Europa, Kelionės Užsienyje

Atostogos kemperiu su vaikais – lyg kelionė pasakų namelyje

Atostogos kemperiu su vaikais. Kasdien pro langą vis labiau kaitina saulutė ir mintys mus nejučia veda į svajones apie atostogas. Juo labiau, kai namuose siaučia vaikai ir labai norisi ištrūkti, pailsėti, pažinti ką nors naujo. Ką įdomaus sugalvoti šiemet? O gi išbandyti kelionę kemperiu! Taigi, atostogos kemperiu – keliaujančios šeimos patarimai!

Mama Viktorija Mačiulienė pasakoja, kad jau ne vienerius metus pati atostogoms ar savaitgaliams su šeima renkasi kemperius. Iš meilės tokioms kelionėms gimė ir šeimos verslas Kemperija. Viktorija, keliaujanti su dabar jau aštuonerių dukryte ir penkiamečiu sūnumi, pasakoja, kodėl atostogautos kemperiu – puiki mintis.

Daugiau patarimų apie autokeliones su vaikais skaitykite mūsų kituose straipsniuose:

Vaikas keliauja automobiliu – kaip pasiruošti, ką pasiimti, ko tikėtis?

Kaip vaikus vežti saugiai? Vaikas automobilyje.

Vaikai labai mėgsta kemperius!

Dauguma vaikų, atvykę pasiimti išsinuomoto kemperio kelionei, netveria džiaugsmu. Kemperis jiems atrodo tarsi žaidimų namelis su lovom, kopėtėlėm, spintelėm, saugyklom. Be to, į kemperį telpa visi reikalingi žaislai ir judėjimo priemonės. Idėja važiuoti kemperiu ir jame nakvoti vaikams atrodo labai patraukli. Todėl pirmą kartą atostogaujant kemperiu toli vyki net nebūtina. Pakanka nuvažiuoti prie jūros, aplankyti vieną ar kelis Lietuvos kurortus, ištyrinėti pasirinktą Lietuvos regioną. Svarbiausia neskubėti, labiau patikusioje vietoje apsistoti kelias naktis, pavakaroti po lemputėmis išpuošta kemperio markize kepant ką nors skanaus ant griliaus.

 

Nereikia rūpintis, kur nakvosite

Kemperiai skirti ne tik važiuoti, bet ir juose nakvoti. Kiekviename kemperyje, priklausomai nuo jo dydžio ir išplanavimo, įrengiama nuo dviejų iki septynių miegamų vietų. Todėl atostogautojams nereikia apsistoti viešbučiuose. Tai labai patogu: nereikia gaišti laiko nakvynės vietų rezervavimui ir visada miegosite ant patogiausios pasaulyje – savo pagalvės.

Be to, kemperyje yra tualetas ir dušas. Standartinis kemperio švaraus vandens bakas – 100 l. Tokio kiekio vandens paprastai pakanka buičiai ir taupiai nusiprausti šeimai. Taigi, patogu ne tik nakvoti, bet ir patenkinti atostogautojų higieninius poreikius. Be to, kiekviename kemperyje yra šildymo sistema, todėl vėsūs vakarai kalnuose ar pavasario/rudens naktys nebaisios – galite visą laiką palaikyti komfortišką temperatūrą.

Kemperį nakvynei paprastai paliekame kempinguose, iš kurių pėsčiomis, dviračiais ar viešuoju transportu vykstame į lankytinas vietas. Taip pat nakvojame ir ne/mokamose stovėjimo aikštelėse ar tiesiog miestelių aikštėse, apie kurias sužinome programėlėje park4night. Nauju kemperiu galima be problemų keletą dienų naudotis neprijungus prie elektros.

Ką valgysime kelionėje?

Keliaujant kemperiu maisto atsargomis galima rūpintis rečiau, mat jas galima laikyti spintelėse ir nuolat veikiančiame kemperio šaldytuve. Į šaldiklį galima įsidėti namie ruoštų ar parduotuvėse įsigytų paruoštukų. Kiekviename kemperyje be šaldytuvo yra kriauklė ir dujinė viryklė, t.y. mini virtuvėlė. Todėl kemperyje paprasta pasiruošti ne tik kiaušinienę ar arbatos, bet ir rimtesnius patiekalus ar paruoštukus. O jei norisi grilio patiekalų, patogu kartu vežtis ir kelioninį elektrinį ar dujinį griliuką. Lietuvoje kempinguose galima naudoti ir šašlykines, tačiau vakarų Europos kempinguose jų naudoti negalima dėl priešgaisrinės saugos reikalavimų.

Jei turite išrankių valgytojų, kuriems kavinės maistas retai patinka, kemperyje bus patogu pagaminti tai, ką jie įpratę valgyti namuose.

Kelionės metu galima visiškai nesilankyti kavinėse. Bet mums smagiausia derinti apsilankymus kavinėse ir maisto ruošimą (ar šaldytų paruoštukų kepimą) kemperyje, juk kitų kraštų virtuvė – dar vienas dalykas, kurį labai įdomu pažinti.

Kaip šeimai išsirinkti patogų kemperio modelį?

Kemperių dydžiai ir išplanavimai būna įvairūs. Kemperio išplanavimą siūlome rinktis atsižvelgiant į vaikų amžių ir kiekį. Jei šeimoje vyresni vaikai, patogesni pasirodys kemperiai, turintys dviaukštę lovą ir lovą iškišoje virš vairuotojo kabinos. Jei šeimoje maži, kartu su tėvais miegantys vaikai, patogesni pasirodys kemperiai su didelėmis lovomis gale. Kai lova kemperio gale būna išilginė, joje gali tilpti netgi ir visa šeima.

Taip pat keliaujant su mažesniais vaikais patogiau, kai kemperyje dušo padėklas būna atskiras nuo tualeto grindų. Ir žinoma, aktuali didelė bagažinė, kurioje telpa vežimas, dviračio priekaba, kitokios judėjimo priemonės ir daiktai pramogoms.

Jei svarstote kemperį įsigyti, bet nežinote, kokio norite, vienai ar kelioms išvykoms siūlome kemperį išsinuomoti. Kelionių metu suprasite, ar toks keliavimo būdas jums apskritai patinka ir koks išplanavimas patogiausias jūsų šeimai.

Kaip pasiruošti kelionei su vaikais?

Lengviausia kelionei kemperiu susiruošti su mokyklinio amžiaus vaikais, pakanka prieš kelias dienas pasiūlyti jiems susidėti savo daiktus. Užsiminkite apie mašinytes, lėles, stalo žaidimus, konstruktorius, dėliones, knygas, piešimo reikmenis, lauko žaislus ir jie patys susidės tai, ko jiems prireiks. Jaunesniems bendrakeleiviams gali patikti naujos užduočių, lipdukų, galvosūkių ar spalvinimo knygelės, kuriomis tėvams reiktų pasirūpinti prieš kelionę.

Ikimokyklinukų pramogomis teks pasirūpinti tėvams. Geriausia, kai žurnaliukai, žaislai, dėlionės, žaidimai ar knygos, kuriuos įsidėsite, bus nematyti iki kelionės. Mat nauji daiktai ilgiau išlaiko ikimokyklinukų dėmesį. Žaislus galima pasiskolinti iš draugų, o knygas – iš bibliotekos

Jei kelyje ar kelionėje norėsite ramybės, įsidėkite planšetę ar nešiojamąjį kompiuterį, juos galima pasikrauti naudojantis kemperyje įrengtu įtampos keitikliu. Pasidomėkite, ar toks nuomojamame kemperyje yra. Priešingu atveju kai kuriuos prietaisus galėsite krauti tik kempinge, kai kemperis bus prijungtas prie elektros įtampos.

Kelionei kemperiu reiktų įsidėti indus, griliuką, patalynę, maisto ir asmeninius daiktus. Jei tingite ruošti patalynę, indus, neturite griliuko, kemperių nuomos bendrovės juos siūlo išsinuomoti papildomai.

Kaip planuotis dienotvarkę keliaujant su vaikais?

Jei į kelionę vyksite su mažesniais vaikais, kelionės dienotvarkę reiktų planuoti pagal vaikų įpročius, t.y. valgymą ir pietų miegą. Mes mėgdavome rytais lankytis vietose, turinčiose fiksuotą darbo laiką, pietų miego metu važiuoti į kitą kelionės tikslą arba tiesiog skirti poilsiui, o vakarus leisti kempinguose arba pramogauti mieste. Jei pavyzdžiui kempinge prie jūros apsistodavome kelioms dienoms, tai rytą ir kartais popietę skirdavome buvimui pliaže ir maudynėms. Žinoma, smagiausia apsistoti kempinge su vandens atrakcionų parku, darželiu, žaidimų aikštelėmis ir žaidimų kambariais – veiklos tiek, kad nereikia nieko planuoti – tiesiog veiki tai, ko tuo metu labiausiai norisi!

Jei vaikai didesni ir mėgstate apsilankymus pažinimo centruose, pramogų parkuose, muziejuose, siūlome pasitikrinti darbo laiką ir šiuos apsilankymus planuoti pirmoje dienos pusėje. O patogiausia – atvykti iš vakaro, pernakvoti tokio objekto stovėjimo aikštelėje (jei nedraudžiama) ar netoliese ir ryte, iškart po pusryčių, eiti į apsilankymą.  O sugrįžus – toje pat aikštelėje pasiruošti pietus.

Ir žinoma, planuokite pakankamos trukmės atostogas. Jei vykstate i Europos pietus, vakarus ar šiaurę – reiktų mažiausiai 10 dienų, bet keliautojai paprastai keliauja dvi ar tris savaites. Nesiūlome net galvoti apie kelionę Vilnius-Paryžius-Roma-Vilnius per 7 dienas, nes jos metu  tik „apvažiuosite“ vietas, kurias verta aplankyti. Be to, kaimyninėse valstybėse pakeliui yra nemažai vietų, kuriose įdomu pasižvalgyti. Todėl siūlome suplanuoti laiko ir tokiems apsilankymams.

Gerų kelionių!

 

Jei turite klausimų, pasukite arba rašykite Kemperijai www.kemperija.lt. Visada mielai atsakome į keliautojų klausimus.

Turite patarimų keliaujančioms šeimoms su vaikais? Esate aplankę įdomių vietų? Išbandę smagių pramogų? Pasidalink savo įspūdžiais su kitais!