Europa, Kelionės Užsienyje

Kalėdiniai Vokietijos miesteliai

PARUOŠTUKAS

Briuselyje gyvenančių lietuvių vaikų internetinis žurnaliukas Maklinėtojai ir toliau dalijasi savo kelionių įspūdžiais. Tiesa, keliavo jie dar praeitais metais, bet mums ne ką mažiau smagu irgi kartu pakeliauti.

Vokiečiai – tikri kalėdinių papročių kūrėjai ir kalėdinių miestelių žinovai. Juk ir Kalėdų eglutė atsirado pirmiausia vokiškose žemėse. Dar XV a. eglutės buvo puošiamos priešas savo namus, o švenčių dieną perkeldavo ją į pagrindinę – Rotušės aikštę. O čia šalia eglučių ir žymieji Vokietijos Kalėdiniai miesteliai.

Dar prieš koronavirusui įsisiautėjant pasaulyje, apkeliavome keletą Vokietijos kalėdinių miestelių. Tad dalinamės mūsų įspūdžiais.

Monšau kalėdinis miestelis

Pirmas mūsų sustojimas buvo visai prie pat Belgijos sienos esantis Monšau (vok. Monschau) miestelis. Ir tikrai nesuklysime pasakę, kad būtent Kalėdos labiausiai garsina Monšau: gausybė mažų tiltelių, išpuoštų girliandomis, kalėdiškai pasipuošia visas miestas.

Labai nustebino kepami bulviniai blynai su obuoliene! Mums paprašius šakutės valgyti blynams, kepėjas labai nustebo išgirdęs mūsų prašymą ir pasakė, kad Vokietijoje bulviniai blynai su obuoliene valgomi rankomis!

Pats seniausias Vokietijos miestas Tryras

Kitas mūsų aplankytas kalėdinis miestelis – pats seniausias Vokietijos miestas – Tryras. Iki tikro romėniško miesto nuo Briuselio – tik trys valandos kelio! Keliautojams taip patinka Tryro Kalėdų miestelis Pagrindinėje aikštėje, jog šis nuolat puikuojasi geriausių Vokietijos kalėdinių miestelių pirmosiose vietose. Vėl skanavome sklindžių su obuolių uogiene, vokiškų meduolių, dešrelių bei žavėjomės prekeivių išmone aplankydami bemaž 100 kalėdinių trobelių-būdelių.

Drachenburgo pilies kalėdinis miestelis

Kita stotelė – Drachenburgo pilies kalėdinis miestelis. Tai ypatinga vieta – į ją pateksite tik vykdami dantratiniu traukiniu iš Konigsvinterio. Žinoma, galite nupėdinti ar numinti, bet traukinuku visgi greičiau ir įdomiau. Pilies papėdėje, pakalnėje, prižiūrimi dviejų „auksinių“ elnių, sustatyti kalėdiniai namučiai. Spurgytės, dešrelės, įvairiausi rankdarbiai – nerasite dviejų vienodais daiktais ar valgiais prekiaujančių trobelių.

Bonos senamiesčio kalėdinis miestelis

Bonos senamiestis prieš Kalėdas pasipuošia įspūdingais kalėdiškais apdarais, senosios Rotušės langai tampa advento kalendoriumi – kasdien įžiebiamas vis kitas langas, o pagrindinėje senamiesčio aikštėje – Miunsterplace įrengiamas didžiulis apžvalgos ratas ir kalėdiniai namučiai. Dažnai galima išgirsti ir žymiausio Bonos gyventojo – Liudviko van Betoveno muziką.

Viduramžiškas Zygburgo kalėdinis miestelis

Zygburgo miestelyje, kuris garsėja Senamiesčio aikštėje įrengtu viduramžišku kalėdiniu miesteliu – galite paskanauti senoviniu būdu paruoštų patiekalų, išbandyti rankų miklumą, stebėti pasirodymus – senovinius šokius, išgirsti gaudžiant senovines daudytes (tokios ilgos ilgos dūdos), pamatyti iš arti duonos kepimą, įsitikinti kalvių įgūdžiais, pačiam nusikaldinti šventinę monetą – kūju iš visų jėgų stuktelti į kaladę, dalyvauti kalėdinėse eisenose su miestiečiais, šokti senovinius šokius, dalyvauti įvairiuose žaidimuose.

Kelnas ir net keli kalėdiniai miesteliai

Kelnas– tai milijoninis miestas, kuris Kalėdų laikotarpiu pritraukia būrius lankytojų. Kalėdinių miestelių čia buvo ne vienas ir ne du. Didžiausias, tiesa, netoli nuo Kelno katedros esančioje Rotušės aikštėje.

Kalėdiniai Vokietijos miesteliai – dabar jau žinosime, kaip jie atrodo, kaip kvepia, ir koks jų skonis.