Šilalėje vaikai išmoks lyginti skalbinius

Ar važiuodami link pajūrio esate užklydę į Šilalę? Jeigu dar ne, tai drąsiai galite tą padaryti net ir šaltuoju sezonu, nes šis miestas, nors ir nedidelis, bet turi ką pasiūlyti visai šeimai, tiek vasarą, tiek žiemą.

Šilalės kraštas – garsus kultūros ir istorijos paminklais. Šioje Žemaitijos dalyje gausu piliakalnių (net 34), senkapių ir pilkapių, po vandeniu slepiasi kūlgrindos, plyti didelės ir turtingos Varnių ir Pagramančio regioninių parkų teritorijos, nemažai valstybės saugomų draustinių ir parkų. Vis dėlto Šilalėje pramogų netrūksta ir žiemą, tad pristatome Jums smagiausias veiklas, kurios įtrauks ne tik mažus, bet ir didelius – vaikai išmoks net lyginti skalbinius.

Na o kai keliauti kol kas negalime, susipažinti su šiuo kraštu galime bet kuriuo patogiu metu su virtualaus gido pagalba – pasirinkus žemėlapyje objektą, jums atsidarys panoraminis vietos vaizdas. Šis įrankis itin patogus ir planuojantiems kelionę į Šilalės kraštą, nes galite susidaryti planą kuriuos objektus tikrai norite aplankyti ir pamatyti gyvai.

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus

Šiuo metu Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus fonduose yra virš 23 000 eksponatų. Muziejuje eksponuojama apie 600 archeologijos ir etnografijos eksponatų. Kitos muziejinės vertybės saugomos saugykloje. Muziejaus parodų salėse rengiamos tautodailininkų, kitų menininkų bei mokinių parodos. Vaikams vedami edukaciniai užsiėmimai, kalbamasi apie mūsų krašto tradicijas, papročius, kultūros paveldą.

Edukacijos
  • Žvakių gamyba. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinami su pirmosiomis apšvietimo priemonėmis. Turės galimybę pasidaryti žvakę iš vaškuolių lakštų bei ją papuošti. Skirta ikimokyklinio amžiaus vaikams ir 1- 12 klasių mokiniams.
  • Atvirukų gamyba. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinami su atvirukų atsiradimo istorija, jų puošimo technika. Dalyviai turės galimybę pasigaminti originalių atvirukų. Skirta 3 – 8 klasių mokiniams bei suaugusiems.
  • Kalėdiniai žaisliukai iš šiaudų. Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinti su eglutės puošimo tradicijomis, istorija, šiaudinių žaisliukų gamyba. Praktinė užduotis dalyviai turės galimybę pasidaryti šiaudinį žaisliuką. Skirta 3 – 9 klasių mokiniams bei suaugusiems.
  • Duonos kelias. Pasakojama apie rugių sėją, javų kirtimą, rišimą, kūlimą. Grūdų valymo ir malimo bei duonos kepimo procesai. Susipažinimas su senovės įrankiais duonos ruošimui. Pažintis su javų rūšimis. Esant galimybei naminės duonos ragavimas. Skirta 2-6 klasių mokiniams.

Adresas: S. Gaudėšiaus g. 4, Šilalė; tel. 8449 51572, el.paštas: silale.muziejus@gmail.com

Dionizo Poškos Baublių muziejus

Baubliai – pirmasis senienų muziejus Lietuvoje, neturintis analogo. Muziejų išskaptuoto ąžuolo kamiene 1812 m. įrengė žemaičių šviesuolis Dionizas Poška. Ąžuolą, kuriam tuomet buvo apie tūkstantis metų, žmonės vadino Baubliu. Po keliolikos metų šalia Baublio pastatytas antrasis ąžuolo kamienas (Baublio brolis). Čia D. Poška sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus ir daugiau kaip 200 knygų bibliotekėlę. Atėjus naujiesiems laikams kamienai buvo restauruoti ir apsaugoti, dabar juos galima matyti muziejaus erdvėje.

Edukacijos
  • Šilalės rajono pristatymas. Skirtas moksleiviams norintiems pažinti Šilalės rajoną. Susipažinti su mūsų kraštiečiais, pamatyti žymias vietas, piliakalnius. Užsiėmimo pabaigoje, laukia užduotis.
  • Žvakių darymas. Moksleiviai susipažins su pirmosiomis apšvietimo priemonėmis. Turės galimybę pasidaryti žvakę iš vaškuolių.
  • Baublių muziejaus istorijos pristatymas mažiesiems. Mažieji mūsų draugai išgirs trumpą istoriją apie Baublius, pamatys keletą fotografijų bei filmuota medžiagą. Edukacijos pabaigoje turės galimybę nupiešti Baublį ar kitą patikusį fragmentą.
  • Tautinės juostos. Edukacinės programos dalyviai bus supažindinami su tautinių juostų koloritu, raštais, simbolika, pritaikymu kasdieniniame žmogaus gyvenime bei požymiais, kurie yra būdingi Šilalės kraštui. Edukacija užbaigiama tautinės juostelės – apyrankės nusipynimu.

Adresas: Muziejaus g. 10 a, Bijotai, Šilalės r.; tel. +370 614 56223, el.paštas: baubliu.muziejus@gmail.com

Upunos liaudies amatų muziejus

Šiuo metu muziejuje yra surinkta apie 3500 eksponatų iš Upynos apylinkių. Pirmajame muziejaus aukšte eksponuojami įvairūs archeologiniai radiniai (akmeniniai bei geležiniai kirviai, žalvariniai papuošalai ir kt.), gausūs liaudies meno dirbiniai, bažnyčios ir mokyklos istoriją atspindintys eksponatai. Antrajame muziejaus aukšte įvairių amatininkų: stalių, račių, kalvių, kailiadirbių, siuvėjų, audėjų darbo vietos, jų įrankiai ir gaminiai. Ekspozicija tęsiasi ir lauke.

Edukacijos

  • Senoviniai skalbinių lyginimo būdai. Lankytojams pristatomi senieji skalbinių lyginimo prietaisai, jų rūšys, esantys muziejuje. Demonstruojamas skalbinių lyginimo procesas įtraukiant muziejaus lankytojus. Praktinis užsiėmimas mokymas lyginti skalbinius įvairiais senoviniais lyginimo prietaisais. Žaidimas „Išmaniausias dalyvis (iai)”. Edukacija skirta 1 – 12 klasių mokiniams. Trukmė 30 min.

Adresas: Upynos k., Šilalės r.; tel. +370 611 34088

Informacija ir nuotraukos – Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejaus.

Taip pat skaitykite – TOP 12 įdomiausių ir unikaliausių vietų Šilalėje, kurias būtina aplankyti su šeima.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas