Gražiausios Lietuvos eglutės. Antrasis TOP10

Kadangi “Keliaujančios mamos” parengtas pirmasis gražiausios Lietuvos eglutės top10 sulaukė didelio Jūsų dėmesio, paruošėme Jums dar dešimties miestų eglučių sąrašą.

Šiemet miestai skatina saugiai stebėti visus renginius, dalyvauti dirbtuvėlėse virtualiai, siųsti sveikinimus ir puoštis namus.
„Keliaujančios mamos“ dalijasi su Jumis dar vienu sąrašu „Gražiausios Lietuvos eglutės“ ir linki saugių švenčių!

Kalėdos Molėtuose – tarsi dangus nusileidęs ant žemės

Kalėdiniu laikotarpiu Molėtai tapo spalvų ir šviesų miestu – skirtingose erdvėse įrengtos šviesų instaliacijos naujai nušvietė visą šventinį miestą ir jo pakrantes.

Molėtų miesto Jaunimo aikštėje nušvito tikra, gyva čia auganti Kalėdų eglė, kurią apjuostė ir, regis, dangų pasiekė šviesų lazeriai. Šiais metais miesto eglė tikrai verta gražiausios Lietuvos eglutės titulo.

Naujomis spalvomis sužibo ir tradicinės miesto erdvės. Spalvos nudažė pėsčiųjų tiltus per Pastovėlio ežerą ir miesto fontano teritoriją, kur „atplaukė“ kalėdinė ežerų krašto žuvis, Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro, rajono savivaldybės ir jo atstovo Gedimino Putvinsko iniciatyva sukurta UAB „Molėtų baldai“. Pagrindinė miesto – Vilniaus gatvė jau ketvirtus metus tapo eglučių alėja, kurioje net 40 eglučių Molėtų kultūros centro kvietimu papuošė įvairios rajono bendruomenės, įstaigos, įmonės ir, netgi, šeimos.

Molėtiškiams, nusprendusiems aplankyti šventines erdves, išlieka privalu vaikščioti tik su savo šeimos nariais, dėvėti apsaugine veido kaukes, laikytis saugių atstumų ir visų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų. Plačios Molėtų erdvės rajono ir miesto šeimoms bus atviros iki sausio 6 d.

Nors savaitgalį sugriežtinus karantino apribojimus yra apribotas keliavimas tarp rajonų, tikru šventiniu džiugesiu galima dalintis ir liekant savo mieste, namuose su šeima. Neužmirštant artimųjų, draugų kituose rajonuose, Molėtai visiems siunčia spalvotus sveikinimus – linkėdami jaukių, saugių ir sveikų gražiausių metų švenčių. Sveikinimo atvirukais, kuriuos atsisiųsti galima iš Molėtų turizmo ir verslo informacijos centro internetinės svetainės, dalintis kviečiami visi molėtiškiai.

Kretingos Kalėdos dedikuotos vaikams

Rotušės aikštėje, sužibo pagrindinė rajono eglė. Klasikinės puošybos karkasinė eglė šiemet dedikuota vaikų norams. 10 metrų aukščio eglei sukurti panaudota daugiau nei 700 gyvų žaliaskarių šakų, o papuošti – 240 vnt. aukso ir raudonos spalvos žaisliukų, kelios dešimtys žvaigždės formos papuošimų, 3000 LED blyksčių ir 6000 LED lempučių girlianda.

Kalėdų eglę žaismingai papuošė ir kalėdinės dekoracijos – Kalėdų senelio rogės, elnias bei interaktyvus Kalėdų senelio paštas. Vaikai namie parašytus laiškus Kalėdų seneliui galės įmesti į specialią Kalėdų senelio pašto dėžutę, o kad norai išsipildytų, kaskart įmetus laišką, sužibs žaliaskarės lemputės, kviečiančios patikėti Kalėdų stebuklu.

Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčios bokšto ir vienuolyno pastato sienos tapo Kalėdų pasakos ekranais. Pasaka ant istorinių miesto pastatų atgijo modernios lazerinės technikos pagalba. Ji buvo sukurta iš 150 rajono švietimo įstaigų bendruomenių piešinių.

Siekiant išvengti susibūrimų, meninė instaliacija nepertraukiamai rodoma du vakarus – penktadienio ir šeštadienio, nuo 17 iki 22 val. Informacija gali keisti dėl įvestų karantino apribojimų.

Beje, dar viena pasaka – balta – šiemet atgijo ir Kretingos dvaro rūmų verandoje. Į pasakų karalystę čia nukelia Salomėjos Nėries kūrinio „Senelės pasaka“ personažai, taip pat baltai pasipuošusi eglė, žibintų jūra, langus papuošę įvairūs karpiniai, skambanti kalėdinė muzika bei specialus apšvietimas. Dėl karantino įstiklintoje verandoje įrengtą parodą lankytojai gali apžiūrėti iš lauko iki pat Trijų karalių šventės, nuo 17 iki 21 valandos. Informacija gali keisti dėl įvestų karantino apribojimų.

Šiemet kalėdinę nuotaiką Kretingoje taip pat kuria ir šviečiantys tradiciniai LED papuošimai gatvėse bei net kelios dešimtys išskirtinių kalėdinių dekoracijų – šviečiančių bumbulų – skirtingose miesto vietose.

Informacija – Kretingos rajono turizmo informacijos centras. Nuotraukos autorius – Karolis Bakūnas.

Pakruojis kviečia šviesti iš namų

Pakruojis kviečia papuošti savo namus, įstaigas ir dalyvauti konkurse „Švieskim iš namų“. Virtuali mokinių darbų paroda „Su savo TAUTA mes stiprūs“. Tautodailės metams skirtuose ir įvairia technika atliktuose parodos „ Su savo TAUTA mes stiprūs“ darbuose – ir mūsų valstybės simboliai, ir tautosakos elementai, švenčių ir renginių akimirkos, krašto peizažai. Parodą apžiūrėti galite paspaudę nuorodą:.

Organizuojami virtualūs renginiai – virtualus renginys „Pinu Advento vainiką“, Kalėdų naktis, žvaigždžių deimantais žiba, Kalėdinių puokščių kompozicijų paroda ir kiti.

Daugiau informacijos ieškokite Pakruojo verslo informacijos centro Facebook’e.

 

Alytus – Kalėdų šviesos miestas

Šiais metais Šv. Kalėdos bus kitokios, be šurmulio, be kalėdinių mugių, tačiau jaukumo suteiks kalėdinės šviesos miestas Alytus. Mirgančių lempučių rasite visame mieste. Visos dekoracijos įrengtos lauke, todėl saugiai besivaikštinėdami galite pažinti šventinį Alytų.

Alytaus rotušės aikštėje įžiebta pagrindinė miesto eglė, išdidžiai stovinti pačiame centre ir džiuginanti praeivių akis. Eglutės prieigose veikia Kalėdų paštas – vaikai gali rašyti ir išsiųsti laiškus Kalėdų seneliui. Organizuojami ir virtualūs susitikimai su juo. Socialinio tinklo Facebook paskyroje Alytaus Kalėdų senelis vaikai gali dalyvauti virtualiuose užsiėmimuose, konkursuose, viktorinose. Jų laukia ir dovanėlės.

Virtualūs Kalėdų senelio susitikimai su vaikučiais: Gruodžio 5, 6, 12, 13, 19, 20, 26, 27 d. nuo 16 iki 17 val.

Virtualūs renginiai – liaudies meno festivalis „Atvažiuoja Kalėdos”.

Virtualios dirbtuvėlės – „Šiaudiniai žaisliukai“, „Kepame šventinius skanėstus“.

Daugiau informacijos rasite Alytaus turizmo informacijos centro Facebook’e.

Kupiškis – nuotolinių Kalėdų proga

Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje pastatyta 10 m aukščio eglė.

Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas susirinkusiuosius realiai ir nuotoliniu būdu šventės renginį žiūrėjusiuosius pasveikino nuotolinių Kalėdų ir nuotolinių Naujų metų proga.

Nuotraukos SkyShot Media&Photo ir G. Zuozienės.

Pasigrožėkite eglutės video.

