Gražiausios Lietuvos eglutės. Pirmasis TOP10

Šiemet pasiruošimas Kalėdoms kitoks. Šventinę nuotaiką miestai kuria nuotoliniu būdu, kas suteikia puikią progą mums pasigrožėti gražiausiomis Lietuvos kalėdinėmis eglutėmis tiesiog iš namų.

Gražiausios Lietuvos kalėdinės eglutės – „Keliaujančios mamos“ kartu su Lietuvos Turizmo informacijos centrais paruošė Jums pirmąjį TOP10. Net neabejojame, kad jis gali būti ir ilgesnis, todėl kviečiame ir toliau dalintis mūsų Facebook’e savo aplankytų eglučių nuotraukomis – galėsime paruošti ir antrąjį dešimtuką.

Susikurkime šventinę nuotaiką drauge, net jei ir negalime susiburti prie eglučių.

Kalėdos Rokiškyje – jaukios Kalėdos namuose

Šventinė Rokiškio eglė įžiebta miesto Nepriklausomybės aikštėje. Eglės viršūnę puošia įspūdinga žvaigždė, kurios trafaretu organizatoriai pasidalino dar iki įžiebimo su kvietimu ją kabinti namų languose ir šitaip išpuošti visą miestą. Šalia pagrindinės miesto eglės nusidriekė Eglučių alėja – tai kasmetinė laikraščio „Gimtasis Rokiškis“ redakcijos tradicija: miesto gyventojai ir jame veikiančios įmonės dovanoja eglutes, kuriomis po švenčių atkuriami miesto parkai.

Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo skyriuje Gruodžio 1–24 d. advento kalendorius lange „Jei širdyje tiki Kalėdų stebuklu…“ Nuo gruodžio 4 d. Rokiškio krašto muziejuje projekto metu drožėjų sukurta didžiulė ąžuolo prakartėlė puikuosis Nepriklausomybės aikštėje.

Pasigrožėjus didžiąją prakartėle ir Kalėdų egle, Tyzenhauzų alėja patogu keliauti link muziejaus prakartėlių ekspozicijos: atėję į dvaro teritoriją muziejaus pastatų languose bei kluone pro praviras duris pamatysite Rokiškio krašto muziejaus fonduose saugomas prakartėles, sukauptas nuo 1998 m. organizuojant konkursines prakartėlių parodas. Šiam 1 km pasivaikščiojimo keliui simboliškai gimė pavadinimas „Nuo prakartėlės iki prakartėlių“.

O kokios gi Kalėdos be Kalėdų Senelio ir Kalėdų pašto? Susitikti su Kalėdų Seneliu Rokiškio dvare galėsite gruodžio: 10–13, 17–20, 22, 23, 27 dienomis 10–18 val., laikantis tuo metu galiojančių karantino taisyklių. Daugiau informacijos.

Visas Kalėdines Rokiškio naujienas galima sekti čia. 

Informacija ir nuotraukos – Rokiškio turizmo informacijos centro.

Druskininkai – šeimos Kalėdų miestas ir karūnuota eglutė

Daugiau kaip 20 metrų aukščio stulbinanti karūnuota didžioji miesto eglė, apšviesta specialiais lazeriais, o šalia jos suspindėjo beveik 60 originalių, verslo ir bendruomenės sukurtų kalėdinių eglučių parkas, nustebinsiantis netikėtais sprendimais. Šalia miesto eglės įrengta prakartėlė su tikromis avimis. Gražiausias metų šventes Druskininkai pasitinka kaip tikras ŠEIMOS Kalėdų miestas, kur kiekviena šeima ras ką pamatyti, kur pasivaikščioti, iš ko pasisemti stebuklingo švenčių laukimo.

Daugiau apie Kalėdas Druskininkuose.

Informacija ir nuotraukos – Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro.

Jurbarkas – nykštukų sekamos pasakos

Pagrindinė rajono ir miesto eglutė stovi miesto širdyje Jurbarko Dvaro parke. Kartu su gražiąja mūsų žaliaskare Jurbarko Dvaro parke sužibo ir Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro žymusis rėmelis. Nors sniego dar nėra, bet nuotaikingai ir laikantis visų saugumo reikalavimų, kviečiame nusifotografuoti ant rogučių. Nuotraukos bus įsimintinos!

Sužibo keturios žaliaskarės ir prie Jurbarko rajono savivaldybės, bei Jurbarko kultūros centras pasipuošė nuostabiais akį traukiančiais pianinais.

Prieš vienas iš didžiausių metų švenčių – Kalėdas, Jurbarkas kviečia sustoti, pasimėgauti šiuo metų laiku ir aplankyti kalėdinę prakartėlę Raudonėje. Išganytojo prakartėle pasipuošė ir Vinco Grybo memorialinis muziejus. Ši prakartėlė neįprasta, o pagaminta iš vilnos. Šilta, jauki bei apšviesta prakartėlė stovi muziejaus kiemelyje, tad pamatyti gali visi bet kuriuo paros metu.

Ar jau buvote, ir ar jau girdėjote? Keliaujant Nemuno keliu visu šventiniu laikotarpiu Jurbarko Dvaro parke Nykštukai visiems, mažiems ir dideliems kiekvieną dieną 17 val. seka pasakas… Atvykite, išgirskite, švęskime Kalėdinį laikotarpį šventes kartu. O dar sakoma, jei atėjus prie Nykštuko patrinsite jo kepurės kutą išsipildys visi kalėdiniai norai.

Viešvilėje irgi tvyro kalėdinė dvasia – kaip bet kuriuo metų laiku papuošta žaliaskarė, aplink kurią nutūpė raudonosiai nykštukai, kurie patiks mažiesiems.

Informacija ir nuotraukos – Jurbarko turizmo ir verslo informacijos centro.

Jonava pavirto į eglučių miestelį

Kviečiame į šviečiantį ir nepakartojamą Kalėdinių eglučių miestelį Jonavoje! Jau antrus metus iš eilės Jonavos miesto centre esančiame Ramybės skvere nušvito įspūdingas Kalėdinių eglučių miestelis. Į Jonavos rajono mero Mindaugo Sinkevičiaus kvietimą kurti unikalų Kalėdinių eglučių miestelį atsiliepė per 70 rajono įstaigų ir įmonių. Viena už kitą gražesnės, įdomesnės ir įspūdingesnės Kalėdinės eglutės kuria nepakartojamą šventinę nuotaiką ir Kalėdinę dvasią Jonavoje, kuria norima pasidalinti su visa Lietuva.

Pagrindinė gražuolė Jonavos Kalėdų eglė, kaip visuomet, puikuojasi Sąjūdžio aikštėje, dar viena šventinė erdvė sukurta Joninių slėnyje.

Informacija ir nuotraukos – Jonavos turizmo informacijos centro. Nuotraukų autorystė: RAnd Photo ir Mindaugas Surblys.

Palanga ir Šventoji kviečia stebėti eglutes saugiai

Šiais metais Palangoje ir Šventojoje Kalėdų eglės žiba naujose vietoje – ties restauruota medine Kurhauzo dalimi ir rekonstruotoje centrinėje Šventosios aikštėje.

Palangos kultūros ir jaunimo centro darbuotojai primena, jog kalėdinis laikotarpis truks visą mėnesį, ir per šį laiką padabintos žaliaskarės tikrai niekur nedings. „Todėl neskubėkime prie eglės tuo metu, kai tikėtina, čia gali buriuotis daugiau žmonių. Jei labai smalsu kuo greičiau pamatyti miesto Kalėdų eglę, gal tiesiog pravažiuokime pro šalį automobiliu, pasigėrėkime žaliaskare pro automobilio langą, o kiek vėliau, kai būsime įsitikinę, jog žmonių prie eglės nebus daug, ateikime ir pasigrožėkite ja „gyvai“, – siūlė PKJC direktorė.

Informacija ir nuotraukos – Palangos turizmo informacijos centro.

Marijampolė – auksu spinduliuojanti eglutė

Socialiniuose tinkluose galima buvo išvysti vaizdo įrašus, kuriuose Grinčas kėsinosi pavogti Kalėdas iš Marijampolės, tačiau jam to padaryti nepavyko ir Kalėdos į Marijampolę atkeliavo! Miesto širdyje, J. Basanavičiaus aikštėje sušvito auksu spinduliuojanti eglė.
Kalėdinę eglę supa stebuklinga šventinė giria: šviečiantys medeliai ir elniukai, kurie kurią jausmą tarytum būtumėte stebuklų šalyje. Šalia eglutės įrengtos interaktyvios platformos, ant kurių užlipę jas aktyvuosite, o girioje suskambės muzika, pasikeis spalvos.

Įsiamžinę šalia auksu tviskančios eglės, šviečiančios skaičių „2021“ instaliacijos ar šalia girioje esančių papuošimų, įkėlę nuotrauką į Instagram‘ą“bei pažymėję grotažymę #KalėdosMarijampolėje, specialiame terminale galėsite nemokamai atsispausdinti momentinę nuotrauką, kuri ilgai Jums primins patirtus įspūdžius mieste.

Mažieji, nespėję išsiųsti laiško Kalėdų seneliui, tai padaryti galės J. Basanavičiaus aikštėje, kurioje veikia Kalėdų paštas!

Pasigrožėjus šventine miesto eglute, kviečiame pasivaikščioti po miesto parkus ir kiemelius, pasipuošusius šventinėmis dekoracijomis. Artėjant Kalėdoms, Poezijos parke išvysite kalėdinių eglučių alėją, kurią miesto svečiams ir gyventojams dovanoja miesto įstaigos, įmonės, organizacijos ir bendruomenės. Originaliai papuoštos kalėdinės eglutės sukurs neeilinę šventinę nuotaiką mieste.

Informacija ir nuotraukos – Marijampolės turizmo ir verslo informacinio centro.

Širvintos – vaikystės Kalėdos

Kalėdų senelis pakvietė nesibūriuojant, saugiai, iš naujo atrasti mylimo miesto erdves – apžiūrėti nušvitusį pėsčiųjų tiltą, nepaprastai apšviestą „Briedžių taką“, eglučių miškelį ant terasos prie skulptūros „Širvinta“.

Pagal „Keliaujančių mamų”  bendruomenės atsiliepimus Širvintų eglutė ji tikrai verta gražiausios Lietuvos eglutės titulo.

Kaip ir kasmet, mažųjų laiškų su jų mintimis apie pasiekimus bei svajones senelis lauks per Kalėdų paštą – speciali pašto dėžutė įrengta „Vaikystės stotelės“ skvere. Tiesioginės transliacijos metu senelis pažadėjo, kad į kiekvieną laišką jis atsakys.

Informacija ir nuotraukos iš Širvintų rajono savivaldybės internetinio puslapio.

Vilnius – siurreali gražiausia Europos eglutė

Nušvito, suspindo, spalvingai nuraibuliavo – siurreali Vilniaus Kalėdų eglutė. Ji šiais metais išrinkta ir gražiausia Europos kalėdine eglute.

Šiemet netekusi Kalėdų miestelio draugijos, įspūdinga žaliaskarė tarsi dėlionė išsiskleidusi Katedros aikštėje ir smalsiems žvilgsniams atvėrusi staigmeną slepiančias valdas.

Pandemijos įtaka – Vilniaus Kalėdų miestelis persikėlė į internetą. Metas saugiai pirkti dovanas neišėjus iš namų – Vilniaus e. Kalėdų miestelyje jau laukia beveik 200 el. parduotuvių, pasiruošusių pildyti įvairius kalėdinius norus. Koks Kalėdų miestelis be eglės – ją aplankyti padeda šiuolaikinės 3D technologijos: virtualaus turo metu galima ne tik pasivaikščioti aplink gražiausia Europoje tituluojamą Vilniaus eglę Katedros aikštėje, bet ir išvysti ne mažiau įspūdingą instaliacijos vidų.

Informacija ir nuotraukos iš Kalėdos sostinėje svetainės.

Kaunas – „Saldžios saldžios Kalėdos“

Šviesi, šventiška bei saldžią pasaką menanti pagrindinė miesto eglė kauniečių lauks iki pat Trijų karalių – mūsų nuomone ji tikrai verta gražiausios Lietuvos eglutės vardo. Pasigrožėti ja ir pasimėgauti išpuoštu miestu saugiai, be didelių žmonių susibūrimų spės visi.
Atsižvelgiant į šalyje galiojančius saugumo reikalavimus bei rekomendacijas, šįkart tradicinės miestelio veiklos iš Rotušės aikštės persikels į virtualią erdvę. Mažųjų kauniečių ypač pamėgtos edukacijos, dirbtuvėlės ir kitos veiklos drauge su kalėdiniu paštu lankytojų laukia internete.

Informacija ir nuotraukos iš Turizmo informacijos centro internetinės svetainės.

Klaipėda – įspūdinga Šiaurinė žvaigždė

Kartu su Kalėdų eglute nušvito ir įspūdinga „Šiaurinė žvaigždė“. Beveik 7 metrų aukščio, 20 metrų skersmens, spindinti, futuristinė žvaigždė-komposas nušvietė visą aikštę. Žvaigždės centre sumontuoti galingi prožektoriai, kurių siunčiamas šviesos spindulys matomas net už 20 kilometrų. Vieno žymiausių Lietuvos šviesos menininko Arvydo Buinausko instaliacija atspindi kompaso struktūrą ir nurodo pagrindines keturias pasaulio kryptis. Instaliacija veiks nepertraukiamai siekiant išvengti žmonių susibūrimų.

Visi mylintys Klaipėdą kviečiame aplankyti interaktyvią, pažintinę internetinę svetainę. Pažintinėje svetainėje – 12 žymiausių miesto lankytinų objektų-žvaigždėrakčių, kurie uždega naujas žvaigždes ir atrakina įdomius, mažai žinomus, o gal net ir visai negirdėtus istorinius faktus.

Informacija ir nuotraukos iš https://kulturosuostas.lt/.

Tai dar tikrai ne visos gražiausios Lietuvos eglutės – laukite tęsinio.

Taip pat mūsų puslapyje skaitykite apie gražiausias kalėdines eglutes ir muges Europoje.

Naujausi įrašai

PRISIJUNK!

Didžiausią Lietuvoje keliautojų su vaikais bendruomenę gali rasti ir prisijungti patogiausiose socialinėse platformose.
Turi klausimų – KLAUSK! Nori pasidalinti patirtimi – RAŠYK mums! Turi idėjų – SUSISIEK!

YouTube
LinkedIn

Mūsų parduotuvės asortimentas