Kur slidinėti su vaikais Lietuvoje?

Slidinėjimas drauge su vaikais – labai smagi patirtis visai šeimai. Tai ir drauge praleistas laikas ir aktyvus laisvalaikis. Dažniausiai slidinėti vaikus moko tie tėvai, kurie ir patys mėgsta kalnų sportą. Tad išmokę vaiką slidinėti nuo mažens įgysite bendrą pomėgį visam gyvenimui.

Daugeliui slidinėjimas asocijuojasi su kelionėmis ir gražiais užsienio kalnais. Tai ir kultūrinė patirtis, kuri plečia vaikų pasaulėžiūrą. Tačiau dabar, kai negalime slidinėti užsienio kurortuose, galime rinktis Lietuvos kalniukus, nors ir nėra tokie dideli. Smagu, kad Lietuvos slidinėjimo centrai, nors ir su nemažai apribojimų praėjusią savaitę atvėrė duris. Tad kur slidinėti su vaikais Lietuvoje?

Utrių kalnas (Klaipėdos raj.)

Utrių kalnas – pirmas ir vienintelis slidinėjimo kurortas, įsikūręs Klaipėdos rajone, Utrių kaime, apie 25 km nuo Klaipėdos, 15 km nuo Gargždų.

Utrių kalnas turi specialų vaikams skirtą keltuvą. Čia rasite ir kalniuką skirtą vaikams (apie 85 metrai). Taip pat veikia atskiras kalnas, skirtas pradedantiesiems arba labiau pažengusiems vaikams.

Mortos kalnas (Plungės raj.)

Plungės rajone įsikūręs Mortos kalno slidinėjimo kompleksas, siūlo kelių tipų žiemos pramogų trasas. Trasos skirtos tiek tėvams, tiek mažiesiems.

Vaikų kalnelio trasa skirta tiek mažiesiems, tiek vyresniems, žengiantiems pirmuosius žingsnius snieglentėmis ar kalnų slidėmis.
Vaikų kalnelis turi ir savo keltuvą – multi lift tipo su virve, jo greitis tik 1m/s, tad net ir patiems mažiausiems nebus baisu juo naudotis. Taip pat nebus nedrąsu ir mažuosius palikti mokytis ar čiuožti savarankiškai.

Aukštagirės kalnas (Šilalė)

Šilalėje Aukštagirės slidinėjimo trasoje tiek vaikai, tiek suaugusieji ras sau tinkamas trasas, kurių ilgiai siekia iki 420m. Čia veikia specialus kalniukas vaikams. Jie į kalniuką keliami specialiu „multiliftiniu” ir linijiniu keltuvu.

Aukštagirės slidinėjimo trasoje yra įrengta sniego gaminimo sistema, kurios pagalba kokybiškas sniegas gaminamas be jokių cheminių ir bakterinių priedų. Tamsiuoju paros metu trasos yra apšviečiamos.

Nuotraukos: Jurgitos Bergelienės, kurias atsiuntė Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus.

Lietuvos žiemos slidinėjimo centras Ignalinoje

Slidinėjimo centras įsikūręs pačioje Ignalinoje, miesto pakraštyje. Būtent Ignalina Lietuvoje nuo seno garsėja žiemos pramogomis.
Būtent šiame slidinėjimo centre yra trasa skirta varžyboms, taip pat ir mėgėjams. Mažieji taip pat čia ras sau tinkamą slidinėjimo trasą su jiems skirtu specialiu keltuvu.

Liepkalnio slidinėjimo centras Vilniuje

Tai daugiausiai slidinėjimo trasų turintis centras Lietuvoje. Čia yra 10 trasų bei 10 keltuvų, o trasos suskirstytos net į keturis lygius – pradedantiesiems, vidutinio sunkumo, pažengusiems ir ypač patyrusiems.

Vaikams čia yra speciali trasa su nauju diržinis keltuvu, kuris itin patogus besimokantiems ir puikiai pritaikytas vaikams.

Nors Lietuva ir negali pretenduoti į kalnų slidinėjimo kurortus, tačiau su vaikais čia tikrai rasite puikių vietų slidinėti.

Svarbu žinoti, ne tik kur slidinėti su vaikais Lietuvoje, bet ir apie slidinėjimo centruose šiuo metu galiojančias karantino taisykles:

 • SVARBU: Vis dar galioja judėjimo ribojimas tarp savivaldybių. Įsivertinkite ar gyvenate ir galite slidinėti toje pačioje savivaldybėje;
 • Slidinėjimo trasose ribojamas klientų skaičius. Paslaugos teikiamos tik su išankstine rezervacija interneto platformose rezervuojant konkretų laiką;
 • Asmenims be galiojančio ir matomoje vietoje prikabinto slidinėjimo bilieto būti teritorijoje draudžiama;
 • Maksimalus nepratęsiamas slidinėjimo laikas – 2 val.;
 • Visoje teritorijoje privalomos kaukės dengiančios nosį ir burną visiems asmenims nuo 6 m. tiek atvykus, tiek laukiant eilėje, tiek leidžiantis nuo kalno;
 • Reikia turėkite savo slidinėjimo įrangą. Nuomos punktas neveikia, į juo patekti persirengti ar palikti daiktus negalima;
 • Slidinėjimo mokyklos neveikia ir nevykdomos slidinėjimo pamokos;
 • Atsiskaitymas tik banko kortele;
 • Dezinfekcinių priemonių naudojimas;
 • Saugus minimalus 3-5 metrų atstumas tarp slidininkų;
 • Vienu bugeliu (nepriklausomai nuo jo tipo) keliasi tik vienas klientas;
 • Eilėje prie keltuvų, jeigu ji susidaro, privalomas saugus minimalus 2 metrų atstumas tarp slidininkų;
 • Būriavimasis griežtai draudžiamas visose teritorijose tiek kalno viršuje, tiek prie keltuvų;
 • Vyksta slidinėjimo centrų darbuotojų nuolatinis budėjimas ir patruliavimas trasose užtikrinant taisyklių laikymąsi;
 • Slidinėjimo centrų darbuotojai pasilieka teisę anuliuoti bilietą be perspėjimo dėl mažiausių taisyklių pažeidimų;
 • Pasibaigus jūsų slidinėjimo laikui per 10 min. turite palikti slidinėjimo centro teritoriją.

Gal pravers ir patarimai, kaip išsiruošti į kalnus, net jei tai nėra ilga kelionė: Su vaikais į kalnus: patarimai.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

Instagram
YouTube
LinkedIn
Meniu