Pasvalys pristato ir trumpametražį filmą

Dėl pandemijos apribojimų Pasvalys savo žaliaskarei įžiebti rado kūrybišką būdą – buvo sukurtas romantiškas trumpametražis filmas „Kalėdų istorija“ apie pažintį, kuri privedė prie kalėdinio džiaugsmo.

Šiauliai šviečia

Šiaulių miesto savivaldybė kviečia šiauliečius šventes pasitikti su jau gerai pažįstamu šūkiu #Šiauliaišviečia ir skleisti šviesą, optimizmą bei gerą nuotaiką viso kalėdinio laikotarpio metu. Nors masinių renginių mieste atsisakyta, žiemos švenčių laukimas bus ne mažiau stebuklingas nei įprastai – miestas puošis gražiausiomis kalėdinėmis dekoracijomis, o šiauliečiai raginami kurti Kalėdų dvasią kartu.

Šiauliečiams, apsilankiusiems skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės, užburiančią atmosferą kurs ir Kalėdų stebuklą pasakos dailininko Giotto 13 a. sukurtų freskų, vaizduojančių Šv. Pranciškaus Asyžiečio gyvenimo scenas, šviečiančios tūrinės freskos bei tradicinė prakartėlė.

Šūkis #Šiauliaišviečia skambės visu šventiniu laikotarpiu, kartu tokiu pačiu pavadinimu bus skelbiama iniciatyva, kuria šiauliečiai bus kviečiami ruoštis šventėms, puošti namų ar darbo langus švytinčiomis dekoracijomis ir šviesti kartu su miestu.

Informacija iš Šiaulių turizmo informacijos centro Facebook‘o ir internetinės svetainės. Nuotraukos Šiaulių kultūros centro, Daivos Seibelienės.

Panevėžys siūlo virtualias pramogas

Kad karantino metu praturtinti miestiečių laisvalaikį, miesto kultūros įstaigos paruošė įvairių virtualių pramogų, kurias rasite www.kaledospanevezyje.lt. Apsilankiusiųjų lauks Panevėžio kultūros įstaigų sveikinimai, edukacinės programos ir įvairios dirbtuvės, kurių metu bus galima išmokti namų sąlygomis pasidaryti kalėdinių žaisliukų, dekoracijų, atvirukų, pasisemti dovanų pakavimo idėjų ir kt., vyks kalėdinis konkursas, kuomet miestiečiai galės ne tik pasveikinti vieni kitus, bet ir laimėti prizų.

Gražiausios Lietuvos eglutės vardo verta eglė miestą puoš iki pat sausio vidurio – tad ja pasidžiaugti bus galima dar ilgai.

Informacija ir nuotraukos iš Panevėžio miesto savivaldybės internetinės svetainės ir Facebook’o.

Varėna papuošė natūralią eglutę

Varėnoje artėjant prasmingiausioms metų šventėms tikrą kalėdinę dvasią paskleidė miesto centre prie Varėnos rajono savivaldybės įžiebta Kalėdų eglutė ir trisdešimt penkių įvairiausiomis spalvomis sužibusių šventinių eglučių, kurias papuošė rajono įstaigos, organizacijos, verslo atstovai ir gyventojai, alėja. Varėniškiai tradiciškai puošia tikrą žaliaskarę, kurią kasmet dovanoja Varėnos rajono gyventojai.

Informacija ir nuotraukos Varėnos turizmo informacijos centro.

Šalčininkai pristato ir virtualų advento kalendorių

Šalčininkų kultūros centras kviečia vaikus drauge laukti šv. Kalėdų ir pristato „Advento kalendorių“. Nuo 2020 m. gruodžio 1 d. iki gruodžio 24 d. kiekvienos dienos ryte kultūros centro internetiniame puslapyje ir Facebook’o paskyroje bus įkelta staigmena.

Šalčininkų miesto aikštę papuošė elegantiška ir švieselėmis spindinti eglutė, kuri aukštesnė nuo pernykštės 2 metrais. Girliandų ilgis – 1600 m. Eglę taip pat puošia auksinės ir sidabrinės spalvos burbulai, kurių yra net 1100 vienetų. Gražus ir patrauklus akcentas – šeši šviečiantys skirtingo dydžio burbulai aplink eglę. Pasigrožėkite nuostabiu renginiu šiame video:[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas