Tenerifėje su vaikais: muziejai ir pramogos

Tęsiame straipsnių ciklą apie pramogas su vaikais Tenerifės saloje.

Tai jau trečias straipsnis, apie tai ką veikti Tenerifėje su vaikais: muziejai ir pramogos. Muziejai, jodinėjimas arkliais, kartingai, laipynių parkas. „Keliaujančių mamų“ kelionių ekspertė Jolita šiuo metu žiemoja su šeima Tenerifėje ir ruošia Jums ciklą straipsnių apie pramogų bei lankytinas vietas su vaikais, savo įžvalgas ir patarimus.

Ankstesni straipsniai: Tenerifėje su vaikais: parkaiTenerifėje su vaikais: pramogos vandenyje.

Muziejai

Mokslo ir kosmoso muziejus

Aprašymas: Mokslo ir kosmoso muziejus pristato mokslą iš arti.1993 m. Tenerifės salos tarybos ir Kanarų salų astrofizikos instituto iniciatyva buvo įsteigtas šis muziejus. Tai buvo labai naudingas veiksmas “išverčiant” Visatos mokslo atradimus į linksmesnę ir visiems suprantamą kalbą.

Šiame tradicinių muziejų ir atradimų centro derinyje rasite beveik šimtą eksperimentų, susijusių su trimis pagrindinėmis temomis: „Žmogaus kūnas“, „Kaip jis veikia?“ Ir „Kosmosas“, jau nekalbant apie atskirus įspūdingus monografinius kambarius.

Internetinė svetainė: https://www.museosdetenerife.org/mcc-museo-de-la-ciencia-y-el-cosmos

Kainos: Įėjimas 5 EUR, bet penktadieniais ir šeštadieniais nuo 16 val. nemokamas.

Vieta saloje: šiaurės Tenerifė, La Lagūna.

Pliusai: Čia daug interaktyvių ekspozicijų, erdvė mažiausiems – skirta jaunesniems vaikams (iki 6 metų) su eksperimentais, kuriuos jie supras ir galės atlikti.  Tai tiek tradicinis muziejus, tiek atradimų centras, kur galėsite iš pirmų lūpų sužinoti apie mokslo paslaptis. Idėjomis ir patirtimi trykštantis muziejus, kuriame jūs užimate pagrindinį vaidmenį – galima liesti, lipti, įjungti, išjungti… Vyresniems nei 5 metų vaikams kils labai daug klausimų – pasiruoškite…

Minusai: daugelio eksponatų aprašymų buvo tik ispaniški, teks pasinaudoti mobiliuoju vertėju.

Patarimai: lankykitės Jums patogiu metu, jei lankysitės nemokamu laiku – sutaupysite, muziejus tikrai nebūna ypatingai perkrautas. Planuokite muziejuje praleisti bent porą valandų.
Tuo pačiu aplankykite ir La Lagūna miestą – buvusią salos sostinę. Tai universitetų miestas, su išskirtine architektūra ir dvasia.

Pastabos: dėl covid-19 situacijos ir protokolo šiuo metu daugelio eksponatų deja negalima liesti, tačiau muziejus informuoja jog lankymasis ekspozicijoje yra nemokamas.

Gamtos ir archeologijos muziejus

Aprašymas: muziejaus ekspozicijas paruošė trys pagrindinės mokslo institucijoss: Tenerifės archeologijos muziejus, Kanarų bioantropologijos institutas ir Tenerifės gamtos mokslų muziejus.
Pirmame ir antrame aukštuose yra archeologijos ir botanikos skyriai. Sužinosite apie Kanarų archeologiją, pamatysite uolų raižinius, keramiką, įrankius, indus. Sužinosite botaninę salų istoriją, bestuburius, stuburinius. Gamtos mokslų salėje antrame aukšte galima pamatyti mineralų, uolienų, fosilijų ir jūrų biologijos kolekciją, taip pat įspūdingą meteoritų kolekciją iš Šiaurės Vakarų Afrikos.

Gamtos ir žmogaus muziejus laikomas vienu garsiausių muziejų, skirtų mumifikuotų žmogaus palaikų konservavimui ir demonstravimui. „Guanche“ (pirmųjų salos gyventojų) mumijų kolekcija yra unikali visame pasaulyje.

Internetinė svetainė: https://www.museosdetenerife.org/muna-museo-de-naturaleza-y-arqueologia/

Kainos: Įėjimas 5 EUR, nemokamas įėjimas visiems lankytojams penktadieniais ir šeštadieniais nuo 16 val iki darbo pabaigos.

Vieta saloje: Tenerifės sostinėje, Santa Cruz.

Pliusai: sužinosite Kanarų salyno atsiradimo faktus, pamatysite kokie gyvūnai gyvena sausumoje ir vandenyne, netgi rasite tikras mumijas, laikomas šaldytuvuose. Žinoma iš vaikų sulaukėme daug klausimų apie šias mumijas.

Minusai: muziejus nuostabus, gal trūksta daugiau interaktyvumo.

Patarimai: muziejui skirkite bent 1.5-2 val.

Pastabos: dėl covid-19 situacijos ir protokolo šiuo metu muziejus priima visus lankytojus nemokamai.

Guanche muziejus

Aprašymas: etnografijos muziejus, sukurtas Guanche – pirmųjų žmonių, gyvenusių Kanarų salose, prieš 2000 metų, kultūros viešinimui. Kruopščiai atkartojamas kasdienis čiabuvių Kanarų gyvenimas ir natūralaus dydžio figūros.

Internetinė svetainė: https://www.museosdetenerife.org/muna-museo-de-naturaleza-y-arqueologia/

Kainos: Įėjimas 6 EUR suaugusiems, 3 EUR vaikams.

Vieta saloje: šiaurės Tenerifė, Icod de los Vinos.

Pliusai: ekspozijos atvaizduoja natūralias gyvenimo scenas – natūralaus dydžio žmonių ir gyvūnų figūros, namai, buitinės scenos.

Minusai: mums pasirodė, kad kaina gana aukšta už tokio tipo muziejų.

Patarimai: pasiimkite nemokamą audio gidą, kuris yra 6 kalbomis: ispanų, anglų, prancūzų, italų, rusų ir vokiečių.

Kartu su šiuo muziejumi aplankykite ir didžiausią drakono medį (Dracaena draco) saloje – Drago Milenario de Icod de los Vinos. Jis yra apie 18 metrų aukščio.

Pastabos: Vaikams gali būti nuobodu, nes muziejaus esmė kiekviena scena ir audio gido pasakojama informacija. Tačiau tos informacijos gana daug ir mažesniems vaikams gali būti nuobodu.
Dėl esamos situacijos muziejaus darbo laikas gali labai skirtis nuo internete nurodomo, todėl geriau prieš vykstant paskambinti.

Kiti muziejai, kurių mes neaplankėme, bet Jums galbūt bus įdomu:

Kitos pramogos su vaikais

Jodinėjimas arkliais – Centro hipico del sur

Aprašymas: jojimo centras, įkurtas 1990 m. Nuo pat savo veiklos pradžios sutelkė dėmesį į šios sporto šakos populiarinimą saloje, orientuotą tiek į turistus, tiek į gyventojus.

Internetinė svetainė: http://centrohipicodelsur.com/en/home-2/

Kainos: 15 min – 5 EUR, 30 min – 10 eur.

Vieta saloje: pietų Tenerifė, Buzanada.

Pliusai: centras lengvai pasiekiamas, yra kavinė teritorijoje.

Minusai: dauguma darbuotojų kalba tik ispaniškai.

Patarimai: dėl jojimo geriau susitarti iš anksto, nes gali tiesiog tuo metu, kai atvyksite neorganizuoti šios paslaugos.

Yra ir kitų jodinėjimą organizuojančių vietų – gerų atsiliepimų girdėjome ir apie Finca de Caldera, ir apie Horse riding adventures. Xanadu hipico – restoranas su hipodromu, kur taip pat galima pajodinėti arkliais.

Karting club Tenerife

Aprašymas: Profesionali trasa, kurią net sportininkai renkasi. 1.2 km ilgio, 8 metrų pločio. Yra atskira 250 m. trasa vaikams.

Internetinė svetainė: https://www.kartingtenerife.com/

Kainos: Pony kartingas 6-9 metų vaikams – 10 eur, Cadete Junior kartingas 10-14 metų vaikams – 15 eur, Cadete Senior kartingas 15-17 metų paaugliams – 18 eur, Superkart Special kartingas suaugusiems – 27 eur, CRG modelis suaugusiems – 33 eur. Dvigubas kartingas – 20 eur. Vienas važiavimas – 12 minučių.

Vieta saloje: pietų Tenerifė, Las Chafiras.

Pliusai: Vaikams saugi atskira trasa. Yra vaikiški kartingai skirti skirtingo amžiaus vaikams. Pony kartingais savarankiškai ir saugiau gali važiuoti vaikai nuo 6 metų. Taip pat yra dvigubi kartingai, kai vairuoja tėveliai, o vaikas gali sėdėti šalia – važiavimas vyksta mažojoje trasoje. Trasa suaugusiems mūsų šeimos tėčio vertinama kaip gana rimta trasa.
Yra kavinė, kurioje galite įsigyti ir greito maisto, ir gėrimų. Yra galimybė švęsti gimtadienį (mums leido atsinešti savo tortą, jei kitas maistas perkamas kavinėje). Organizuoja ir gimtadienines lenktynes vaikams. Dienomis būna fotografas, puikios nuotraukos atsiminimui.
Stebėti važiuojančius galima iš aukščiau nei trasa esančių tribūnų – tikrai patogu ir įdomu.

Minusai: šis centras mėgiamas pačių kartingų sporto praktikuotojų, todėl Infrastruktūra ir kartingai tvarkingi, bet padėvėti.

Patarimai: Dėl esamos covid-19 situacijos visos laiko rezervacijos turi būti atliktos iš anksto – perkant bilietus internetu, užsakant laiką el. paštu ar telefonu. Užsakant internetu suteikiam 10-15 proc. nuolaida nuo aukščiau nurodytų kainų – todėl tikrai patogu ir naudinga pirkti internetu ir iškart rezervuotis laiką. Pagyrimas už sanitarinių sąlygų laikymąsi – šalmai dezinfekuojami ir kiekvienam važiuotojui išpakuojami prie akių, visur pristatyta dezinfekcinio skysčio.

Karting Las Americas

Aprašymas: Trasos ilgis – 857 metrai, plotis – 8 metrai.

Internetinė svetainė: http://www.kartingamericas.com/en/

Kainos: nuo 18 eur/10 min suaugusiam, 15 eur/10 min vaikams nuo 7 iki 13 metų. 25 eur važiavimas dvigubu kartingu.

Vieta saloje: pietų Tenerifė, Adeje.

Pliusai: turi dvigubus kartingus, todėl galima saugiai pravežti trasa ir mažesnius vaikus (nuo 4 metų) -važiuoja didžioje trasoje, gal todėl įspūdžių daugiau. Vaikai taip pat važiuoja didžiojoje trasoje.
Yra kavinukė, galima užkasti ir nusipirkti gėrimų.

Minusai: didžioji trasa trumpesnė nei pirmojo kartingų centro. Nėra atskiros vaikų trasos.

Forestal park Tenerife

Aprašymas: vienas didžiausių laipynių parkų Kanarų salose. Jis yra įsikūręs 1400 m aukštyje visai šalia Teidės nacionalinio parko ir apsuptas Esperanzos miško pušų bei slėnių.

Internetinė svetainė: https://www.forestalparktenerife.es/compra-aventura-tirolinas/

Kainos: su standartiniu bilietu (suagusiems ir vaikams nuo 12m.) – 22 eur, vaikams (nuo 5 iki 12 m) -17 eur), parke galite būti 3 val. Kiekviena papildoma val. kainuos po 5 eur.

Vieta saloje: šiaurės Tenerifė, La Esperanza.

Pliusai: Parke yra 3 karstynių takai vaikams ir 5 skirtingo sudėtingumo karstynių takai suaugusiems. Kalba angliškai. Viską paaiškina, apmoko.
Šalia parko gausu pasivaikščiojimo takų, natūralių gamtos aikštelių ir žinoma žalumos.

Minusai: komplekse nėra jokių papildomų paslaugų- kaip kavinė ar pan. Tačiau šalia tikrai rasite užkasti, ar sustoti pailsėti.

Patarimai: rekomenduojame atvykti su patogia apranga ir sportine avalyne (basutės ar šlepetės netinka), nes bet kuriuo metu parką gali aplankyti debesys ir kyla didelė tikimybė paslysti.

 

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu