtingų laiko zonų. Mažoji yra tokio amžiaus, kad jai namai ten kur mes, tad dantys tiek čia, tiek Lietuvoje dygsta taip pat skaudžiai. Dažnai vyresnėlė paprašo/paklausia: gal galim negrįžti į Lietuvą? Aš noriu gyventi Fuerteventūroje. Juk neskrisim atgal? O kiekvieną vakarą prieš miegą prašo eiti kartu pažiūrėti pro langą į vandenyną or suskaičiuoja laivus pasilikus miegoti. Manau, adaptavosi nuostabiai. Reikia tik nebijoti ir pabandyti.

Jei bijoje keliauti su vaikais – nekeliaukite

Jei bijoje keliauti su vaikais, nekeliaukite – pataria Eglė. Išties. Kam Jums ir vaikams tas stresas? Vaikai viską jaučia, tad likite namuose! Bet jei iš tikro, jaučiate, kad labai labai norite, bet kyla visokių baimių, išsiaiškinkite kas jus neramina ir atraskite visus atsakymus į tuos klausimus. Neramina, kaip reaguos vaikas į kelionę? Ieškokite kitų mamų patyrimų ir pradėkite nuo trumpesnių kelionių. Visada galite paklausti Keliaujančių mamų grupėje. Neramu ar gausite reikiamą medicininę pagalbą? Pasikalbėkite su toje šalyje gyvenančiais lietuvaičiais. Ir taip toliau. Mes galime visko bijoti ir praleisti visą gyvenimą saugiai namuose arba visko bijoti, išsiaiškinti, išspręsti ir baigti gyvenimą su nuostabiausiais atsiminimais, apkeliavus visą pasaulį!

TOP Fuerteventūroje ką aplankyti su vaikais?

Esame čia nepilnai mėnesį, dar nesame labai daug aplankę, bet be vandenyno didžiausias įspūdis vaikams buvo ir dar tikrai lankysimes Oasis Wildpark Zoo parke. Mes su vyru priešiškai vertiname zoologijos sodus, bet šiame daugiau nei 70% gyvūnų yra išgelbėti iš įvairiausių situacijų! Čia keli šimtai rūšių augalų ir viduje yra žaidimų aikštelė. Labai smagi patirtis! Ir žinoma, labai smagu Corralejo! Čia esančios balto smėlio kopos išties įspūdingos, o vaikai gali ridentis ir dūgti jose. Nežinau net kam smagiausia buvo ridentis, mamai ar dukrai. Čia būnant būtina ir super gražų Grandes Playes paplūdimį aplankyti. Jame užtenka atsisėsti ant kranto ir būsi bangelių apgaubtas. Labai tinkamas su vaikais. Būnant įvairiuose paplūdimiuose vis kažką naujo pamatome. Pvz. Morro jable esančiame paplūdimyje besimaudydamas matai ir daugybę jachtų ar keltą į uostą parplaukintį. O nuleidus žvilgsnį į vandenį, gali pamatyti žuvytes. Mes dažnai nevažiuojame kažkur konkrečiai. Sėdame į automobilį ir kur akys veda, kai randame kur gražu, pasiliekame pabūti. Kaip ir visose salose rekomenduoju išsinuomoti automobilį.

Meilė kelionėms ir artimiausi planai

Gyvenime viską darome taip, kaip jaučiame. Sužinoję, kad išskrendame, daug žmonių mums sakė: kaip smagu, norit pakeisti aplinką? Pakeisit aplinką ir t.t. O mes sakom: nieko mes nenorim keisti. Bet argi ne smagu gyventi ir dirbti ant vandenyno kranto, kur vasara visus metus ir nereikia laukti gerų dienų? Pasaulis toks gražus ir mums dar tiek jame patirti likę, tad pavadinkime tai nuotykiu!
Planavome čia atvykti mėnesiui, tuomet dviem, dabar sakome iki gruodžio, bet gal pasiliksim iki balandžio? Kas čia žino, kur tas vėjas mus nuneš ir kaip mes jausime, bet tikiu, kad būsime ten kur turime būti.

Apie kitas Kanarų salas taip pat rašėme: Tenerifėje su vaikais: pramogos vandenyjeTenerifėje su vaikais: parkaiApleistos ir išskirtinės Tenerifės vietosKą ir kur valgyti TenerifėjeTenerifėje su vaikais: muziejai ir pramogos.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas